Naujausias „Google“ priedas „Clips“ yra automatinis nešiojamas fotoaparatas, kuris pažįsta jūsų artimiausio ir brangiausiojo veidus. Tai žada pakeisti šeimos prisiminimų fiksavimo būdą, tačiau ar tai geriau už išmanųjį telefoną? Ar tai tiesiog klastinga?

Kas yra „Google“ klipai?

„Google“ bandymas atgaivinti gyvenimo tendencijas yra reklamuojamas tik „besiskundžiančiųjų“ kartai - 44% tėvų, kurie socialinėje žiniasklaidoje dalijasi savo šeimos nuotraukomis.

Nešiojama kamera pažįsta žmonių ir gyvūnų, su kuriais dažniausiai bendraujate, veidus. Ji naudojasi šia informacija, kad nuspręstų, kada fotografuoti septynių sekundžių trukmės vaizdo įrašus, kad ir su kuo galėtumėte bendrauti.

Tada naudodamiesi „Google Clips“ programa galėsite peržvelgti ir susikurti visus klipus, kuriuos jis nufotografavo per dieną. Savo socialiniame tinkle galite pasidalyti tais, kurie jums patinka.

„Google“ pabrėžė, kad visi vaizdai, kaip ir įprasta kamera, jūsų įrenginyje bus užšifruoti, kol pasirinksite juos pašalinti. Tačiau naujienos apie laidą sukėlė žinomą baimę dėl privatumo ir saugumo.


Gyvenimas visą gyvenimą

„Gyvenimo žymėjimas“ yra jūsų asmeninių duomenų stebėjimas ir saugojimas. Tai nėra nieko naujo. Dabar daugelis iš mūsų naudoja sveikatos stebėjimo programas, kurios iš anksto įkeltos į mūsų telefonus. Jie stebi duomenis apie tai, kur ilgą laiką sportuojame, ir net apie širdies ritmą, bendrą kūno sudėjimą ir streso lygį.

Sėkmingiausias pavyzdys yra nešiojama vaizdo kamera „GoPro“. Tai išpopuliarėjo tarp sporto fanatikų. Tai matė „YouTube“ užtvindytas taškų vaizdo įrašais, kuriuose adrenalino narkomanai smogė žemyn į kalnus ir šokinėjo iš lėktuvų.

Vaizdai, kuriais siekiama išsaugoti gyvenimą, buvo sukurti nuo 2001 m. „Microsoft“ projekto „MyLifeBits“. Nepaisant turimos aparatinės įrangos ir programų įvairovės, praktika nesugebėjo įsitvirtinti.

Kaip „Google“ klipai planuoja tai pakeisti??

Iš esmės „Google Clips“ neatrodo kardinaliai skirtis nuo ankstesnių bandymų priversti mus registruoti gyvybę, pavyzdžiui, dabar pasenęs autografas. 2016 m. Spalio mėn. Nutraukęs veiklą, „intelektuali“ autografo kamera naudojo panašią „Google“ programinę įrangą, kad galėtų pasirinkti, kada daryti geriausias nuotraukas..

Didelis skirtumas yra tas, kad „Klipai“ filmuos septynias sekundes. Iš jų galite pasirinkti nejudančius vaizdus, ​​kai peržiūrėsite, ką įrenginys įrašė.

Didžiausias iššūkis, su kuriuo susiduria „Google“, kyla ne iš kitų nešiojamų prietaisų, o kaip padaryti, kad „Clips“ išsiskirtų iš išmaniųjų telefonų. Šiuo tikslu „Google“ kreipiasi į nenuspėjamą šeimos gyvenimo pobūdį. Iš esmės, kai paėmėte telefoną iš savo kišenės, galbūt praleidote pirmuosius vaiko žodžius ar papūgos prisiekėte savo uošvei..

Klipai reiškia, kad jūsų telefonas liks jūsų kišenėje, o jūs pasiliksite akimirksniu. Tačiau pašalinus šiuos mažus nepatogumus, žmonių įtikins užfiksuoti kiekvieną savo vaiko gyvenimo akimirką?

