Ir parādījušies pierādījumi, ka ASV policija izmanto sistēmu, kas viņiem ļauj noteikt ģeogrāfisko atrašanās vietu gandrīz jebkuram tālrunim valstī, un tagad tiek uzskatīts, ka daži policisti, iespējams, izmanto šo sistēmu bez attiecīgiem orderiem to darīt..


ASV policijai ir pieeja sistēmai, kuru izstrādājusi firma ar nosaukumu Securus Technologies. Šo sistēmu var izmantot mobilo tālruņu atrašanai izmeklēšanas laikā. Iestādes likumīgi var izmantot Securus sistēmu, lai “piespraustu” tālruņa atrašanās vietu tikai pēc ordera saņemšanas; tomēr tagad baidās, ka sistēma varētu būt ļaunprātīgi izmantota.

Pierādījumi pirmo reizi tika sākti pagājušajā gadā, kad Misūri štata vietnieks tika apsūdzēts par speciālistu sistēmas izmantošanu, lai nelikumīgi mobilizētu mobilo tālruņu atrašanās vietas. Korijs Hutčsons, iespējams, piekļuvis Securus sistēmai “nelikumīgā nolūkā spiegojot prasītājus sava personīga labuma gūšanai”".

Policijas mašīna

Caurumi sistēmā

Securus ļauj policistiem reāllaikā noteikt mobilo tālruņu atrašanās vietas, izmantojot infrastruktūru, ko parasti izmanto mārketinga firmas, lai piekļūtu atrašanās vietas datiem, ko nodrošina lielākie mobilo tālruņu pārvadātāji, piemēram, Sprint, Verizon un AT.&T.

Saskaņā ar apgalvojumiem Hutčesons sistēmu izmantoja 11 reizes no 2014. līdz 2017. gadam, lai atklātu ne tikai plašas sabiedrības locekļu, bet arī tiesneša un valsts patruļas locekļa atrašanās vietu..

Diemžēl, lai arī piekļūšanai tālruņu izsekošanas sistēmai ir nepieciešami orderi, šķiet, ka Securus nav rūpīgi pārbaudījis pieprasījumus, un rezultātā Hutčesons spēja sistēmu ļaunprātīgi izmantot..

Paziņojumā, kas sniegts pagājušajā ceturtdienā, Securus sacīja, ka tas prasa “klientiem” [policistiem un labošanas amatpersonām] pirms pieprasījuma apstrādes augšupielādēt atbilstošu dokumentāciju - orderi vai zvēresta apliecinājumu. Pēc senatora Rona Vedina (Oregona) teiktā, tomēr Securus ir atzinis, ka tas “neveic nekādu uzraudzības pieprasījumu pārskatīšanu”.

Fcc sūdzība

Formāla FCC sūdzība

Wyden tagad ir uzrakstījusi oficiālu sūdzību Federālajai sakaru komisijai. Vēstulē Wyden norāda, ka “bezvadu pārvadātājiem ir pienākums veikt apstiprinošus pasākumus, lai pārbaudītu tiesībaizsardzības pieprasījumus.” Viņš komentē, ka “Securus” spēja vispār sniegt pakalpojumu ir pierādījums tam, ka mobilo tālruņu pārvadātāji “nepietiekami kontrolē piekļuvi klientiem “privāta informācija.” Pēc viņa domām, sistēma nopietni aizskar ASV pilsoņu tiesības uz privātumu.

Drošības pētnieks Tobiass Engels sacīja mātesplatē, ka viņš uzskata, ka ASV mobilo sakaru operatori izpārdod savus klientus. Gan Engel, gan Wyden uzskata, ka telekomunikāciju uzņēmumi nesaņem pienācīgu atļauju no patērētājiem pirms atrašanās vietas datu nodošanas trešajām personām. Engels ir paziņojis, ka:

"LE [tiesībaizsardzības iestāde] nelabvēlīgi vērtē šo" komerciālo "iespēju, kurai, šķiet, ir daudz zemāks ienākšanas šķērslis nekā tad, ja viņi paši pieprasītu šāda veida piekļuvi."

