Brazīlijas valdība ir paziņojusi par plāniem noziegumu novēršanas nolūkos uzstādīt Ķīnā ražotas sejas atpazīšanas kameras.

Ja tas tiks pieņemts, kameras ļaus uzstādīt kameras daudzās sabiedriskās vietās, tostarp vilcienu un metro stacijās, lidostās, gājēju zonās un īpaši apkaimēs, kuras cieš no augsta narkotiku tirdzniecības un organizētās noziedzības līmeņa..

Brazīlijas valdība cer, ka likumprojekts tiks pieņemts februārī un drīz pēc tam sāks uzstādīt kameras Riodežaneiro. Mēdz teikt, ka kameras palīdzēs policijai novērst noziedzību - ļaus tām ātri noteikt aizdomās turamās un interesējošās personas. Tomēr, ņemot vērā Brazīlijas pašreizējās politiskās vides stāvokli, kameras var uzskatīt par satraucošu attīstību.

Videonovērošanas kamera

Bažas par privātumu

Attiecīgā tehnoloģija jau tiek izmantota visā Ķīnā, kur valdošajai komunistiskajai partijai jau ir aptuveni 170 miljoni kameru - drīzumā paredzēts pievienot vēl satriecošus 400 miljonus. Ķīnas policija tās jau izmanto, lai sejas saistītu ar informāciju, kas glabājas valdības datu bāzēs.


Ķīnas pilsoņiem, uz kuriem tagad attiecas arī sociālo kredītu sistēma, privātuma pārkāpumi ir visaptveroši. Šī tehnoloģija ļauj tiesībaizsardzības un valdības iestādēm pastāvīgi sekot līdzi cilvēkiem, pārvietojoties sabiedriskās vietās, pārbaudot viņu dzimumu, vecumu, automašīnu, ar kuru viņi brauc, un citus datus, piemēram, nodarbinātības un nodokļu reģistrus..

Privātuma eksperti uzskata, ka Brazīlijas jaunā galēji labējā valdība gatavojas pieņemt likumprojektu, kas atļauj to pašu invazīvo tehnoloģiju nogādāt Brazīlijas ielās. Pat Brazīlijas iestādes, iespējams, nesaprot, ka sarežģītās ķīniešu kameras var arī nosūtīt datus atpakaļ Ķīnas valdībai..

Brazīlijas sejas atpazīšana

Uzraudzības murgs

ASV diviem Ķīnas ievērojamākajiem drošības kameru ražotājiem (Hikvision un Dahua) Trumpa administrācija jau ir aizliegusi. Tas sekoja atklāsmēm, ka kamerās tajās bija uzstādītas aizmugures durvis, kas ļāva valdības hakeriem sūtīt attēlus atpakaļ Ķīnas valdībai.

Austrālijā tās pašas kameras nesen tika izlauztas no jutīgās Austrālijas militārās bāzes, valdības biroju priekšējās ieejas, federālajiem departamentiem, Austrālijas izlūkošanas aģentūras ēkas un Edinburgas Karalisko Austrālijas gaisa spēku bāzes. Apritē nonākot pierādījumiem, ka Ķīnas kameru ražotāji sadarbojas ar valdību, lai veiktu slēptu uzraudzību - trauksmes zvani tagad zvana arī Jaunzēlandē.

Jau zināms, ka kameras ir pietiekami sarežģītas, lai veiktu politisko spiegošanu. Viņi 2017. gadā izsekoja BBC žurnālistam Pekinas metro tikai 7 minūtes pēc tam, kad varas iestādes bija ievadījušas viņa fotoattēlu sistēmas datu bāzē. Šādos apstākļos ir viegli saprast, kā kameras ar sejas atpazīšanas iespējām varētu nopietni apdraudēt valsts drošību.

Turklāt sejas atpazīšanas dati ir ārkārtīgi vērtīgi - ne tikai tāpēc, ka tos var izmantot, lai pilnveidotu AI algoritmus, bet arī tāpēc, ka tos var apvienot ar datiem no sekundāriem avotiem, lai hakeriem vai Ķīnas valdībai nodrošinātu ļoti invazīvas datu kopas par Brazīlijas pilsoņiem.

Neizbēgamas sekas

Pēc Santopaulu Pētniecības un izglītības institūta (INSPER) Digitālo likumu programmas koordinatora Renato Opice Blum teiktā, kameras ir neizbēgamas, taču viņš cer, ka privātuma tiesību akti stāsies spēkā 2020. gadā (Datu aizsardzības likums, kas tika apstiprināts) iepriekšējā valdībā) palīdzēs aizsargāt Brazīlijas pilsoņus: “Es uzskatu, ka šis ceļš ir neatgriezenisks. Šī iemesla dēļ būs jāuzrauga sabiedrība un jāatjaunina tiesību akti, lai izvairītos no ļaunprātīgas izmantošanas šo rīku izmantošanā. ”

Brazīlijai ar tās jaunievēlēto galēji labējo pārvaldi, visticamāk, ir pietiekami jāuztraucas par mājām, Ķīnai nepietrūkstot fonu. Galēji labējiem ir novērošanas vēsture un nepieciešamība mainīt likumus, lai tie atbilstu viņu pašu vajadzībām. Neatkarīgi no tā, kā jūs to skatāties, kameras ar sejas atpazīšanas iespējām, visticamāk, izraisīs masveida privātās dzīves aizskārumus brazīliešiem laikā, kad Brazīlijas politiskā ainava jau izskatās drūma

palielinot valdības uzraudzību, jūs esat piesardzīgs attiecībā uz savu privātumu, varat palikt privāts tiešsaistē, izmantojot a. Skatiet mūsu labāko VPN lapu, kurā nav žurnālu, lai iegūtu papildinformāciju.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me