2017 m. Gruodžio mėn. Federalinė ryšių komisija (FCC) panaikino Jungtinių Valstijų tinklo neutralumo taisykles. Pakeitimai įsigaliojo 2018 m. Birželio 11 d., Pirmadienį, be jokių rūmų iššūkių

Po gegužės 16 d. Senato balsavimo dėl FCC sprendimo atšaukimo, daugelis tikėjosi, kad rūmai paseks pavyzdžiu ir įsikiš, kad išgelbėtų šį pagrindinį ir pamatinį interneto nuomininką. Tačiau tokios viltys visada buvo norinčios fantazijos.

Vos trijų respublikonų senatorių, prisijungusių prie Demokratinio Kaukazo, pakako, kad Senato balsas būtų pagrįstas tinklo neutralumu. Tačiau Seime respublikonai naudojasi 235–193 pranašumu.

Dėl to namo pranešėjas Paulius Ryanas apskritai atsisakė planuoti balsavimą šiuo klausimu. Teoriškai balsavimas galėjo būti priverstas, jei dauguma rūmų atstovų būtų pasirašę peticiją dėl biudžeto įvykdymo patvirtinimo. Bet, žinoma, respublikonų rūmuose tokios daugumos nebuvo. Ir net jei būtų pasirašyta peticija dėl biudžeto įvykdymo patvirtinimo, prarasta faktinė balsavimo eiga buvo išvada.


Rip grynasis neutralumas

Taigi, kas dabar?

Nepaisant to, kad oficialiai panaikinta, kova už tinklo neutralumą dar nesibaigė. Iš tiesų, tęstinės vilties priežastys yra daugybė.

Tinklo neutralumo panaikinimas yra labai nepopuliarus

Be abejo, didžiausia vilties priežastis yra ta, kad FCC panaikinimas iš esmės neatitinka daugumos amerikiečių norų. Neseniai atlikto tyrimo duomenimis, 60 procentų registruotų rinkėjų (įskaitant 63 procentus respublikonų) palaiko tinklo neutralumą. Ankstesnėje apklausoje nustatyta, kad 83 procentai respondentų nepritarė tinklo neutralumo panaikinimui, įskaitant 75% respublikonų rinkėjų.

Vidurio kadencijos rinkimai, kurie turėtų būti surengti šių metų lapkritį, greičiausiai bus nuožmiai ginčijami, o įsivėlę respublikonų kandidatai tikrai žino, kad galėtų surinkti papildomus balsus palaikydami griežtas tinklo neutralumo taisykles..

Nepaisant gerai žinomos antipatijos tinklo neutralumui, prezidentas Trumpas taip pat yra nenuspėjamas populistas, kuris neviršija savo ruožto siekdamas išlaikyti savo šalininkus laimingus..

Valstybės maištauja

Atskiros valstijos gali ir nepaiso federalinio lygio FCC nutarimo įgyvendindamos valstybinio lygio įstatymus, kad užtikrintų stiprią tinklo neutralumo apsaugą..

Vašingtonas ir Oregonas jau priėmė įstatymus, įtvirtinančius tinklo neutralumą, o Kalifornijos valstijos senatas priėmė įstatymo projektą, kuris įgyvendins labai griežtas tinklo neutralumo nuostatas. Tikimasi, kad įstatymo projektas bus priimtas Kalifornijos asamblėjoje, kol jis imsis ratifikuoti gubernatorių Jerry Browną.

Be to, Niujorko gubernatorius Andrew Cuomo parodė tvirtą palaikymą tinklo neutralumui ir valstybė svarsto galimybę vadovauti Kalifornijos pavyzdžiui.

Verta pabrėžti, kad tai nėra įprastos valstybės. Vašingtone, Kalifornijoje ir Niujorke rinkėjai sudaro 17% viso JAV rinkėjų. Kur jie veda, labai tikėtina, kad kiti paseks. Šiuo metu PKC dėl šio tinklo neutralumo sprendimo šiuo metu skundžiasi 21 didžiulė valstybė.

Teisinės kautynės

Teigdami, kad a "pleistras" Įvairių valstijų įstatymų našta bus IPT, FCC kaip panaikinimo įsakymo dalį nurodė, kad atskiros valstybės negali priimti teisės aktų, panaikinančių panaikinimą. Tai, kad kai kurie taip padarė, o greičiausiai dar daugiau, neišvengiamai sukels teisinių iššūkių. Vis dar nėra aišku, ar FCC turi teisinius įgaliojimus pateikti tokias sąlygas.

Be to, pati FCC jau yra iškelta ne mažiau kaip 12 ieškinių jai ir laukiama daugiau iššūkių.

tinklo neutralumas

Protestuotojai, pasisakantys už tinklo neutralumo mitingą Filadelfijos gatvėse, 2018 m. Sausio 13 d., Šeštadienį.

Taigi, kas blogiausia, kas gali nutikti?

Tinklo neutralumas yra idėja, kad visą interneto srautą vienodai vertina interneto tiekėjai (IPT) ir vyriausybės. Tai reiškia, kad „vartotojas, turinys, svetainė, platforma, programa, pridėtos įrangos tipas ir ryšio būdai neturi būti diskriminuojami ar apmokestinami skirtingai“.

