2012 m. Buvo atskleista, kad daugiau nei 83 mln. „Facebook“ paskyrų buvo suklastotos. Dėl šio atskleidimo „Facebook“ akcijų kaina nukrito žemiau 20 USD. Nereikia nė sakyti, kad „Facebook“ nusprendė nuraminti akcininkus, nesutikdamas su slapyvardžių naudojimu.


Žinoma, „Facebook“ norėtų, kad jūs patikėtumėte, jog širdyje buvo atsižvelgiama tik į jūsų geriausius interesus. Vis dėlto žmonėms, norintiems išlaikyti savo asmeninį ir dalykinį gyvenimą visą gyvenimą, žmonėms, kenčiantiems nuo psichinės sveikatos problemų, transseksualiems žmonėms, specialistams, kurie populiariai žinomi slapyvardžiu ar sceniniu vardu, feministėms ar kitoms aktyvistų grupėms, kurioms kyla neapykanta nusikaltimai - arba žmonės, kurie tiesiog nori slėpti savo tapatybę dėl asmeninio privatumo priežasčių - taisyklė sukelia didžiulį nusivylimą.

Taip, tiesa, kad yra atvejų, kai nusikaltėliai internete naudojasi neteisėtais, suklastotais ir pasikartojančiais profiliais, kad apgautų žmones. Netikrieji profiliai yra naudojami žmonėms klastoti, ir net yra buvę atvejų, kai apgaulės būdu naudojantys klastoti profiliai (atrodo, kad jie priklauso patraukliems moterų singulatams) užkrėsti Izraelio kariuomenę kenkėjiška programine įranga. Sąrašas tęsiasi.

Vis dėlto kiekvienoje istorijoje, kurią girdite apie suklastotų „Facebook“ paskyrų pavojų, yra dar vienas atvejis, susijęs su asmeniu, turinčiu pagrįstą ir teisėtą priežastį norėti paslėpti tikrąją savo tapatybę..

Sutrikusios tapatybės

Visame pasaulyje žmonės yra veikiami nepageidaujamų slaptų gerbėjų, buvusių meilužių ir stalkerių. Tiems žmonėms galimybė mėgautis „Facebook“ pokalbiu su artimaisiais ir draugais kyla dėl priekabiavimo rizikos. Žinoma, kiekvienas gali sugriežtinti savo privatumo parametrus, ir vis dėlto nėra nieko tokio nepriekaištingo, kaip paslėpti už visiškai kitokio slapyvardžio..

Praėjusią savaitę Indijoje, Indore gyvenanti moteris Supriya Jain buvo nužudyta po to, kai „Facebook“ ją sustabdė buvusi meilužė. Buvęs meilužis tikino, kad pernelyg atvirai broliškai bendrauja su priešingos lyties atstovais - daro gėdą sau ir savo bendruomenei. Iš tikrųjų Jain „Facebook“ turėjo visiškai nekaltų vyro draugų kontaktus, kurie ją pastūmėjo į psichologinio pavydo siautėjimą.

Deja, atrodo, kad Jain nesuvokė pavojaus, kuriame atsidūrė, ir atrodo, kad ji niekada nenusiminėjo slapyvardžiu „Facebook“. Vis dėlto, jei ji būtų išgyvenusi išpuolį, atrodo pagrįsta manyti, kad ji, norėdama pagerinti savo saugumą, galėjo pradėti naudoti suklastotą tapatybę. Pagal dabartines „Facebook“ taisykles jai nebūtų buvę leista.

Deja, tokios istorijos, kaip šios, yra gana dažnos. Šalyse, kuriose būti neįmanomu nusikaltimu būti LGBT bendruomenės nariu ir kuriose, susidūrus su LGBT, gali būti padaryta žmogžudystė religiškai uolus bendruomenės nario rankose - netikras „Facebook“ vardas gali skirtis tarp gyvenimo ir gyvenimo mirtis. ProPrivacy.com pasakojo „Privacy International“ tyrėja Eva Blum-Dumontet,

"Anonimiškumas internete yra ypač svarbus kai kurioms grupėms, įskaitant moteris ir LGBTIQ asmenis, nes tai leidžia sukurti erdvę, kurioje jie galėtų ištirti savo tapatybę, išlaikydami kontrolę, kas juos mato ir žino. Anonimiškumas leidžia nustatyti ribas, kurios yra būtinos, kai žmonės gali dar neskelbti savo lyties ar seksualinės tapatybės, ypač tose šalyse, kur tam tikros tapatybės yra kriminalizuojamos.."

