Internetas, kaip mes žinome, yra labai pavojingas. Jungtinių Valstijų federalinė ryšių komisija (FCC) planuoja atsisakyti galių, kurias ji šiuo metu turi įgyvendinti interneto neutralumo taisyklių dėl interneto neutralumo teikėjų (IPT)..


Tai sustiprins didžiųjų įmonių galią, slopins naujoves ir atvers kelią į dviejų pakopų internetą, kur tik turtingieji gali sau leisti neribotą galimybę naudotis šia žaidimą keičiančia technologija. Tai žingsnis, niekam neįdomus, išskyrus didžiuosius Jungtinių Valstijų IPT, kurie sunkiai lobizavosi dėl pokyčių.

Liepos 12 d. „Amazon“, „Reddit“, „Mozilla“, „StartPage“, „ProPrivacy.com“ ir daugelis kitų interneto bendrovių prisijungia prie tinklo neutralumo aktyvistų "internetinė veiksmų diena, kuria siekiama išsaugoti tinklo neutralumą." Kampaniją organizuoja skaitmeninių teisių gynimo grupė „Fight for the Future“ (FFTF).

Kas yra grynasis neutralumas?

Tinklo neutralumas yra idėja, kad IPT ir vyriausybės vienodai traktuoja visą interneto srautą. Tai reiškia, kad „vartotojas, turinys, svetainė, platforma, programa, pridėtos įrangos tipas ir ryšio būdai neturi būti diskriminuojami ar apmokestinami skirtingai“.

Tai yra naujovių ir laisvos saviraiškos internete pagrindas. Be tinklo neutralumo internetas paprasčiausiai nebūtų buvęs toks sėkmingas. Be tinklo neutralumo:

  • IPT gali diskriminuoti konkuruojančias paslaugas. Pvz., Kliudydami (ar net blokuodami) tokius turinio tiekėjus kaip „Netflix“, „Facebook“ ir „Google“, suteikdami klientams neribotą, prioritetinę prieigą prie savo paslaugų.
  • Naujovės slopinamos. „Netflix“, „Facebook“ ir „Google“ tikriausiai gali sau leisti mokėti IPT už padidintą pralaidumą už savo paslaugas. Tačiau pradedančios įmonės negalės to padaryti. Tai iš tikrųjų paliks mažas, novatoriškas įmones mirusias vandenyje, o sustiprins monopolinį įsikišimą, kurį didelės, įsitvirtinusios įmonės turi internete..
  • Jokie duomenys netrukdo IPT dulkinti ar net visiškai cenzūruoti turinį politiniais, socialiniais ar religiniais pagrindais.
  • Internetas suskaidomas į dvi ar daugiau „pakopų“. Mažiau pasiturintiems klientams bus siūlomi specialūs „kabelinio stiliaus“ interneto paketai, suteikiantys prieigą tik prie pasirinktų paslaugų. Neribota prieiga prie interneto bus prieinama tik tiems, kurie gali sau leisti už tai mokėti. Tai padidins skaitmeninę atskirtį ir padidins ekonominę ir socialinę nelygybę.

Kitaip tariant, dideliais pinigais bus leidžiama griauti paprastų žmonių interesus.

Kodėl tai yra didelis pavojus??

2014 m. Panašus bandymas buvo panaikintas tinklo neutralumas, tačiau FCC buvo priverstas atlikti pasukimą. Buvęs FCC pirmininkas Tomas Wheeleris, buvęs telekomunikacijų pramonės lobistas, parodė mažą apetitą taupyti tinklo neutralumą po to, kai teismo sprendimas panaikino galiojančias taisykles.

Vykdydama didelę interneto aktyvistų kampaniją, FKT savo pasiūlymus paskelbė viešai komentuodama. Gavęs daugiau nei keturis milijonus komentarų, dėl kurių FCC svetainė du kartus užstrigo, Wheeler pasidavė.

FCC nusprendė apsaugoti tinklo neutralumą klasifikuodamas internetą kaip II antraštinės dalies naudingumą. Tai leido interneto paslaugų teikėjams kontroliuoti FCC ir leido jam įvesti aiškias ir pagrįstai griežtas tinklo neutralumo taisykles.

Tačiau FCC dabar turi naują respublikonų pirmininką, kurį paskyrė Donaldas Trumpas. Ajit Pai yra buvęs „Verizon“ lobistas, jo antipatija pramonės reglamentavimui yra gerai žinoma. Anksčiau FCC galiojančias tinklo neutralumo taisykles jis apibūdino kaip „klaidą“ ir dabar nori pakeisti „Wheeler“ 2014 m. Sprendimą.

Ką Pai siūlo vietoje to??

Pai nori perklasifikuoti plačiajuostį ryšį kaip „I antraštinės dalies informacijos tarnybą“, reiškiantį, kad blokavimo, mažinimo ir mokamo prioriteto nustatymo taisyklės iš esmės išnyktų. Internetas, kaip I antraštinės dalies paslauga, priklausytų Federalinei prekybos komisijai (FPK), o ne FCC.