Tai yra naujovių ir laisvos saviraiškos internete pagrindas. Be tinklo neutralumo internetas paprasčiausiai nebūtų buvęs toks sėkmingas. Be tinklo neutralumo:

 • IPT gali diskriminuoti konkuruojančias paslaugas. Pvz., Kliudydami (ar net blokuodami) tokius turinio tiekėjus, kaip „Netflix“, „Facebook“ ir „Google“, suteikdami klientams neribotą prioritetinę prieigą prie savo paslaugų.
 • Naujovės slopinamos. „Netflix“, „Facebook“ ir „Google“ tikriausiai gali sau leisti mokėti IPT už padidintą pralaidumą už savo paslaugas. Tačiau pradedančios įmonės negalės to padaryti. Tai iš tikrųjų paliks mažas, novatoriškas įmones mirusias vandenyje, o sustiprins monopolinį įsikišimą, kurį didelės, įsitvirtinusios įmonės turi internete..
 • Jokie duomenys netrukdo IPT dulkinti ar net visiškai cenzūruoti turinį politiniais, socialiniais ar religiniais pagrindais.
 • Internetas suskaidomas į dvi ar daugiau „pakopų“. Mažiau pasiturintiems klientams bus siūlomi specialūs „kabelinio stiliaus“ interneto paketai, suteikiantys prieigą tik prie pasirinktų paslaugų. Neribota prieiga prie interneto bus prieinama tik tiems, kurie gali sau leisti už tai mokėti. Tai padidins skaitmeninę atskirtį ir padidins ekonominę ir socialinę nelygybę.

Kitaip tariant, dideliais pinigais bus leidžiama griauti paprastų žmonių interesus.

IPT nepasitikima

FCC rėmėjai (daugiausia lobistai, mėgstantys „Comcast“, „Verizon“ ir AT&T) sakykite, kad tokie teiginiai yra tik panika ir kad IPT gali būti pasitikima savireguliacija ir gina savo klientų interesus.

Jei nieko daugiau, sakoma, laisvosios rinkos konkurencija užtikrins gerą elgesį. Galų gale, jei klientams nepatinka tai, ką daro jų IPT, jie gali tiesiog pakeisti IPT.

Tai gali būti tiesa miestuose, kur interneto vartotojai iš tikrųjų turi daugybę pasirinkimų, tačiau nekreipiama dėmesio į tai, kad didžiojoje Amerikos kaimo dalyje didieji interneto paslaugų teikėjai turi virtualią interneto prieigos monopoliją. Be griežtų tinklo neutralumo taisyklių, dideli IPT gali padaryti beveik viską, ko tik nori, ir klientai neturės kito pasirinkimo, kaip tik išsiurbti.

Prieš priimant B. Obamos įstatymus dėl tinklo neutralumo:

 • 2005 m. Šiaurės Karolinos ISP „Madison River Communications“ užblokavo „VoIP“ paslaugą „Vonage“, nes ji nenorėjo, kad klientai galėtų nemokamai skambinti internetu..
 • 2007 metais AT&T cenzūruotas „Pearl Jam“ po to, kai pagrindinis dainininkas Eddie Vedderis kritikavo prezidentą Bushą.
 • Nuo 2007 iki 2009 AT&T neleido „Apple“ dėti „Skype VoIP“ programos į „App Store“.
 • 2009 metais AT&„T“ ir „Apple“ taip pat neleido klientams atsisiųsti „Google Voice“ programos.
 • 2010 m. DSL teikėjas „Windstream Communications“ pradėjo nukreipti į „Google“ paieškos juostą įvestus paieškos rezultatus į savo paieškos variklį.
 • 2011 m. Mobiliojo ryšio paslaugų teikėjas „MetroPCS“ klientams pasiūlė 4G duomenų planą, kuris blokuotų visas srautinio perdavimo paslaugas, išskyrus „YouTube“. Tai taip pat užblokavo visas „VoIP“ programas visuose planuose.
 • Nuo 2011 iki 2013 AT&„T“, „T-Mobile“ ir „Verizon“ užblokavo „Google“ piniginę. Klientai buvo verčiami naudoti piniginės programą, kurioje visi trys IPT turėjo akcijų.
 • 2012 metais AT&T užblokavo „Apple“ „FaceTime“ programą savo konkuruojančio produkto naudai.
 • Taip pat 2012 m. „Verizon“ paprašė „Google“ užblokuoti pririšimo programas, kurios galėtų būti naudojamos siekiant apeiti jos 20 USD pririšimo mokestį.
 • 2014 metais AT&„T“ remiamų duomenų schema leido turinio kūrėjams nusipirkti duomenų, pateiktų AT, dangtelius&T klientai.
 • Tais pačiais metais „Netflix“ sudarė susitarimą su „Comcast“, kad savo transliacijos paslaugai būtų teikiama pirmenybė prieš kitas.
 • „T-Mobile“ iniciatyva „Muzikos laisvė“ pašalino duomenų apribojimus iš pasirinktų muzikos srautinių perdavimo paslaugų.

Taip pat verta atsiminti, kad IPT, kurie taip sunkiai lobizavosi siekdami panaikinti tinklo neutralumą, yra tie patys IPT, kurie 2017 m. Sėkmingai lobizavo FCC už teisę parduoti ar pasidalyti klientams išsamią interneto naršymo istoriją ir geografinės padėties duomenis su reklamuotojais ir įmonėmis partnerėmis..

ProPrivatumas | Analizė

Kova dėl tinklo neutralumo JAV negyva, tačiau šis karas dar toli gražu nesibaigia. Jei norite padėti, tada „Fight for the Future“ (FFTF) tęsia savo misiją - daryti spaudimą Rūmams, kad būtų pakeistas FCC sprendimas. Viskas, ko jums reikia padėti šioje kovoje, yra čia.

Vaizdo kreditas: „FutureGravestone.com“ sutikimu.

Atvaizdo kreditas: Michaelas Candelori / „Shutterstock“.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me