Dažas no pazīstamākajām raidorganizācijām Lielbritānijā notiek diskusijās par iespēju izveidot Lielbritānijas tiešsaistes straumēšanas pakalpojumu. Tiek apgalvots, ka BBC, ITV un Channel 4 - kā arī amerikāņu raidorganizācija NBC Universal - pēta ideju izveidot abonēšanas balstītu pakalpojumu, kas konkurētu ar tiešsaistes straumēšanas gigantiem, piemēram, Netflix un Amazon..


Lielbritānijā Amazon Prime Video abonē 4,3 miljoni māju. Netflix ir vēl lielāka lietotāju bāze - kopā ar 8,2 miljoniem abonentu. Tas ir milzīgs skaits, un tradicionālās britu raidorganizācijas sāk uztraukties, ka varētu palikt aiz sevis.

Bērni, kas vēro Netflix

BBC ir atzinis, ka jaunieši vecumā no 16 līdz 24 gadiem katru nedēļu pavada vairāk laika Netflix skatīšanai, nekā patērē BBC saturu - gan caur televizoru, gan iPlayer. Tā būs rūgta tablete, kuru krustmātei Beebai vajadzētu norīt, jo tā vienmēr ir stūrējusi Lielbritānijas televīzijas un radio tirgus.

Galvenā novecojošo britu raidorganizāciju problēma ir tā, ka jaunie bloka bērni ir guvuši labumu no strauji augoša abonēšanas modeļa, daudz ieguldot pavisam jaunā programmēšanā. Šis radošais sprādziens viņus smagi skar, jo tas nodrošina tieši to, ko vēlas patērētāji.

Un tas nav tikai TV. BBC ir apstiprinājis, ka arī jaunieši atsakās no savām radiostacijām, atbalstot straumēšanas pakalpojumus, piemēram, Spotify un iTunes.

Kāds avots ar informāciju par notiekošajām sarunām sacīja Guardian, ka Lielbritānijas raidorganizācijas plāno izveidot pakalpojumu, kas viņiem ļauj saglabāt aktualitāti.

“Visas iespējas ir atvērtas, tās ir agrīnas sarunas, un pagaidām neviens virziens nav noteikts. Bet viņi zina, ka atskaņošana pēc pieprasījuma pēc platformas būtu īsta aizstāvība Apvienotās Karalistes radošajām industrijām. ”

Kaut kas ir jādara

Tonijs Hols, BBC ģenerāldirektors, nesen komentēja, ka, ja vien tas nepavelk zeķes uz augšu, “globālajā plašsaziņas līdzekļu vidē nākamajos gados Amerikas rietumu krastā dominēs četri, iespējams, pieci uzņēmumi”.

Tā šķiet pamatota prognoze. Galu galā patērētāji vairs nevēlas, lai programmēšana notiktu ar karotēm - tā vietā viņi labprātāk patērē saturu, kad un kad vēlas.

Šī nav pirmā reize, kad BBC, ITV un Channel 4 ir izpētījuši kopuzņēmuma iespēju.

Projekts Ķengurs

Trīs lielākās Apvienotās Karalistes raidorganizācijas 2007. gadā plānoja sākt tiešsaistes pakalpojumu ar nosaukumu Ķengurs. Šis uzņēmums, kas tika aprakstīts kā “revolucionārais”, būtu radījis ieņēmumus, ļaujot patērētājiem maksāt par televizora skatīšanos ārpus sākotnējā 7 dienu loga..

Skumji, ka tālredzīgo koncepciju galu galā apgāza Apvienotās Karalistes Konkurences komisija. Toreiz Pēteris Freemans, Konkurences komisijas priekšsēdētājs, sacīja:

"Pēc sīkas un rūpīgas izskatīšanas mēs esam nolēmuši, ka šis kopuzņēmums pārāk daudz apdraud konkurenci šajā jaunattīstības tirgū un ir jāpārtrauc.."

Kāds avots, kas atrodas tuvu BBC, sacīja izdevumam The Guardian, ka jaunais straumēšanas pakalpojums, šķiet, “nedaudz aizrauj Ķenguru, kas bija laba ideja, kuru nekad nevajadzēja bloķēt”.

Ko sagaidīt?

Kopš sākotnēji tika ierosināts ķengurs, daudz kas ir mainījies. ITV Hub un Visi 4 ir smagi strādājuši, lai sev nodrošinātu vietu digitālajā tirgū, un viņi abi gūst saprātīgus panākumus.

Pēc avotu domām, BBC vēlas saglabāt iPlayer kā galveno zīmolu jaunajā projektā - bet tas, šķiet, nav pieņemams pārējām raidorganizācijām.

ProPrivacy analīze

Parasti video saturs tiek licencēts atsevišķiem reģioniem katrā atsevišķā gadījumā. Tas ir novedis pie plaša ģeogrāfisko ierobežojumu izmantošanas. VPN tehnoloģija, kas ļauj cilvēkiem izlikties, ka viņi atrodas citā valstī, ātri ierobežo ģeogrāfiskos ierobežojumus. Piemēram, izmantojot VPN, Netflix abonenti var piekļūt Netflix saturam, kas iepriekš ir bloķēts viņu reģionā. Tas kļūst arvien populārāks.

Ražojot Netflix Originals un iegādājoties saturu tieši par savu pakalpojumu, Netflix spēj piedāvāt saturu visos tirgos vienlaikus. Tagad mēs redzam to pašu no Amazon un Hulu patīk.

Šī jaunā globālā satura izplatīšanas forma tieši apdraud BBC finansēšanas modeli. Apvienotajā Karalistē jebkurai mājsaimniecībai, kas skatās vai reģistrē tiešraides televīzijas pārraidi, kad to pārraida, ir jābūt televīzijas licencei.

Maz ticams, ka BBC kādreiz atteiktos no savas zelta olas (obligātās licences maksas), taču, ja jaunā patērētāju paaudze labprāt atsakās no tiešraides televīzijas, Beeb varētu likt pamatus abonēšanas balstītam TV pakalpojumam, kas ir pieejams ne tikai Lielbritānijā, bet visā pasaulē.

Atzinumi ir rakstnieka paša ziņā.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me