Tiek izteikti apgalvojumi, ka Indijas politiskā partija, iespējams, ir ļāvusi Hyderabad tehnoloģiju firmai nelikumīgi apstrādāt lielu daudzumu pilsoņu privāto datu..


Telugu Dasam Party (TDP) pasūtīja IT Grids India Pvt Ltd, lai izveidotu savu lietotni Seva Mitra. Lietotne ir izstrādāta, lai ļautu partijas biedriem sazināties vienam ar otru un partijas vadītājiem.

Tagad Indijas datu analītiķis, vārdā Lokeshwar Reddy, apgalvo, ka ir atklājis pierādījumus, ka IT Grids darbinieki, iespējams, ir nolaupījuši miljoniem Andhra Pradeshas pilsoņu privātos datus. Telangānas policija izmeklē apgalvojumus saskaņā ar IT likuma 66. un 72. sadaļu.

Redijs apgalvo, ka lietotne Seva Mitra mērķtiecīgi satur lielu daudzumu pilsoņu datu, tostarp viņu Aadhaar kartes numurus, vēlētāja ID, adresi, vārdu, reliģiju, kastu un informāciju par jebkādiem pabalstiem, kurus viņi pieprasa saskaņā ar valdības labklājības shēmām..

Šiem datiem ir ārkārtīgi sensitīvs raksturs, un datu privātuma eksperti piekrīt, ka tos nevajadzēja iekļaut partijas oficiālajā lietotnē - jo tie paver durvis uz iespējamu uzlaušanas iespēju kibernoziedznieku rokās.

cilvēks roku dzelžos

Vairāki aresti

Pēc apsūdzībām par nepareizu datu pārvaldību Telanganas policija ir arestējusi vairākus vecākus IT Grids darbiniekus. Turklāt policija, kā ziņots, konfiscēja klēpjdatorus, cietos diskus un citus materiālus IT Grids biroja Hyderabad reidu laikā..

Lai papildinātu degvielu, šķiet, ka IT Grids izpilddirektors Ahoks Dakavarapu ir devies uz priekšu. Pašlaik tiek teikts, ka viņš slēpjas pēc apgalvojumiem par viņa līdzdalību nelikumīgā datu pārkāpšanā. Telangānas policija meklē Dakavarapu un notiek sarunas ar ģimeni, lai mēģinātu noteikt viņa atrašanās vietu.

Policijas aiziešana

Saskaņā ar vietējiem Indijas preses avotiem, notiekošā izmeklēšana ir kļuvusi par strupceļu starp policijas spēkiem un Telanganas un Andhra Pradešas politiķiem. Saspīlējums starp abiem kaimiņu policijas spēkiem sākās, kad Andhra Pradešas policisti svētdien devās uz Hyderabad, lai apcietinātu datu analītiķi Rediju.

Pagaidām nav skaidrs, vai šo arestu izdeva TDP amatpersonas. Tomēr datu analītiķa, kurš izvirzīja sūdzības par TDP un IT Grid, aresta mēģinājums ir izraisījis runas par korupciju. Partijas Telangana Rashtra Samithi prezidents K Taraka Rama Rao izteica TDP galvenajam ministram Čandrababu Naidu izteikumu par viņa līdzdalību datu pārkāpumos.

Telangana Rashtra Samithi partijas logotips

Paziņojumos presei Rao atgādināja cilvēkiem, ka trauksmes cēlājiem vajadzētu aplaudēt, nevis nosodīt. Komentāru laikā Rao uzsvēra, ka Andhra Pradešas policija ir nelikumīgi ļaunprātīgi izmantojusi Rediju, kad viņi mēģinājuši viņu aizturēt, piebilstot, ka šķita, ka Andhra Pradešas valdība baidījās no kaut kā.

"Sūdzības iesniedzējs bija šeit dzīvojošs, un viņa sūdzība bija saistīta ar vietējā uzņēmuma izdarītu noziegumu. Kāds bizness šajā gadījumā ir Andhra Pradešas policijai?"

Komentējot Redija apcietināšanas mēģinājumu, Telengānas policijas komisārs Sajjanars piebilda:

"Andhra Pradešas policija ar nodomu iejaucās datu pārkāpumu izmeklēšanā, un jau ir ierosināta lieta pret AP policiju KPHB policijas iecirknī par draudiem sūdzības iesniedzējam."

Legāla darbība?

Kopš tā laika ir paziņots, ka Andhra Pradešas TDP partija apsver iespēju uzsākt tiesvedību pret Telangānas policiju par konfiscētu privātu partiju datus reidu laikā IT Grids birojos. Tas nozīmētu, ka TDP partija zina, ka IT Grid savos serveros glabā privātu partiju informāciju.

Telengānas policijas komisārs Sajjanars solīja, ka izmeklēšana tiks turpināta un ka viņi nenogurstoši strādās, lai atklātu IT Grid un TDP pieļautās nelikumīgās datu prakses apmērus..

"Nevienam nav tiesību izpētīt slepenus un personiskus datus, piemēram, Aadhaar, un citu informāciju. Mēs vērsīsimies pie šī jautājuma izskatīšanas CEC un UIDAI iestādēs un arī lūgsim Amazon iestādēm sniegt sīkāku informāciju par viņu tīmekļa serveros saglabātajiem datiem.."

TDP pārstāvis Panchumarthi Anuradha ir publiskojis paziņojumu, kurā atspēko prasības:

"TDP ieguva datus no saviem avotiem. Pēdējo četru mēnešu laikā 47 000 nepāra partijas kabinetā strādājošie ikdienā sazinājās ar 3,5-4 lakh vēlētājiem un iegūst tādu informāciju kā ģimenes locekļu skaits, iztika, ieguvumi no valdības shēmām, kā arī tas, uz ko partija, par kuru viņi gatavojas balsot. Visas šīs lietas partija izdara partijas labā. Ja kādam rodas šaubas par datiem, viņš var vērsties AP policijā vai vēlēšanu komisijā."

Attēlu kredīti: posteriori / Shutterstock.com, Billion Photos / Shutterstock.com

Ja šis stāsts pamudināja jūs nopietni uztvert tiešsaistes privātumu, iespējams, vēlēsities apsvērt VPN izmantošanu tiešsaistē. Apskatiet mūsu labākā VPN pakalpojuma lapu, lai apskatītu mūsu labāko izvēli.

Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me