Išgirdus apie naują Kanados apdovanojimų programą Kanadoje, sunku netraukti paralelių su pranašišku Cory Doctorow romanu „Down and Out in the Magic Kingdom“. Knygoje „Doctorow“ pateikia futuristinę alternatyvią tikrovę, kurioje technologijos išsprendė visas žmonijos problemas. Mirtis buvo išnaikinta, o piliečiai gyvena gausų gyvenimą.

Jo neaktualioje utopijoje pinigai buvo pakeisti socialinio kapitalo forma, leidžiančia žmones lengvai įvertinti ir klasifikuoti. Populiarumo taškus iškart galima rasti internete, į kuriuos galima patekti romano veikėjų galvose.

Dabar Kanados piliečiai gali gauti „Carrot Rewards“ - vyriausybės remiamą programą, kuri apdovanoja juos taškais už sveiką pasirinkimą. Tarp privatumo ekspertų programa užsidega dėl tų pačių priežasčių, kurios buvo kritikuojamos Kinijos „Sesame Points“. Būtent, „Morkos apdovanojimai“ yra tik dar vienas žingsnis į kelią į žaidžiamą visuomenę, kur elgesio mokslas kruopščiai naudojamas manipuliuoti masėmis..

Programa atsirado prieš dvejus metus, kai federalinė vyriausybė pirmą kartą finansavo „Morkos apdovanojimus“ 5 mln. Nuo to laiko Ontarijo, Britų Kolumbijos, Niufaundlendo ir Labradoro vietos vyriausybės teikia papildomą finansavimą socialinės inžinerijos programai. Naujausia finansavimą teikianti vyriausybė Ontarijuje perdavė 1,5 milijono JAV dolerių.

Toronte įsikūrusios socialinės permainų apdovanojimų bendrovės „Carrot Insights“ įkūrėjas ir generalinis direktorius Andreasas Souvaliotis parduoda programą vyriausybei. Jis sako, kad:


„Kanada yra pirmoji šalis pasaulyje, sukūrusi nacionalinę programą - nacionalinę mobiliąją platformą, skirtą apdovanoti savo piliečius už sveikesnį gyvenimą.“

Anot „Souvaliotis“, „Carrot Rewards“ programa padės Kanadą paversti tinkamiausia šalimi pasaulyje. Iš tiesų drąsus reikalavimas.

Apdovanok mane!

Taigi, kokio atlygio žmonės gali tikėtis, ir ką jie turi padaryti, kad gautų šiuos vyriausybės sankcionuotus skanėstus? Šiuo metu programų vartotojams suteikiama galimybė gauti oro mylių, „Petro taškų“, „Daugiau apdovanojimų“ ar „Cineplex scenos“ taškus..

Apdovanokite morkas

Naudotojai pradeda gauti premijas, kai tik įjungia programą. Jiems pateikiami keli gyvenimo būdo klausimai, įskaitant: „Ar sukimasis ant kėdės laikomas mankšta?“

Sakyti, kad viktorina yra lengva, yra per mažai. Pabaigus gana globėjiškus klausimus, vartotojai surinko 100 taškų vertės apdovanojimus. Šauniai padirbėta!

Nepaprastas palaikymas

Ką Kanados vyriausybė finansuoja kūno rengybos programą? Galų gale, jau yra daugybė fitneso programų, tokių kaip „Fitbit“ ir „Lifelog“. Atsakymą į šį klausimą galima rasti šalies nutukimo statistikoje, iš kurios matyti, kad „šalies mastu apskaičiuota metinė ekonominė našta, priskiriama viršsvoriui, dabar yra 25 procentais didesnė, palyginti su tabako rūkymu, 23,3 milijardo dolerių, palyginti su 18,7 doleriu. milijardas. “

Tada atrodo, kad programa kilo iš noro pakeisti tą statistiką. Niekas negalėjo paneigti, kad idėja yra tolimesnė. „Doctorow“ (kuris pats yra kanadietis) pamatė, kad tokia atlygio sistema atsirado dar 2003 m. Turbūt nenuostabu, kad programa sulaukia daug palaikymo tiek iš viešojo, tiek iš privataus sektoriaus..

„Carrot Rewards“ partneriai

Projektą remia Kanados širdies ir insulto fondas, „Diabetes Canada“, „BC Healthy Living Alliance“ ir „Sun Life“ (Kanados gyvybės draudimo bendrovė). Vietos valdžios ir visuomenės sveikatos agentūros parama tai neabejotinai padeda užtikrinti programos teisėtumą.

Ar „Carrot Rewards“ galėtų dirbti?

