Europos Teisingumo Teismas (ETT), aukščiausias ES teismas, šį rytą, paskelbdamas naujienas, turinčias didelę įtaką VPN pramonei, šį rytą paskelbė, kad visos ES duomenų saugojimo direktyva negalioja, nes:,

„Reikalaudama saugoti tuos duomenis ir leisti kompetentingoms nacionalinėms institucijoms prieiti prie tų duomenų, direktyva ypač rimtai pažeidžia pagrindines teises į privataus gyvenimo gerbimą ir asmens duomenų apsaugą. Be to, tai, kad duomenys saugomi ir vėliau naudojami neinformavus abonento ar registruoto vartotojo, gali sukelti suinteresuotiems asmenims jausmą, kad jų privatus gyvenimas yra nuolat stebimas. “

Valio! Neretai girdime gerų žinių apie vyriausybės priežiūrą, tačiau šis nutarimas yra puikus. DRD buvo grėsmingas ir drakoniškas ES masto teisės aktas, kurį priėmė galingi JAV ir JK vyriausybių interesai po rugsėjo 11-osios ir 7/7 sprogdinimų Londone ir už ypač ribojančių šalių, kontroliuojamų militaristinių režimų (tokių kaip Kinija ir Iranas), tai iki šiol buvo didžiausias vyriausybių įsikišimas į asmeninį piliečių gyvenimą.

Reikalavo, kad visi IPT ir ryšių tiekėjai saugotų duomenis mažiausiai 12 mėnesių, įskaitant pakankamai informacijos, kad:

  • atsekti ir nustatyti ryšio šaltinį
  • atsekti ir nustatyti ryšio tikslą
  • nustatyti ryšio datą, laiką ir trukmę
  • nustatyti ryšio tipą
  • nustatyti ryšio įrenginį
  • nustatyti mobiliojo ryšio įrangos vietą

Praktiškai tai reiškė, kad saugomi visų telefoninių skambučių, SMS žinučių ir el. Laiškų, gautų ir gautų, ir visų lankomų svetainių žurnalai, taip pat visi ES piliečiai patiria didžiulį privatumo pažeidimą, nepaisant to, ar jie įtariami nusikaltimas.


Informacija apie tai, kas gali gauti šią informaciją, skiriasi priklausomai nuo šalies (pavyzdžiui, JK daugeliui organizacijų buvo suteikta prieiga su labai menka teismine priežiūra), tačiau paprastai ji turi būti prieinama „kompetentingoms“ nacionalinėms valdžios institucijoms konkrečiais atvejais, „sunkių nusikaltimų tyrimui, nustatymui ir patraukimui baudžiamojon atsakomybėn, kaip kiekviena valstybė narė apibrėžė savo nacionaliniuose įstatymuose“.

Kai kurios šalys, tokios kaip Belgija, Vokietija ir Čekija, griežtai pasipriešino direktyvai ir, nepaisydamos intensyvaus ES spaudimo, niekada nesiėmė jos įgyvendinti..

Tai, ar VPT paslaugų teikėjai buvo saistomi DRD, buvo pilka sritis, kuriai visiškai netaikoma pirminė teisės aktų formuluotė, todėl atskiros vyriausybės turėjo nuspręsti, ar jas aiškiai įtraukti į nacionalinę teisę perkeliant direktyvą. Daugelis šalių, nors kai kurios (ypač Švedija, Nyderlandai ir Rumunija) neleido VPT teikėjams įgyvendinti direktyvos. Dabar visoje Europoje esantys VPN teikėjai gali būti kur kas stipresnėje padėtyje siūlydami tikrai „jokių žurnalų“ paslaugas.

Šiandienos sprendimas priėmė 2006 m. „Digital Rights Ireland“ organizacijos iššūkį direktyvai ir, jei bus leista stoti, reiškia orientyrą, kuris apsaugos ES piliečius nuo įsikišimo į vyriausybės šnipinėjimą.,

„Audito Rūmai konstatuoja, kad direktyvoje nenumatytos pakankamos apsaugos priemonės, užtikrinančios veiksmingą duomenų apsaugą nuo piktnaudžiavimo pavojaus ir nuo bet kokio neteisėto priėjimo prie duomenų ir jų naudojimo..

Šie duomenys, vertinant kaip visumą, gali suteikti labai tikslią informaciją apie asmenų, kurių duomenys saugomi, privatų gyvenimą, pavyzdžiui, apie kasdienio gyvenimo įpročius, nuolatinę ar laikiną gyvenamąją vietą, kasdienį ar kitokį judėjimą, vykdomą veiklą, socialinę veiklą. dažni santykiai ir socialinė aplinka.

Teismo nuomone, reikalaudama saugoti šiuos duomenis ir leisti kompetentingoms nacionalinėms valdžios institucijoms prieiti prie tų duomenų, direktyva ypač rimtai pažeidžia pagrindines teises į privataus gyvenimo gerbimą ir asmens duomenų apsaugą..

Be to, tai, kad duomenys saugomi ir vėliau naudojami neinformavus abonento ar registruoto vartotojo, gali sukelti suinteresuotiems asmenims jausmą, kad jų privatus gyvenimas yra nuolat stebimas..

Teismo nuomone, priimdamas Duomenų saugojimo direktyvą, ES įstatymų leidėjas viršijo ribas, nustatytas laikantis proporcingumo principo “.

TJ McIntyre, „Digital Rights Ireland“ pirmininkas, palankiai įvertino sprendimą,

„Tai yra pirmasis aukščiausiojo teismo vykdomas masinio stebėjimo vertinimas po Snowdeno apreiškimų. ETT sprendime nustatyta, kad tikslingas visų gyventojų stebėjimas yra nepriimtinas demokratinėje visuomenėje “.

Nors EJC yra aukščiausias ES teismas, mes labai abejojame, ar tai paskutinis išgirsime apie Duomenų saugojimo direktyvą, todėl su dideliu susidomėjimu stebėsime įvykius.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me