Runājot par pirātismu, kas ietekmē pārdošanu, mediju giganti vienmēr ir bijuši pret pierādījumu kaudzi, kas ir pretējs. Pat televīzijas šovu producents Alans Brekss, Time Warner (HBO mātesuzņēmuma) izpilddirektors, atzina, ka Game of Thrones kā “pasaulē pirātiskākais šovs” bija “labāks nekā uzvarēt Emmy”.


Tagad ES pasūtīts pētījums vēlreiz sniedz statistiskus pierādījumus tam, ka pirātisms negatīvi neietekmē izklaides industrijas peļņu. Visu postošāko: pētījums gadiem ilgi tika paslēpts tā atklājumu dēļ, kas ir izteikti pretstatā izklaides industrijas magnātu pētījumiem.

Pētījums saucas “Ar autortiesībām aizsargāta satura pārvietošanas rādītāju novērtēšana ES”. Beidzot ikviens to var pārbaudīt tiešsaistē. Tas pierāda, ka izklaides industrijas piespiedu retorika, ka tā cieš, un turpinās ciest ļoti smagi, ja vien kaut kas netiks darīts internetā (un drausmīgais pirātisms, kas tam pievienots), ir slodze atkritumu..

ES pētījums bija paredzēts, lai atbildētu uz diviem svarīgiem jautājumiem:

  1. Kā tiešsaistes autortiesību pārkāpumi ietekmē ar autortiesībām aizsargāta satura pārdošanu?
  2. Cik daudz tiešsaistes autortiesību pārkāpēju vēlas maksāt par ar autortiesībām aizsargātu saturu?

Lai pārliecinātos, ka tas bija labi noapaļots un taisnīgs, pētījums aptvēra visas četras galvenās radošā satura kategorijas, kuras visvairāk ietekmē internets: mūzika, audiovizuāls, grāmatas un spēles.

Eu karogi

Liels šķērsgriezums

Pētījumā tika aptaujāti 5000 ES pilsoņu no vairākām valstīm, ieskaitot Vāciju, Apvienoto Karalisti, Spāniju, Franciju, Poliju un Zviedriju. Mērķis bija garantēt, ka rezultāti būs tikpat precīzi "ES kopumā" pēc iespējas.

Pētnieki atklāja, ka 51% ES pieaugušo cilvēku ir "nelikumīgi lejupielādēts vai straumēts jebkura veida radošs saturs." Nepilngadīgo vidū šie skaitļi strauji pieaug līdz 72%. Pētījumos arī atklājās, ka Spānijā un Polijā pirātisma līmenis bija augstāks nekā citur ES.

Pārdošanas pārvietošana

Vai pētījumā tika atrasti pierādījumi par “pārdošanas pārvietošanu, pārkāpjot autortiesības tiešsaistē?" Vairumā gadījumu atbilde bija nē. Pētījums parāda, ka “top filmām” varētu būt zaudējumi aptuveni 5% apmērā no pašreizējā pārdošanas apjoma. Jāatzīst, ka tie nav nenozīmīgi zaudējumi.

Tomēr azartspēļu gadījumā pētījumā secināja, ka pirātismam faktiski ir bijusi pozitīva ietekme uz pārdošanu:

“Spēlēm tiek lēsts, ka nelikumīgu tiešsaistes darījumu ietekme uz tirdzniecību ir pozitīva - tas nozīmē, ka nelikumīgs patēriņš palielina likumīgu patēriņu. Nelegālo lejupielāžu un straumju pozitīvo ietekmi uz spēļu tirdzniecību var izskaidrot ar to, ka nozare veiksmīgi pārveido nelegālus lietotājus par maksājošiem lietotājiem. Rūpniecībā izmantotā taktika ietver, piemēram, spēles piedāvāšanu ar papildu prēmijām vai papildu līmeņiem, ja patērētāji maksā. ”

Izmaksu problēma

Braukšanas faktori?

Saskaņā ar pētījumu cenu struktūra bija galvenais iemesls cilvēku vēlmei patērēt pirātisku saturu. Pētnieki atklāja, ka mūzikas, spēļu un grāmatu gadījumā patērētāji parasti uzskatīja, ka izmaksas ir pieņemamas - tas lika viņiem vēlēties iegādāties likumīgas produktu versijas..

