Facebook logotips līdzās otrādi, piemēram, simboliem


Postošā TechCrunch ziņojumā ir atklāts, ka Facebook lietotājiem, kas jaunāki par 13 gadiem, ir maksājuši par pētījumu lietotnes instalēšanu, kas viņiem nodrošina saknes piekļuvi tīkla trafikai dalībnieku tālruņos.

Tehnoloģiju gigants maksāja pusaudžiem 20 USD mēnesī, kā arī novirzīšanas prēmijas, lai lejupielādētu lietotni, kas ļāva Facebook bezprecedenta piekļuvei lietotāju darbībām pa tālruni. Izmantojot lietotni, viņi varēja uzraudzīt un analizēt visu, sākot no privātajiem ziņojumiem un beidzot ar tīmekļa pārlūkošanas paradumiem un reāllaika atrašanās vietas datiem.

Facebook atzina TechCrunch, ka lietotne tika izstrādāta, lai ļautu uzņēmumam apkopot datus par dalībnieku lietošanas paradumiem. Vienā shēmas versijā dalībniekiem pat tika lūgts ekrānšāviņi no viņu Amazon pasūtījumu vēstures lapas.

Šķiet, ka lietotne tieši pārkāpj Apple uzņēmuma izstrādātāju programmas noteikumus. Facebook izmantoja trešo pušu beta testēšanas pakalpojumus, piemēram, Applause, BetaBound un uTest, lai izplatītu programmatūru lietotājiem, izvairoties no Apple oficiālā beta testēšanas rīka TestFlight. Acīmredzamas pūles apiet jebkuru iespējamo Apple rīcību vai ierobežojumus, cik daudz lietotāju uzņēmums var izplatīt lietojumprogrammai.

Apple pārstāvis skaidroja TechCrunch, ka: “mēs izstrādājām savu Enterprise Developer Program tikai un vienīgi iekšējai lietotņu izplatīšanai organizācijā. Facebook ir izmantojis viņu dalību datu vākšanas lietotnes izplatīšanā patērētājiem, kas ir acīmredzams viņu līguma ar Apple pārkāpums. Ikvienam izstrādātājam, kurš izmanto uzņēmuma sertifikātus, lai izplatītu lietotnes patērētājiem, sertifikāti tiks atsaukti, un mēs šajā gadījumā rīkojāmies, lai aizsargātu savus lietotājus un viņu datus. ”

Facebook piekrita pārtraukt operāciju Apple lietotājiem, atbildot uz TechCrunch ziņojumu, lietotne paliks pieejama Android lietotājiem.

Sākotnēji Facebook reklamēja šo iespēju kā apmaksātu sociālo mediju pētījumu, ar koda nosaukumu Project Atlas, 2016. gadā vietnē Snapchat un Instagram caur uTest, kas bija vērsta uz 13 līdz 17 gadus veciem sociālo mediju lietotājiem. Reģistrējieties programmai, izmantojot Aplausi, un BetaBound nespēja skaidri minēt Facebook kā projekta iniciatoru, norādot, ka uzņēmums vēlas to vadīt pēc iespējas slēptāk. Kad lietotāji reģistrējās un sāka lejupielādes procesu, viņiem tika piedāvāts instalēt saknes sertifikātu, kas Facebook piešķīra pilnīgu piekļuvi viņu digitālajai dzīvei..

Will Strafach, Guardian Mobile Firewall drošības eksperts paskaidroja TechCrunch, ka: “diezgan tehniski pamatotais solis“ instalēt mūsu saknes sertifikātu ”ir drausmīgs. Pastāvīga Facebook piekļuve piekļuvei visjutīgākajiem datiem par jums, un vairums lietotāju nespēs pamatoti tam piekrist neatkarīgi no jebkādas vienošanās, jo nav labs veids, kā precīzi noteikt, cik daudz enerģijas Facebook tiek piešķirta, kad jūs to darāt. ”

Facebook pārstāvis ir stingri noliedzis, ka uzņēmums maldināja dalībniekus vai ka programma pārkāpa Apple noteikumus: “Par to nebija nekā“ noslēpuma ”... tas nebija“ izspiegošana ”, jo visi cilvēki, kuri pierakstījās dalībai, gāja cauri skaidrs process, kurā lūdza viņu atļauju, un viņiem tika samaksāts par dalību. Visbeidzot, mazāk nekā 5 procenti cilvēku, kas izvēlējās piedalīties šajā tirgus izpētes programmā, bija pusaudži. Viņiem visiem ir parakstītas vecāku piekrišanas formas. ”

Apple politika malā ir arī rupjš personas privātuma pārkāpums neatkarīgi no tā, vai dalībniekiem tika samaksāta samaksa vai nepilngadīgie, kas piedalījās tirgus izpētes projektā, iespējams, sniedza vecāku piekrišanu. Šis atgadījums parāda, cik sociālajiem tīkliem Facebook ir kļuvis par tā lietotāju privātuma aizsardzību. Tas, ka uzņēmums izmantos jauniešus viņu vērtīgo personas datu iegūšanai tikai par 20 dolāriem, ir satraucošs un neatvainojams

ikviens, kurš joprojām vēlas izmantot Facebook, labākais veids, kā izvairīties no šādas privātu digitālu aktivitāšu izspiegošanas, ir nepiedalīties “tirgus izpētes” programmās. Vēl viens būtisks veids, kā aizsargāt savu privātumu tiešsaistē, ir izmantot kvalitatīvu VPN pakalpojumu. Labākie šodien pieejamie VPN var palīdzēt jums saglabāt drošību tiešsaistē, maskējot IP adresi un šifrējot visu interneta saziņu, lai nodrošinātu, ka jūsu dati joprojām ir droši un nekļūst nepareizajās rokās..

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me