Ateina platus veido atpažinimo technologijos pritaikymas, nesvarbu, ar mums tai patinka, ar ne. Tiesą sakant, pranešimai, kad Taylor Swift gegužės mėnesį vykusiame jos Los Andželo „Rose Bowl“ koncerte panaudojo veido atpažinimo kamerą, paslėptą specialiame repeticijų klipo kioske, savaime nėra tokia šokiruojanti..


veido atpažinimo technologija Taylor Swift koncerte

Gindama popmuzikos žvaigždę buvo nukreipta daugybė klastūnų, todėl jos paaiškinimas, kad ji naudojo technologiją identifikuodami tuos, kurie gali kelti pavojų, yra pagrįstas..

Nepaisant to, dėl įvykio privatumo gynėjai paskambino pavojaus varpais apie vis dažnesnį veido technologijos naudojimą ir apie tai, ką tai gali paveikti mūsų privatumui.

Kaip „The Guardian“ sakė ACLU vyresnysis politikos analitikas Jay Stanley:

„Stalkeriai yra paprastai baisus reiškinys ir visi supranta, kodėl kažkas, pavyzdžiui, Taylor Swift, norėtų būti apsaugotas nuo jų. Bet tai turi didesnių padarinių. Kalbama ne apie šį vieną diegimą, bet apie tai, kur nukreipta ši technologija. “

Augantis veido atpažinimo technologijos naudojimas

Veido atpažinimo technologija visame pasaulyje populiarėja. Kaip ir galima tikėtis, jis plačiai naudojamas policijos ir pasienio kontrolės tarnybose. Vis mažiau žmonių žino, kad ji taip pat įsiveržia į komercinę erdvę. Stulbinantis 59 procentų mados mažmenininkų ir ketvirtadalis visų JK parduotuvių diegia šią technologiją.

Nerimą kelia tai, kad jie ne tik naudojasi parduotuvių dalyvių identifikavimu, o tai galbūt suprantamas technologijos panaudojimas. Jie vis dažniau tai naudoja kurdami išsamius klientų pirkinių įpročių modelius, kuriuos galima derinti su kitais duomenimis, gautais iš socialinės žiniasklaidos paskyrų ir stebėjimo internete. Tai jiems padeda sukurti išsamų „vartotojo, kurio vartotojas“ modelį, leidžiantį jus nukreipti į vis labiau suasmenintus skelbimus.

JK (ir apskritai Europoje) GDPR turėtų apriboti tokį elgesį, tačiau likusio pasaulio klientai tokios apsaugos neturi. Londono centre per šias Kalėdas metropolijos policija išbando norinčių pirkėjų veido atpažinimą, tačiau kiek laiko praeis, kol jie nustos prašyti leidimo?

Jie tikrai neprašė leidimo iš afrokaribiečių minios, dalyvausiančios Noting Hill karnavale šių metų pradžioje vykdant stebėjimo operaciją, kurią kritikai apibūdino kaip neturinčią įstatymų pagrindo ir kaip instituciškai rasistinę..

Gyvenimas panoptikone

„Panopticon“ (pažodžiui „visų stebima“) yra garsaus anglų filosofo ir socialinio teoretiko Jeremy Benthamo išradimas. Tai yra kalėjimo pastatas, suprojektuotas taip, kad vienas budėtojas galėtų stebėti visus kalinius.

Panoptikono visuomenė

Joks budėtojas negali visą laiką stebėti visų kalinių, tačiau dizaino genialumas reiškia, kad kaliniai žino, kad juos galima bet kada stebėti..

Žinodami tai, kaliniai visą laiką bus priversti elgtis taip, lyg būtų stebimi, jei nori išvengti drausminių priemonių. Benthamas pasveikino Panopticon kaip,

"Naujas būdas įgyti proto galią, iki šiol neturint pavyzdžio."

Mes vis labiau įpratome prie kamerų, einančių iš paskos, kai išeiname iš namų, tačiau idėja, kad mes dabar gyvename panoptikone, peržengia paprastą analogiją. Atvirkščiai, tai yra naujai įsivaizduojama sritis, kuri pranoksta tai, ką ponas Bentham kada nors galėjo įsivaizduoti.

Pamiršus faktą, kad technologija šiuo metu yra be galo netiksli ir kyla pavojus neteisingai kriminalizuoti nekaltus žmones, „Panopticon“ tapo galinga metaforos šaldančio poveikio, kurį stebėjimas daro laisvai kalbai, metafora..

Kaip suprato George'as Orwellas, kai žmonės bijo, kad bet kas, ką jie daro, gali būti bet kada stebimas, jie elgsis atitinkamai. Veido atpažinimo sistemos perkelia šį Orwello košmarą iš skaitmeninės sferos į fizinį pasaulį.

Toks įkyrus ir labai asmeniškas stebėjimas greičiausiai atgrasys daugelį žmonių naudotis savo demokratine teise į taikų protestą (net kai bandoma nuslėpti savo tapatybę). Vien to nepakaks norint išvengti kamerų. Dabar pereiname prie veido atpažinimo sferos, kuria siekiama priešakyje atpažinti bet kokioje minioje galimus nusikaltėlius, prieš tai net nepadarę nusikaltimo, kiekvieną kartą lankydamiesi, pavyzdžiui, muzikos festivalyje ar koncerte..

Prieš imdamiesi šios naujos technologijos, turime rimtai diskutuoti apie tai, kokiame pasaulyje norime gyventi. Taip pat turime kalbėti apie tai, kas valdo šią technologiją, nes netinkamose rankose ji gali tapti nepakartojamu priespaudos įrankiu, kurio net ponas Orwellas negalėjo parašyti.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me