Tai sena žinia, kad žvalgybos agentūros, tokios kaip NSA ir CŽV, mėgsta prieš jas naudoti piliečių technologijas. Tiesą sakant, neseniai NSA savo svetainėje pakeitė misijos teiginį, kad iš savo pagrindinių vertybių pašalintų „sąžiningumą“, „pasitikėjimą“ ir „atvirumą“. Tai atrodo gana juokinga, turint omenyje tai, kad Jamesas Clapperis 2013 m. Melavo Kongresui apie prizmę. Atrodo, kad sąžiningumas niekada nebuvo ypač svarbus NSA darbotvarkėje..


Praėjusiais metais per „Wikileaks“ „Vault 7“ pasirodė naujienos, kurios atskleidė, kad CŽV nuolat naudoja žmonių mobiliuosius įrenginius ir išmaniuosius televizorius, norėdamas juos apnuoginti. Jennifer Granick savo knygoje „Amerikos šnipai“ nutapė krištolo skaidrumo paveikslą, kuriame aprašytos spragos, kurias JAV valdžios institucijos naudoja tam, kad amerikiečiai būtų stebimi..

Vyksta nuolatinis šnipinėjimas ir bus vykdomas toliau. Iš tikrųjų vos prieš dvi savaites Kongresas patvirtino FISA 702 skyriaus pakartotinį leidimą. Tame įstatyme yra pakeitimų, kurie leis JAV žvalgybos agentūroms šnipinėti užsieniečius šnipinėti JAV piliečius. Dar daugiau spragų. Bent jau NSA buvo pakankamai sąžininga, kad pašalintų sąžiningumą iš savo misijos pareiškimo.

Kartus skonis

Dabar atsirado naujienų, kurios atskleidžia, kad JAV vyriausybė įgavo savo vaistų skonį. Kartu su populiariu elektroniniu prietaisu JAV burnoje liko aitrus skonis - kaip ir tie, kuriuos paprastai būtų tikslinga užfiksuoti piliečiams.

Aptariamas įrenginys vadinamas „Fitbit“. Tai nekenksmingos išvaizdos kūno rengybos stebėjimo įtaisas, kurį žmonės nešioja ant riešų. Ne tik nešiojamo asmens širdies plakimo, atliktų žingsnių skaičiaus ir sudegintos kalorijos, bet ir prietaisas naudoja GPS, kad išsaugotų skirtukus savo bėgimo takuose..

„Fitbit“ kūrėjas „Strava“ - kuris save laiko "socialiniame tinkle sportininkams" - reguliariai skelbia maždaug 27 milijonų žmonių bėgimo maršrutų žemėlapį. Praėjusių metų lapkritį buvo atnaujinta pasaulinė pratybų „karsto taškų“ duomenų bazė, kuri atskleidė drebulį po JAV centrinės vadovybės stuburu..

„Fitbit 1“

Aptiktas mokymo maršrutas aplink įtariamą CŽV bazę Mogadiše.

Taškinės karinės bazės

Įvykių grandinė prasidėjo, kai JAV kariškiams buvo išleista „Fitbits“ programa, kuri padėjo jiems stebėti savo kūno rengybos veiklą. Tuo metu tai atrodė pagrįstas planas. Tai yra iki praėjusio šeštadienio, kai Australijos studentas ir Jungtinių konfliktų analitikų instituto analitikas Nathanas Ruseris staiga perspėjo, kad „Fitbit“ „šilumos žemėlapis“ padarė JAV karines bazes "aiškiai atpažįstamas ir atpažįstamas."

Manoma, kad kai kurios akivaizdžiai pabrėžtos bazės yra slapčiausi kariniai junginiai JAV ir visame pasaulyje..