Tas nav pārsteidzoši, un tas ir izteikts atgādinājums, ka ASV interneta pakalpojumu sniedzēji, kuriem pagājušajā gadā tika dota atļauja pārdot tīmekļa pārlūkošanas vēsturi trešajām personām, visticamāk, pārdod datus ASV uzraudzības aģentūrām (ļaujot viņiem snūkot par ASV pilsoņiem bez rūpīgas pārbaudes). Diemžēl šāda veida nepilnības ASV varas iestādes augstu vērtē - kā tas ir paskaidrots Dženiferas Granicas lieliskajā grāmatā American Spies.

Globālā epidēmija

Iestādes nelikumīgi izmanto mobilās atrašanās vietas datus ne tikai ASV, lai iebruktu cilvēku privātumā.

Dānijā tiesas pagājušajā gadā nolēma, ka obligāta pilsoņu izsekošana, kas ļauj “katru kustību fiziskajā telpā” “reģistrēt un uzglabāt” 12 mēnešus, ir likumīga. Apvienotajā Karalistē Lielbritānijas augstākstāvošais tiesnesis nesen ir nonācis sabiedrībā ar pārliecību, ka kādu dienu Apvienotās Karalistes iedzīvotājiem tā varētu būt likumīga prasība vienmēr ņemt līdzi tālruņus..

Augstās tiesas kanclers Sers Geofrejs Voss, runājot juristu biedrībā, sacīja, ka pastāvīga personu pārvietošanās uzskaite būtu liels ieguvums policijai,

“Lielākā daļa cilvēku viedtālruņus vienmēr nēsā pie savas personas, kad ir ieslēgta GPS atrašanās vieta. Viņi to dara brīvprātīgi, bet, ja likumdevēji, piemēram, pieprasītu pilsoņiem vienmēr nēsāt telefonus, būtu vēl grūtāk izvairīties no atklāšanas. ”

Mobilā novērošana

Slidens ceļš

Ar tādiem viedokļiem kā šie un tādām tehnoloģijām kā Securus nav brīnums, ka zvana trauksmes zvani. Pat tajās valstīs, kuras parasti uzskata par labvēlīgām privātumam, piemēram, Nīderlandē, ir iesniegtas vairākas sūdzības par viedajiem sensoriem, kas skenē tālruņus Mac numuriem, lai izsekotu cilvēkus, pārvietojoties pa Nīderlandes pilsētām.

Un mobilos tālruņus cilvēku izsekošanai izmanto ne tikai tiesībaizsardzības iestādes. Austrālijas Konkurences un patērētāju komisija (ACCC) pašlaik izmeklē Google saistībā ar apgalvojumiem, ka tā slepeni izmanto Austrālijas tālruņa plāna datus, lai slepeni izsekotu viņu atrašanās vietām.

Google snooping

Saskaņā ar datoru programmatūras firmas Oracle teikto, Google katru mēnesi no Austrālijas Android kontiem uzkrāj apmēram vienu gigabaitu mobilo datu. ASV ir pierādījumi, ka varas iestādes izmanto arī Google atrašanās vietas datus, pievienojot problēmai vēl vienu satraucošu sarežģītību.

Vismaz četros gadījumos pagājušajā gadā policijas darbinieki Rallijā, Ziemeļkarolīnā, izmantoja meklēšanas orderus, lai pieprasītu datus no Google kontiem - nevis par konkrētiem aizdomās turamajiem, bet gan attiecībā uz jebkuru mobilo ierīci, kas notika tuvu nozieguma vietai. Ļaujiet tam izliet.

Atzinumi ir pašu rakstnieku ziņā.

Nosaukuma attēla kredīts: dennizn / Shuttestock.com

Attēlu kredīti: Leonards Žukovskis / Shutterstock.com, vchal / Shutterstock.com, josefkubes / Shutterstock.com, achinthamb / Shutterstock.com

Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me