Šiais laikais įprasta naudoti „Bitcoins“ daiktams pirkti anonimiškai internetu. Tačiau nors „Bitcoins“ gali būti anonimiški (kai naudojami teisingai), deja, interneto vartotojai dažnai nėra. Pavojaus signalą kelia Prinstono universiteto tyrėjai, kurie įrodė, kad anoniminio „Bitcoin“ sandorio susiejimas su faktiniu pirkėju daugeliu atvejų yra paprastas dalykas..

Pasak tyrėjų, procesas pasiekiamas susiejant vartotojo kompiuterio slapukus su „Bitcoin“ operacija. Žmonėms, kurie naudojasi „Bitcoins“ anoniminiams pirkiniams įsigyti, perspėjimas yra aiškus: atrasti, kas buvo už uždangos, yra labai lengva, labai lengva. Tiesą sakant, Prinstono tyrinėtojai stebisi, kad dar niekas nepaskelbė dokumento, kuriame tai parodyta.

Tyrimą atliko privatumo tyrinėtojas Dillonas Reismanas kartu su Prinstono Arvindu Narayananu, Stevenu Goldfederiu ir Harry Kalodneriu. Straipsnyje jie naudoja atvejo analizės dalyką, vadinamą Alisa, kad parodytų, kaip paprasta yra susieti slapukus su „Bitcoin“ (ar bet kokia kita kriptovaliutos) operacija..

Kaip atrasta Alisa (paimta iš aukščiau pateikto Prinstono popieriaus)Bitcoin Alisa

Slapukų košmaras

Kai lankomės svetainėse, slapukai leidžia pardavėjams mus identifikuoti ir susieti su ankstesniais pirkimais. Štai kodėl čia, ProPrivacy.com, mes atsargiai norime žmonėms priminti, kad virtualūs privatūs tinklai (VPN) suteikia privatumą: jie nesuteikia anonimiškumo. Šis skirtumas yra svarbus. Naudodamas VPN, užšifruos jūsų duomenis ir sustabdys interneto paslaugų teikėją (IPT), vietinio tinklo administratorių ir net vyriausybę pasakodamas apie tai, ką darote internete, tai nebūtinai užkirs kelią jūsų lankomai svetainei žinoti, kas esate.


Pvz., Jei esate prisijungę prie „Twitter“, „Facebook“ ar „Google“ paskyros naudodamiesi VPN, tomis paslaugomis galėsite naudotis privačiai. Kadangi esate prisijungę, svetainės paslaugos žinos, kas jūs esate.

Slapukai veikia labai panašiai kaip prisijungiant. Tai yra mažai duomenų, kuriuos svetainės palieka mūsų naršyklėse. Kai grįšime prie to paties URL, slapukas sąveikauja su svetaine ir nuskaito failą, susietą su tuo konkrečiu slapuku. Tai nematomas procesas, kuris automatiškai „prisijungia“ prie daugelio jūsų lankomų svetainių.

Žiniatinklio valdytojai naudoja slapukus tam, kad skirtukus skirtų žmonėms, kurie lankosi jų svetainėje. Tai jiems padeda išsiaiškinti, kaip gerai veikia svetainė. Tai taip pat padeda jiems geriau nukreipti jus individualiai. Ar kada pastebėjote, kaip užėjus į „eBay“, ji jau žino, ko norite? Net prieš prisijungdami? Taip yra dėl slapukų, kurie liko jūsų naršyklėje.

Slapukai Bitcoin

Sulaužytas „Bitcoin“ anonimas

Savo tyrime Prinstono tyrėjai išsiaiškino, kad svetainėms reikia surinkti tik nedidelį kiekį slapukų duomenų, kad būtų galima sužinoti, kas sudaro „Bitcoin“ operacijas. Dar labiau nerimą kelia tai, kad šie slapukai vis tiek gali atpažinti asmenis, už kuriuos sudaromos operacijos, kai tokios paslaugos kaip „CoinJoin“ naudojamos papildomam privatumo lygiui.

„CoinJoin“ yra paslauga, leidžianti žmonėms sudaryti anoniminius „Bitcoin“ sandorius. „Palaukite minutę“, - girdžiu jus sakant, - bet aš maniau, kad „Bitcoin“ operacijos buvo anonimiškos !? “Deja, taip nėra. Bitkoinus kartu laiko viešoji knygos knyga, vadinama „blockchain“. Ta viešoji knyga turi visą „Bitcoin“ operacijų istoriją ir yra tai, kas daro „Bitcoins“ nenugalimą.

