JK įsikūrusi labdaros organizacija „Privacy International“ (PI) šiandien paskelbė pranešimą, kuriame atkreipiamas dėmesys į daugelio pasaulio vyriausybių apgaulingus įpročius. Remiantis naujai paskelbta ataskaita, PI atskleidė plataus masto tarptautinio plano, kuriame vyriausybės moko užsienio agentūras šnipinėti piliečius, įrodymus.

Daugelyje Vakarų šalių įstatymai galioja siekiant apsaugoti piliečius nuo jų pačių vyriausybės užgrobimo. Nepaisant šios apsaugos, valstybės remiama priežiūra yra įprasta. Kitur problema dar blogesnė - stebėjimas naudojamas siekiant pašalinti politinius nesutarimus ir opoziciją.

Snoop namie

JK Tyrimų įgaliojimų įstatymas (IPA) jau leidžia nesveiką priežiūros lygį. IPA suteikia šimtams vyriausybinių agentūrų prieigą prie žmonių naršymo žiniatinklyje istorijos nereikalaujant orderio. Panašiai JAV Užsienio žvalgybos priežiūros įstatymas (FISA) leidžia NSA šnipinėti JAV piliečius.

Nors tokia invazinė praktika egzistuoja, didžiąja dalimi reikia gauti orderį, kad būtų galima vykdyti individualų individualų stebėjimą ar įsilaužimą. Turi būti įrodytas teisingas pagrindas ir reikia kreiptis į teisėjo leidimą, kad būtų galima parodyti labiau invazinį ir esminį stebėjimą. Dėl to agentūros dažnai nori daugiau.

2013 m. Edwardas Snowdenas atskleidė, kad JAV ir JK vyriausybės ilgą laiką pažeidė savo taisykles, kad galėtų atlikti tą papildomą priežiūrą..


Privatumo ekspertai sutinka, kad tokios sąjungos kaip „Penkios akys“, „9 akys“ ir „14 akių“ yra sudarytos tam, kad vyriausybės galėtų naudotis keitimosi tarpvalstybiniais stebėjimo duomenimis pranašumais. Deja, net tų pernelyg didelių stebėjimo susitarimų ir spragų nepakanka žvalgybos agentūrų norui numalšinti.

Naujas PI pranešimas atskleidė tarptautinės vyriausybės šnipinėjimo gylį ir mastą. Tai paaiškina, kaip Vakarų šalių vyriausybės ir įmonių interesai tiesiogiai remia korumpuotas autoritarines valdžios struktūras, kurios, kaip žinoma, palengvina žmogaus teisių pažeidimus, mainais už jų bendradarbiavimą vykdant stebėjimą užsienyje ir namuose..

Išmokyk žuvį

Mokyk juos Phish

Ataskaita vadinama „Mokyk juos Phishui: valstybiniai priežiūros rėmėjai“. Tai atskleidžia, kad vyriausybės aktyviai „finansuoja, rengia mokymus ir aprūpina šalis, įskaitant autoritarinius režimus, stebėjimo galimybėmis“. Remiantis ataskaita, milijardų dolerių verta. mokesčių mokėtojų pinigų buvo išviliota mokant užsienio šnipus.

JAV per pastaruosius 17 metų kasmet išleidžiama „saugumo parama“ užsienio šalims padidėjo keturis kartus. 2001 m. JAV išleido apie 5 milijardus dolerių per metus, kad padėtų sustiprinti užsienio stebėjimo pajėgumus. Iki 2015 m. Karinė ir nekarinė saugumo pagalba padidėjo maždaug 35% visų JAV užsienio pagalbos išlaidų.

Valdant Trumpui, „saugumo pagalbai“ išleista suma išaugo iki 20 milijardų dolerių per metus. Ši finansinė pagalba yra sustiprinta logistine pagalba iš JAV valstybės, gynybos ir teisingumo departamentų, kurie teikia nuolatinius mokymus ir paramą užsienio agentūroms, su kuriomis jie dirba..

