Socialinės žiniasklaidos svetainės ir žinučių siuntimo paslaugos Šri Lankoje buvo užtemtos nuo praėjusios savaitės vidurio. Praėjusį trečiadienį vyriausybė pradėjo verčia IPT užtemdyti tokias populiarias svetaines kaip „Facebook“, „Whatsapp“, „Instagram“ ir „Viber“. Elektros energijos tiekimas buvo įsakytas kaip susidorojimas su tuo, ką vyriausybė apibūdino kaip „siaučiantį neapykantos kalbą“ tautoje..


Kandžio mieste centriniame salos regione paskelbta nepaprastoji padėtis. Žiaurūs konfrontacijos vyksta tarp vietinių sinhalų budistų ir musulmonų.

Vyriausybės teigimu, siekiant paaštrinti padėtį, socialinėje žiniasklaidoje buvo platinami melagingi pranešimai apie etninius išpuolius. Net atsirado pranešimų apie informaciją apie bombų platinimą socialinėje žiniasklaidoje.

Šri Lankos piliečiams ar šalies lankytojams, kurie naudojasi socialinės žiniasklaidos svetainėmis bendraudami su draugais ir šeima, užtemimas sukėlė nesugebėjimą bendrauti su artimaisiais. Laimei, visi, gyvenantys ar lankantys tautą, norintys bendrauti su šeima ir draugais, gali atgauti prieigą prie cenzūruotų svetainių paslaugų naudodamiesi aukščiausiu VPN.

Rasinė takoskyra

Remiantis pranešimais, „pikti minios, kurias sudaro dauguma sinhalų etninės grupės“, užpuolė musulmonų bendruomenes, įskaitant mečetes. Musulmonams buvo patarta "likti namuose ir uždaryti savo parduotuves Diganos mieste." Piktieji budistai sudegino riaušes ir tuščias parduotuves. Namo gaisre žuvo mažiausiai vienas asmuo - 27 metų imamas, vardu Abdul Basith. Jo tėvas Fayazas Samsudeenas teigė, kad jis turėjo būti įstrigęs antrame aukšte:

„Kilus gaisrui, jis šaukėsi pagalbos ir paprašė žmonių padėti mums išeiti iš namų. Nėra galimybės išeiti iš aukšto, bet manėme, kad jis būtų pabėgęs. Ryte, grįžę apžiūrėti mūsų namų, radome jo kūną. “

Šri Lanka išliko šiek tiek nestabili nuo pat pilietinio karo pabaigos 2009 m. Šis pilietinis karas tarp vyriausybės pajėgų ir tamilų separatistų siautė 26 metus. Deja, įtampa vis dar yra didelė, o Šri Lankos musulmonų mažumos persekiojimas auga.

Sudegęs pastatas

Padėtis nusistovi

Manoma, kad po to, kai praėjusį trečiadienį kilo smurtas, padėtis centriniame salos regione labai pablogėjo. Be to, manoma, kad beveik nepaveikti keliautojai, einantys aplink salą aplankyti ikonines budistų šventyklas ir paminklus..

Nepaisant pagerėjimo, turistai yra įspėjami būti ypač atsargiems ir vykti tiesiai į savo viešbučius, ypač lankantis užstatytose vietose Kandyje ir sostinėje Kolombas. Nors neramumai sumažėjo, baiminamasi, kad jie gali vėl užsidegti. Anot vyriausybės atstovo Dayasiri Jayasekera, nepaprastoji padėtis išliks bent dešimt dienų.

Šri Lanka

Vykdoma elektros energijos užtemimas?

Šalies žmonės iš pradžių tikėjosi, kad šeštadienį bus atjungtos socialinės žiniasklaidos svetainės. Tačiau atrodo, kad kai kuriose vietose vis dar kenčia interneto užtemimas, socialinės žiniasklaidos užtemimas ir didelis pralaidumas, dėl kurio piliečiai negali naudotis internetinėmis paslaugomis. Be šių interneto užtemimų, vyriausybė nustatė valandą, kad žmonės liktų užstatytose vietose už gatvių..

Šalies lankytojams, kuriems būtina naudotis socialinės žiniasklaidos svetainėmis norint patikinti artimuosius, kad jie saugūs, saugumas yra puikus sprendimas „Virtual Private Network“ (VPN). VPT leis kiekvienam Šri Lankoje apsimesti esančiu kitoje šalyje. Rezultatas yra tas, kad kiekvienas gali apeiti pralaidumo diapazoną ir interneto užtemimus, kad pasiektų socialinės žiniasklaidos svetaines Šri Lankoje..

Kol kas nežinoma, kada bus atnaujinta visiška prieiga prie socialinės žiniasklaidos svetainių ir žinučių siuntimo paslaugų, tokių kaip „Viber“. Vis dėlto bet kurioje šalies valstybėje patariama VPT tarnybai, tuo atveju, jei atsirastų dar daugiau smurto protrūkių. Ypač atsižvelgiant į tai, kad tai yra antras kartas per dvi savaites, kai įvyko dideli incidentai.

Likus savaitei iki šių paskutinių protrūkių, panašus minios užpuolė musulmonus, gyvenančius rytiniame Šri Lankos regione. Šis smurtas kilo po to, kai singalų sunkvežimio vairuotoją sužeidė grupė musulmonų "kelių siautėjimo incidentas". Sunkvežimio vairuotojas nuo sužeidimo mirė po kelių dienų - užsidegė dėl rasinės įtampos.

Šri Lankos vpn

Būkite pasirengę tolimesnei elektros energijos užtemimui

Atsižvelgiant į politinę situaciją, labai rekomenduojamas VPT. Mėnesio abonementas kainuos tik 11,99 USD, tai yra nereikšminga investicija siekiant užtikrinti galimybę toliau informuoti artimuosius apie savo saugumą keliaujant po šalį.

Geros žinios yra tai, kad daugumai tautos įtakos nedaro, o keliautojams pavyksta gana lengvai apeiti, atsižvelgiant į kritinę situaciją..

Nuomonės yra pačios rašytojos.

Pavadinimo atvaizdo kreditas: Wasan Ritthawon / Shutterstock.com

Vaizdo kreditai: Kanda Saelee / Shutterstock.com, Nila Newsom / Shutterstock.com, Denys Prykhodov / Shutterstock.com

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me