Zatiaľ čo Švajčiarsko má jednu z najbežnejších internetových infraštruktúr, nie je to bez problémov.


Najlepšie VPN pre Švajčiarsko

Ochrana súkromia je v prvom rade veľkým problémom v dôsledku právnych predpisov určených na zvýšenie protokolovania a uchovávania záznamov. Zákony vyžadujú, aby poskytovatelia internetových služieb (ISP) zaznamenávali adresy IP a prístupové údaje k webovým serverom a uchovávali ich šesť mesiacov.

Našťastie vám švajčiarska VPN pomôže chrániť pred týmto problémom a umožní vám tiež prístup k geograficky obmedzenému obsahu.

Švajčiarsko je do istej miery v rozpore so zvyškom Európy, pokiaľ ide o internetový dohľad, uchovávanie údajov a pirátstvo online. Nie je súčasťou Európskej únie, a preto sa na ňu nevzťahuje smernica EÚ o uchovávaní údajov z roku 2006.

Švajčiarsko však zaviedlo svoje zákony o uchovávaní údajov, ktoré nadobudli účinnosť v januári 2002. Išlo o článok 15 spolkového zákona zo 6. októbra 2000 o monitorovaní poštových a telekomunikačných služieb (BÜPF) a nariadenie z 31. októbra 2001 o monitorovaní poštových a poštových služieb a Telekomunikácie (VÜPF)).

Našťastie v porovnaní s väčšinou ostatných krajín chýba cenzúra a reštriktívne právne predpisy o internete. Reportéri Reportéri bez hraníc umiestnili Švajčiarsko na siedmom mieste zo 180 krajín v indexe World Press Freedom 2017.

Ako už bolo spomenuté, sieť VPN vo Švajčiarsku vám však pomôže vyhnúť sa protokolom vlády a získať prístup k obmedzenému obsahu.

Najlepšie švajčiarske VPN služby

Z dôvodu ochrany vášho súkromia je VPN nevyhnutná. Pozrime sa bližšie na najlepšie švajčiarske VPN služby.

 1. CyberGhost VPN

  - Dlhodobo špičková sieť VPN s vynikajúcou cenou a rýchlosťou

 2. ExpressVPN

  - Najrýchlejšia VPN, ktorú testujeme, odblokuje všetko a poskytuje úžasné služby všade

 3. NordVPN

  - Veľká značka s veľmi dobrou hodnotou a lacnou cenou

 4. PrivateVPN

  - Jedna z najlacnejších VPN tam, ale stále dobrá služba

 5. IPVanish

  - Aplikácie pre všetky platformy Rýchle pripojenia Žiadne zásady denníkov

Aspekty švajčiarskej siete VPN

Švajčiarska vláda má pomerne veľkú moc internetového dohľadu. Má právo využívať spyware na „obzvlášť závažné trestné činy“. Medzi ne patrí financovanie terorizmu, zločineckých organizácií a detskej pornografie..Používanie siete VPN vo Švajčiarsku

Takéto metódy sú povolené iba vtedy, keď orgány činné v trestnom konaní preukázali bez akýchkoľvek pochybností, že došlo k trestnému činu. Nejde o preventívnu metódu. Pri hľadaní nezákonnej činnosti by však vaše údaje mohli byť vystavené riziku poškodenia. Úrady ho mohli zachytiť, pretože bolo prenesené z nesprávneho sieťového rozhrania v nesprávnom čase.

V septembri 2016 švajčiarske orgány prijali právne predpisy, ktoré od orgánov požadujú, aby informovali občanov, ktorí sledovali ciele. V januári 2013 ministerka spravodlivosti Simonetta Sommaruga predtým oznámila, že vláda sa chystá rozšíriť svoje právomoci v oblasti dohľadu tak, aby zahŕňala aj schopnosť monitorovať služby Voice over Internet Protocol (VoIP) a instant messaging (IM)..

V septembri 2017 nadobudol účinnosť nový zákon, o ktorom sa hlasovalo rok predtým. Zákon dáva FIS (Federálna spravodajská služba) oveľa väčšiu právomoc na sledovanie súkromných komunikácií občanov. Úrady môžu teraz klepnúť na telefóny, zachytávať osobné e-maily a textové správy a monitorovať internetový prenos. V skutočnosti môžu úrady dokonca inštalovať malware do telefónov a počítačov občanov na sledovanie aktivity webovej kamery. Môžu tiež počúvať pomocou smartfónu a ukradnúť osobné informácie.

Nikdy nebolo dôležitejšie používať tunel VPN na ochranu vášho súkromia vo Švajčiarsku. Aj keď nechcete platiť za kvalitné služby, dôrazne odporúčam aspoň použitie jednej z najlepších bezplatných sietí VPN. VPN sú vo Švajčiarsku stále úplne legálne a etické. Preto odporúčam chrániť sa pred odposluchmi tretích strán, či už ide o úrady alebo hackerov.

Zákony o hazardných hrách

Hazardné hry online

Hoci Švajčiarsko má stále k dispozícii bezplatný a otvorený internet, veci sa začínajú meniť. Dňa 29. septembra 2017 predstavil švajčiarsky parlament svoju prvú významnú legislatívu, ktorá sa pokúšala filtrovať internet.