Kodėl žmonės nerimauja dėl „Google“ klipų?

„Google“ norėjo pabrėžti saugos ir saugumo savybes, kurias ji įtraukė į „Clips“ įrenginio dizainą. Visi vaizdai lieka šifruoti, kol nuspręsite juos įkelti iš programos. Negalite įkelti vaizdų tiesiai iš įrenginio. Kameroje taip pat yra LED lemputė, kuri įsijungia įrašant. Tai reiškia, kad galite nustoti įrašyti viską, ko nenorėtumėte bendrinti ar saugoti.

Vis dėlto naujausias žiniasklaidos dėmesys žmonių gyvenimo paieškai nepadarė nieko, kad sumažintų visuomenės susirūpinimą šia technologija.

Neseniai „Netflix“ pritaikytas Dave'o Eggerso 2003 m. Techno-trileris „Circle“ sutelkia dėmesį į pragaištingus panašiai nešiojamo fotoaparato padarinius. Elonas Muskas neseniai išsakytą komentarą papildė susirūpinimu, kad technologija „net * neatrodo * nekalta“.

Tai net * neatrodo * nekalta

- Elonas Muskas (@elonmusk), 2017 m. Spalio 7 d

Kokie yra „Google“ klipų pavojai?

„Google Clips“ prisijungia prie jūsų įrenginio per „Wi-Fi“. Tai suteikia įsilaužėlių pažeidžiamumą. Tačiau jie turės būti gana ryžtingi, kad gautų „Google“ šifravimą.

Didesnė problema kyla įkeliant vaizdus į, tarkime, socialinę mediją. Kai nuotrauka įkeliama internetu, joje yra EXIF ​​metaduomenys. Tai duomenys apie pačią fotografiją. Tai apima datą ir laiką, kada ji buvo paimta, prietaisą, kuriai naudoti buvo imtasi, ir net jūsų IP adresą.

Laimei, yra keletas būdų, kaip pašalinti metaduomenis iš nuotraukų prieš juos įkeliant:

  • Įjungta „Windows“, Dešiniuoju pelės mygtuku spustelėkite reikiamą (-as) nuotrauką (-as) ir pasirinkite Savybės. Iš čia pasirinkite Išsami informacija skirtuką ir spustelėkite Pašalinkite nuosavybę ir asmeninę informaciją.
  • Įjungta „iOS“, tai šiek tiek sunkiau. Jei norite pašalinti duomenis, jums reikės trečiosios šalies programos. Pirmasis žingsnis yra atverti vaizdą peržiūros režimu. Iš čia pasirinkite Įrankiai išskleidžiamąjį meniu ir pasirinkite Parodykite inspektorių. Pagal EXIF skirtuką, galite pamatyti visą nuotraukoje užkoduotą informaciją. Jei čia nėra duomenų, puiku. Jei yra, jums reikės tokios programinės įrangos, kaip „Photos EXIF ​​Editor“ („App Store“ galima įsigyti už 0,99 USD).

Net pašalinus EXIF ​​duomenis, įsilaužėliai vis tiek gali pasiekti jūsų IP adresą iš įkelto vaizdo. Geriausias būdas tai padaryti yra naudoti virtualų privatų tinklą (VPN), kad būtų užmaskuotas jūsų tikrasis IP adresas.

Galite naudoti VPN mobiliesiems, nes dauguma paslaugų siūlo „iOS“ VPN programas ir „Android VPN APK“, tačiau kitos mobiliųjų operacinės sistemos nėra taip gerai palaikomos. Kalbant apie kompiuterių palaikymą, dauguma paslaugų siūlo „Windows VPN“ ir „Mac VPN“ paslaugas, tačiau tinkintus „Linux“ VPN klientus rasti yra daug sunkiau..

Vaizdo kreditai: Ruslanas Guzovas / shutterstock.com, Kathy Hutchins / shutterstock.com, George'as Rudy / shutterstock.com, boonchoke / shutterstock.com

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me