Paini politika

Neįtikėtina, nors kai kurie žmonės yra sugauti už netikrų vardų vartojimą, kiti žmonės iš tikrųjų yra priversti nenaudoti savo tikrojo vardo. Taip yra todėl, kad „Facebook“ naudoja algoritmą galimų suklastotų vardų paieškai.

Indėnų Amerikos bendruomenėje įprasta, kad antrieji vardai yra apibūdinantys. Nuo tada, kai buvo vykdoma tikrojo vardo politika, buvo gauta pranešimų apie vietinius amerikiečius, turinčius antrus vardus, tokius kaip „Brown Eyes“ ir „Kills The Enemy“, kurie buvo priversti pakeisti savo vardą, kad liktų „Facebook“.

Net po tiesioginio kontakto su Facebook ir įrodymų, kad tai yra tikrasis jų vardas, pateikimo; „Facebook“ dažnai atsisakė atsilikti ir leisti tiems žmonėms naudoti savo tikrąjį vardą. Tačiau, kaip teigia „Facebook“:

„Facebook“ yra bendruomenė, kurioje kiekvienas kasdien naudoja savo vardą, kurį jie naudoja. Tai daro taip, kad visada žinai, su kuo bendrauji. “

Ar tai nereiškia, kad Zuckerbergas aktyviai verčia kai kuriuos socialinio forumo narius laužyti savo taisykles? 2015 m. Įvairios žmogaus teisių organizacijos susirinko daryti spaudimą „Facebook“, tvirtindamos, kad tikrojo vardo politika:

"Nepaisoma ne vakarų šalių vartotojų aplinkybių, kyla pavojus vartotojams, negarbinama jų tapatybė ir ribojama žodžio laisvė."

Tamsi įstaiga

Varnai šešėlyje

Nors „Facebook“ lengva tvirtinti, kad tik žmonės, turintys netinkamų ketinimų, naudojasi suklastotomis sąskaitomis, tačiau yra būdas atsainiai atsisakyti šio argumento. JAV gauta pranešimų apie policijos pareigūnus, naudojančius padirbtus profilius, bandant surinkti informaciją apie įtariamuosius, aktyvistus ir kitus interesų žmones. Jei tai atsitiks JAV, galite lažintis, kad tai yra kitur.

Esant tokiai padėčiai, ji prieštarauja „Facebook“ taisyklėms, kad policininkai naudojasi suklastotomis paskyromis, kad galėtų stebėti žmones. Tai, be abejo, yra tikrojo vardo politikos aukščiausia pusė. Ir vis dėlto tai yra praktika, kuria policininkai vis dar užsiima.

Manau, kad reikia pakeisti įstatymus, kad policija nelegaliai naudotų netikras sąskaitas šnipinėdama žmones. Tačiau taip pat atrodo, kad vyriausybės įstatymų leidėjai turėtų elgtis - ne „Facebook“. Galų gale, jei policininkai nori naudoti suklastotas paskyras - ir tai jiems yra techniškai legalu - ar „Facebook“ iš tikrųjų turėtų galimybę jas sustabdyti?

O jei „Facebook“ ne ta vieta, kur apsispręsti - ar neturėtų būti lengva paprasti žmonėms, norintiems naudoti ir suklastotas paskyras? Galų gale, kai policininkai naudojasi suklastotomis sąskaitomis, norėdami pasikėsinti į žmones, tai skamba labai baisiai, kaip sulaikymas. Tuo tarpu kai paprasti žmonės naudojasi netikra sąskaita, į galvą ateina kažkas ne tokia grėsminga...

Žodžio laisvė

Gerai žinoma, kad šalyse, kuriose yra atšiaurus politinis klimatas, „Facebook“ naudojamas organizuoti opozicijos mitingus ir protestus. Žmonėms, gyvenantiems totalitariniuose režimuose, išreikšti skirtingas nuomones gali būti labai pavojinga.

Piliečiams, kurie turi teisėtą pagrindą skleisti gyvybiškai svarbią informaciją iš vyriausybės nustatyto propagandos burbulo ribų - netikri vardai gali reikšti skirtumą tarp gyvenimo ir mirties.

