Važiuodami atostogauti ar keliaudami verslo reikalais, visi yra įpratę imtis tam tikrų kelionių saugumo priemonių. Išankstinis maršrutų planavimas, ant lagaminų uždedant mažas spynos ir, pavyzdžiui, naudojant kelionių čekius, o ne už pinigus. Nors tai yra visiškai pagrįstas sumetimas, šiomis dienomis žmonės turi apsvarstyti visiškai naują skaitmeninę riziką, jei nenori, kad kelionė iš namų baigtųsi katastrofa.


Pirmas dalykas, į kurį reikia atsižvelgti, yra „WiFi“ tinklai. Nedrąsūs kibernetiniai nusikaltėliai, turintys netinkamų ketinimų, gali lengvai pasiekti prastai įrengtus „WiFi“ tinklus - kartais dėl senų komercinių maršrutizatorių pažeidžiamumo. Štai kodėl oficialus oro uostas, viešbutis, restoranas, kavinė ir kiti viešieji „WiFi“ tinklai gali padaryti jus nepaprastai pažeidžiamus.

Nemokamas oro uosto belaidis internetas

Piratai gali stebėti jūsų veiklą, atkreipti dėmesį į lankomas svetaines ir net sekti klavišus, kuriuos paspaudžiate, kad pavogtų slaptažodžius (banko sąskaitoms, „PayPal“ ir kitoms jūsų prenumeruojamoms svetainėms)..

Kita problema yra ta, kad kibernetiniai nusikaltėliai gali sukurti netikrus ar pasikartojančius tinklus, kurie, atrodo, yra oficialus zonos, kurioje esate, „WiFi“ ryšiu. Bet kuriuo iš šių būdų įsilaužėliai gali naudoti savo piktybinį tinklą šnipinėti jūsų daromus dalykus - dar kartą leisdami jiems sukčiaukite neskelbtinus duomenis ir slaptažodžius.

Laimei, yra daugybė dalykų, kuriuos galite padaryti, kad užtikrintumėte, jog netapsite auka!

Kelionių saugumas 101

Kaip išvengti įsilaužimo atostogų metu

Kai tik galite, kur kas geriau naudoti interneto ryšį savo išmaniajame telefone, nei nepatikimame tinkle. Daugelyje vietų visame pasaulyje galite nusipirkti atlyginimą. Naudodami „pay-as-you-go“ duomenis, kuriuos papildote vietinėse parduotuvėse, visiškai išvengsite pavojaus grįžti namo dėl brangių tarptinklinio ryšio mokesčių. Dar svarbiau, kad pašalinsite riziką, kad reikės naudoti nepatikrintus ir nepatikimus „WiFi“ tinklus.

Kitas nuostabus pasirinkimas, kurio mes negalime pakankamai rekomenduoti čia, ProPrivacy.com, yra virtualiojo privačiojo tinklo (mūsų 5 geriausių VPN kelionėms) naudojimas..

VPN paslauga užšifruoja jūsų interneto ryšį, kad visi duomenys, kurie perduodami iš jūsų į VPN teikėjo serverius, būtų neištrinami. Rezultatas yra tas, kad nesvarbu, ką darote, kai esate prisijungę prie viešosios „WiFi“ viešosios interneto prieigos taško, jūsų duomenys negali būti perimami.

Šifruotas VPN ryšys

Naudodami VPN galite eiti į priekį ir naudoti bet kurį jums tinkantį „WiFi“ tinklą. Nesvarbu, ar tai viešbutis su pažeidžiamu maršrutizatoriumi, oro uosto „Wi-Fi“ ar net netikrą viešosios interneto prieigos tašką, kurį sukūrė kibernetinis nusikaltėlis, galite juo naudotis - net apsipirkdami kreditine kortele.

Nesvarbu, ką pasirinksite daryti, ir net jei kibernetinis kriminalistas sukompromitavo jūsų naudojamą „WiFi“ ryšį, būsite saugūs - nes VPN šifravimas (rekomenduojame „OpenVPN“) suduos jūsų duomenis į skaitmeninį „mumbo-jumbo“.

Nors tiesa, kad aplink yra nemokamų VPT, daugelis jų yra labai nepatikimi. Kaip ir visų gerų dalykų atveju, už patikimą VPT turėtų būti sumokėta. Nedidelės investicijos jums suteiks kokybišką VPN klientą (programą, leidžiančią prisijungti prie VPN teikėjo tarptautinio serverių tinklo).

Pasaulinės klasės VPN prenumeratos rezultatas bus saugus interneto ryšys ir ramybė keliaujant, o tai, mūsų manymu, verta čia, ProPrivacy.com.

Skaitmeniniai užraktai ir skaitmeniniai raktai

Dabar, kai jūsų ryšys buvo pasirūpintas, yra keletas kitų dalykų, kuriuos galite padaryti, kad jūsų atostogos nesibaigtų ašaromis. Bet kuriuo metu, kai jūs arba jūsų šeimos nariai nenaudojate savo prietaisų - nešiojamųjų kompiuterių, planšetinių kompiuterių ar išmaniųjų telefonų - įsitikinkite, kad juos užrakinate. Mobiliuosius telefonus labai lengva pamesti ir juos galima pavogti akimirksniu niekam nepastebint.

