Daugybė blogų veikėjų - ne armija - pasirinko „Facebook“ ir buvo priversti atiduoti dalį savo socialinės žiniasklaidos talpyklos. Palyginti nedaug žmonių, norinčių sėti nesantaiką tarp JAV rinkėjų, pakako pakenkti socialinės žiniasklaidos milžinui ir sukelti visokių painiavų. Dabar ateina kaltinimai ir pirštų rodymas. Kaip tai galėjo nutikti? Ar „Facebook“ per greitai išaugo be vidinės priežiūros? Ar dėl jos sunkumų atsiras nepageidaujama išorinė priežiūra - ar dar blogiau? Įdomūs klausimai.


Ši problema ir su ja susiję klausimai šiomis dienomis iškyla priekyje ir nukreipti į galvą dėl specialiojo prokuroro Roberto Muellerio pareikšto kaltinimo trylikai rusų, kurie, kaip įtariama, įsiskverbė į „Facebook“ ir sukėlė visokius rinkimų sezono chaosas. Nors daugelis išreiškė šoką - nuolaidų ar tikrą - „Wall Street Journal“ mano, kad tai nenuostabu. Kodėl?

Pasak WSJ, istoriniai tyrimai tariamai parodė, kad galingų, centralizuotų tinklų trūkumas yra jų jautrumas įsiskverbimui ir išnaudojimui. Straipsnyje cituojami Sovietų Sąjunga ir Europos reformacija kaip geriausi pavyzdžiai. Įvykiai, kurie prasidėjo vienoje kryptyje su tam tikra kryptimi ir tikslais, galų gale pasitraukė iš rankų. WSJ straipsnyje teigiama, kad taip atsitiko naudojant „Facebook“, ir atkreipiamas dėmesys į galimą momentą, kuriame pažadas paskatino krizę.

Pažadai slypi internete su savo galimybėmis nugriauti senąsias hierarchijas ir paruošti kelią skleisti demokratiją ir naujas - žodžio laisves - pradedantiesiems. Tai, kad po 2011 m. Arabų pavasario įvykdytas pažadas nebuvo visiškai įvykdytas, buvo tai, kad nepaisant visų technologinių naujovių, internetą, be abejo, tvarkė žmonės ir žmonės juo naudojosi su visomis savo trūkumais ir trūkumais.

Visi žygiavo „spynomis“, kaip visiems priimtini „netizens“ (vartoti atskirai „Facebook“ terminą). Tai darydami praradome kritinį efektyvumą. Straipsnyje pabrėžiama, kaip atrodo, kad technologiniai pranašumai visada paskatina idėją iki organizacijos hierarchinės, galimai tironiškos, bet ne mažiau veiksmingos. Sovietų Sąjungos pradžios ir kilimo atveju telegrafas ir telefonas palaikė komunistinę priežastį, kuri, be abejo, pradėjo nuosmukį šalyje su Josefo Stalino beatodairiškumu, atstovaujančiu nekontroliuojamai hierarchijai..

Su Europos (protestantiška) Reformacija buvo spausdinimo, ypač Biblijos spausdinimo, naujovė. „Liuteris manė, kad būtų puiku, jei visi būtų prisijungę ir galėtų skaityti Bibliją liaudies kalba“, - sakė istorikas Niall Ferguson, 2018 m. Knygos „Aikštė ir bokštas: tinklai ir galia, nuo laisvųjų laikų iki„ Facebook “autorius. Ši mintis kėlė grėsmę nusistovėjusiai katalikų hierarchijai, tačiau netrukus naujas tikinčiųjų būrys išaugo į savo hierarchiją, dėl kurios kruvinas karas baigėsi 200 metų.

Atsižvelgiant į tai, „Facebook“ atsiduria dominuojančioje socialinės žiniasklaidos pozicijoje. Tačiau tuo metu, kai JAV politikoje kyla konfliktai tarp konservatorių ir liberalų, esant kraštutinumams, o vidurys yra derlinga teritorija. „Facebook“ paveldėjo šią erdvę ir per kelerius metus tapo svarbiausiu pasaulyje naujienų ir informacijos tiekėju 2,2 milijardo žmonių.

Bet net ir čia vyravo hierarchija, nes darbuotojų ir inžinierių skeletas įgulai kontroliavo, kokią informaciją gaus masės. Ir tas informacijos srautas liktų neutralus (kai kurie nesutinka).

Būtent į šį neutralumą Rusija apsisprendė pakelti platformą. Tai greitai įgijo įtaką svetainei. „Facebook“ taip pat buvo bendrininkaujanti ir pasirengusi bendradarbiauti, nenorėdama padėti Rusijai konstruodama rekomendacijas ir naujienų teikimo algoritmus, kad suaktyvintų vartotojus ir padidintų jos populiarumą. „Facebook“ galėjo iškasti savo kapą, matyt, veikdamas taip, tarsi reklamuotojų agentas padarytų žalą savo vartotojams ir visai visuomenei.

Tai darydama ji leido sau tapti Rusijos sąmokslo dalyviais rinkimuose dalimi. Todėl ji gali sumokėti didelę kainą už tai, kad atsiduria nacionalinio saugumo diskusijų epicentre, dėl kurio gali tekti reikalauti ją reglamentuoti..

Tai būtų baisi piliulė, kurią reikia praryti, ir liūdna diena socialinės žiniasklaidos milžinui, kuri prasidėjo tokiu pažadu būti nežabotu laisvos saviraiškos čempionu. Tai taip pat yra atsargi pasaka.

Vaizdo kreditas: pateikė „BigTunaOnline“ / „Shutterstock“.
Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me