Galbūt mes teisūs, kad kepame „Facebook“ ir kepame jo generalinį direktorių Marką Zuckerbergą. Tačiau daugelis stebėtojų mano, kad turėtume kur kas labiau jaudintis dėl minėtos niūrios Kalifornijos kompanijos, kuriai prezidentas Obama suteikė įgaliojimus prižiūrėti pagrindinę interneto veiklą, veiklos. Dėl akivaizdaus netinkamo priskirtų vardų ir numerių interneto korporacijos (ICANN) netinkamo valdymo gali būti net baisiau nei „Facebook“ pažeidimų.

Neinicijuotiems (pavyzdžiui, man, pavyzdžiui) kai kurie pamatai būtų gera pradžia, nes ICANN nebuvo subjektas mano liežuvio gale. ICANN yra ne pelno organizacija, įkurta beveik prieš 20 metų, nes sparčiai plėtėsi internetas. Jis yra atsakingas už kelių duomenų bazių, susijusių su interneto vardų erdvėmis, priežiūrą ir procedūras.

Jo protokolai užtikrina stabilų ir saugų tinklo veikimą. Ji daugiausia susijusi su domenų vardų sistema (DNS) ir jai pavesta padėti išsaugoti interneto veikimo stabilumą ir skatinti konkurenciją. Trumpai tariant, ICANN įstatai iš esmės turėjo pagerinti interneto vardų ir adresų techninį valdymą.

Pvz., Norėdami susisiekti su kitu asmeniu internete, turite įvesti adresą į savo kompiuterį - vardą arba numerį. Šis adresas turi būti unikalus, kad kompiuteriai žinotų, kur jį rasti. ICANN koordinuoja šiuos unikalius identifikatorius visame pasaulyje. Be šio koordinavimo nebūtų vieno vieningo pasaulinio interneto. Trumpai tariant, sakykime, kad ICANN nekontroliuoja interneto, tačiau tai daro didelę įtaką interneto plėtrai ir raidai.

Laikui bėgant, kaip buvo iš anksto nustatyta, kai ji išaugo iš Interneto priskirtų numerių tarnybos (IANA), ICAN veiks pagal nuolatines sutartis su Prekybos departamentu. Kaip būdinga privačiai korporacijai. Jei ji gautų sutartis iš JAV vyriausybės, pagrįstai galima manyti, kad vyriausybė prižiūrės jos veiklą. Neteisingai! Tai galėjo būti tuo atveju, kai, bet pakeliui jis tapo nepermatomas, nes nebeliko priežiūros ... dėl projektavimo.


Tai, kad ICANN neturi jokios vidinės atskaitomybės, gali būti todėl, kad prezidento Obamos administracija pašalino iš jos bet kokią vyriausybės atskaitomybę. Maždaug prieš aštuoniolika mėnesių JAV vyriausybė perdavė kritinių interneto dalių kontrolę ICANN ir iš tikrųjų pašalino ją iš vyriausybės kontrolės ar priežiūros.

Šis įvykis buvo galvos apdangalas, nes jis kilo ant Obamos administracijos kulnų einant priešinga kryptimi reguliavimo diskusijoje su tinklo neutralumu. Tiek dėl nuoseklumo, tiek dėl paprastų politinių, o ne praktiškų, tinklo neutralumo elementų. Prezidentas Barackas Obama vienašališkai nusprendė, kad ICANN veikia geriau be jokio vyriausybės įsikišimo. Dabar ICANN visiškai kontroliuoja pagrindinę interneto infrastruktūrą ir niekam neatsako.

Galima būtų bandyti tai pateisinti, atsižvelgiant į tai, kad nepastebėjimas dingo tiesmukiška reakcija į Edvardo Snowdeno apreiškimus, dėl kurių vyriausybė buvo įsitraukusi į internetą, nes nebuvo išsamesnio paaiškinimo. Kaip teigiama Vašingtono ekspertų nuomonės rinkinyje, vyriausybė buvo pašalinta iš interneto pasaulio (žinoma, išskyrus tinklo neutralumą), kai buvo pagirta:

„Internetą„ geriausiai apsaugo geikai “- kaip Markas Zuckerbergas? - „o ne bet kuri vyriausybė“, - teigė žiniasklaida. Tai nėra didelis dalykas, teigė akademikai. Tai neturės įtakos interneto vartotojams ir jų naudojimui internetu “, - kartojo ICANN.