PI ataskaita taip pat parodo nerimą keliančius ryšius tarp vyriausybinių agentūrų ir karinio-pramoninio komplekso; santykiai, tariamai susiję su „didelėmis ginklų kompanijomis“, „įsitraukusiomis į tokias programas, įskaitant stebėjimo mokymo bazes JAV“.

Ataskaitoje pateikti pavyzdžiai atskleidžia, kad šios įmonių ir vyriausybinės agentūros bendradarbiauja teikdamos ryšių perėmimo ir stebėjimo technologijas, taip pat finansavimą ir mokymą, kad galėtų vykdyti šias programas užsienyje. Dalyvaujančios įmonės yra „DynCorp International“, „Leidos Inc“, AAR, Šiaurės Amerikos stebėjimo sistemos (NASS), „Pacific Architects and Engineers“ (PAE), „Engility“ ir „Obera LLC“..

Tikslų, gaunančių tarptautinės bendruomenės finansavimą, kad šios rūšies firmos galėtų vykdyti pelningas sutartis, sąrašas yra tik košmaras.

Nsa karinis kompleksas

Vakaruose

JK ataskaitoje teigiama, kad mokesčių mokėtojų pinigai buvo panaudoti „kibernetinės policijos pareigūnams“ finansuoti" Ukrainoje, visame Afrikos žemyne ​​ir Saudo Arabijoje. Pirmasis - aiškus požymis, kad JK ir toliau teikia finansinę bei logistinę paramą regione, kuris ilgą laiką buvo pasmerktas už žmogaus teisių pažeidimus. Ataskaitoje taip pat paaiškinama, kaip JK finansuoja „viešosios tvarkos palaikymo“ metodus Šri Lankoje. Mokymai, kurie įvyko nepaisant vyriausybės nuogąstavimų dėl „bendruomeninės policijos faneros, naudojamos siekiant atspindėti mažiau malonų elgesį".

Prancūzijoje ir Vokietijoje dalyvauja panašios mokymo ir finansavimo programos. Yra žinoma, kad Vokietija finansavo Egipto saugumo agentūras; mokymai, kuriuos vėliau pripažino, galėjo būti naudojami „ne tik persekioti teroristus, bet ir persekioti kitas žmonių grupes".

Prancūzijos lėšomis buvo remiami policijos ir karinio rengimo centrai 10 Afrikos šalių. Yra žinoma, kad 40 proc. Prancūzijos valstybei nuosavybės teise priklausančios saugumo konsultavimo ir mokymo įmonės „Civipol“ visoje Afrikoje vykdė „mokymo metodus, informacijos mainus ir rinkimą, elektroninius nusikaltimus, GPS duomenų analizę ir mobiliųjų telefonų buvimo vietos nustatymą / identifikavimą“..

Civipol

Be to, kad Civipol finansavo iš ES patikos fondo Afrikai, ES kaltinama išleidusi milijardus migracijos į Europą atgrasymui plėtodama sienų kontrolės ir stebėjimo pajėgumus užsienio šalyse. Pavyzdžiui, Sudane, PI praneša, kad dešimtys milijonų eurų buvo išleista jos sienų valdymo pajėgumams padidinti.

„Dabar ES ketina smarkiai padidinti savo išlaidas, skirtas stiprinti sienų kontrolės ir stebėjimo pajėgumus visame pasaulyje pagal būsimą daugiametę finansinę programą, kuri nustatys jos biudžetą 2021–2027 metams.“

PI taip pat atkreipia dėmesį į ES projektus, kuriais siekiama plėtoti stebėjimo pajėgumus Tunise, Burkina Faso, Somalyje, Irake ir kitur. PI valstybinės priežiūros tyrimų vadovas Edinas Omanovičius pasmerkė chaotiškas finansavimo programas:

„Visuotinis skubėjimas įsitikinti, kad stebėjimas yra kuo universalesnis ir visapusiškiausias, yra nuostabi, nes trikdo. Dalyvaujančių institucijų, šalių, agentūrų ir ginklų kompanijų plotis rodo, kaip nėra jokios realios ilgalaikės politikos ar strateginio mąstymo, skatinančio tai. Tai nemokamas visiems, kai kai kurių galingiausių pasaulio šnipų agentūrų sukurtos galimybės yra išmetamos visiems, norintiems tarnauti jų interesams, įskaitant diktatorius ir žudikus, kurių vienintelis tikslas yra prikibti prie valdžios “.