Nėra abejonės, kad šiais laikais žmonės yra mokomi reaguoti į tokią atlygio sistemą. Tokios platformos kaip „Facebook“ ir „Twitter“ jau remiasi socialinėmis simpatijų sistemomis, kad narciziškai apdovanotų žmones už jų kasdienę veiklą. Pridėkite tai, kad žmonėms patinka ką nors gauti nemokamai, ir jūs neabejotinai turite laimėtą derinį.

Galiausiai idėja priartėti prie atostogų sutaupant oro mylių, nes sveikai maitinasi, bėgioja ir valosi dantis kiekvieną rytą, neabejotinai kreipsis į daugelį žmonių. Tačiau ar sveikos gyvensenos programa yra nekenksminga? Arba ji turi blogesnę pusę?

Atsirandanti problema dėl atlyginimo už morkas

„Carrot Rewards“ taip pat nėra pirmas kartas, kai Vakaruose matome nerimą keliančius ženklus. 2015 m. Rugpjūčio mėn. Atnaujintame „Facebook“ patente buvo nurodyta, kad programa gali būti naudojama siekiant padėti skolintojams diskriminuoti skolininkus dėl jų socialinių tinklų jungčių. Tai labai rūpi atsižvelgiant į tai, kiek „Facebook“ žino apie žmones. Tai tikrai skamba pavojaus varpais apie „Carrot Rewards“, ypač kai manote, kad gyvybės draudimo bendrovė („Sun Life“) atvirai palaiko programą.

Taigi, kur baigiasi „Carrot Rewards“ programos surinkta informacija? Tai yra svarbus klausimas. Deja, privatumo politika vartotojams palieka tik pilką sritį. „ProPrivacy.com“ pasakojo Ryersono universiteto Privatumo ir didelių duomenų instituto vykdančioji direktorė Ann Cavoukian (ir buvusi Kanados Ontarijo provincijos informacijos ir privatumo komisarė).,

"„Carrot Rewards“ žada, kad „jokia surinkta asmenine informacija nebus dalijamasi, o suvestiniai duomenys nebus parduoti.“ Vis dėlto jie toliau tvirtina: „„ Carrot Rewards “perka taškus iš planų, kuriuos vėliau parduoda vyriausybėms“. Tai skamba kaip akivaizdus prieštaravimas.

"Aš norėčiau įspėti žmones, kad „Carrot Rewards“ nepateiktų jų asmeniškai identifikuojamos informacijos, be aiškaus patikinimo, kad NE nebus dalijamasi su vyriausybe ar jokia kita trečiąja šalimi. Jie turėtų apsvarstyti galimybę kreiptis dėl privatumo užtikrinant dizaino sertifikavimą, kad vartotojams būtų užtikrintas privatumas, susijęs su jų praktika."

Įspėjimas

Būk atsargus!

Tarptautinės privatumo specialistų asociacijos (IAPP) vykdomasis direktorius Kris Kleinas sutinka su šiuo požiūriu. Komentuodamas „Carrot Rewards“ privatumo politiką, Kleinas man pasakė,

„[Įdomu] pamatyti pripažinimą, kad žmonėms gali rūpėti pasidalinimas su vyriausybe. Man kyla klausimas, koks partneris yra įvairios vyriausybinės agentūros? Kokį vaidmenį jie vaidina? Greitai peržvelgus jų svetainę neaišku. “

Kaip ir „Cavoukian“, Kleinas perspėja „Carrot Rewards“ vartotojus, kad jie turi žinoti apie privatumo problemas, susijusias su tokios programos naudojimu:

„Paprastai manau, kad jūs turite pritaikyti pagrįstumo testą šioms schemoms, kad patikrintumėte, ar jos praeina tinkamai. Tikrai yra slidus šlaitas. Kai kurios programos gali būti gerai. Kai kurie gali peržengti tai, kas laikoma pagrįsta.

"Kadangi mes taip anksti domimės šiomis technologijomis, sunku numatyti, ką žmonės, teisėjai ar reguliavimo institucijos laikys pagrįstais ateityje. Pavyzdžiui, mes jau matėme, kad privatumo komisaras priešinasi draudimo prašančiai DNR mėginių. Tiesą sakant, Parlamentas net įsitraukė ir po truputį priėmė įstatymą dėl to. Taigi, aišku, yra keletas programų rūšių, kurias laikysime nepagrįstais.

"Visa tai galima pasakyti, kad „Carrot Rewards“ programa atrodo gana nekenksminga. Aš tikiuosi, kad žmonės supras, kad atsisako savo privatumo žaisdami žaidimą. “

Nuomonės yra pačios rašytojos.

Pavadinimo atvaizdo kreditas paimamas iš „Carrot Rewards“ svetainės.

Vaizdo kreditai: „Marta Design“ / Shutterstock.com, Aleksandar Levai / Shutterstock.com

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me