Paaiškėjo, kad JAV policija naudoja sistemą, leidžiančią jiems nustatyti geografinę buvimo vietą bet kuriame šalies telefone, ir dabar manoma, kad kai kurie policininkai gali naudoti šią sistemą neturėdami tam tinkamų garantijų..

JAV policija turi prieigą prie firmos „Securus Technologies“ sukurtos sistemos. Ši sistema gali būti naudojama mobiliųjų telefonų radimui tyrimų metu. Valdžia teisėtai gali naudoti „Securus“ sistemą, norėdama „nustatyti“ telefono vietą, tik gavusi orderį; tačiau dabar baiminamasi, kad sistema galėjo būti piktnaudžiaujama.

Įrodymai pirmą kartą pradėti rinkti praėjusiais metais, kai Misūrio deputatui buvo pareikšti kaltinimai dėl specialiosios sistemos naudojimo neteisėtai imant mobiliųjų telefonų vietų trikampius. Tariamai Cory Hutchesonas prisijungė prie „Securus“ sistemos „dėl neteisėto tikslo šnipinėti ieškovus dėl savo asmeninės naudos".

Policijos automobilis

Skylės sistemoje

„Securus“ leidžia policininkams realiu laiku pritraukti mobiliųjų telefonų vietas išnaudojant infrastruktūrą, kurią paprastai naudoja rinkodaros firmos, kad pasiektų vietos duomenis, kuriuos teikia pagrindiniai mobiliųjų telefonų nešėjai, tokie kaip „Sprint“, „Verizon“ ir AT.&T.


Remiantis įtarimais, Hutchesonas 2014– 2017 m. Naudojosi sistema 11 kartų, kad surastų ne tik plačiosios visuomenės narių, bet ir teisėjo bei valstybinio patrulio nario vietą..

Deja, nors norint naudotis telefono stebėjimo sistema yra būtini orderiai, atrodo, kad „Securus“ nebuvo nuodugniai išnagrinėjęs prašymų ir dėl to Hutchesonas galėjo piktnaudžiauti šia sistema.

Praėjusį ketvirtadienį paskelbtame pranešime „Securus“ teigė, kad „klientai“ [policijos pareigūnai ir pataisos namų pareigūnai] reikalauja, kad prieš apdorodami prašymą įkeltų tinkamus dokumentus - orderį ar pažymą. Vis dėlto, pasak senato Rono Wydeno (Oregonas), „Securus“ pripažino, kad „nevykdo jokios priežiūros prašymų peržiūros“.

Fcc skundas

Oficialus FCC skundas

Wydenas dabar parašė oficialų skundą Federalinei ryšių komisijai. Laiške Wydenas teigia, kad „bevielio ryšio operatoriai privalo imtis teigiamų veiksmų norėdami patikrinti teisėsaugos prašymus“. Jis komentuoja, kad „Securus“ galimybė iš viso teikti paslaugą yra įrodymas, kad mobiliųjų telefonų nešėjai „nepakankamai kontroliuoja prieigą prie klientų. „asmeninė informacija“. Jo nuomone, sistema smarkiai pažeidžia JAV piliečių teisę į privatumą.

Saugos tyrinėtojas, vadinamas Tobiasu Engeliu, „Motherboard“ sakė manantis, kad JAV mobiliojo ryšio operatoriai išparduoda savo klientus. Ir Engel, ir Wyden mano, kad telekomunikacijų firmos negauna tinkamo leidimo iš vartotojų prieš perduodamos buvimo vietos duomenis trečiosioms šalims. Engelis pareiškė, kad:

„LE (teisėsauga) labai nesinaudoja šia„ komercine “galimybe, kuri, atrodo, turi daug mažesnes patekimo į rinką kliūtis nei tuo atveju, jei jie patys reikalautų tokios prieigos.“

Tai nestebina ir yra akivaizdus priminimas, kad JAV IPT, kuriems praėjusiais metais buvo duotas leidimas parduoti žiniatinklio naršymo istoriją trečiosioms šalims, greičiausiai parduoda duomenis JAV stebėjimo agentūroms (leidžiančioms šnipinėti JAV piliečius be patikrinimo). Deja, tokio pobūdžio spragas labai vertina JAV valdžios institucijos - kaip paaiškinta puikioje Jennifer Granick knygoje „Amerikos šnipai“.

Visuotinė epidemija

Ne tik JAV valdžios institucijos neteisėtai naudojasi mobiliosios vietos nustatymo duomenimis, siekdamos įsibrauti į žmonių privatumą.

Danijoje praėjusių metų teismai nusprendė, kad privalomas piliečių stebėjimas, leidžiantis „kiekvieną judėjimą fizinėje erdvėje“ „įregistruoti ir saugoti“ 12 mėnesių, yra teisėtas. JK aukščiausias Didžiosios Britanijos teisėjas pastaruoju metu paskelbė viešai įsitikinęs, kad vieną dieną JK gyventojams gali būti teisinis reikalavimas visą laiką nešiotis telefonus..

Aukštojo teismo kancleris seras Geoffrey Vos, kalbėdamas Teisės draugijai, sakė, kad nuolatinis asmenų judėjimo registravimas būtų didelė nauda policijai,

„Dauguma žmonių visą laiką nešiojasi savo išmaniuosius telefonus, kai įjungta GPS vieta. Jie tai daro savo noru, bet jei, pavyzdžiui, įstatymų leidėjai reikalautų iš piliečių visą laiką nešiotis telefonus, būtų dar sunkiau išvengti aptikimo. “

Mobilioji stebėjimas

Slidus kelias

Turint tokią nuomonę ir tokias technologijas kaip „Securus“, nenuostabu, kad skamba pavojaus varpai. Net tokiose tautose, kurios, kaip manoma, daro naudingą privatumą, pavyzdžiui, Nyderlanduose, buvo pareikšta daugybė skundų dėl išmaniųjų jutiklių, skenuojančių telefonus, skirtus „Mac“ numeriams, kad būtų galima sekti žmones judant aplink Olandijos miestus..

Ir ne tik teisėsauga naudojasi mobiliaisiais telefonais, kad sektų žmones. Australijos konkurencijos ir vartotojų komisija (ACCC) šiuo metu tiria „Google“ dėl įtarimų, kad ji slapta naudojasi australų telefono plano duomenimis, norėdama slaptai sekti jų buvimo vietą.

„Google Snooping“

Kompiuterių programinės įrangos firmos „Oracle“ duomenimis, „Google“ kiekvieną mėnesį iš Australijos „Android“ paskyrų sukaupia maždaug vieną gigabaitą mobiliųjų duomenų. JAV yra duomenų, kad valdžios institucijos taip pat naudojasi „Google“ vietos nustatymo duomenimis, o tai dar labiau kelia nerimą..

Mažiausiai keturiais atvejais pernai policijos pareigūnai Rolis (Šiaurės Karolina) pasinaudojo paieškos orderiais reikalaudami duomenų iš „Google“ paskyrų - ne konkrečių įtariamųjų, bet susijusių su bet kokiu mobiliuoju įrenginiu, kuris nutiko arti nusikaltimo vietos. Leisk tam įkristi.

Nuomonės yra pačios rašytojų.

Pavadinimo atvaizdo kreditas: „dennizn“ / „Shuttestock.com“

Vaizdo kreditai: Leonardas Žukovskis / Shutterstock.com, vchal / Shutterstock.com, josefkubes / Shutterstock.com, achinthamb / Shutterstock.com

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me