JAV federalinė ryšių komisija (FCC) nepaisė ekspertų patarimų ir daugumos amerikiečių norų. Žingsnis, kuris skirtas tik sustiprinti užsispyrimą, kurį didieji interneto paslaugų teikėjai (IPT) jau naudojasi prieiga prie interneto, FCC pirmininkas ir buvęs „Verizon“ darbuotojas Ajit Pai išnagrinėjo mirties neutralitetui JAV smūgį..

Atkūrus internetinės laisvės tvarką, FCC perduoda Federalinės prekybos komisijos (FPK) įgaliojimus užtikrinti tinklo neutralumą. Iki šiol FPK pasirodė esąs neveiksmingas sargybinis, turintis nedaug dantų, kai reikia eiti po IPT, kurie nesilaiko siūlomų „lengvų, rinkos principų“ taisyklių..

IPT kaip kiaulės purve

Iš tiesų, net sakydamas „taisyklės“ stumia tašką, nes neatrodo, kad IPT būtų peržengtos griežtos linijos. Remiantis FCC-FTC susitarimo memorandumo projektu, IPT turės reikalauti labai konkrečių pažadų neužsiimti tam tikru antikonkurenciniu ar antikonkurenciniu elgesiu..

Jei jie sulaužys šiuos pažadus, FPK galės prieš juos imtis veiksmų, kad apgautų vartotojus. Kaip pastebėjo Nilay Patel iš „The Verge“ ir buvęs FCC patarėjas Gigi Sohn, vis dėlto vargu ar tai įvyks.

Bendrovės visą laiką keičia savo paslaugų teikimo sąlygas, nedalyvaudamos FCC. Net jei ji įsikištų, FPK reaguoti gali tik tada, kai jau bus padaryta žala. Kaip „Ars Technica“ sakė FCC komisaras Mignonas Clyburnas,


„Šiandien paskelbtas FCC ir FPK susitarimas yra klaidinantis, silpnas ir reakcinis posakis: bandymas išsiaiškinti pirmininko pasiūlymo projekto, panaikinančio FCC 2015 m. Tinklo neutralumo taisykles, trūkumus. Prieš dvejus metus FCC pasirašė daug platesnį susitarimą dėl vartotojų skatinimo, kuris jau apima šią problemą. Nėra jokios priežasties tai padaryti dar kartą, išskyrus kaip dūmų ir veidrodžių PR triuką, atitraukiant nuo FCC planuojamos sunaikinti tinklo neutralumo apsaugos vėliau šią savaitę “.

Visų pirma, IPT neprivalo pažadėti, kad jie neužblokuos ir neapleis interneto srauto, arba neapmokestins svetainių ir internetinių paslaugų papildomų mokesčių už „greitosios juostos“ prieigą prie interneto (su tuo susijusi, kad visos paslaugos, nemokančios už greitą juostą, būti lėtoje juostoje).

Ką mes galime padaryti?

Respublikonų remiama FCC pademonstravo stulbinantį savitvardą ir nuogalų godumą kiekvieno paprasto amerikiečio interesų sąskaita (ir su nerimą keliančiomis pasekmėmis vartotojams visame pasaulyje)..

Natūrali reakcija gali būti išeiti ir nuskęsti liūdesio, tačiau verkimas į alų netrukdys jūsų IPT jus suklaidinti.!

Naudoti virtualų privatų tinklą (VPN)

Virtualus privatus tinklas yra privatumo ir saugos įrankis, neleidžiantis jūsų IPT matyti, ką jūs pasiekiate internete. IPT nemato jūsų duomenų, nes jie yra užšifruoti. Ji taip pat negali žinoti, kuriose svetainėse (ir tt) lankotės, nes visa veikla internete nukreipiama per VPN serverį. Jūsų IPT gali matyti tik tai, kad esate prisijungę prie VPN serverio, o ne tas svetaines ar paslaugas, kurias po to lankysite.

Tai, ko IPT nemato, negali blokuoti ar diskriminuoti (nors žr. Toliau „Pavojai“). Naudojant VPN yra labai efektyvus būdas kovoti su jūsų interneto paslaugų teikėjo judesiais, siekiant panaikinti tinklo neutralumą.

Norėdami gauti išsamesnį paaiškinimą, kaip veikia VPN ir ką jie gali padaryti, skaitykite pradedantiesiems skirtuose VPN. Taip pat skaitykite penkias geriausias VPN paslaugas, kuriose rasite geriausius VPN. Visa tai gerai aptarnauja JAV klientus ir yra veiksminga užtikrinant jūsų asmeninį tinklo neutralumą - FCC ir FTC bus sugadinti!

Naudodami VPN taip pat neleisite savo interneto paslaugų teikėjui šnipinėti asmeninės žiniatinklio naršymo istorijos ir ją parduoti.

Pavojai

Gali būti užblokuoti VPN

VPT užkirs kelią IPT blokuoti ar sustabdyti jūsų interneto srautą - tol, kol IPT neužblokuos arba neišjungs viso VPN srauto. Nors toks žingsnis gali atrodyti nesąžiningas IPT, iš tikrųjų vargu ar tai įvyks.

Didelė dalis įmonių naudojasi VPN technologijomis, kad užtikrintų ryšius tarp biurų ir leistų nuotoliniams darbuotojams naudotis įmonės LAN ištekliais. Jei interneto paslaugų teikėjai pradėtų blokuoti ar sustabdyti visą VPN srautą, kiltų chaosas ir nukentėtų įmonių interesai.

Taigi tai neįvyks. Net ir labai mažai tikėtinu atveju, buvo sukurta daugybė būdų, kaip apeiti VPN blokus.

Baltojo sąrašo sudarymas

Didesnis pavojus yra tai, kad IPT, užuot įtraukusios į juodąjį VPN sąrašą, pradės įtraukti į sąrašą baltąsias sąrašus. Klientai bus nukreipti į specialius „kabelinio stiliaus“ interneto paketus, kurie suteikia prieigą tik prie pasirinktų paslaugų ir svetainių (arba kurie suteikia tik greitą prieigą prie jų).

Bet kuri paslauga, kuri nėra paketo dalis, bus užblokuota arba sumažinta (lėta). Tai apima VPN, „Tor“ tinklą ir tarpinius serverius.

Šiuo metu ši grėsmė yra grynai teorinė, o tai taip pat gerai, nes to galima padaryti labai mažai.

Deja, atrodo, kad IPT ateityje nori pasirinkti šį kelią. Geriausias dalykas, kurį galite padaryti kaip vartotojas, kad išvengtumėte to, yra atsisakyti mokėti už bet kokį paketą, kuris nesuteikia jums neribotos ir spartios prieigos prie interneto.

Išvada

Kaip vartotojas turite galią, todėl ja pasinaudokite. Tuo tarpu naudokitės VPN.

Vaizdo kreditas: Autorius: schistra / Shutterstock.com
Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me