Šiais metais „Bitcoin“ kaina pakilo 640%, palyginti su dabartine 8 100 USD kaina. Eteris nukrito nuo vos 30 USD iki dabartinės 390 USD. Tuo tarpu „Litecoin“ nuo metų pradžios padidėjo 1400%. Rugpjūčio mėn. Bendra kriptovaliutų rinka pasiekė rekordinę 150 milijardų dolerių sumą. Turint tokią statistiką, nieko nuostabaus, kad investuotojai reikalauja tam tikro veiksmo.

Nepaisant visų gerų naujienų, investavimas į kriptovaliutą ne visada yra pasivaikščiojimas parke. Priešingai, nors kai kurie žmonės gauna didžiulę grąžą iš savo investicijų, kiti tampa auka įsilaužėlių ir sukčių, augančių nekantriai ir ambicingai..

Pvz., Šią savaitę pasirodė žinia apie „Ethereum“ grandininį startuolį, kuris sukčiavo pradinio monetų siūlymo (ICO) investuotojus, siekiančius 374 000 USD. Moneta vadinosi „Confido“. Tai pažadėjo būti „blockchain“ sprendimas mokėjimams atlikti ir siuntų sekimui. Skaitmeniniai žetonai investuotojams buvo parduoti lapkričio 6–8 d. Tada sekmadienį monetų kūrėjai netikėtai patraukė „Twitter“ ir „Confido“ svetainę.

Kiek vėliau „Confido“ atstovas paskelbė pranešimą „Reddit“, kuriame teigė, kad „teisinės problemos“ sustabdė „Confido“ kūrėjus nuo galimybės tęsti monetą. Tas pats pranešimas trumpai pasirodė laikmenoje, bet buvo greitai ištrintas:

„Šiuo metu esame atsidūrę sunkioje vietoje, nes dėl pasirašytos sutarties turime teisinių problemų. Tikėtina, kad pavyks rasti sprendimą padėčiai ištaisyti. Tačiau negalime 100 proc. Patikinti, kad tai padarysime “.


Vis dėlto nerimaudamas dėl investuotojų, „Confido“ atstovas po kelių valandų grįžo į „Reddit“ ir pasakė:

„Žiūrėk, aš visiškai neįsivaizduoju, kas čia nutiko. Pašalinimas iš visų mūsų socialinės žiniasklaidos platformų ir svetainės man tapo visiška staigmena. “

Konfido moneta

Nuo to laiko „Confido“ žetonai tapo beverčiai. Investuotojams neliko nieko. „Eken Lewitt“, „TokenLot“ (svetainė, kurioje buvo vykdoma „Confido“ „Ethereum“ grandininė ICO „Conido“) įkūrėja, liko pagautas viduryje. Lewitt įrašė, kad „Confido“ kūrėjai „buvo labai geri sukčiai“. Panašu, kad jie dingo be pėdsakų..

Sunku pasakyti

Deja, tai yra kylančios kriptovaliutų investavimo rinkos problemos. Aukštaitijos monetos beveik nereguliuojamos, o naujos monetos pasirodo visą laiką. Investuotojams, praleidusiems „Bitcoin“ aukso pylimą, nišinių monetų, kurios žada unikalius „blockchain“ pokyčius, ICO yra didžiulė pagunda. Ta proga, atrodo, moneta buvo tik tuščias pažadas, kurią sukūrė patyrę dailininkai.

Deja, mažai kas sustabdo tai. Štai kodėl investuotojai, investuodami į naujas monetas, turi būti nepaprastai atsargūs. Kai kurie altcoinai, tokie kaip EOS, turi didelius vardus, pavyzdžiui, Daną Larimerį („Bitshares“, „Steemit“), kiti startuoliai yra sukurti nežinomų asmenų..