Ir atminkite, kad kai pavojinga kalbėti savo mintimis, žmonės linkę į savęs cenzūrą. Taigi „Facebook“ tikrojo vardo politika daro žalą daugeliui žmonių, kurie vaidina svarbų vaidmenį gerinant visuomenę. Blum-Dumontet pakomentavo:

"Anonimiškumas dažnai yra ne tik politinės nuomonės išsakymo, bet ir švilpuko sąlyga. Ar „MeToo“ judėjimas būtų buvęs panašus, jei kiekviena socialinės žiniasklaidos paskyra būtų susieta su tikru vardu? "

Neteisėtas apibrėžimas

Neteisėtas prašymas

Nepaisant „Facebook“ reikalavimo, kad jos politika būtų sukurta „sukurti saugią aplinką, kurioje žmonės galėtų pasitikėti ir būti atsakingi vieni už kitus." Realybė yra tokia, kad tikrojo vardo politika niekada nebuvo susijusi su vartotojų apsauga. Nuo pat veiklos pradžios visada buvo kalbama apie pelną iš pajamų iš reklamos ir apie akcijos kainą, kurią suklastotos sąskaitos sukėlė 2012 m..

Dabar Vokietijos teismas nusprendė, kad „Facebook“ politika yra komercinė ir neteisėta. Anot Vokietijos vartotojų organizacijų federacijos (VZBV), „Facebook“ reikalavimas naudoti tikrus vardus yra slaptas būdas gauti vartotojo sutikimą išsaugoti, bendrinti ir gauti pelną iš tikrojo vardo duomenų. Šį vertinimą patvirtino Berlyno apygardos teismas.

Nors skaitmeninio privatumo aktyvistai tai mažai laimėjo, „Facebook“ ketina apskųsti sprendimą. Be to, net jei ji bus palaikoma, tikėtina, kad „Facebook“ sumažins savo politiką tik tuose regionuose, kur ji buvo priversta tai daryti.

Dėl to nesunku padaryti išvadą, kad „Facebook“ nerūpi žmonių saugumas. Tiesą sakant, atrodo akivaizdu, kad ji norėtų sąmoningai rizikuoti žmonėmis, kad atkakliai laikytųsi savo nemoralių pajamų modelio..

Naudotojo gidas

Kaip naudotis „Facebook“ su netikru vardu

Jei jaučiatės tvirtai nesinaudoję „Facebook“ tikru vardu, mes linkę sutikti, kad tai gera idėja. Kuo mažiau realių duomenų pateikiate „Facebook“ apie save; tuo sunkiau socialinės žiniasklaidos milžinui uždirbti iš jūsų pinigų.

Be to, gerai žinomas faktas, kad daugeliui rizikos grupių, įskaitant vaikus, gali būti labai naudinga naudoti slapyvardžius, žinomus tik jiems ir jų draugams bei šeimos nariams. Laimei, kadangi „Facebook“ pirmiausia naudoja algoritmą suklastotų vardų paieškai, galima sėkmingai naudoti suklastotą vardą „Facebook“ neužklupus.

Nors, be abejo, jei esate aptiktas (arba kažkas jus įkalbinėja naudoti netikrą vardą; taip, jūs turite kruopščiai pasirinkti savo draugus), ilgainiui galite būti priversti grįžti prie savo tikrojo gimimo vardo. Kiekvienas, norintis „Facebook“ naudoti netikrą vardą, turėtų laikytis šių paprastų taisyklių:

  1. Pasirinkite vardą, kuris atrodo tikras. Kvaili vardai ar slapyvardžiai, kurie nelaikomi tikrais, žymimi žymiai greičiau nei paprastas vardas, pavyzdžiui, Samas Smithas.

  2. Nenaudokite garsių vardų. Nors gali būti smagu padaryti save Kardashianu; tai greičiausiai lems jus sužinoti daug greičiau.

  3. Laikykitės atokiau nuo išgalvotų knygų ir filmų personažų; net jei jie yra „normalūs“ vardai. Taileris Durdenas gali atrodyti kaip šaunus vardas, tačiau jūs nepadarote to pakankamai sunku, kad paslėptumėte nuo „Facebook“ vardo policijos!

  4. Užrakinkite savo privatumo nustatymus. Jei naudojate vardą, kurį „Facebook“ automatizuotam algoritmui sunku nustatyti, jis yra netikras; vienintelis jūsų pagavimo būdas yra kito vartotojo pažymėjimas. Dėl šios priežasties puiki idėja paslėpti savo profilį nuo visų, išskyrus artimus draugus.

Pavadinimo atvaizdo kreditas: „PK Studio“ / „Shutterstock.com“

Vaizdo kreditai: „Gorodenkoff“ / „Shutterstock.com“, „Casimiro PT“ / „Shutterstock.com“, „Bakhtiar Zein“ / „Shutterstock.com“,

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me