Tā ir sena ziņa, ka izlūkošanas aģentūras, piemēram, NSA un CIP, vēlas pret viņiem izmantot pilsoņu tehnoloģijas. Faktiski pavisam nesen NSA savā vietnē mainīja misijas paziņojumu, lai no pamatvērtībām noņemtu “godīgumu”, “uzticību” un “atklātību”. Tas šķiet diezgan jautrs, ņemot vērā to, ka Džeimss Klappers 2013. gadā meloja Kongresam par Prizmu. Šķiet, ka godīgums nekad nav bijis īpaši svarīgs NSA darba kārtībā..

Pagājušajā gadā ar Wikileaks “Vault 7” parādījās ziņas, kas atklāja, ka CIP regulāri izmanto cilvēku mobilās ierīces un viedajos televizorus, lai tos notrulinātu. Dženifera Granika savā grāmatā “American Spies” glezno kristāldzidru attēlu par nepilnību veidiem, ko ASV varas iestādes izmanto, lai amerikāņus uzraudzītu.

Notiek snūpošana, un tā notiks arī turpmāk. Patiešām, tikai pirms divām nedēļām Kongress apstiprināja FISA 702. sadaļas atkārtotu atļauju. Minētajos tiesību aktos ir grozījumi, kas ļaus ASV izlūkdienestiem šmaukties par ASV pilsoņiem, izspiežot ārzemniekus. Vēl vairāk nepilnību. Vismaz NSA bija pietiekami godīga, lai noņemtu godīgumu no sava misijas paziņojuma.

Rūgta garša

Tagad parādījās ziņas, kas atklāj, ka ASV valdība ir ieguvusi savas zāles garšu. Rūgta garša ir palikusi ASV mutē pie populāras elektroniskas ierīces - tāpat kā tās, kuras parasti būtu ieteicams snaust uz pilsoņiem.

Attiecīgo ierīci sauc par Fitbit. Tas ir nekaitīgs izskata fitnesa uzraudzības sīkrīks, ko cilvēki nēsā uz plaukstas locītavas. Ierīce ne tikai reģistrē lietotāja sirdsdarbību, veikto darbību skaitu un sadedzinātās kalorijas, bet arī izmanto GPS, lai saglabātu cilnes lietotāju skriešanas maršrutos..


Fitbit izstrādātājs Strava - kurš sevi uzskata "sociālais tīkls sportistiem" - regulāri publicē karti ar aptuveni 27 miljoniem cilvēku skriešanas maršrutiem. Pagājušā gada novembrī tika atjaunināta šī vingrinājumu “karsto punktu” globālā datu bāze, un, pēc tās atklāšanas, ASV centrālās pavēlniecības mugurkaulā tika nodibināta drebēšana..

Fitbit 1

Ir atklāts mācību ceļš ap iespējamo CIP bāzi Mogadišā.

Militārās bāzes

Notikumu ķēde sākās, kad ASV militārpersonām programmas ietvaros tika izsniegti Fitbits, lai palīdzētu viņiem uzraudzīt viņu pašu fiziskās aktivitātes. Tajā laikā tas šķita saprātīgs plāns. Tas ir līdz pagājušajai sestdienai, kad Austrālijas students un Apvienoto konfliktu analītiķu institūta analītiķis Nātans Rusers pēkšņi iekrita, ka Fitbit “siltuma karte” ir izveidojusi ASV karabāzes "skaidri identificējams un identificējams."

Nedaudz nožēlojami, ka dažām acīmredzami izceltajām bāzēm vajadzētu būt slepeniem militāriem savienojumiem ASV un visā pasaulē.

