Sporto varžybų transliacija internetu arba jų žiūrėjimas per TV prenumeratos paketus gali būti brangus. Taigi sporto gerbėjai, kurie neturi daug grynųjų, kartais kreipiasi į piratavimą. Tačiau pastaruoju metu piratinis sportas internete tapo daug griežtesnis. Priežastis? Vyriausybės ir teisėsaugos agentūros stengiasi kovoti su piratavimu pramogų pramonės vardu.


Ispanijoje valdžios institucijos neseniai areštavo septynis žmones už tai, kad jie valdė keletą su sportu susijusių piratavimo svetainių. Pasak policijos, visos šalies mastu vykdomas tyrimas baigėsi suderintais reidais ir areštais. Manoma, kad policija uždarė sporto piratavimo žiedą, kuris iki šiol uždirbo apie 1,4 milijono eurų.

Suėmimai įvyko praėjusios savaitės pabaigoje per reidus Madride, Alikantėje, Albacete, Gandijoje ir Valensijoje. Septyni areštuoti vyrai valdė svetaines, kuriose žymiai pigesnė prieiga prie transliuojamų futbolo varžybų.

Pasak policijos, vyrai suderino sudėtingą piratavimo žiedą, kuris futbolo varžybas teikė tiesiogiai transliuodamas, tiesiogiai siųsdamas, prenumeruodamas srautiniu būdu ir platindamas bendraamžius. Būtent šis neįprastai įvairus platformų asortimentas leido svetainių kūrėjams gauti didžiulę finansinę grąžą iš neteisėtos veiklos.

Tyrimo metu Ispanijos valdžios institucijos įsitikino, kad futbolo piratavimo žiedų serveriai buvo ne tik Ispanijoje, bet ir Prancūzijoje, Kanadoje bei JAV. Šis tyrimas tęsiasi nuo 2016 m. Vidurio, kai Ispanijos futbolo lyga „La Liga“ oficialiai skundėsi piratavimu.

Tuo metu „La Liga“ atstovai skundėsi, kad atrado apie 13 svetainių, siūlančių nelegalų priėjimą prie Ispanijos futbolo varžybų ir kitų tarptautinių varžybų.

Kovos su piratavimu įstatymų leidybos sėkmė

Masinė operacija

Ispanijos valdžios institucijos tvirtina, kad operacija buvo ypač profesionali ir sėkmingai valdoma.

Remiantis tyrimui artimais šaltiniais, svetainių kūrėjai daugiausia pelnė reklamą, kuri pasirodė piratavimo futbolo puslapiuose. Policija taip pat atskleidė, kad svetainės operatoriai bandė apsunkinti operacijos nutraukimą, naudodamiesi išsklaidytais serveriais ir tarpinėmis įmonėmis bei „serverio vietos anonimiškumo tarnybomis“.

Valdžia įšaldė daugybę banko sąskaitų, kurios, kaip manoma, buvo susijusios su operacija. Be to, teisėsauga teigia, kad reidai ant aštuonių namų surinko didžiulį kiekį įrodymų. Policija sako, kad tyrimas vis dar tęsiasi ir dėl to gali būti toliau uždaromos svetainės bei areštai.

Žmonėms, mėgstantiems nemokamai žiūrėti futbolą, interneto svetainių uždarymas greičiausiai sukels staigią skylę jų pramogų tvarkaraštyje. Apgailestaujama, kad piratų sporto mėgėjai tinklalapių uždarymai neapsiriboja vien tik Ispanija.

Cenzūruota futbolo srovė

Tarptautinis susidorojimas

JK vyriausybė šiais metais priėmė įstatymus, kurie verčia interneto paslaugų teikėjus (IPT) nutraukti „Premier League“ rungtynių piratinius srautus, kai tik jie juos sužino. Tai reiškia, kad net paskutinės minutės rungtynių srautai uždaromi, kai tik jie atrandami realiu laiku.

Dėl to Didžiosios Britanijos futbolo aistruoliams tampa daug sunkiau vengti mokėti dideles pinigų sumas futbolo žiūrėjimui. Anot „Sky“ bylinėjimosi skyriaus vadovo, jis veikia. Šią savaitę Makao vykusiame pramonės suvažiavime Matthew Hibbert paskelbė, kad dėl naujų svetainių blokavimo įstatymų JK tapo neįmanoma transliuoti nemokamą futbolą..

Kalbėdamas 2017 m. Azijos kabelinės ir palydovinės transliacijos asociacijos (CASBAA) konferencijoje, Hibbertas papasakojo auditorijai, kad piratinis futbolo varžybų transliavimas buvo tiesiog išnaikintas JK..

Perdėti teiginiai

Jei reiktų tarti Hibbertą, būtų galima manyti, kad „Premiership“ sugeba naudoti naujus įstatymus, kad JK visiškai užtemdytų piratinį futbolą. Tačiau realybė yra tokia, kad žmonės vis dar naudoja priedėlius, tokius kaip „Kodi“ dėžutės, kad transliuotų nemokamą futbolą. Be to, liko daug svetainių, pavyzdžiui, srautinio perdavimo svetaines Kinijoje, kuriose nemokamai rodomos „Premiership“ varžybos.

Tiesą sakant, šaltinių, stebėjusių piratinių futbolo srautų prieinamumą JK, duomenimis, maždaug pusė iš keliolikos populiarių svetainių, teikiančių srautus, vis dar veikia ir veikia rungtynių dienomis. Futbolo trukdžiai paprastai būna tik su pertrūkiais.

Nepaisant šių išvadų, 2017 m. Vyriausybės institucijos - įvairiuose regionuose - stengėsi labiau koordinuoti kovos su sporto piratavimu pastangas. Iš CASBAA konferencijos pasirodžiusi žinia yra ta, kad piliečiai gali tikėtis, kad panašūs piratavimo veiksmai, blokuojantys mirties bausmių vykdymą, taps efektyvesni bėgant laikui. JK koordinuotomis pastangomis buvo sėkmingai sustabdytas nelegalus futbolo transliavimas baruose. Be to, daugeliui nelegalių srautinio perdavimo įrenginių (ISD) pardavėjų buvo sėkmingai patrauktas baudžiamasis persekiojimas už prietaisų pardavimą.

Žmonės, norintys pigiau internetu žiūrėti futbolą ar kitas sporto šakas, sužinos, kad oficialius futbolo paketus galima įsigyti skirtingomis kainomis visame pasaulyje. Pavyzdžiui, „BeIN Sports“ Viduriniųjų Rytų rinkai siūlo daugybę sporto rūšių (įskaitant futbolą) labai prieinamomis kainomis.

ProPrivacy.com nepripažįsta autorių teisių pažeidimų. Nors mes žinome, kad VPT gali būti naudojami apgaulingoms jūsų buvimo vietoms kitoje šalyje ir tokiu būdu įveikti geografinius apribojimus, jų pagrindinis tikslas yra suteikti jums internetinį saugumą ir privatumą. Visų pirma, todėl mes rekomenduojame naudoti VPN.

Nuomonės yra pačios rašytojos.

Pavadinimo atvaizdo kreditas: Brian A Jackson / Shutterstock.com

Vaizdo kreditai: „Bloomicon“ / „Shutterstock.com“, viena nuotrauka / „Shutterstock.com“

Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me