Eos

Deja, investuotojams, norintiems greitai praturtėti, nėra lengva pasakyti, kuri moneta bus sėkmė ar nesėkmė - o dar blogiau - sukčiai. Turint tai omenyje, niekas negali paneigti, kad investuojant į pradinį monetų pasiūlymą yra tam tikras azartinių lošimų elementas. Tai daryti nėra neprotinga.

Rūpesčiai dėl saugumo

Tai ne tik padirbtos monetos, kurias sukūrė sukčiai, taip pat gali sukelti apgailėtiną dieną kriptovaliutų pasaulyje. Šiemet buvo keletas monetų nulaužimo atvejų, dėl kurių kilo klausimų dėl kriptovaliutų saugumo.

Vien šią savaitę įvykdytas kibernetinis kriptovaliutos, žinomos kaip „Tether“, kibernetiniai nusikaltėliai uždirbo 31 mln. USD vertės skaitmeninę valiutą. Tether yra Kinijos kriptovaliuta, kuri iš pradžių buvo vadinama Realcoin. Altcoin'as buvo pervadintas į „Tether“ ir nuo to laiko išaugo.

Nulaužtos monetos

Vienas teteris visada yra vertas vieno dolerio, todėl jis yra stabilus ir naudinga kriptovaliutų priemonė atliekant internetines operacijas su kriptomis iš įprastų fiato valiutų. Sekmadienį įsilaužėliams pavyko nulaužti „Tether Treasury“ piniginę, nusiųsdami 30 950 010 USD kriptovaliutų lėšų „neleistinu„ Bitcoin “adresu“.

Laimei, pasak „Tether“ kūrėjų, monetos nebus išperkamos, nes adresas buvo įtrauktas į juodąjį sąrašą. Tikimasi, kad tai padės išvengti monetų patekimo į apyvartą. Tačiau įsilaužimas yra dar vienas ženklas, rodantis, kad kriptovaliutos yra pažeidžiamos įsilaužėlių.

Kairė, dešinė ir centras

Per pastaruosius kelerius metus įvyko daug aukšto lygio kriptovaliutų įsilaužimų. Bitcoin mainai, tokie kaip Bitfinex ir Mt. Gox buvo nulaužtas. Šių metų liepą Izraelio kriptovaliutų prekybos platforma, pavadinta „CoinDash“, buvo nulaužta iki 7 milijonų dolerių vertės eterio. 2016 m. Iš investuotojų, turinčių lėšų Decentralizuotoje autonominėje organizacijoje (DAO), buvo pavogta daugiau nei 50 mln. USD eterio. Tokie įsilaužimai yra susiję. Jie parodo didelę riziką, susijusią su kriptovaliutų laikymu.

Be to, atsirado įrodymų, kad gamtoje yra kenkėjiškų programų, skirtų surinkti žmonių piniginės slaptažodžius arba perimti piniginės adresus atliekant operacijas, norint pervesti lėšas įsilaužėliams. Pasak „FireEye“ kibernetinio saugumo ekspertų, buvo žinoma, kad Kim Jong-unui dirbantys Šiaurės Korėjos įsilaužėliai pavogia dešimtis tūkstančių dolerių kainuojančių bitkoinų (ir kitų kriptų) per savaitę..

Investuok protingai

Dienos pabaigoje, investuojant į kriptovaliutas, atsiras didžiulių darbo dienų potencialas. Tačiau agresyvus augimas taip pat lemia nepastovumą ir, nors gali atrodyti patrauklu investuoti į šią kylančią sritį, reikėtų atsižvelgti į reikšmingą jo nestabilumą. Kaip ir bet kurioje prekybos formoje, svarbu nežaisti daugiau lošimų, nei galite sau leisti prarasti.

Šis straipsnis nėra skirtas patarimui dėl investavimo ir neturėtų būti laikomas tokiu.

Nuomonės yra pačios rašytojos.

Pavadinimo atvaizdo kreditas: Wit Olszewski / Shutterstock.com,

Vaizdo kreditai: Šviesos ir tamsos studija / Shutterstock.com

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me