Ak cestujete do zahraničia a pravdepodobne budete používať hotspoty WiFi, je nevyhnutné, aby ste používali sieť VPN. VPN alebo virtuálne súkromné ​​siete šifrujú všetky vaše údaje smerujúce do a zo zariadenia, čo je neuveriteľne efektívne pri zabránení hackerom v prístupe k vašim údajom. Ďalšou veľkou výhodou použitia VPN je to, že vám umožňujú prístup k službám z domu, ktoré sú momentálne blokované vo vašej oblasti. V tejto príručke uvádzame najlepšie cestovné VPN služby a uvádzame niekoľko najlepších tipov na zabezpečenie online v zahraničí.


Používanie VPN for Travel má dve hlavné výhody:

 1. Prístup na webové stránky z domu - Aj keď ste na cestách alebo na dovolenke, je nemožné získať prístup k mnohým dôležitým online službám - napríklad k online bankovníctvu a streamingovým službám. S VPN môžete získať adresu IP z vašej domovskej krajiny a ľahký prístup k týmto webom.
 2. Pri cestovaní zostaňte v bezpečí - Keď cestujeme, často sa pripájame k verejným WiFi hotspotom. Keď sa pripájame k verejnému WiFi hotspotu, nemôžeme vedieť, či bol router nakonfigurovaný bezpečne. VPN chráni vaše dáta, ak sa pripájate k nesprávne nakonfigurovanému smerovaču alebo k falošnému WiFi hotspotu, ktorý patrí počítačovému zločinu! Pretože sieť VPN bezpečne šifruje všetky vaše údaje, hackeri nemôžu ukradnúť vaše údaje, poverenia, heslá a podrobnosti o kreditných kartách..

Novinka pre VPN?

Ak ste nováčikom vo svete sietí VPN a chceli by ste sa dozvedieť viac, prečítajte si nižšie uvedené príručky:

 • Čo je to VPN - Sprievodca pre začiatočníkov k sieťam VPN, čo sú a ako fungujú
 • Šifrovanie VPN - Podrobný sprievodca šifrovacími protokolmi VPN, ktorý je najbezpečnejší.

Zoznam najlepších 5 sietí VPN na cestovanie

Teraz vieme výhody používania cestovnej VPN. Uviedli sme päť najlepších VPN pre cestovanie. Ak chcete získať ďalšie informácie o ktorejkoľvek zo služieb v našom zozname, kliknite na odkazy uvedené nižšie a pozrite si webovú stránku poskytovateľa VPN alebo prejdite nižšie, kde nájdete súhrn každej služby..

 1. ExpressVPN

  - Super Fast | Servery v 94 krajinách | Bezpečné a spoľahlivé

 2. NordVPN

  - Rýchle pripojenia | Súkromné ​​a zabezpečené | Odblokovať Netflix

 3. CyberGhost VPN

  - Úžasná hodnota Jednoduché použitie | Ideálne pre ochranu WiFi

 4. VPNArea

 5. PrivateVPN

  - Žiadne záznamy Odblokujte Netflix v USA Silné šifrovanie

Najlepšie VPN pre cestovanie - Zhrnutia

Ďalej uvádzame súhrn všetkých informácií, ktoré potrebujete vedieť o piatich najlepších službách cestovného VPN. Ak chcete ďalšie informácie, kliknite na poskytovateľov alebo si pozrite naše podrobné recenzie VPN.

Nastavenie VPN pre cestovanie

Keď si kúpite sieť VPN na cestovanie, budete mať možnosť nainštalovať softvér na viac ako jedno zariadenie (zvyčajne medzi tromi a piatimi). To znamená, že jedno predplatné siete VPN možno použiť na ochranu všetkých zariadení vašej rodiny, keď ste na cestách.

Pokiaľ nemáte cestovný smerovač so sieťou VPN, budete musieť nainštalovať cestovnú sieť VPN na každé jednotlivé zariadenie. Dobrou správou je, že siete VPN v tejto príručke obsahujú softvér pre všetky zariadenia, aby ste mohli sieť VPN nainštalovať do prenosného počítača alebo smartfónu.

Tu je rýchly sprievodca, ktorý vám pomôže:

 1. Vyberte VPN pre cestovanie z nášho zoznamu a kliknutím prejdite na odber. Ak chcete svoju VPN iba na dovolenke, môžete si zvoliť mesačný plán. VPN sú však šialene užitočné po celý rok - aj keď sa vraciate domov!
 2. Stiahnite si VPN do svojho notebooku, smartphonu alebo tabletu. Nezabudnite získať správnu sieť VPN pre svoju platformu. Ak chcete, môžete nainštalovať sieť VPN na všetky zariadenia svojej rodiny, alebo ju dokonca zdieľať s priateľmi, s ktorými cestujete.
 3. Postupujte podľa pokynov na inštaláciu. VPN sa inštaluje ľahko a bez problémov.
 4. Teraz, keď je nainštalovaný, všetko, čo musíte urobiť, je pripojiť sa k serveru. Pamätajte, že vaša VPN vás zaistí, keď sa nachádzate vo vašej krajine, ako aj v zahraničí, takže ju používajte vždy, keď ste na verejnej sieti Wi-Fi.
 5. Teraz, keď ste v zahraničí, nezabudnite sa pripojiť k serveru z domu! Týmto spôsobom môžete sledovať televízne streamy a využívať internetové služby odkiaľ ste. Už nemusíte sledovať zahraničné televízne relácie!

