Internets, kā mēs zinām, ir nopietni apdraudēts. Amerikas Savienoto Valstu Federālā komunikāciju komisija (FCC) plāno nodot pilnvaras, kas tai šobrīd ir jāpiemēro tīkla neitralitātes noteikumiem interneta pakalpojumu sniedzējiem (ISP)..


Tas konsolidēs lielo uzņēmumu spēku, apslāpēs inovācijas un pavērs ceļu uz divpakāpju internetu, kur tikai bagātnieki var atļauties neierobežotu piekļuvi šai spēlei mainīgajai tehnoloģijai. Tas ir solis, kas nav neviena interesēs, izņemot Amerikas Savienoto Valstu lielvārdiešus interneta pakalpojumu sniedzējus, kuri ir ļoti lobējuši pārmaiņas.

12. jūlijā Amazon, Reddit, Mozilla, StartPage, ProPrivacy.com un daudzi citi interneta uzņēmumi pievienojas tīkla neitralitātes aktīvistiem "Rīcības diena visā pasaulē, lai saglabātu tīkla neitralitāti." Kampaņu organizē cīņas par nākotni (FFTF) digitālo tiesību aizstāvības grupa.

Kas ir neto neitralitāte?

Tīkla neitralitāte ir ideja, ka IPS un valdības visu interneta trafiku izturas vienādi. Tas nozīmē “nediskriminēt vai iekasēt atšķirīgu maksu pēc lietotāja, satura, vietnes, platformas, lietojumprogrammas, pievienotā aprīkojuma veida un saziņas veidiem”.

Tas ir inovāciju un brīvas izpausmes stūrakmens internetā. Bez tīkla neitralitātes internets vienkārši nebūtu bijis tā veiksme. Bez tīkla neitralitātes:

  • ISP var diskriminēt konkurējošos pakalpojumus. Piemēram, ierobežojot (vai pat bloķējot) tādus satura nodrošinātājus kā Netflix, Facebook un Google, vienlaikus nodrošinot klientiem neierobežotu, prioritāru piekļuvi saviem pakalpojumiem.
  • Jauninājumi tiek apslāpēti. Netflix, Facebook un Google, iespējams, var atļauties maksāt ISP par palielinātu joslas platumu par saviem pakalpojumiem. Iesācēji uzņēmumi tomēr to nevarēs izdarīt. Tas mazus, inovatīvus uzņēmumus faktiski atstās ūdenī, vienlaikus stiprinot monopolistisko nožēlu, kāds lieliem, izveidotiem uzņēmumiem ir internetā..
  • Nekas neliedz ISP iztraucēt vai pat pilnībā cenzēt saturu politisku, sociālu vai reliģisku iemeslu dēļ.
  • Internets tiks sadrumstalots divos vai vairākos līmeņos. Mazāk pārtikušiem klientiem tiks noteiktas īpašas “kabeļa stila” interneta paketes, kas nodrošina piekļuvi tikai atsevišķiem pakalpojumiem. Neierobežota piekļuve internetam būs pieejama tikai tiem, kas var atļauties par to maksāt. Tas padziļinās digitālo plaisu un palielinās ekonomisko un sociālo nevienlīdzību.

Citiem vārdiem sakot, lielu naudu ļaus izmantot vienkāršo cilvēku interesēm.

Kāpēc tas ir nopietni bīstams??

2014. gadā tika veikts līdzīgs mēģinājums demontēt tīkla neitralitāti, bet FCC bija spiests veikt apgriezienu. Bijušais FCC priekšsēdētājs Toms Vellers, bijušais telekomunikāciju nozares lobists, parādīja nelielu apetīti ietaupīt tīkla neitralitāti pēc tam, kad tiesas lēmums atzina spēkā esošos noteikumus.

Pēc plašas interneta aktīvistu kampaņas FKT savus priekšlikumus atklāja, lai tos publiski komentētu. Pēc tam, kad tika saņemti vairāk nekā četri miljoni komentāru, kuru dēļ FCC vietne divreiz cieta avārijas stāvoklī, Vīlers padevās.

FCC centās aizsargāt tīkla neitralitāti, klasificējot internetu kā II sadaļas utilītu. Tādējādi interneta pakalpojumu sniedzēji tika pakļauti FCC kontrolei un ļāva tai ieviest skaidrus un samērā stingrus tīkla neitralitātes noteikumus.

Tomēr FCC tagad ir jauns republikāņu priekšsēdētājs, kuru iecēla Donalds Trumps. Ajit Pai ir bijušais Verizon lobists, un viņa antipātijas nozares regulēšanai ir labi zināmas. Viņš iepriekš FCC esošos tīkla neitralitātes noteikumus ir aprakstījis kā “kļūdu” un tagad vēlas mainīt Wheeler 2014. gada lēmumu..

Kas tā vietā ierosina Pai?

Pai vēlas pārklasificēt platjoslas pakalpojumus kā “I sadaļas informācijas dienestu”, kas nozīmē, ka principā pazudīs noteikumi par bloķēšanu, droseles samazināšanu un apmaksātu prioritāšu noteikšanu. Internets kā I sadaļas pakalpojums būtu pakļauts Federālajai tirdzniecības komisijai (FTC), nevis FCC.

Tomēr FTC šajā lomā būtu ļoti maz zobu. Pašlaik publicētais paziņojums par ierosināto noteikumu izstrādi (.pdf) ir pārsteidzoši neskaidrs par dažiem galvenajiem jautājumiem. Eksperti novērotāji sagaida, ka pašreizējo izpildāmo noteikumu vietā ISP tiks lūgts brīvprātīgi, nesaistoši uzņemties saistības attiecībā uz tīkla neitralitātes principu..

