Ir parādījušās ziņas, ka patērētāji, kuri izmanto viedās mājas drošības kameras Amazon's Ring, var netīši pakļaut sevi Ukrainas izstrādātājiem.


Tiek uzskatīts, ka gredzenveida durvju zvani piedāvā cilvēkiem drošību un ērtības. Viedās mājas ierīces ir aprīkotas ar 720p HD video, divvirzienu sarunu funkciju, kustības detektoru un aktīvu WiFi savienojumu.

Šīs funkcijas ļauj patērētājiem attālināti uzraudzīt savas mājas, pat izmantojot sarunu funkciju, lai atvairītu nevēlamus apmeklētājus. Tas, ko Amazon Ring kameru īpašnieki, iespējams, nesaprot, ir tas, ka viņu materiāliem var piekļūt arī darbinieki, kas strādā programmatūras izstrādes laboratorijā Ukrainā.

Zvana durvju zvans

Drausmīga privātuma prakse

Amazon tirgo savu miniatūru kameru klāstu kā veidu, kā izveidot virtuālu drošības spēku lauku jebkurai mājai. Kameras, kuras var iegādāties ne tikai kā durvju zvanu, bet arī kā miniatūras fotokameras, kuras var izvietot ap mājām, tiek norādītas kā mājas drošības augstums. Tie patērētājiem ļauj internetā pārraudzīt, kas notiek savās mājās un ārpus tām reālā laikā.

Tagad ziņotāji, kuriem ir iekšējas zināšanas par firmas praksi, ir atklājuši, ka 2016. gada gredzens, domājams, piešķīra Ukrainā bāzētai pētniecības un attīstības komandai pilnīgu piekļuvi mākoņu krātuvei, kurā ir katra video padeve katrai Zvana kamerai pasaulē. Gadu vēlāk Ring iegādājās Amazon par 853 miljoniem USD.

Zvana durvju zvans amazonAmazon gredzena reklāmas piemērs

Ierobežota piekļuve

The Information publicētajā rakstā tiek apgalvots, ka Ukrainas komandai piekļuvi visiem videoklipiem nodrošināja Ring vecākais darbinieks Džeimijs Siminoffs. Pēc bijušo gredzena darbinieku teiktā, Siminoffs vēlējās, lai komanda Kijevā izstrādātu zvana kameru sejas atpazīšanas sistēmas, kas ļautu viņiem pateikt, kad svešinieki tuvojās durvīm.

Vecākais datoru redzes inženieris Jason Mitura pauda bažas, ka nepieredzējušiem izstrādātājiem tiek nodrošināta piekļuve sensitīvām patērētāju video plūsmām. Tiek apgalvots, ka Mitura pauda bažas, ka informācija var nonākt nepareizajās rokās - potenciāli ļaujot noziedzniekiem piekļūt informācijai, kas tika atklāta, kad cilvēki bija prom no savām mājām.

Sejas atpazīšana

Sejas atpazīšana veicina drošību

Pēc Ukrainas ziņotāju ziņām, kas ir paziņojuši, Siminoffs nolēma ignorēt Mitura privātuma brīdinājumus. Iemesls tam, ka būtu daudz vienkāršāk apmācīt AI algoritmus sejas atpazīšanas uzdevumu pabeigšanai, ja viņiem tiktu atļauts piekļūt lielam daudzumam video, kas satur vairākas atsevišķas sejas. Tas liek domāt, ka Ring klientiem, visticamāk, inženieri Ukrainā ir aizskāruši viņu privātumu.

Turklāt, pēc bijušo Ring darbinieku domām, firma atteicās šifrēt datus, ko tā turēja uz saviem serveriem, kas nozīmē, ka visi video bija viegli identificējami un tos varēja izsekot atsevišķiem klientiem. Tas nozīmē, ka hakeriem, iespējams, varēja piekļūt visas videokameru, kuras ražo Ring kameras.

Priviliģēta pieeja

It kā ar to nebūtu pietiekami, ir parādījušies apgalvojumi, ka ASV Ring vecākajiem darbiniekiem ir nodrošināta piekļuve uzņēmuma tehniskā atbalsta video portālam. Šis portāls nodrošināja personālam piekļuvi tiešraides video plūsmām ikvienam klientam un vajadzēja tikai e-pasta adresi. Teorētiski tas nozīmē, ka darbinieki varēja viegli šņaukties uz nejaušu klientu mājām - vai sliktākajā gadījumā - meklēt tās, par kurām viņi personīgi interesējās.

Pētījumi joprojām turpinās

Lai gan Ring ir ātri nācis klajā ar domu, lai noliegtu apgalvojumus, ka darbiniekiem kādreiz ir bijusi pieeja tiešraides video plūsmām, pētījumi Ring Labs Ukrainā turpinās.

Ir skaidrs, ka zvana kameras ir ievērojami uzlabojušas spēju atpazīt cilvēkus. Pirms dažiem gadiem liels skaits Ring klientu sūdzējās, ka viņu Ring ierīce viņiem ir devusi nepatiesu drošības brīdinājumu. Pēc šo patērētāju domām, gredzenu durvju zvani bieži sniedz nepatiesus pozitīvus rezultātus, kad kaķis pārvietojās garām kamerai vai automašīna brauca garām viņu mājām. Šķiet, ka viltus pozitīvo rezultātu skaits pēdējos gados ir samazinājies - tas nozīmē, ka kaut kas ir uzlabojis Ringa sistēmas.

No iekšējā gredzena dokumenta noplūdis attēls parāda, kā kameras tiek apmācītas atšķirt dažādu veidu objektus.

Kā zvana durvju zvani atpazīst objektus

Turklāt nesenie Linkedin sludinājumi, šķiet, pierāda, ka projekts joprojām ir aktīvs. Sludinājumi ir pamanīti, meklējot datu operatorus, kuriem jāspēj “pareizi un precīzi atpazīt un marķēt visus video kustīgos objektus”.

Neatbilstošas ​​privātuma politikas

Neskatoties uz Ring apgalvojumiem, ka tā nav aizskārusi cilvēku privātumu, tā privātuma politikā ir klauzula, kas sniedz ieskatu tās sejas atpazīšanas iespējām. Politika nosaka:

“Jūs varat izvēlēties savam Ring izstrādājumam izmantot papildu funkcionalitāti, kas, izmantojot ierīces video datus, var atpazīt pazīstamu apmeklētāju sejas īpašības.”

Diemžēl politikā nav pieminēti operatori, kas strādā aiz ainas, lai attīstītu un uzlabotu šīs sejas atpazīšanas sistēmas. Tas, iespējams, ir tikai pārraudzība, bet ikviens, kam ir fotokamera ar zvana kameru, tagad zinās par iespēju, ka viņu videoierakstu skatās svešinieki laboratorijā Ukrainā.

VPN nevarēs palīdzēt šajā jautājumā, tomēr tas ir lielisks rīks, lai nodrošinātu jūsu datu drošību tiešsaistē. Lai iegūtu papildinformāciju par to, kā var palīdzēt VPN, un labāko pakalpojumu sarakstu, apskatiet labāko VPN lapu.

Attēlu kredīti: BrandonKleinVideo / Shutterstock.com, metamorwork / Shutterstock.com,

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me