Používanie cestovného smerovača VPN

Bez ohľadu na to, či cestujete sami, za prácou alebo s priateľmi a rodinou, cestovný smerovač môže byť obrovskou výhodou. Tieto šikovné moduly gadget vám umožňujú pripojiť viac verejných zariadení k verejnému WiFi hotspotu bez potreby jednotlivého pripojenia všetkých vašich zariadení. Akonáhle je mini router pripojený k internetu, všetky vaše a vaše rodinné zariadenia sa automaticky pripájajú k tomuto internetovému pripojeniu cez cestovný router.

To je samo o sebe úžasné. Je však ešte lepšie, ak získate cestovný smerovač, ktorý bol vopred nakonfigurovaný pomocou VPN! Ak je na cestovnom smerovači nainštalovaná sieť VPN, všetky zariadenia, ktoré sa pripájajú k internetu prostredníctvom tohto cestovného smerovača, sú automaticky chránené šifrovaním VPN. To znamená, že si nemusíte robiť starosti s každým jednotlivým zariadením: alebo sa ubezpečujete, že vaše deti, rodičia - alebo ktokoľvek iný na vašej strane - sa otvára riziku hackerstva (ktoré by mohlo zničiť dovolenku každého).

Ako nastaviť cestovný smerovač

Ak chcete cestovný smerovač s VPN, dôrazne vám odporúčame navštíviť odborníkov na FlashRouters
pre nejaké rady.

Nech už robíte čokoľvek, nezabudnite na cestovnom smerovači aktualizovať predvolené prihlasovacie údaje. Ak neaktualizujete používateľské meno a heslo, router by sa mohol sám napadnúť!

Okrem toho budete chcieť zabezpečiť, aby bol WPS (staršia funkcia smerovača) vypnutý, pretože predstavuje bezpečnostné riziko. Našťastie vám FlashRouters pomôže správne nastaviť všetky tieto funkcie .

Kontrolný zoznam medzinárodnej cestovnej bezpečnosti

Pri triedení VPN musíte myslieť iba na niekoľko ďalších problémov týkajúcich sa zabezpečenia cestovania. Aby som vám pomohol, vytvoril som tento rýchly zoznam toho, čo považujem za najdôležitejšie pre digitálnu bezpečnosť na cestách:

 1. heslá - Môže sa to zdať zrejmé, ale keď cestujete, je oveľa dôležitejšie zaistiť, aby boli vaše zariadenia chránené heslom a či boli nastavené na rýchle uzamknutie. Ak necháte telefón alebo tablet v plážovom bare alebo v taxíku, jeho okamžité uzamknutie by mohlo takmer okamžite zabrániť tomu, aby sa zariadenie dostalo do rúk niekoho, kým bude stále odomknutý. Správcovia hesiel sú vynikajúcimi nástrojmi na zabezpečenie silných hesiel.
 2. aktualizácie - Ak si budete pamätať na pravidelnú aktualizáciu svojich zariadení, môžete si byť istí, že netrpíte zraniteľnosťou, ktorá kyberkriminom poskytuje ľahký prístup, preto často aktualizujte.
 3. Zálohujte pravidelne - Ak urobíte tisíc fotografií a stratíte svoje zariadenie v posledný deň dovolenky, tieto fotografie už nikdy neuvidíte. Spravidla platí, že ak je niečo dôležité, uistite sa, že je zálohovaný do cloudu. Platí to aj v prípade, že ste nikdy predtým nestratili nejaké zariadenie - nezabudnite, že vždy existuje prvýkrát. Služby zálohovania v cloude sú fantastické a automaticky zálohujú vaše údaje.
 4. Kúpte si miestnu SIM kartu - Ak cestujete dlhšiu dobu, môžete si kúpiť miestnu SIM kartu s lacnými miestnymi údajmi. Týmto spôsobom môžete používať internet na cestách bez spoliehania sa na verejné Wi-Fi (hoci riziká spojené s VPN sa zmierňujú pomocou VPN).

Travel VPN Záver

Pokiaľ ide o zabezpečenie vašich zariadení počas dovolenky, je tu veľmi malý zoznam vecí, ktoré musíte urobiť. Najlepšia vec, ktorú musíte urobiť, je posadiť sa a vysvetliť body v tejto príručke všetkým svojim spolucestujúcim. Nikto nechce hackerom rozmaznávať dovolenky, takže sa ubezpečte, že celá skupina si čas náležite chráni svoje zariadenia.

Sieť VPN je zďaleka najlepšou formou digitálnej ochrany, ktorú môžete získať pri cestovaní. Zoberme si teda pozorne jeden: prípady, keď sú ľudia hacknutí na verejné WiFi, sú stále vysoké. Je to tak preto, že hackeri chápu, aké ľahké je utiecť ľudí, keď sa opaľujú pri bazéne alebo ležia na letisku..

Všetky služby VPN uvedené v tejto príručke ponúkajú najlepší spôsob ochrany zariadení na cestách. Existujú stovky sietí VPN, z ktorých si môžete vybrať jednu z nočnej mory.

Preto sme vytvorili túto príručku VPN pre cestovateľov, aby sme vám pomohli určiť tie najlepšie možnosti - bez toho, aby ste sa museli obávať zakopnutia o službu vytrhávania. Ak máte akékoľvek otázky, neváhajte sa spýtať nižšie v sekcii komentárov.

Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me