Kibernetinis saugumas yra viena didžiausių problemų pasaulyje. Nesvarbu, ar tai įsilaužimas, ar DDoS išpuoliai - įmones nuolat kamuoja daugybė atakų, kurios arba sulėtina verslo praktiką, arba vartotojams kelia pavojų duomenų vagystėms. Deja, įmonės, dalyvaudamos konkurencingoje internetinėje rinkoje, šiek tiek užstrigo „Catch 22“ situacijoje.


Vartotojai reikalauja greito įkėlimo laiko, naudojimo paprastumo ir nesudėtingos interneto aplinkos, kurioje būtų kuo mažiau langelių. Stiprus kibernetinis saugumas, kita vertus, yra linkęs sulėtinti reikalus. Norint, kad duomenys būtų saugūs, reikia, kad viskas vyktų fone, ir reikalaujama, kad vartotojai peršoktų per lankus, tokius kaip dviejų veiksnių autentifikavimas.

Daugiausia problemų sukelia būtent pusiausvyra tarp vartotojų lūkesčių dėl naudojimo ir stipraus kibernetinio saugumo. Apskritai, įmonėms labiausiai rūpi esmė. Jei greitas krovimo laikas neleidžia žmonėms grįžti, greičiausiai įvyks saugumas. Tai nereiškia, kad firmos mėgsta įsilaužti ar skelbti gėdinančius pareiškimus.

Tačiau kol kas turimi sprendimai paprasčiausiai negali efektyviai pateikti abiejų pyrago gabaliukų, todėl gabalai daromi. Kai kurie laisvumai atitraukiami nuo apsaugos linijos, kad banglentininkams būtų suteiktas šiek tiek papildomas greitis. Laimei, atrodo, kad įdomiausia pasaulyje atsirandanti technologija - „Blockchain“ - atsakys į visų maldas.

Turinio pateikimo tinklai

Šiuo metu įmonės, teikdamos savo interneto paslaugas dideliu greičiu, pasikliauja centralizuotais turinio pristatymo tinklais (CDN). Tos CDN firmos turi tarpinių serverių ir duomenų centrų, esančių visame pasaulyje, tinklą. CDN klientai paskatina tuos serverius pateikti savo turinį mažesniais atstumais, taigi ir greitesniu pristatymo laiku.

Nors tai yra tinkamas sprendimas, šių CDN problema yra ta, kad jie paprastai yra gana brangūs. Šiuolaikinės svetainės dažnai turi pateikti vartotojams didelius duomenų kiekius, ir kadangi CDN apmokestina GB, šios išlaidos gali greitai susidėti. Be to, kadangi CDN yra centralizuoti, jie patys yra pažeidžiami pulti. Jei ir kai jiems kyla pavojus, dėl jų pritrūktų paslaugų taip pat patiriama elektros energijos tiekimo nutraukimo.

Dabar apsaugos įmonė, vadinama „Gladius“, mano, kad ji rado būdą, kaip panaudoti skaitmeninio bendradarbiavimo galią, kad būtų pasiekta į CDN panašių rezultatų dalis kainos. Naudodamas „Blockchain“ technologiją, „Gladius“ ketina leisti kompiuterių vartotojams, esantiems visame pasaulyje, suteikti atsarginį pralaidumą tinklalapiams, kuriems to reikia. Tiems, kurie paaukoja savo pralaidumą, bus uždirbta nedidelė išmoka („Gladius“ žetonuose).

Firmoms, kurios naudojasi decentralizuotu turinio pristatymo tinklu, pranašumas bus ne tik žaibiškas turinio pateikimas, bet ir veiksminga apsauga nuo DDoS atakų. Gali atrodyti, kad du paukščiai bus smogti tuo pačiu akmeniu. Tačiau iš tikrųjų smūgis gali būti padarytas visam paukščių pulkui. Kodėl? Kadangi pigus ir greitas turinio pateikimas leis įmonėms įgyvendinti kitą stipresnį kibernetinį saugumą - dėl to galbūt per daug sumažėjo vartotojo patirtis..

„Blockchain“

„Blockchain“ herojus

Tai nėra pirmas kartas, kai firma numato panaudoti „Blockchain“ galią, kad panaudotų žmonių skaičiavimo galią. Pavyzdžiui, Otojus planuoja naudoti „grandininę grandinę“, norėdamas panaudoti žmonių apdorojimo galią, kad nuotoliniu būdu pateiktų grafiką. Rezultatas bus lygus superkompiuteriui, galinčiam atkurti grafiką neįsivaizduojamai greitu metu. Golemas planuoja daryti tą patį.

„FileCoin“ tik neseniai sulaukė rekordinių investicijų už savo viziją sukurti decentralizuoto duomenų saugyklų tinklo grandinę. Kaip „Otoy“ ir „Gladius“, „FileCoin“ naudos „Blockchain“: šį kartą norės panaudoti žmonių nepanaudotą standžiojo disko vietą. Nepaisant tam tikrų ginčų dėl pradinės „FileCoin“ monetų pasiūlos (ICO), koncepcija yra pagrįsta.

Skirtingai nuo britų firmos „On-line Plc“, kurios 394 proc. Jos akcijų vertė yra tiesiog pakeitus pavadinimą į „On-line Blockchain Plc“, šie startuoliai iš tikrųjų siekia naudoti „Blockchain“ technologiją nauju ir naudingu būdu..

Gladijus

Gladijus

Taigi, kaip tai veiks? „Gladius“ leis žmonėms sukaupti papildomą pralaidumą. Tada šis pralaidumas bus naudojamas statiniams failams talpinti arba DDoS atakoms mažinti. Rezultatas gali būti revoliucinis, nes decentralizuotas tinklas reiškia, kad įsilaužėliai turi tuo pačiu metu nuleisti kelis mazgus, kad galėtų surengti išpuolius. Tai taip pat reiškia, kad kūrėjai ir vartotojai gali bendrauti tarpusavyje - išstumti tarpininką - ir sudaryti sąlygas pritaikyti sprendimus.

Tai yra didelis patobulinimas, palyginti su dabartinėmis centralizuotomis CDN platformomis, į kurias lengvai galima nukreipti dideles DDoS atakas, panašias į atakas prieš Dyn (kurios panaudojo tūkstančių kompiuterių, naudojančių „Mirai“ robotą, galią). Be to, didžiuliai „Gladius“ sukurti pralaidumo telkiniai lengvai valdys DDoS atakų sugeneruotos informacijos srautą. Dar daugiau, nes tiek daug vartotojų vienu metu prižiūrės Gladius, tokia kenkėjiška veikla kaip DDoS išpuoliai bus greitai pastebima..

Pridėti tai, kad tai sukurs pajamų srautą žmonėms visame pasaulyje. Be to, leisdami svetainėms naudotis turinio pateikimo mazgais, esančiais arčiau vartotojų (leidžiant jiems įgyvendinti kitus stipresnius kibernetinius ryšius), jūs pamatysite, kodėl „Gladius ~“ (ir „Sia“) gali būti tikras žaidimų keitiklis..

Pavadinimo atvaizdo kreditas: dizain / Shutterstock.com

Vaizdo kreditas: „Zapp2Photo“ / „Shutterstock.com“

Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me