Zákon o hazardných hrách blokuje portály online hazardných hier. Nový zákon motivoval dane a hospodárske záujmy. Švajčiarske prevádzkarne hazardných hier strácali značné príjmy na medzinárodných webových stránkach s hazardnými hrami online. Cieľom zákona o hazardných hrách je preto prínos pre miestne hazardné organizácie. Mohlo by však byť predchodcom ďalších právnych predpisov, ktoré by obmedzili a filtrovali web.

Či už cestujete alebo bývate vo Švajčiarsku, neodporúčame sa pokúšať obísť filter pomocou pripojenia proxy alebo iných riešení na prístup k stránkam hazardných hier. Bolo by to priame porušenie nových zákonov a mohlo by to spôsobiť tvrdé následky.

Pirátske zákony

Pirátske zákony

Zákony o povinnom uchovávaní údajov vo Švajčiarsku sa nevzťahujú na poskytovateľov VPN. Poskytovatelia VPN nie sú povinní viesť záznamy o činnostiach svojich používateľov. Tieto zákony robia zo Švajčiarska žiaduce umiestnenie serverov VPN. Čerešničkou na torte je, že švajčiarska vláda povoľuje pirátstvo autorských práv na osobné použitie. Je stále nezákonné pokúšať sa šíriť pirátsky obsah za účelom zisku.

V septembri 2010 švajčiarsky najvyšší súd rozhodol, že právnická firma Logistep AG, ktorá sa zaoberá ochranou autorských práv, konala nezákonne, keď zhromažďovala IP adresy osôb, o ktorých sa domnievala, že sú vinné z porušenia autorských práv. Súd rozhodol, že išlo o porušenie zákonov na ochranu súkromia v krajine. Toto rozhodnutie chráni nielen sťahovateľov, ale aj náhodných používateľov. V reakcii na to tlačili skupiny zábavného priemyslu za zmenu zákona. Uviedli škodu na podnikaní a ušlý zisk pre zabávačov.

Účinky pirátstva

Z uvedených dôvodov si švajčiarska vláda objednala štúdiu v tejto veci. Štúdia do istej miery k prekvapeniu orgánov presadzovania autorských práv dospela k záveru, že napriek tomu, že približne tretina švajčiarskej populácie sa podieľa na sťahovaní filmov a hudby, nemal žiadny negatívny vplyv na sumu, ktorú ľudia minú na zábavu. V skutočnosti môže dôjsť k miernemu zisku. Výsledky holandskej štúdie z roku 2010 naznačujú, že „piráti“ investujú viac do médií, navštevujú viac koncertov a navštevujú herné webové stránky viac ako „nep piráti“. “Internetový dohľad

Švajčiarska štúdia tiež dospela k záveru, že pirátstvu bolo takmer nemožné zabrániť. Zodpovednosť spočíva v zábavnom priemysle, aby sa prispôsobil novej realite, ak by chcel prežiť. Správa bola ukončená,

„Zakaždým, keď bola sprístupnená nová mediálna technológia, bola vždy„ zneužitá “. Toto je cena, ktorú platíme za pokrok. Víťazmi budú tí, ktorí dokážu využiť novú technológiu k svojim výhodám a porazia tých, ktorí zmeškali tento vývoj a naďalej sledovali staré obchodné modely. “

Vláda na základe tejto správy rozhodla, že nie je potrebná žiadna zmena zákona. Odmietla tiež blokovanie IP adries webových stránok s tým, že by to poškodilo slobodu prejavu a porušilo by zákony o ochrane súkromia.

Používanie sietí VPN vo Švajčiarsku

Používatelia internetu vo Švajčiarsku preto nemusia používať službu VPN, aby sa chránili pred vymáhaním autorských práv. Majú však silnú motiváciu použiť jeden na obranu pred vládnym dohľadom. VPN môže tiež chrániť pred útokmi založenými na LAN, ako sú napríklad hackeri vykonávajúci zachytávanie paketov vo verejných bezdrôtových sieťach.Vládny dohľad

Zvyčajne nie je dobré používať službu VPN (a servery), ktoré sa nachádzajú vo vašej krajine. Týmto sa úradom uľahčí vyžiadanie si VPN protokolov. Okrem toho môžu vaše dáta prejsť väčšiu vzdialenosť v dešifrovanom formáte medzi serverom VPN a skutočným cieľovým serverom. Preto sa odporúča ukončiť vaše pripojenie VPN čo najbližšie k cieľovému hostiteľovi.

Avšak bez toho, aby poskytovatelia VPN požadovali uchovávanie údajov, môžu švajčiarski používatelia šťastne používať miestne servery.

Pre tých, ktorí nepatria do krajiny, je Švajčiarsko ideálnym koncovým bodom pripojenia VPN.

Záver VPN VPN vo Švajčiarsku

Najlepšie VPN VPN Záver

Švajčiarska vláda už má rozsiahle možnosti sledovania údajov. Hoci nie je jasné, čo má budúcnosť, zdá sa, že smeruje k väčším monitorovacím právomociam. Najlepším spôsobom, ako chrániť svoje údaje pred odpočúvaním a snoopingom tretích strán, je ich šifrovanie pomocou VPN. Som silným zástancom ochrany osobných údajov a zabezpečenia online a odporúčam vám, aby ste okamžite začali používať sieť VPN, ak ešte nemáte.

S jednou z najlepších sietí VPN pre Švajčiarsko môžete drasticky zvýšiť bezpečnosť osobných údajov a súkromie.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me