Kai dauguma žmonių kalba apie „Bitcoin“, jie akimirksniu susimąsto apie turtus, kuriuos daugelis sukaupė per 2017 m. Tačiau pastaruoju metu kyla ne ką mažiau spalvingi dalykai: vidutinio mokesčio už operacijos apdorojimą „blockchain“ kaina..


Prieš savaitę vidutinio mokesčio kaina buvo 6 USD. Daugelis jau manė, kad ši suma buvo per didelė. Tačiau penktadienį vidutinė operacijos mokesčio kaina staiga šoktelėjo iki 26 USD. Iki sekmadienio jis buvo nusistovėjęs ties 20 USD - suma, kuri vis dar yra nepaprastai didelė. Žmonėms, norintiems nusipirkti „Bitcoins“, šie mokesčiai gali tapti draudžiantys.

Geros žinios yra tai, kad, nepaisant visų mokesčių minčių, žmonėms nereikia mokėti 20 USD, kad operacija būtų apdorota. Taip yra todėl, kad šių aukštų „Bitcoin“ mokesčių priežastis yra tai, kiek laiko reikia operacijai apdoroti. „Bitcoin“ „blockchain“ gali apdoroti tik vieną bloką kas 8,8 minutes. Tai prilygsta maždaug dešimčiai operacijų per sekundę. Problema ta, kad šiais laikais eilėje laukiama nuo 80 000 iki 120 000 operacijų.

Žmonės, turintys nesvarbų pervedimą, gali pasirinkti mokėti mažesnį mokestį. Tačiau manoma, kad mažiausias mokestis, kurį šiuo metu gali gauti sistema, yra maždaug 2,50 USD. Taip yra todėl, kad „Bitcoin“ kalnakasiai, kurie apdoroja operacijas, gali pasirinkti, kurias operacijas pirmiausia apdoroti. Dėl akivaizdžių priežasčių jie teikia pirmenybę didesnių mokesčių operacijoms.

Žmonės, kurie prideda mažesnį mokestį, turi laukti dienos laiko, kai „blockchain“ yra mažiau užimtas. Tačiau jis tapo toks užimtas, kad viskas, kas mažesnė nei maždaug 2,50 USD, greičiausiai žlugs ir bus išsiųsta atgal po dviejų savaičių. Žinoma, sistema nestabili ir kartais gali reikėti mažesnių mokesčių. Tačiau kai tai yra mažesni mokesčiai, tai tampa loterijos dalimi. Bendrai sutariama, kad prie didesnės pervedimo sumos turėtų būti pridedamas šiek tiek didesnis mokestis, kad būtų užtikrintas greitas jos tvarkymas.

Tiems, kurie nori naudoti „Bitcoins“ norėdami atsiskaityti už įprastus dalykus, baiminamasi, kad mokesčiai gali tapti masiškai problematiški. Juk „Bitcoin“ kaip prekės vertė yra tiesiogiai susijusi su tuo, kokia ji naudinga. Jei „Bitcoin“ vertė taps vien tik dėl spekuliacinių investicijų, galbūt investuotojai pradės trauktis?

„Blockchain Infographic 01“ suspaustas 1 1024X506

Kitas blokas

Pirmadienio rytą viena svetainė įvertino, kad už operaciją, kuria siekiama paversti kitą bloką, žmonės turėtų sumokėti ne mažiau kaip 16,31 USD. Ta pati svetainė teigė, kad norint ją sudaryti į vieną iš kitų šešių blokų (kitaip tariant, kad ji būtų apdorota per valandą), prie operacijos turėtų būti pridėta ne mažiau kaip 13,46 USD. Tai gana dideli tarifai, kurie jau pradeda daryti įtaką „Bitcoin“ likvidumui.

Dėl lėto „grandinės grandinės“, kuriai daromas vis didesnis spaudimas, kyla kainų rinkimas dėl mokesčių. Problemai sunkėjant, mokesčiai didėja. Štai kodėl daugelis žmonių tikėjosi, kad atskirtas liudytojas x2 („SegWit2x“) įvyks lapkritį.

Originalus „Segwit“ įvyko rugpjūtį ir sėkmingai padidino tinklo greitį. Tačiau dėl trinties „Bitcoin“ bendruomenėje „SegWit2x“ paskutinę minutę buvo atšaukta.

Kriptovaliutos

Ne „Bitcoins“

Nepaisant sparčiai augančios kainos, „Bitcoin“ kaip valiutos praktiškumo spragos pradeda ryškėti. Praėjusią savaitę internetinių kompiuterinių žaidimų pardavėjas „Steam“ nusprendė nebebendrauti su „Bitcoins“. Tuo metu tai cituojama "dideli mokesčiai ir nepastovumas" kaip priežastis nutraukti jų priėmimą.

