Rusijos teismas uždraudė populiarią žinučių siuntimo programą „Telegram“, teigdamas, kad ją plačiai naudoja teroristai. Šis žingsnis susijęs su Federalinės saugumo tarnybos (FSB) reikalavimais, kad „Telegram“ perduotų šifravimo raktus slaptajam KGB įpėdiniui..

„Telegram“ įkūrėjas ir generalinis direktorius Pavelas Durovas yra Rusijos emigrantas, kuris 2014 metais pabėgo iš šalies po to, kai jo socialinio tinklo bendrovė „VKontakte“ (VK) viešai atsisakė perduoti Ukrainos protestuotojų duomenis Rusijos saugumo agentūroms ir atsisakė blokuoti opozicijos aktyvistą. Aleksejaus Navalnio puslapis VK.

Galbūt nenuostabu, kad Durovo atsakymas į FSB reikalavimus buvo įžūlus:

"„Telegram“ siūlo prabangą nesirūpinti pajamų srautais ar skelbimų pardavimais. Privatumas nėra parduodamas, o žmogaus teisėms neturėtų būti pakenkta iš baimės ar godumo."

Kas yra „Telegram“?

„Telegram“ yra žinučių siuntimo programa, kurią naudoja apie 200 milijonų žmonių visame pasaulyje, o Rusijoje - 9,5 milijono vartotojų. Didžioji jo populiarumo dalis yra susijusi su populiariu suvokimu, kad jis yra labai saugus ir privatus, suvokimas, pagrįstas Telegram žinomumu kaip įrankiu, kurį plačiai naudoja ISIL.


Kaip toliau aptariu, ši privatumo ir saugumo reputacija iš esmės nepanaudota. Kriptografai ir privatumo ekspertai nepalaiko „Telegram“ aukšto įvertinimo.

Draudimas

Balandžio 19 d., Penktadienį, Maskvos teismas įgaliojo Rusijos ryšių ir technologijų priežiūros tarnybą „Roskomnadzor“ blokuoti prieigą prie „Telegram“ tinklo. „Telegram“ teisininkai nedalyvavo 18 minučių posėdyje protestuodami.

Nutarimas priimtas po to, kai praėjusį mėnesį žlugo „Telegram“ ieškinys FSB reikalavimams dėl jos šifravimo raktų. „Telegram“ kelis kartus tvirtino negalinti patenkinti šio reikalavimo, nes tokių raktų nėra. Jis teigia, kad kiekvienam vartotojui kiekvienoje sesijoje deramasi dėl naujų raktų ir kad nėra pagrindinio rakto, kurį jis galėtų perduoti, net jei norėtų.

Telegrama nėra tokia saugi!

Šiuo atžvilgiu „Telegram“ nėra visiškai sąžininga. Iš tikrųjų unikalūs nauji raktai sukuriami naudojant „Telegram“ slapto pokalbio parinktį. Tam naudojamas „e2e“ galinis šifravimas, leidžiantis užmegzti privačius ir saugius pokalbius.

Tai reiškia, kad visi pranešimai šifruojami siuntėjo įrenginyje, kai jis / ji įgalina slaptą pokalbį. Žinutes iššifruoti ir skaityti galima tik numatyto gavėjo įrenginyje.

Deja, slaptasis pokalbis neįgalintas pagal numatytuosius nustatymus. Tai reiškia, kad daugumą įprastų pokalbių iš tikrųjų „Telegram“ gali pasiekti naudodamiesi mater šifravimo raktais!

Kriptografijos tyrinėtojas taip pat griežtai kritikavo „Telegram“ naudojamą savo nestandartinį MTProto šifravimo protokolą, o kritikų kritika sukėlė uždarų šaltinių dvejetainių blobų naudojimą kituose atvirojo kodo koduose..

Arba kitaip tariant, jei privatumas ir saugumas yra pagrindinės priežastys, kodėl jūs naudojate „Telegram“, tada nuneškite jį į šalį ir naudokite Signalą!

Įveikti draudimą

Durovas pareiškė, kad „Telegram“ naudojasi "įmontuotos sistemos “, kurios padės įveikti draudimą. Tuo jis beveik neabejotinai reiškia, kad naudojasi „Amazon Web Services“ (AWS) ir „Google Compute Engine“ (GCE) debesų tinklais..

Tačiau jis taip pat teigė, kad VPN naudojimas yra vienintelis būdas užtikrinti visišką prieigą prie „Telegram“. Ir panašu, kad rusai laikosi jo žodžio. Nuo uždraudimo srautas į mūsų 5 geriausių Rusijos VPT puslapį išaugo beveik 800 proc.!

Kodėl naudojant VPN panaikinamas draudimas

VPT leidžia jums panaikinti draudimą, nes slepia faktą, kad prisijungiate prie „Telegram“ tinklo iš savo interneto ir (arba) mobiliojo ryšio teikėjo (taigi „Roskomnadzor“)..

Jie nemato jūsų duomenų, nes tai yra VPN užšifruota sauga, ir nemato, kad jungiatės prie „Telegram“ tinklo, nes visos jungtys nukreipiamos per VPN serverį, kuris slepia tai, ko jums pavyksta rasti internete..

Komunikacijos ministro pavaduotojas Aleksejus Volinas netiesiogiai pripažino, kad Rusija gali padaryti ne tiek, kad sutrukdytų „Telegram“ vartotojams, kurie naudojasi VPN, kad galėtų naudotis paslauga.

„Daugelis„ Telegram “vartotojų jau priėmė skirtingus pasiuntinius, o norintys likti prie šio produkto žino daug būdų, kaip apeiti draudimą ir toliau naudotis įpratusiomis paslaugomis.“

Norėdami gauti daugiau informacijos apie tai, kaip veikia VPN ir kaip galima išvengti Rusijos „Telegram“ draudimo, apsilankykite pradedantiesiems skirtuose VPN - ką reikia žinoti.

Net Kremlius naudoja VPT, kad plaktų savo telegramų draudimą!

Tai, ką galima apibūdinti tik kaip kafkaistinį įvykių posūkį, atrodo, kad pats Kremlius naudojasi VPN, kad pasiektų „Telegram“! Taip yra todėl, kad Rusijos vyriausybė remiasi „Telegram“ bendraudama su spauda ir rengdama susitikimus su prezidento Putino atstovu. Dėl to draudimas yra gana nepatogus!

Anot „Reuters“, jis paklausė Rusijos vyriausybės asmens, kuris „paprašė, kad jo tapatybė nebūtų nustatyta dėl klausimo jautrumo“, apie tai, kaip jis veiks be prieigos prie „Telegram“. Atsakymas buvo jo mobiliojo telefono ekrano kopija, kai atidaryta VPN programa.

Išvada

Rusijos „Telegram“ draudimas yra svarbus, nes jis rodo didėjantį Rusijos vyriausybės norą kontroliuoti internetą ir šnipinėti ar cenzūruoti tai, ko žmonės gauna internete. Tačiau per trumpą laiką tai yra daugiau nei tik gestas, nes tiesiog naudojant VPN rusai gali netrukdomai toliau naudotis „Telegram“..

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me