Piemēram, BPI 2014. gadā veikts pētījums atklāja, ka Lielbritānijas pilsoņi straumēja milzīgas 14,8 miljonu mūzikas dziesmas. Tas ir gandrīz divreiz vairāk nekā 7,5 metru trases, kas tika straumētas 2013. gadā.

No otras puses, TV šovi un filmas nebija par maksu. Šajā kategorijā 80% respondentu apgalvoja, ka, viņuprāt, cenas ir pārāk augstas. Tas nozīmē, ka “gatavību maksāt” par šiem izklaides veidiem aizvieto pašas izklaides izmaksas (pretstatā tam, ko izraisa vēlme šos izklaides veidus patērēt velti).

Šī ir svarīga atšķirība, un tā filmu un TV nozarei jācenšas pilnībā izprast. Lielākā daļa cilvēku nav zagļi. Ja patērētājiem tiek piedāvāts likumīgs audiovizuālo materiālu pārņemšanas veids - par saprātīgu cenu -, ir jāgūst ievērojams ieguvums. Netflix pieaugums ir lielisks piemērs tam.

Netflix katalogs

Ierobežoti katalogi

Diemžēl daudzi patērētāji joprojām uzskata, ka straumēšanas pakalpojumi, piemēram, Netflix, ir ļoti ierobežoti. Īpaši tas attiecas uz Netflix abonentiem, kas dzīvo ārpus galvenajiem tirgiem, piemēram, ASV. ASV patērētājiem rakstīšanas laikā ir pieejama 4339 filmas un 1 326 TV šovi. Salīdziniet to ar, piemēram, Lielbritāniju, kur patērētāji tikai redz 2 245 filmas un 542 TV šovus, un jūs sākat izprast problēmu.

Diemžēl katalogu neatbilstības nav vienīgais, kas cilvēkus novērš no maksas tiešsaistes straumēšanas pakalpojumiem. Ir arī ziņojumi par sarukumu, nevis par katalogu pieaugumu. Patērētājiem izvēle ir būtiska, jo daži nosaukumi viņus vienkārši neinteresē. Izvēles trūkums var padarīt katalogus šķietamus. Tas var likt cilvēkiem, kuri izmēģina tādus pakalpojumus kā Netflix, atteikties no tiem, ja viņu vajadzību apmierināšanai nepietiek jauna satura.

Lai apskatītu visu Netflix katalogus no visas pasaules, lūdzu, apskatiet mūsu padziļināto izpēti šeit.

3. jautājuma zīme

Kurš pakalpojums?

Audiovizuālā tirgus konkurences raksturs un dažāda satura pieejamība dažādiem pakalpojumiem - piemēram, Amazon Prime, Hulu un HBO pēc pieprasījuma - nopietni samazina to, kas ir pieejams katrā konkrētajā platformā. Tas mulsina un satrauc patērētājus, kuri nevar atļauties maksāt par vairākiem pakalpojumiem, lai izbaudītu visu viņu gaumei atbilstošu saturu.

Šīs ir problēmas, kas jārisina izklaides industrijai, ja tā vēlas patērētājus novērst no pirātisma. Diemžēl šī nozare, šķiet, vairāk koncentrējas uz meklētājprogrammu ietekmēšanu un valdības lobēšanu (lai vairāk izdarītu pirātismu), nekā tā, lai atrastu veidus, kā veiksmīgāk nodot cilvēkiem audiovizuālu materiālu..

Tas ir skumji, ņemot vērā, ka tiek iznīcināti kases ieraksti. Dienas beigās Game of Thrones veidotāji nevar kļūdīties. Ja tas ir vispirātākais šovs uz Zemes, tas darbojas viņu labā, tad tas neapšaubāmi darbojas arī citu filmu un TV šovu reklamēšanā. Ir pienācis laiks izklaides industrijai uzvilkt zeķes, nevis izmantot savu ietekmi, lai piespiestu šādus pētījumus notīrīt zem paklāja.

Atzinumi ir rakstnieka paša ziņā.

Nosaukuma attēla kredīts: AlexLMX / Shutterstock.com

Attēlu kredīti: Belish / Shutterstock.com, fizkes / Shutterstock.com, Kaspars Grinvalds / Shutterstock, Nikolaeva / Shutterstock.com,

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me