Teorētiski FPK varētu sekot IPS, kas šos solījumus neievēro, pamatojoties uz to, ka viņi ir maldinājuši klientus. Kā novērojuši Nilajs Patels no The Verge un bijušais FCC padomnieks Gigi Sohns, maz ticams, ka tas faktiski notiks.

Uzņēmumi visu laiku maina savus pakalpojumu noteikumus, neiesaistoties FTC. Pat ja tā iejauktos, FTK varēja reaģēt reaģējošā veidā tikai pēc tam, kad kaitējums jau bija izdarīts.

Turklāt nebūt nav skaidrs, vai saskaņā ar Pai priekšlikumiem interneta pakalpojumu sniedzējiem faktiski būs jāsniedz šādi solījumi! Kā mūs novēroja patērētāju konfidencialitātes eksperts un StartPage.com pārstāve Liza Makintresa,

“Interneta pakalpojumu sniedzēji, piemēram, Verizon un AT&T ir pārmeklējis aptuvenu brīvprātīgo pieprasījumu “Nesekot”. Mēs būtu idioti, lai viņiem uzticētos ar brīvprātīgu tīkla neitralitāti."

Sabiedriskā apspriešana

Vismaz īslaicīgā patērētāju uzklausīšanas izrādē FCC ir uzaicinājusi ASV sabiedrību komentēt savus priekšlikumus. Tomēr ir kļuvis pilnīgi skaidrs, ka tai ir maz nodomu ņemt vērā šīs apspriešanās rezultātus. Faktiski tā attieksme pret visu procesu ir bijusi diezgan skandaloza. Piemēri:

  • Šķiet, ka līdz 20% no FCC saņemtajiem komentāriem ir iesniegti ar surogātpastu, izmantojot identitātes, kas iegūtas, pārkāpjot tiešsaistes datus. Kad daži no uzdāvinātajiem (vai viņu tuvinieki, ja komentārus šķietami iesniedza miruši cilvēki) sūdzējās, FCC izvēlējās tos ignorēt un uzskatīt komentārus par pamatotiem.
  • Pēc tam, kad komiķis un televīzijas vadītājs Džons Olivers mudināja skatītājus komentēt tīkla neitralitāti, FCC vietne cieta avāriju. Tā rezultātā tika zaudēts liels skaits pro-net neitralitātes komentāru. FCC vainoja izplatīto pakalpojumu noraidīšanas (DDoS) kiberuzbrukumu diezgan ērtā starpgadījumā, bet atteicās sniegt pierādījumus šīs prasības atbalstam..
  • Neskatoties uz pārliecinošo atbalstu tīkla neitralitātei komentāros, Ajit Pai izvēlējās izcelt vienu vēstuli, kuru nosūtīja 19 bezpeļņas pašvaldību platjoslas pakalpojumu sniedzēji, lai atbalstītu ierosinātās izmaiņas. Tomēr lielais vairums mazo ISP ir mudinājušas Pai saglabāt II sadaļas aizsardzību.

Īsāk sakot, šķiet, ka Ajit Pai un FCC ir apņēmušies turpināt īstenot savus plānus, lai panāktu tīkla neitralitāti, neatkarīgi no masveida sabiedrības iebildumiem pret šo ideju.

Ir pienācis laiks cīnīties atpakaļ!

Tīkla neitralitāte pastāv tikai ASV, jo 2014. gadā masveidā mobilizējās tīkla neitralitātes aktīvisti. Tas pierāda, ka FKT var piespiest klausīties, ja pietiekami daudz cilvēku izrādīs pietiekami lielas bažas par šo jautājumu.

Tāpēc ProPrivacy.com ir pievienojies garam citu interneta kompāniju sarakstam, lai kļūtu par oficiālu dalībnieku cīņā par nākotni cīņā par interneta dienu 2017. gada 12. jūlijā..

Mērķis ir palielināt sabiedrības izpratni par šo būtisko jautājumu un mudināt visus ASV lasītājus reģistrēt savu viedokli FCC vietnē. Patiešām, ja esat ASV pilsonis, kurš to vēl nav izdarījis, lūdzu, dariet to tagad! FCC komentē savus tīkla neitralitātes priekšlikumus līdz 16. augustam.

Mēs arī domājam, ka ir svarīgi, lai starptautiskie lasītāji būtu informēti par to, kas notiek Amerikas Savienotajās Valstīs. Galu galā apmēram 80% no visas interneta trafika iet caur ASV interneta pakalpojumu sniedzējiem. Papildus tam interneta pakalpojumu sniedzēji un valdības visā pasaulē ar lielu interesi vēro notikumus ASV.

Šī ir svarīga cīņa katram interneta lietotājam, un tās sekas būs tālejošas. Tāpēc mēs lūdzam ikvienu, kurš spēj, dot savu ieguldījumu jebkurā veidā. Viens veids, kā to izdarīt, ir dalīties vai nu ar šo rakstu, vai oficiālajā cīņā par interneta lapu savos sociālo mediju kontos, lai izplatītu vārdu. Galu galā, jo vairāk trokšņa mēs izdarīsim, jo ​​lielāka iespējamība, ka FCC atgriezīsies!

Attēla kredīts: Marija Merkulova, Free Press / Free Press Action Fund / Flikr.
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me