Nors jūsų prietaisų nustatymas greitai užsiblokuoti gali būti ne tai, kas jums labiau patinka, kai esate namuose, tačiau tai yra labai protingas žingsnis keliaujant į užsienį. Dėl šios priežasties nepamirškite, kad visi jūsų partijos nariai pasirinktų greito automatinio užrakinimo laiką savo įrenginiuose (minutę ar dvi)..

Tada nustatykite pažangiausias savo įrenginių saugos funkcijas, tokias kaip pirštų atspaudų skaitytuvai ir ilgi slaptažodžiai. Atminkite, kad aštuonių skaitmenų PIN kodas gali būti daug saugesnis nei keturių skaitmenų PIN kodas, jei jis bus pamestas ar pavogtas. Tai gali atrodyti kaip vargas, bet aš negaliu to pakankamai rekomenduoti, jei jūsų įrenginys patektų į netinkamas rankas.

Papildoma galimybė yra įjungti įrenginių ieškiklio programą. Paprastai „Android“ telefonuose yra įmontuota „Google“ įrenginių tvarkymo priemonės programa. „iOS“ vartotojai turi panašią funkciją, vadinamą „Find My iPhone“. Šios programos yra sukurtos tam, kad padėtumėte surasti telefoną, jei jis dingtų, o jei atsilikote - jis galėtų leisti atkurti pamestą ar pavogtą įrenginį..

Pametus prietaisą gali skaudėti širdį, tačiau atminkite, kad atostogų draudimas padengs bet kokių nuostolių išlaidas. Tačiau jei įrenginys pavogtas, jūs nenorite, kad jame esantys duomenys būtų prieinami visiems, su kuriais tai padarysite! Dėl šios priežasties jums primygtinai rekomenduojama šifruoti savo įrenginiuose. Visiškas disko šifravimas garantuos, kad jūsų duomenys yra saugūs, nesvarbu, kur jie baigiasi.

„iPhone“ pristatoma su šifravimu, įjungtu pagal numatytuosius nustatymus, o „Android“ įrenginiuose jį galima suaktyvinti „Nustatymų“ skiltyje (pagal saugą). „Windows“ ir „Mac“ pristatomos su viso disko šifravimu (atitinkamai „BitLocker“ ir „FileVault“), tačiau norint skaidresnę saugos formą rekomenduojame naudoti atvirojo kodo programą, tokią kaip „VeraCrypt“..

Šiek tiek kitokia mintis, kurią galbūt norėsite apsvarstyti, - sukurti atsarginę kopiją debesyje, kol esate kelyje. Potencialiai galėtumėte tai padaryti per visas atostogas neprarasdami savo prietaiso, tik jei jis dings taksi namo.!

„Cloud“ atsarginis kompiuteris

Kaip jau buvo aptarta anksčiau, pametus fizinį įrenginį nereikėtų per daug jaudintis dėl atostogų draudimo. Kita vertus, jūsų šeimos atostogų nuotraukos yra gausybė prisiminimų, kurių niekada nebebus galima atgauti praėjus. Štai kodėl pačioje kelionėje verta sukurti atsargines atostogų kopijas debesyje

Galiausiai paliksiu jums rekomendaciją, kuri galėtų sustabdyti jūsų grįžimą namo į apiplėštą namą. Šiais laikais yra normalu turėti daug draugų socialinės žiniasklaidos svetainėse. Nors gali būti smagu užmegzti ryšius su šimtais žmonių tokiose svetainėse kaip „Facebook“, tiesa, kad dažnai sutinkame kontaktus, kurių mes taip gerai nežinome. Deja, kartais tie pažįstami gali sukelti problemų.

Tokios programos, kaip „Facebook“ ir „Gmail“, yra parengtos naudoti jūsų įrenginio GPS ir kartais praneš apie šias socialines nuorodas kur esate. Nors tai gali atrodyti mažai tikėtina, gali būti, kad vienas pažįstamas jūsų socialinėje žiniasklaidoje pastebės, kad esate iš šalies, ir nusprendžia apiplėšti savo namus. Dėl šios priežasties gali būti protinga išjungti GPS ir vietos nustatymo paslaugas jūsų įrenginyje, kad šios programos nežinotų apie jūsų buvimo vietą.

Galiausiai nepamirškite paskleisti šias kelionių saugumo žinias per savo keliautojų vakarėlius. Nebent visi laikysitės šių keliaujančių saugumo protokolų, nebūsite tikri, kad išliksite saugūs. Taigi susirinkite visus kartu pasikalbėti apie minėtus dalykus. Tokiu būdu jūs galėsite ramiai atostogauti, žinodami, kad viskuo pasirūpinta!

Iš savęs ir visų čia esančių ProPrivacy.com linkime laimingų atostogų!

Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me