„Steam“ pradėjo priimti „Bitcoins“ 2017 m. Balandžio mėn. Tuo metu „Bitcoin“ kainavo apie 1400 USD. Nuo šiandien „Bitcoin“ vertė siekia 17 000 USD, kainą, kurią sustiprino įvedus „Bitcoin“ ateities sandorius (prekyba išvestinėmis priemonėmis). Nepaisant didėjančios tendencijos per visus 2017 metus, įspėjimai vis dar gaunami stori ir greiti, kad „Bitcoin“ gali būti burbule. Didelis klausimas daugumai investuotojų yra toks: dėl ko burbulas sprogs?

„Blockchain“ vaizdas 1

Geriau blokinės grandinės

Labiausiai tikėtina, kad „Bitcoin“ sulėtėjimo kaina sumažės, yra investicijų į konkurentų kriptovaliutą antplūdis. Jei daugybė nuovokių investuotojų nusprendė išsigryninti pinigus iš „Bitcoin“, nors jis yra didelis - investuoti į alternatyvią skaitmeninę monetą, kuriai daugiau žadama, tada mes galime pamatyti antrinį aukso pylimą. Jei taip nutiktų, daugiau žmonių prisijungtų prie skubėjimo išeiti iš „Bitcoin“ už alternatyvią kriptovaliutą ir mes galėtume pamatyti, kaip „Bitcoin“ kaina smarkiai sumažėjo..

Esant tokiam scenarijui, „Bitcoin“ burbulas būtų paprasčiausiai pakeistas kitu burbulu, kuris išliks bulius, kol konkurentų „blockchain“ pasirodys patrauklesnis. Taigi, ar yra kokių nors požymių, kad taip gali atsitikti??

Žodžiu, taip. Pastarosiomis savaitėmis sustiprėjo kriptovaliuta IOTA, kuri turi patobulintą „blockchain“ (palyginti su „Bitcoin“). IOTA tinklą galima laikyti „blockchain 2.0“, nes jis gali apdoroti daug didesnes operacijų sumas per sekundę (nuo 500 iki 800). Tai atliekama naudojant "susivėlimas" patikrinti transakcijas nuolatinėje knygoje. Be to, „IOTA blockchain“ operacijų mokesčiai yra nemokami: privalumas, pritraukiantis kriptovaliutų investuotojus į.

Iota

Pirmąją gruodžio savaitę IOTA kaina staiga šoktelėjo 90%, nuo 2,78 USD iki 5,55 USD. Tai prilygsta rinkos vertės padidėjimui 12 milijardų dolerių ir staiga pakyla į ketvirtą pagal dydį skaitmeninį turtą pagal rinkos kapitalizaciją (aplenkiant „Ripple“). Šis staigus kainų šuolis įvyko po to, kai IOTA fondas Vokietijoje paskelbė, kad bendradarbiauja su technologijų firmomis, tokiomis kaip „Microsoft“, „Samsung“ ir „Fujitsu“ „blockchain“ pagrindu sukurtoje rinkoje, kuri leis joms parduoti duomenis.

Kol kas prognozuoti, kad kitas skaitmeninis aukso romanas „tikrai bus IOTA“, būtų per anksti. Aplink yra daugybė perspektyvių kriptų, kurios turi antrosios kartos „blockchain“ technologijos patobulinimus. „Litecoin“ yra dar viena kriptovaliuta, teikianti greitas operacijų normas ir mažus mokesčius (nors 56 operacijų per sekundę dažnis vis tiek nėra toks geras kaip IOTA). Tai patyrė didžiulį pelną 2017 m.

EOS (šiuo metu pradiniame monetų platinimo etape) yra dar vienas altcoin pavyzdys, kuris žada pateikti labai aukštas operacijų normas per sekundę. Jei EOS vykdys savo pažadus, ji pateiks 50 000 operacijų per sekundę - ir galbūt dar daugiau.

Atrodo tikra tai, kad „Bitcoin“ tampa užsikimšęs (kaip visada buvo prognozuojama). Tai tik blogės, jei nebus padaryta kažkas dramatiško. Bent jau tas užslėpimas turėtų būti įspėjimas. Žmonėms skubant pirkti brangius „Bitcoin“, tikintis tolimesnio pelno, šios investicijos praktiškumas tampa vis abejotiniausias..

Nuomonės yra pačios rašytojos. Jokia šio straipsnio nuostata nėra skirta patarimui dėl investavimo ir neturėtų būti laikoma tokiu.

Pavadinimo atvaizdo kreditas: Igoris Batrakovas / Shutterstock.com,

Vaizdo kreditai: Wit Olszewski / Shutterstock.com, phloxii / Shutterstock.com, Akarat Phasura / Shutterstock.com

Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me