Nesant vyriausybės priežiūros, pakenkta ICANN misijai ir chartijai. Tai nebėra atskaitinga vyriausybei - daug JAV pareigūnų užgaidoms (šiek tiek pavėluotai) ar Pirmajai pataisai. Who.is, ICANN pasaulinė duomenų bazė apie tai, kam priklauso kokia svetainė ir kaip su jais susisiekti, netrukus nebebus viešai prieinama. Ir čia slypi pavojus mums visiems.

Dabar bendrovės ir teisėsaugos agentūros, kurios tikisi, kad šie duomenys internete bus sukčiaujantys sukčiai, piratai, vaikų pornografai ir kiti blogi vaikinai, neturės jokių pėdsakų. Niekam neatsiradus galimai nerimą keliančio įdarbinimo praktikos ir be vyriausybės priežiūros - nerimaujama, kad šios problemos gali virsti kur kas didesne. Tai yra priešinga vyriausybės misijos šliaužimui - apie kurį dažnai rašiau. Atskiri darbuotojai galėtų įgyti galią paversti visą internetą.

Keletas pavyzdžių: ICANN darbuotojas galėtų įsivaizduoti, kad nubaus Rusiją už rinkimų trukdymą, arba "priešintis" demokratinė tauta, kuri renka prieštaringai vertinamą lyderį (ar kas nors apie tai galvoja?) išjungdama savo interneto domeną - tai, kas vyksta jau kurį laiką, šiaip ar taip, be maištaujančių ICANN darbuotojų, ačiū. Bet net jei kažkas panašaus neįvyks, savavališkas, neatsakingas ICANN turi pakankamai galios, kad galėtų nustatyti, pavyzdžiui, ar ginčijamas dot-amazono domenas yra suteiktas Brazilijos lietaus miškui, ar „Amazon“ Jeffui Bezosui.?

Jei dėl pinigų, kaip dažnai pasitaiko, ICANN dėl išsipūtusios biurokratijos, dosnių privilegijų ir atlyginimų bei aukščiau minėto netinkamo valdymo yra raudono rašalo užtaisytas finansinis krepšelis. To gali tikėtis nepripažįstama ne pelno įmonė, tačiau horizonte yra rimtesnių pavojų - ne tik ICANN, bet ir dėl asociacijos - plačiajam internetui, nes Obamos vyriausybė leido jiems laisvai veikti nebaudžiamai..

Dabar nebėra po Amerikos vėliava, tokios šalys kaip BRIC šalys (Brazilija, Rusija, Kinija ir Indija) gali nuspręsti atsiriboti ir suformuoti savo interneto versijas. Europos Sąjunga, jau einanti savo kelią su GDPR, yra dar viena kandidatė sudaryti draugiškesnį interneto skaldą. Visa tai vyksta tyliai, nesėkmingai, o JAV daugiausia dėmesio skiriama „Facebook“, privatumui. Ir (apgailėtinai) daugiau nei dešimtmetį trunkančioms seksualinėms vedyboms. Laikas mes pabudome.

Redaktorių pastaba: Stano požiūris yra vienintelis ir jis neturėtų būti laikomas atspindinčiu kitų ProPrivacy.com darbuotojų nuomonę. Mūsų oficialią liniją kur kas geriau atspindi šis straipsnis, kuriame daroma išvada:

"Tik mažuma respublikonų šalininkų tvirtina, kad Obama „atidavė internetą“. Nuomonę, kurią iš esmės galima suprasti tik kaip subtilią propagandą. Didžioji dauguma žmonių mano, kad JAV, nekontroliuojanti vien tik ICANN, yra geras dalykas, o pokytis paskelbtas istorine interneto akimirka.."

Vaizdo kreditas: „Profit_Image“ / „Shutterstock“.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me