Internete pasirodė pranešimų, kad filipiniečių telekomunikacijų įmonė „Globe Telecom Inc.“ patyrė platų duomenų klaidą.


Tariamai pagrindinis telekomunikacijų paslaugų teikėjas el. Paštu nutekino privačią kliento informaciją kitiems klientams. Firma, viena populiariausių Filipinuose, turi apie 60 milijonų klientų.

Penktadienį, sausio 28 d., „Globe“ #talktoglobe „Twitter“ žurnale pasirodė eilė skundų. Pasak įniršusių klientų, „Globe“ elektroniniu paštu klaidingai išsiuntė savo asmeninę registracijos informaciją kitiems klientams. Pirma, klientai suprato, kad kažkas ne taip, kai gavo el. Laišką, kuriame yra asmens informacija apie asmeninę sąskaitą.

Vienas „Žemės rutulio“ klientas, einantis „Twitter“ rankena @ rennyjr0528, sakė:

„Gavau šią žinutę iš @enjoyGLOBE ir užsiregistravau žinodamas, kad nuo jos atsirado teisėta nuoroda. Po to man buvo išsiųstas el. Laiškas su kažkieno asmenine informacija! Tai prieštarauja duomenų privatumo aktui! Sveiki, Globe! ?? Kas tai ****? “

„Globe“ komunikacijos ekrano kopija

Klaidingas klientas

Bėda prasidėjo, kai „Globe“ klientams buvo suteikta galimybė prisijungti prie akcijos, norint laimėti bilietus, kad galėtų pamatyti visų merginų K-Pop grupę „BlackPink“. Kai užpildė savo registracijos duomenis, „Globe“ klientai gavo el. Laišką, kuriame buvo pateikta kažkieno asmeninė informacija.

Ne vien pavienis įvykis, bet ir nemažai „Twitter“ klientų pranešė tą patį. Vienas „Globe“ klientas, vadinamas Jeffas Cliffordas Cruzas, sakė ProPrivacy.com, kad:

„Šis„ telco “mums atsiuntė reklamą tekstu, kurį turime prisiregistruoti jų tinklalapyje, kad galėtume gauti kvalifikaciją. Taigi tie žmonės, kurie gavo tekstą, apsilankė svetainėje ir užsiregistravo, o po registracijos svetainė mums pateikė patvirtinimo numerį ir jie susisieks su mumis per 3 darbo dienas. Kas nutiko po to, jie išsiuntė mūsų registracijos informacijos kopiją kito vartotojo el. Pašto adresu. “

Cruzas, kuris eina per Twitter tvarkyklę @fordcanhandleit, sakė ProPrivacy.com, kad jį jaudina patirtis:

„Visa mūsų informacija yra el. Paštu, ir tai kelia nerimą.“

Informacija apie vartotojus yra jų vardai, pavardės, pilni pašto adresai ir mobiliųjų telefonų numeriai.

Susivienijimas vardan privatumo

Pasklidus el. Laiškams, kiti „Globe“ klientai gerbia savo privatumą, nebendrindami el. Laiškų. Vienas klientas, einantis už rankenos @ kaiko0424, nuvyko į „Twitter“ su šiais patarimais:

„Jei gavote kitą„ Globe “išankstinio mokėjimo kliento informaciją, nefotografuokite ekrano kopijos ir paskelbkite ją„ Twitter “. Padėkime vieni kitiems apsaugoti savo Asmens duomenis !!! #OnTheList @ talk2GLOBE DARYKITE VISKĄ !!! “

Tyla iš „Globe“

Didžiausią nerimą dėl duomenų nutekėjimo kelia „Globe“ nereagavimas. Po to, kai „Twitter“ padaugėjo kaltinimų, nepavyko rasti jokios informacijos iš telekomunikacijų bendrovės, kuri atsiprašytų ar patartų klientams, ką jie turėtų daryti.

Filipinuose vartotojus saugo 2012 m. Duomenų privatumo įstatymas. Šiame įstatyme nustatytos griežtos gairės, informuojančios duomenų valdytojus apie tai, kaip gali būti tvarkomi žmonių duomenys. Tai apima griežtus draudimus, su kuriais duomenų valdytojai gali dalintis žmonių duomenimis.

Ponas Cruzas mano, kad „Globe“ turėtų būti baudžiama už tai, ką jis padarė:

„@EnjoyGLOBE“ ir „@ talk2GLOBE“ taip pat turėtų būti bauda už jų duomenų privatumo pažeidimą, kaip neseniai nutiko „Google“. #DataPrivacyBreach. “

Kol kas vartotojams, kuriems padarytas „Globe“ privatumo pažeidimas, patariama kreiptis į Filipinų nacionalinę privatumo komisiją ir užregistruoti oficialų skundą.

Vartotojams, gavusiems kažkieno duomenis el. Laiške, patariama nebendrinti el. Laiško ir iškart jį ištrinti. Negalima daryti el. Laiškų kopijų ir nedaryti ekrano kopijų, kad būtų kuo labiau sumažintas „Globe“ padarytos žalos poveikis..

ProPrivacy.com susisiekė su „Globe“ ir išsiaiškino, kiek klientų pažeidė duomenų pažeidimas, tačiau rašymo metu jie neatsakė.

Atnaujinimas 2018-01-29. „Globe Telecom“ atsakė į mūsų prašymą komentuoti:

"„Globe Telecom“ ištaisė problemą su paveiktais klientais dėl neteisingo patvirtinimo kvito siuntimo kitam asmeniui ir pranešė apie įvykį Nacionalinei privatumo komisijai, laikydamasi norminių reikalavimų. Tai buvo tik duomenų registracijos patvirtinimo kvito išsiuntimo klaidingam asmeniui atvejis ir nebuvo išsiųstas masiškai ar kaip duomenų grupė. Tai turėjo įtakos tik išankstinio mokėjimo klientams, kurie užsiregistravo „On The List“ programoje, kad galėtų naudotis koncertų bilietais ir kitomis „Globe“ renginių muzikos vietomis. Iš 60 milijonų išankstinio mokėjimo klientų nukentėjo apie 8 851 klientą."

„Globe“ klientai įspėjami, kad jie stebėtų, ar jų sąskaitose vykdoma neteisėta veikla. Be to, duomenų paplūdimio aukos perspėjamos saugotis sukčiavimo bandymų. Su bet kokiais telefono skambučiais, tekstinėmis žinutėmis ar el. Laiškais, kuriuos taria „Globe“ atstovai, reikia elgtis labai atsargiai. Paveikti klientai privalo užtikrinti, kad jie neperduotų savo asmeninių duomenų, prisijungimo duomenų ar kitų neskelbtinų duomenų niekam, kas su jais susisiekia. Užuot pirkėjai turėtų susisiekti tiesiogiai su „Globe“, kad įsitikintų, jog jie bendrauja su „Globe“, o ne įsilaužėliu.

Jei ši istorija paskatino jus rimčiau atsižvelgti į savo privatumą internete, naudodamiesi VPN yra puiki vieta pradėti. Peržiūrėkite mūsų geriausią VPN puslapį, kuriame pateikiamos geriausios 2019 metų paslaugos.

Vaizdo kreditai: „Photon“ nuotrauka / Shutterstock.com

Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me