Vyriausybė planuoja kitais metais Singapūre įrengti kameras, susietas su centrine veido atpažinimo duomenų baze, daugiau nei 100 000 lempučių taškų. Tai sukėlė nerimą dėl privatumo aktyvistų.


Singapūro VPT

Šis žingsnis yra projekto „Lamppost-as-a-Platform“ (LaaP), kuris yra dalis platesnės iniciatyvos, kuria siekiama pagerinti piliečių gyvenimą pasitelkiant technologijas, dalis. Paskelbtas „Smart Nation“ vardu, šį projektą prižiūri vyriausybinė agentūra „GovTech“, kuri šių metų pradžioje „Reuters“ patvirtino, kad:

"Vykdydami „LaaP“ bandymą, mes išbandome įvairius jutiklius ant lempų stulpų, įskaitant kameras, palaikančias veido atpažinimo galimybes. Šios galimybės gali būti naudojamos analizuoti minią ir remti tolesnius tyrimus teroro incidento atveju."

Kiti jutikliai, įrengti šviestuvų vietose, siekia stebėti oro kokybę ir vandens lygį bei rinkti duomenis, kurie gali padėti planuoti miestą, pvz., Pėsčiųjų ir elektrinių paspirtukų numerius..

„GovTech“ pakvietė bendroves pateikti pasiūlymų dėl naujos technologijos, tikėdamiesi, kad jie bus visiškai pristatyti kitais metais.

Vaizdo stebėjimas, kaip ir tokiuose miestuose kaip Londonas ir Niujorkas, jau yra platus Singapūras, visur esantis. Tačiau veido atpažinimo programinės įrangos naudojimas kelia susirūpinimą, nors turbūt nieko nestebina vieta, kuri dažnai apibūdinama kaip „policijos valstybė“.

Tačiau ar Singapūras yra policijos valstybė?

Atsakymas į tai šiek tiek priklauso nuo to, kaip apibrėžiate „policijos valstybę“. Singapūras yra labai kontroliuojamas, turi griežtus įstatymus, reglamentuojančius, kas yra ir kas neleidžiama viešai, ir griežtai riboja žodžio laisvę (ypač kai tai susiję su valdančiąja Liaudies Veiksmų partija, kuri buvo valdoma po to, kai 1959 m. Singapūras pasiekė nepriklausomybę)..

Kita vertus, nusikalstamumo lygis yra labai žemas, o terorizmo beveik nėra, tačiau nežinoma (nepaisant terorizmo grėsmės, kaip pagrindimo LaaP veido atpažinimo iniciatyvai). Policija netrukdo tiems, kurie laikosi įstatymų, ir yra saistomi griežtų įstatymų ir elgesio taisyklių.

Cenzūra ir politinė priespauda

Techniniu lygmeniu Singapūro žiniasklaidos plėtros tarnyba (MDA) vykdo „lengvo prisilietimo“ politiką ir, atlikusi „OpenNet Initiative“ 100 populiarių interneto svetainių, kurios, kaip manoma, buvo užblokuotos, svetaines nustatė, kad iš tikrųjų filtruotos tik septynios, visos susijusios su pornografija..

Kadangi visos svetainės, kuriose buvo sex.com, playboy.com ir penthouse.com, buvo labai aukšto lygio, labai aišku, kad blokai buvo sukurti tam, kad būtų aišku, o ne kaip rimtas bandymas cenzūruoti..

Tačiau vyriausybė (padedama teismų sistemos, kuri „padeda“ įstatymų rinkinį, įskaitant Laikraščių ir spausdinimo presų įstatymą, Šmeižimo aktą, Vidaus saugumo įstatymą (ISA), Sedikacijos įstatymą ir baudžiamojo kodekso straipsnius) sistemingai grąžina nuosprendžius vyriausybės naudai “) greitai nukreipia politinius nesutarimus ir PAP narių kritikus.

Tai pateisina tokią agresyvią cenzūrą cituodama stiprų Singapūro etninį ir religinį susimaišymą, kuris praeityje sukėlė neramumus ir riaušes (bet nebuvo jokių incidentų, kurie galėtų būti priskiriami „teroristams“)..

Be šių priemonių, visi IPT ir interneto turinio tiekėjai (ICP), kuriuos žiniasklaidos plėtros reguliavimo tarnyba (MDA) nustato kaip politines partijas ar „užsiimančius Singapūro politinių ar religinių klausimų skleidimu, rėmimu ar aptarimu“, privalo registruotis. su MDA.

Registracija apima 50 000 USD vertės įvykdymą užtikrinančio užstato įteikimą ir sutikimą per 24 valandas pašalinti bet kokią medžiagą, kurią MDA laikė įžeidžiančia ar politiškai jautria. Nerimą kelia tai, kad tai taip pat apima „medžiagą, [kuri] pasisako už homoseksualumą ar lesbietę“, kuri gali lemti tolesnę LBGT bendruomenės viktimizaciją ir cenzūrą..

Dėl netechnologinių priemonių pažaboti politinius, religinius ar etninius nesutarimus ar turinį rezultatas buvo plačiai paplitusi savicenzūros forma. Dauguma žmonių, vadovaudamiesi šiek tiek neaiškiai apibrėžtais, bet oficialiai pripažintais „ribų žymekliais“ (OB žymekliais), kurie nurodo, kurias temas leidžiama viešai diskusijai, pasirinko apriboti savo indėlį opiais klausimais..

Dėmesio pokytis?

Tie, kurie gina sunkiosios policijos buvimą Singapūre, dažnai atkreipia dėmesį į tai, kad vyriausybė nepersekioja ir nesilaiko įstatymus gerbiančių piliečių. Tiesą sakant, Singapūras yra vienas saugiausių pasaulio miestų, kuriame galima vaikščioti!

Veido atpažinimo technologijos naudojimas plačiajai visuomenei reiškia, kad nuo kitų metų vyriausybė vykdys plačią įprastų įstatymų besilaikančių piliečių, vykdančių savo kasdienius reikalus, priežiūrą..

Tai yra kažkas, ko jis niekada anksčiau nepadarė. Ji intensyviai bendradarbiavo su JAV ir Australija įgyvendindama pasaulines „Five Eyes“ stebėjimo programas, suteikdama joms prieigą prie tarptautinių fibrozinio interneto kabelių, einančių per miesto valstiją. Bet tai nėra tas pats, kas antklodė, šnipinėjanti savo piliečius.

jūros paslaptys

Dauguma Singapūro gyventojų nerimauja dėl to, kas gali būti vertinamas kaip grėsmingas pokytis, o vyriausybę laiko tvirtai, bet geranoriškai. Bet ar jie gyvena tinkamai sutvarkytoje utopijoje, ar galutinai paauksuotame narve, kurį prižiūri piktybinė didžiojo brolio vyriausybė, dar reikia išaiškinti..

Vaizdo kreditas: pateikė Prasit Rodphan / Shutterstock

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me