Tiešsaistes ziņojumi liecina, ka filipīniešu telekomunikāciju uzņēmums Globe Telecom Inc. ir pieredzējis plašu datu maldināšanu.


Tiek apgalvots, ka lielākais telekomunikāciju pakalpojumu sniedzējs ar e-pasta starpniecību nodeva klienta privāto informāciju citiem klientiem. Firmai, kas ir viena no populārākajām Filipīnās, ir aptuveni 60 miljoni klientu.

Piektdien, 28. janvārī, Globe’s #talktoglobe Twitter hashtag sāka parādīties virkne sūdzību. Pēc niknu klientu vārdiem, Globe kļūdaini ar e-pasta starpniecību citiem klientiem nosūtīja personisko reģistrācijas informāciju. Pirmoreiz klienti saprata, ka kaut kas nav kārtībā, kad viņi saņēma e-pastu ar informāciju par kāda cita personas kontu.

Kāds zemeslodes klients, ejot pa čivināt @ rennyjr0528, sacīja:

“Es saņēmu šo ziņojumu no @enjoyGLOBE, un reģistrējos, zinot, ka tā ir likumīga saite, kopš tā nāk no viņiem. Pēc tam man tika nosūtīts e-pasts ar kāda cita personas informāciju! Tas ir pretrunā ar datu privātuma likumu! Sveiks, Globe! ?? Kas tas par **** ir ??? ”

Globe komunikācijas ekrānuzņēmums

Nepareizs klients

Problēmas sākās, kad Globe klientiem tika dota iespēja piedalīties akcijā, lai laimētu biļetes, lai redzētu visu meiteņu K-Pop grupu BlackPink. Kad viņi aizpildīja savu reģistrācijas informāciju, Globe klienti saņēma e-pastu, kurā bija norādīta kāda cita personiskā informācija.

Nevis atsevišķs gadījums, bet vairāki Twitter čivināt klienti ziņoja par vienu un to pašu. Viens Globe klients, sazvanīts ar Džefu Kliffordu Krūzu, portālam ProPrivacy.com sacīja:

Šis tālrunis mums nosūtīja reklāmas tekstu ar tekstu, kas mums jāreģistrē viņu vietnē, lai kvalificētos. Tātad tie cilvēki, kuri saņēma tekstu, devās uz vietni un reģistrējās, un pēc reģistrēšanās vietne mums parādīja apstiprinājuma numuru, un viņi sazināsies ar mums 3 darba dienu laikā. Kas notika pēc tam, viņi nosūtīja mūsu reģistrācijas informācijas kopiju uz cita lietotāja e-pasta adresi. ”

Kriss, kurš iet caur čivināt @fordcanhandleit, pastāstīja ProPrivacy.com, ka viņu satrauc pieredze:

“Visa mūsu informācija ir atrodama e-pastā, un tas ir satraucoši.”

Par lietotājiem noplūdušajā informācijā ietilpst viņu vārdi, pilnas pasta adreses un mobilo tālruņu numuri.

Savelkot kopā privātuma vārdā

Pēc e-pastu izplatīšanas Globe citi klienti ciena viņu privātumu, nedaloties e-pastā. Viens klients, ejot pa rokturi @ kaiko0424, devās uz Twitter ar šādu padomu:

“Ja esat saņēmis citu Globe priekšapmaksas klienta informāciju, lūdzu, neveiciet ekrānuzņēmumu un ievietojiet to twitter. Palīdzēsim viens otram aizsargāt savus Personas datus !!! #OnTheList @ talk2GLOBE DARĪJIET DAUDZ !!! ”

Klusums no Globe

Vislielākās bažas rada datu noplūde, jo Globe nav reaģējusi. Pēc tam, kad Twitterī parādījās plaša apsūdzība, mēs nevarējām atrast nekādu informāciju no telekomunikāciju uzņēmuma, vai nu viņš atvainojās, vai arī konsultēja klientus par to, kas viņiem būtu jādara.

Filipīnās patērētājus aizsargā 2012. gada Likums par datu privātumu. Šajā tiesību aktā ir noteiktas stingras vadlīnijas, kas datu apstrādātājus informē par to, kā var apstrādāt cilvēku datus. Tas ietver stingrus aizliegumus attiecībā uz to, kuri datu pārziņi var koplietot cilvēku datus.

Krusa kungs uzskata, ka Globe būtu jāsoda soda naudas par paveikto:

“Arī @EnjoyGLOBE un @ talk2GLOBE ir jāmaksā par viņu datu konfidencialitātes pārkāpumu, kā tas nesen notika ar Google. #DataPrivacyBreach. ”

Pagaidām patērētājiem, kurus skāris Globe privātuma pārkāpums, ieteicams sazināties ar Filipīnu Nacionālo privātuma komisiju, lai reģistrētu oficiālu sūdzību.

Patērētājiem, kuri e-pastā ir saņēmuši kāda cita datus, ieteicams atturēties no e-pasta koplietošanas un uzreiz to izdzēst. Nevajadzētu kopēt e-pastu un neņemt ekrānuzņēmumus, lai pēc iespējas samazinātu Globe nodarītā kaitējuma ietekmi.

ProPrivacy.com sazinājās ar Globe, lai noskaidrotu, cik daudz klientu ir ietekmējis datu pārkāpums, taču raksta sastādīšanas brīdī viņi nebija atbildējuši.

Atjauninājums 2019. gada 29. janvārī. Globe Telecom ir atbildējis uz mūsu komentāru pieprasījumu:

"Globe Telecom ir novērsis problēmu ar ietekmētajiem klientiem, nosūtot citai personai nepareizu apstiprinājuma kvīti, un saskaņā ar normatīvajām prasībām par notikušo ziņoja Nacionālajai privātuma komisijai. Tas bija tikai gadījums, kad datu reģistrācijas apstiprinājuma kvīts tika nosūtīta nepareizam indivīdam, un tas netika nosūtīts masveidā vai kā datu grupa. Tas skāra tikai priekšapmaksas klientus, kuri ir reģistrējušies On On List programmā, lai izmantotu koncertu biļetes un citas Globe pasākumu mūzikas vietas. No 60 miljoniem priekšapmaksas klientu tika ietekmēti aptuveni 8 851 klienti."

Globe klienti tiek brīdināti uzmanīties no neregulārām darbībām ar viņu kontiem. Turklāt datu pludmales upuri tiek brīdināti uzmanīties no pikšķerēšanas mēģinājumiem. Ar visiem tālruņa zvaniem, īsziņām vai e-pastiem, kas varētu būt saņemti no Globe pārstāvjiem, jārīkojas ļoti piesardzīgi. Ietekmētiem klientiem ir jānodrošina, ka viņi neizsniedz savus personas datus, pieteikšanās datus vai citu sensitīvu informāciju nevienam, kas ar viņiem sazinās. Tā vietā klientiem vajadzētu tieši sazināties ar Globe, lai pārliecinātos, ka viņi sazinās ar Globe, nevis ar hakeriem.

Ja šis stāsts pamudināja jūs nopietnāk uztvert tiešsaistes privātumu, VPN izmantošana ir lieliska vieta, kur sākt. Apskatiet mūsu labāko VPN lapu, lai iegūtu labāko pakalpojumu sarakstu 2019. gadā.

Attēlu kredīti: Fotonu foto / Shutterstock.com

Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me