GCHQ saugumo svetainė


Žvalgybos agentūros JK ruošiasi žymiai išplėsti savo didelio masto duomenų įsilaužimo operacijas, siekdamos veiksmingiau nustatyti galimas nacionalinio saugumo grėsmes..

Piliečių laisvių grupės ir skaitmeninio privatumo šalininkai kelia susirūpinimą dėl to, ką toks „masinės įrangos trikdžių režimo“ (EI) išplėtimas reikštų paprastų piliečių asmeniniam privatumui..

Masinis EI režimas yra sistema, leidžianti GCHQ agentams įsilaužti į atskirus telefonus, kompiuterius, USB atmintines ir net ištisus ryšių tinklus. Dėl EI išplėtimo privatumo ekspertai nerimavo, kad tai leis JK vyriausybės agentūroms laisvai valdyti masines šnipinėjimo operacijas nekontroliuojamai ir nevaržomai..

Kai 2016 m. Parlamentas priėmė Tiriamųjų įgaliojimų įstatymą, Edvardas Snowdenas jį iškart kritikavo kaip plačiausią vyriausybės stebėjimo programą Vakarų pasaulyje. „JK ką tik legalizavo kraštutinį stebėjimą Vakarų demokratijos istorijoje. Tai peržengia daugelį autokratijų “, - tuo metu tviteryje kalbėjo Snowdenas. Lordas Davidas Andersonas, nepriklausomas JK terorizmo įstatymų apžvalgininkas, 2016 m. Pažymėjo, kad pagal PNPP EI bus naudojamas tik „taupiai“..

Šį mėnesį saugumo ministras Benas Wallace'as nusiuntė laišką Žvalgybos ir saugumo komiteto vadovui Dominicui Grieve'ui, kuriame paaiškino, kad GCHQ pozicija EI atžvilgiu „pasikeitė po to, kai Tyrimo įgaliojimų įstatymas 2016 m. Gavo Karališkąjį pritarimą“.

Wallace iš esmės reiškia, kad GCHQ turi išplėsti EI, kad galėtų atsižvelgti į komunikacijos priemonių technologinius pasiekimus nuo to laiko. „GCHQ“ agentai nesugeba tinkamai nukreipti į visiškai naują aparatinės įrangos ir programinės įrangos programų diapazoną, neišplečiant EI.

„EI operacijos yra labai svarbios mūsų saugumo ir žvalgybos agentūrų galimybės, kad šalis būtų saugi. Po to, kai buvo priimtas įstatymo projektas, ryšių aplinka toliau tobulėjo, ypač atsižvelgiant į techninės įrangos ir programinės įrangos programų, kurias reikia nukreipti, asortimentą. Be to, pastebimai pasistūmėjo mažiau tradicinių prietaisų diegimas ir naudojimasis šiomis technologijomis. Peržiūrėjęs dabartinę operacinę ir techninę tikrovę, GCHQ persvarstė ankstesnę poziciją ir nusprendė, kad reikės vykdyti didesnę vykdomos užjūrio operatyvinės veiklos dalį, naudojant didžiąją EI režimą, nei buvo numatyta iš pradžių “, - savo laiške aiškino Wallace'as..

Ženkliai išplėsti jau išplėstą vyriausybės priežiūros spektrą tikrai nesiseka su privatumo šalininkais JK. Hanna Couchman, laisvės gynimo ir politikos pareigūnė, siekia „įrodyti, kad masinis stebėjimas niekada negali būti pateisinamas teises gerbiančia demokratija“.

Couchmanas paaiškina: „Vienas nerimą keliančių JK stebėjimo režimo aspektų yra„ didelių galių “naudojimas. Šie įgaliojimai leidžia valstybei susikaupti ir saugoti milžiniškus duomenis apie daugybę žmonių. Jei norite tokiu būdu pažeisti privatumą, nereikia būti įtariami dėl nusikaltimo ar nusižengimo. Tai gali nutikti bet kuriam iš mūsų - arba, labiau tikėtina, didžiuliam skaičiui iš mūsų. Masinis orderis gali būti taikomas visiems gyventojams. “

Neribota taikymo sritis, kurią leistų išplėsti masinio stebėjimo išplėtimas, yra bauginanti perspektyva privatiems asmenims. Couchmanas ir kiti privatumo gynėjai nenori, kad tai įvyktų be kovos: „Liberty jau seniai kovojo su masinės priežiūros galiomis. JK vyriausybė priėmė daugybę labai įkyrių stebėjimo režimų, o „Liberty“ visada stengėsi atsispirti šioms invazinėms valstybės galioms. “

Couchmanas taip pat perspėja, kad masinis stebėjimas „vyriausybė gali naudoti prieigą prie mūsų slapčiausios asmeninės informacijos - mūsų pranešimų draugams ir šeimos nariams, svetainių, kurias lankome ir ką skelbiame internete, kur einame ir su kuo einame. Ir ši informacija gali būti panaudota kuriant nerimą keliančius išsamius mūsų profilius. “Ne tik tai, bet ir tokio tipo masinės vyriausybės agentūrų neribotos priežiūros praktikos gali turėti didžiulį neigiamą poveikį viso žmogaus elgesiui. Masinis stebėjimas leidžia taip įsiskverbti į privatumą, kad tai gali paskatinti asmenis cenzūruoti ir visiškai pakeisti jų elgesį, teigia Couchmanas..

Mintis gyventi nuolatos šešėlyje, kai jūsų kiekviena internetinė sąveika gali būti patikrinta vyriausybės agentūrų, be abejo, daug kam kelia nerimą. Vienas geriausių būdų kovoti su tokiu tikrinimu ir užtikrinti internetinį privatumą yra naudoti VPN. Artėjant išplėstinei masinės nekontroliuojamos priežiūros praktikai JK dabar svarbiau nei bet kada anksčiau užšifruoti interneto srautą naudojant VPN. Naudodamiesi viena iš geriausių JK VPN paslaugų, galite lengvai apsaugoti savo privatumą internete ir užtikrinti, kad neskelbtini asmens duomenys būtų nuolat prieinami vyriausybės agentams..

Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me