Visuotinis susirūpinimas

Visuotinis rūpestis

Ne tik Vakaruose pinigai naudojami užsienio sraigėms finansuoti. Anot pranešimo, Kinija padeda užsienio šnipams plėtoti kaip savo „Diržo ir kelio iniciatyvos“ dalį. „Belt and Road“ yra didžiulė infrastruktūros programa, skirta ekonomiškai sujungti Kiniją su 70 šalių Azijoje, Europoje ir Afrikoje.

PI praneša, kad Kinijos įmonės tariamai tiekė stebėjimo pajėgumus Bolivijai, Venesuelai ir Ekvadorui, kaip šių tarptautinės plėtros pastangų dalis. Turint omenyje žiaurius JAV santykius su tomis tautomis, atrodo teisinga manyti, kad investicijas skatina kinų noras nulaužti Ameriką.

Žemyn einanti spiralė

Žemyn nukreipta spiralė

Atrodo tikra, kad stebėjimo technologija tobulėja greičiau nei jas reglamentuojantys įstatymai, tačiau visame pasaulyje žmonės susidurs su didele grėsme jų žmogaus teisėms. Autoritarinėse šalyse stebėjimas yra pagrindinis politinės kontrolės įrankis. Ugandoje, Turkijoje ir Vietname - tai keletas pavyzdžių - demokratijai tiesiogiai trukdo cenzūra ir priežiūra. Skirtingos nuomonės užgniaužiamos, kad autoritariniai lyderiai galėtų išlaikyti savo užsispyrimą.

Nors Vakarai pasisako už demokratijos propagandą ir humanitarinę retoriką, PI ataskaita atskleidžia, kad daugelis Vakarų finansavimo gavėjų turi „dokumentais pagrįstą žmogaus teisių pažeidimų istoriją“". Ataskaita yra dar vienas įrodymas, kad Vakarų politika yra dvipusė.

Nors Vakarų noras vykdyti slaptą nelegalų stebėjimą išlieka, visoms korumpuotoms pasaulinėms galios struktūroms, kurias galima lengvai priversti padėti ir prisidėti, greičiausiai bus leista tęsti savo tironiją..

Turbūt labiausiai bauginantis, PI ataskaita atskleidžia, kad ne tik saugumas ir stebėjimas yra svarbesni už žmogaus teises, bet ir plėtrai skirtos lėšos yra nukreipiamos šioms programoms. Programos, kurias mėgsta įmonės, kurioms karas yra būtinas išgyvenimo ingredientas. Omanovičius pakomentavo:

"Mums nereikia galingų ir pasiturinčių šalių, kurios pinigus skiria ginklų kompanijoms sienų kontrolės ir stebėjimo infrastruktūrai kurti. Tai tarnauja tik tų galingų, turtingų šalių interesams. Kaip rodo mūsų ataskaita, užuot įdėję išteklius į ilgalaikio vystymosi sprendimus, tokios programos dar labiau įtvirtina autoritarizmą ir skatina piktnaudžiavimą visame pasaulyje - patys dalykai, kurie visų pirma sukelia neužtikrintumą."

Pavadinimo atvaizdo kreditas: „Privacy International“

Vaizdo kreditai: „Carsten Reisinger“ / „Shutterstock.com“, „Toria“ / „Shutterstock.com“, „milo827“ / „Shutterstock.com“

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me