„Blockchain Infographic 01“ suspaustas 1 1024X506

Tačiau „blockchain“ teikiamas nekintamas saugumas taip pat suteikia galimybę susieti žmones su jų operacijomis. Taip yra todėl, kad visos „blockchain“ sistemoje registruotos operacijos yra visiškai viešos, tai reiškia, kad kiekvienas gali pamatyti, kuriuo adresu buvo siunčiami „Bitcoins“, į kurį kitą adresą. Kai tie adresai susiejami su realaus pasaulio tapatybėmis, operacijose paaiškėja, kas su kuo sudarė sandorius ir (arba) kam.

Tokios paslaugos kaip „CoinJoin“ ir kiti „Bitcoin“ maišytuvai (arba būgnai) padeda žmonėms atsiriboti nuo savo „Bitcoin“. Jie skaitmeniniu būdu plauna „Bitcoins“, sujungdami daugelio žmonių „Bitcoins“ ir sumaišydami juos prieš atlikdami operaciją.

„CoinJoin“ atveju keli vartotojai sujungia kelias operacijas į vieną didelę operaciją. Ta viena operacija siunčia „Bitcoins“ iš įvairių jų „įvesties“ adresų į norimus „išvesties“ adresus. Dėl to, kad nė vienas iš siunčiančių adresų tiesiogiai nemoka nė vieno iš gaunančių adresų, įgyjamas privatumas. Deja, šis procesas - kuris buvo suvoktas kaip aukšto lygio anonimiškumas - dėl slapukų, anot Princetono popieriaus, netenka galios..

Internetiniai pardavėjai

Mokėjimo informacijos nutekėjimas

Iš 130 tyrimo metu analizuotų „Bitcoin“ priimančių pardavėjų tyrėjai išsiaiškino, kad 53 iš jų nutekino informaciją apie mokėjimą maždaug 40 trečiųjų šalių. Anot tyrėjų, tai atsitinka „dažniausiai iš pirkinių krepšelio puslapių“. Daugiausia laiko duomenys yra keičiami su trečiųjų šalių reklamuotojais ir rinkodaros kompanijomis..

Iš tikrųjų, kaip rašoma dokumente, „daugelis prekybininkų svetainių turi daug rimtesnių (ir greičiausiai netyčinių) informacijos nutekėjimų, kurie dešimčiai stebėtojų tiesiogiai atskleidžia tikslią operaciją„ blockchain “.

Iš viso nustatyta, kad 107 iš 130 pardavėjų skleidžia tam tikrą informaciją apie sandorius. Tarp tų:

  • 30 pasidalino sandorio kaina „Bitcoin“
  • 31 trečiųjų šalių scenarijai leido pasiekti vartotojo „Bitcoin“ adresą
  • 104 pasidalijo operacijos kainą doleriais (arba kita valiuta)

Net naudodamiesi tokia paslauga kaip „CoinJoin“, tyrėjai nustatė, kad 20 svetainių dalijasi žmonių vardais, 25 dalijasi jų el. Pašto adresais, devynios - fiziniais adresais..

Coinjoin

Straipsnyje paaiškinama, kad proceso sustabdymui galima padaryti labai mažai. Nuolatinis stebėjimas, kurį atlieka pardavėjai, yra vykdomas tikslingai, ir nėra daug vilčių įtikinti juos elgtis kitaip. Galų gale pardavėjai gauna pajamų iš to, kad dalijasi vartotojų duomenimis su trečiosiomis šalimis, su kuriomis jie sudaro sandorius.

Kaip gauti VPN anonimiškai

Žmonėms, norintiems įgyti papildomą privatumo lygį įsigyjant savo VPN naudojant „Bitcoins“, ši istorija yra svarbi. Tai atskleidžia, kad net ir naudojantis bitkoinais, jų tikroji tapatybė galėtų būti atskleista. Bent jau prieš pradėdami prenumeruoti VPN (ar bet kokį kitą pirkinį, kurį nori išlaikyti anoniminį), žmonės turėtų pasistengti išvalyti slapukus. Tiesą sakant, kadangi jų IP adresas pirkimo metu gali būti susietas su VPN, jie gali norėti naudoti nemokamą VPN pirkdami VPN..

Norėdami padidinti saugumą, žmonės galėtų naudotis kompiuteriu viešojoje bibliotekoje ir įrašymo elementu, taip pat „Bitcoin“ maišytuvo paslauga, jei jie tikrai nori, kad jų tapatybė būtų visiškai pašalinta iš VPN pirkimo metu. Norėdami gauti daugiau informacijos apie tai, kaip naudoti „Bitcoin“ maišytuvus, ieškokite čia.

Nuomonės yra pačios rašytojos.

Pavadinimo atvaizdo kreditas: tiagogarciafoto / Shutterstock.com

Vaizdo kreditai: „niroworld“ / „Shutterstock.com“, „William Potter“ / „Shutterstock.com“

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me