Tačiau FPK šiame vaidmenyje turėtų labai mažai dantų. Šiuo metu paskelbtas pranešimas dėl siūlomo taisyklių priėmimo (.pdf) kai kuriais svarbiais klausimais yra staigiai neaiškus. Ekspertų stebėtojai tikisi, kad vietoje dabartinių vykdytinų taisyklių IPT bus paprašyta prisiimti savanoriškus, neprivalomus įsipareigojimus dėl tinklo neutralumo principo..

Teoriškai FPK galėtų sekti IPT, kurie šių pažadų nesilaiko, motyvuodami tuo, kad klaidino klientus. Kaip pastebi Nilay Patel iš „The Verge“ ir buvęs FCC patarėjas Gigi Sohn, vis dėlto vargu ar tai įvyks.

Bendrovės visą laiką keičia savo paslaugų teikimo sąlygas, nedalyvaudamos FPK. Net jei ji įsikištų, FPK galėtų reaguoti reagavimo būdu tik tada, kai žala jau buvo padaryta.

Be to, toli gražu nėra aišku, kad pagal Pai siūlymus IPT iš tikrųjų turės pateikti tokius pažadus! Kaip mus pastebėjo vartotojų privatumo ekspertas ir „StartPage.com“ atstovas spaudai Liz McIntyre,

„IPT, tokie kaip„ Verizon “ir AT&Aptarėme grubų elgesį dėl savanoriškų „Nesekime“ prašymų. Mes būtume idiotai, kad pasitikėtume jais savanorišku tinklo neutralumu."

Viešos konsultacijos

Bent jau vienoje laidoje, kurioje klausoma vartotojų, FCC pakvietė JAV visuomenę pakomentuoti savo pasiūlymus. Vis dėlto tapo akivaizdu, kad ji mažai ketina atsižvelgti į šios konsultacijos rezultatus. Tiesą sakant, jos požiūris į visą procesą buvo gana skandalingas. Pavyzdžiai:

  • Panašu, kad iki 20% FCC gautų komentarų buvo pateikti naudojant šlamšto robotus, naudojant tapatybes, gautas pažeidžiant internetinius duomenis. Kai kai kurie iš apsimetinėjusiųjų (arba jų artimieji, jei komentarus neva pateikė mirę žmonės) pateikė skundą, FCC nusprendė juos ignoruoti ir vertinti komentarus kaip pagrįstus..
  • Po to, kai komikas ir televizijos vedėjas Johnas Oliveris paskatino žiūrovus pakomentuoti tinklo neutralumą, FCC svetainė sudužo. Dėl šios priežasties buvo prarasta daugybė „pro-net“ neutralumo komentarų. FCC dėl gana patogaus incidento kaltino paskirstytą paslaugų teikimo atsisakymo (DDoS) kibernetinę ataką, tačiau atsisakė pateikti bet kokių įrodymų šiam teiginiui pagrįsti..
  • Nepaisant didžiulio palaikymo tinklo neutralumui komentaruose, Ajit Pai pasirinko išskirti vieną laišką, kurį atsiuntė 19 ne pelno siekiančių savivaldybių plačiajuosčio ryšio tiekėjų, palaikydami siūlomus pakeitimus. Tačiau didžioji dauguma mažų IPT paragino Pai išsaugoti II antraštinės dalies apsaugą.

Trumpai tariant, atrodo, kad Ajit Pai ir FCC yra pasiryžę tęsti savo planus, susijusius su tinklo neutralumu, nepaisant masinio visuomenės pasipriešinimo idėjai.

Laikas kovoti atgal!

Tinklo neutralumas egzistuoja tik JAV, nes 2014 m. Masiškai mobilizavosi tinklo neutraliteto aktyvistai. Tai įrodo, kad FCC gali būti priverstas klausytis, jei pakankamai žmonių parodo pakankamai susirūpinimą šia tema.

Štai kodėl ProPrivacy.com prisijungė prie ilgo kitų interneto kompanijų sąrašo, kad taptų oficialiu „Fight for Future's Battle for Internet Day“ dalyviu 2017 m. Liepos 12 d., 2017 m..

Ketinama atkreipti visuomenės dėmesį į šį lemiamą klausimą ir paraginti visus JAV skaitytojus užregistruoti savo nuomonę FCC svetainėje. Iš tiesų, jei esate JAV pilietis, kuris to dar nepadarė, prašau tai padaryti dabar! FCC komentuoja savo pasiūlymus dėl tinklo neutralumo iki rugpjūčio 16 d.

Mes taip pat manome, kad svarbu, jog tarptautiniai skaitytojai žinotų apie tai, kas vyksta Jungtinėse scenose. Pagaliau apie 80% viso interneto srauto eina per JAV IPT. Be to, IPT ir viso pasaulio vyriausybės su dideliu susidomėjimu stebi pokyčius JAV.

Tai svarbi kova kiekvienam interneto vartotojui, o jo pasekmės bus tolimos. Todėl prašome visų, kas sugeba, bet kokiu būdu prisidėti. Vienas iš būdų tai padaryti yra pasidalyti šiuo straipsniu arba oficialia kova už interneto svetainę savo socialinės žiniasklaidos paskyrose, kad būtų paskleistas žodis. Galų gale, kuo daugiau triukšmo sukelsime, tuo didesnė tikimybė, kad FCC grįš žemyn!

Atvaizdo kreditas: Marija Merkulova, „Free Press“ / „Free Press Action Fund“ / „Flikr“.
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me