Ar olu visā tās sejā Pentagons ir nācis klajā ar atzinumu par neparedzētu pārraudzību. Pirmdienas paziņojumā preses sekretārs pulkvedis Robs Mannings komentēja, ka ASV Aizsardzības ministrija pārskatīs savu politiku attiecībā uz viedtālruņiem un valkājamām ierīcēm:

"Mēs uztveram šos jautājumus nopietni un mēs pārskatām situāciju, lai noteiktu, vai ir nepieciešama papildu apmācība vai norādes, un vai ir jāizstrādā kāda papildu politika, lai nodrošinātu DoD personāla pastāvīgu drošību mājās un ārzemēs. ”

Manning piebilda, ka aizsardzības sekretāram James Mattis bija "esam ļoti skaidri izcēluši mūsu spējas palīdzēt ienaidniekam vai dot ienaidniekam nekādas priekšrocības, tāpēc tāda būtu arī mūsu pieeja šajā gadījumā."

Par vēlu?

Tātad, cik liels kaitējums ir nodarīts? Ir zināms, ka 2013. gadā aptuveni 2200 karavīriem tika izsniegtas Fitbit Flex aproces. Pēc tam 2015. gadā šī programma tika paplašināta, un vēl 20 000 karavīru un militārpersonu piešķīra Fitbit programmas ietvaros "Izrādes triāde."

Pēc Austrālijas studenta domām, šķiet, ka Fitbits ir izraisījis ļoti nopietnu izlūkošanas noplūdi. Tas ir tas, ko Ruser teica savā Twitter kontā:

"Ja karavīri lietotni izmanto tāpat kā parasti cilvēki, ieslēdzot to izsekošanā, kad viņi dodas vingrot, tā varētu būt īpaši bīstama. Šī konkrētā trase izskatās, ka tā reģistrē parasto skriešanas maršrutu. Man nevajadzētu spēt izveidot nekādu informācijas informāciju par dzīvi no tik tālu."

Braucot pa militārajām bāzēm, Rusers atklāja, ka militārpersonas, kurām tika izsniegta Fitbit, netika informētas par nepieciešamību izslēgt GPS reģistrēšanu Stava serveros. Skots Lafojs, atvērtā koda attēlu analītiķis, saka, ka vēl ir pāragri pateikt, cik kaitīgi varētu būt dati. Tomēr viņš atzīst, ka tas satrauc:

"Runājot par stratēģisko saturu, mēs zinām visas tur esošās bāzes, zinām daudz pozīciju, tas būs tikai jauks papilddati. No vietnes ir iespējams noteikt personu skriešanas maršrutus. Kustību grafika izsekošana bāzēs varētu sniegt vērtīgu informāciju par patruļas maršrutiem vai vietām, kur tiek dislocēts konkrēts personāls. ”

Šķiet, ka ārvalstu militārās un izlūkošanas aģentūras steidzas - ne tikai lai redzētu, vai tās var precīzi noteikt slepenās ASV bāzes, bet arī lai noskaidrotu, vai arī viņu bāzes nav tikušas apdraudētas. Zemāk redzamajā attēlā Strava karte ir skaidri redzama "uzkarst" RAF bāze Plestenas kalnā Folklendā: pierādot, ka skarta ir ne tikai ASV armija.

Fitbit Raf

Varbūt vissatraucošākā ir iespēja, ka Tuvo Austrumu un Āfrikas kaujinieki varētu izmantot kartes, lai izsekotu amerikāņu karavīru kustībai. Teorētiski šī izlūkošana varētu izraisīt iebrukumu šo kaujinieku rokās. Lafojs komentēja:

"Ja dati faktiski nav anonīmi, varat sākt izdomāt grafikus un, piemēram, iegūt ļoti taktisku informāciju, un tad varat sākt iedziļināties diezgan nopietnos jautājumos.."

Labās ziņas ir tas, ka Strava ir izdevusi paziņojumu, kurā teikts, ka tā labprāt sadarbojas ar ASV militāro spēku, lai slēptu kartes daļas, kuras, viņaprāt, varētu sabojāt. Grūti pateikt, cik ilgs laiks tas prasīs un cik daudz kaitīgas informācijas varētu noplūst.

Atzinumi ir rakstnieka paša ziņā.

Nosaukuma attēla kredīts: A. Aleksandravicius / Shutterstock.com

Attēlu kredīti: Ekrānuzņēmumi, kas ņemti no Stava siltuma kartes

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me