Su kiaušiniu per visą veidą, Pentagonas pasiūlė prisipažinti dėl netyčinės priežiūros. Pirmadienį paskelbtame pranešime pulkininkas Robas Manningas komentavo, kad JAV gynybos departamentas peržiūrės savo politiką, susijusią su išmaniaisiais telefonais ir nešiojamaisiais prietaisais:

"Mes į šiuos reikalus žiūrime rimtai ir apžvelgiame situaciją, kad nustatytume, ar reikia kokių papildomų mokymų ar nurodymų, ir ar reikia sukurti papildomą politiką, kad būtų užtikrinta nuolatinė DoD personalo sauga namuose ir užsienyje. “

Manningas pridūrė, kad gynybos sekretorius Jamesas Mattisas turėjo "buvome labai aiškūs, kad neišryškinome savo galimybių padėti priešui ar suteikti priešui pranašumų, taigi, toks bus ir mūsų požiūris į šį."

Per vėlai?

Taigi, kiek žalos padaryta? Kas žinoma, kad 2013 m. Apie 2200 kareivių buvo išduoti „Fitbit Flex“ apyrankės. Vėliau, 2015 m., Ši programa buvo išplėsta ir dar 20 000 kareivių bei kariškių buvo suteikta „Fitbit“ programos dalis "Spektaklio triada."

Anot australų studento, atrodo, kad „Fitbits“ sukėlė labai rimtą žvalgybos informacijos nutekėjimą. Tai sakė Ruseris savo „Twitter“ paskyroje:

"Jei kareiviai programą naudojasi taip, kaip tai daro normalūs žmonės, įjungę ją sekdami, kai eina mankštintis, ji gali būti ypač pavojinga. Ši konkreti trasa atrodo kaip įprasta bėgimo trasa. Aš neturėčiau galimybės iš tolo nustatyti jokio gyvenimo informacijos modelio."

Eidamas pro karines bazes „Ruser“ atrado, atrodo, kad kariškiams, kuriems buvo išduotas „Fitbit“, nebuvo pranešta apie būtinybę išjungti GPS registravimą „Stava“ serveriuose. Scottas Lafoy'as, atvirojo kodo vaizdų analitikas, sako, kad dar per anksti pasakyti, kaip žalingi duomenys gali būti. Tačiau jis pripažįsta, kad tai kelia nerimą:

"Kalbant apie strateginius dalykus, mes žinome visas pagrindus, žinome daug pozicijų, tai bus tik gražūs pagalbiniai duomenys. Iš svetainės galima nustatyti asmenų bėgimo maršrutus. Judėjimo bazėse laiko stebėjimas galėtų suteikti vertingos informacijos apie patruliavimo maršrutus ar konkretaus personalo dislokavimo vietą. “

Atrodo, kad užsienio karinės ir žvalgybos agentūros skubės - ne tik norėdami išsiaiškinti, ar jos gali tiksliai nustatyti slaptas JAV bazes, bet ir norėdamos išsiaiškinti, ar jų bazėms taip pat nebuvo pakenkta. Žemiau esančiame paveikslėlyje aiškiai matosi „Strava“ žemėlapis "šildo" RAF bazė prie Pleisono kalno Folklande: įrodymas, kad nukentėjo ne tik JAV kariuomenė.

„Fitbit Raf“

Ko gero, labiausiai nerimą kelia tikimybė, kad Artimųjų Rytų ir Afrikos kovotojai galėtų naudoti žemėlapius Amerikos kareivių judėjimui sekti. Teoriškai ta žvalgyba galėjo sukelti puolimą tų kovotojų rankose. Lafoy pakomentavo:

"Jei duomenys iš tikrųjų nėra anonimiški, tuomet galite pradėti formuoti tvarkaraščius ir patikti labai taktine informacija ir tada pradėti nagrinėti gana rimtus dalykus.."

Geros žinios yra tai, kad „Strava“ paskelbė pareiškimą, kuriame sako, kad mielai bendradarbiauja su JAV kariuomene, norėdama nuslėpti žemėlapio dalis, kurios, jos manymu, galėtų pakenkti. Sunku pasakyti, kiek tai užtruks ir kiek tuo metu gali nutekėti kenksminga informacija.

Nuomonės yra pačios rašytojos.

Pavadinimo atvaizdo kreditas: A. Aleksandravičius / Shutterstock.com

Vaizdo kreditai: Ekrano nuotraukos paimtos iš „Stava“ šilumos žemėlapio

Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me