VoIP (یا پروتکل Voice over Internet) یک فناوری و روشی برای ارتباط صوتی است. در اصل ، VoIP یک سرویس تلفنی از طریق اینترنت است. این سرویس توسط خدماتی همچون Skype ، Viber و ارائه دهنده مسکونی VoIP Vonage محبوب شد.


خدمات VoIP در برخی از کشورها مسدود شده است که برجسته ترین نمونه عربستان سعودی است (تنظیم کننده صنعت ارتباطات از راه دور کشور ، CITC ، ممنوعیت خدمات VoIP). خدمات VoIP همچنین به طور مرتب در امارات و عمان ممنوع است ، در حالی که سایر کشورها در خاورمیانه و آسیا نیز به دلیل محدود کردن دسترسی به VoIP شناخته می شوند. برای تغییر موقعیت مکانی خود و دسترسی به خدمات VoIP (مانند اسکایپ) در زمانی که در این کشورها هستید ، به یک VPN نیاز خواهید داشت. بسیار مهم است که هنگام استفاده از VPN در امارات یا عمان مراقب باشید.

اگر می خواهید اطلاعات مربوط به کار را با شخص دیگری از طریق تماس VoIP به اشتراک بگذارید ، ممکن است به یک VPN احتیاج داشته باشید. درست مانند هر سرویس یا دستگاه متصل به اینترنت ، تهدید هکرها که اطلاعات شما و تماسهای اسکایپ را رهگیری می کنند یک خطر واقعی است. VPN تماسهای VoIP شما را رمزگذاری می کند و گوش دادن به آن برای کسی مشکل تر خواهد شد.

بنابراین ، صرف نظر از دلیل ، برای خدمات VoIP به یک VPN احتیاج دارید. شما جای درست آمده اید! بگذارید پنج انتخاب برتر VPN را به طور خاص با VoIP در ذهن داشته باشید.

بهترین VPN برای VoIP: خلاصه

 1. ExpressVPN

  - سریعترین VPN ما تست می کنیم ، همه چیز را مسدود می کند ، با خدمات شگفت انگیز در همه جا

 2. NordVPN

  - مارک بزرگ با ارزش بسیار مناسب و قیمت بودجه

 3. CyberGhost VPN

  - VPN با رتبه بالا و دارای رتبه و قیمت عالی

 4. VPNArea

 5. خصوصی VPN

  - یکی از ارزانترین VPN ها در آنجا ، اما هنوز هم خدمات خوبی است

خدمات VoIP از کجا ممنوع است?

بیایید نگاهی بیندازیم به برخی از کشورهایی که برخی از سرویسهای معروف VoIP ممنوع است.

 • عربستان سعودی - اسکایپ ، مسنجر فیس بوک ، Google Hangout ، Viber ، Whatsapp ، Telegram ، Snapchat ، Discord و Facetime ممنوع است.
 • چین - کاربران اسکایپ به نسخه چینی Skype ارسال می شوند که توسط دولت نظارت می شود.
 • مصر - اسکایپ و واتس اپ به طور مرتب توسط دولت مصر مسدود می شوند.
 • کویت - کلیه خدمات VoIP منوط به ممنوعیت سراسر کشور است.
 • برزیل - ISP اصلی برزیل از سال 2014 اسکایپ را مسدود کرده است.

استفاده از VPN برای برقراری تماس رایگان

در مورد اینترنت مکالمه زیادی در مورد برقراری تماس رایگان VoIP با استفاده از VPN وجود دارد. متأسفانه ، از آنجا که تنها شکل Skype از طریق فروش اعتبار برای تماس با شماره تلفن های واقعی است, تماس رایگان با VPN امکان پذیر نیست.

تماس های اسکایپ رایگان با VPN

گفته می شود ، گرفتن نرخ مکالمه به طور قابل توجهی ارزان تر با VPN می تواند انجام شود. نرخ تماس اسکایپ از ایالات متحده بسیار مقرون به صرفه تر است ، و تمام آنچه که لازم است یک آدرس IP ایالات متحده برای دریافت نرخ ارزان تر است. به سادگی به یک سرور VPN ایالات متحده متصل شوید و به Skype وارد شوید و نرخ تماس جدید شما باید نشان داده شود!

استفاده از VPN برای انسداد چت صوتی بازی های آنلاین

بازی های آنلاین بطور مداوم در حال رشد است و بازی هایی مانند Battlefield ، Counter-Strike و League of Legends بر صحنه تسلط دارند. این بازی ها به دلیل اینکه بسیار تیمی هستند و در بعضی موارد نیاز به برقراری ارتباط چت صوتی با هم تیمی ها دارند ، قابل توجه است. متأسفانه ، برخی کشورها و دولتها خدمات VoIP را حتی برای بازیهای آنلاین مسدود می کنند!

با استفاده از VPN می توانید از طریق این VoIP ها از این بلوک های احمقانه عبور کرده و در یک بازی آنلاین با هم تیمی های خود ارتباط برقرار کنید. به سادگی یکی از VPN هایی را که در بالا به آن اشاره کردم را انتخاب کنید و به یک سرور VPN نزدیکتر وصل شوید (اما در کشوری که VoIP مسدود نشده است). در حالی که متصل هستید ، فقط بازی را شروع کنید و گپ صوتی تیمی باید از حالت مسدود خارج شود!

نمونه ای از این مورد را می توانید در قطعه اخیر که برای انسداد انسداد چت صوتی Overwatch انجام داده ام ، مشاهده کنید.

VPN و VoIP: این را در ذهن داشته باشید

این امر منصفانه نخواهد بود که ذکر کنیم که یک اشکال مهم در استفاده از VPN با خدمات VoIP وجود دارد: سرعت. با رمزگذاری تمام داده های خود ، هنگام اتصال به یک VPN ، افت سرعت را تجربه خواهید کرد.

بهترین راه برای به حداقل رساندن سرعت کاهش اتصال با یک سرویس VPN با کیفیت بالا (مانند مواردی که در بالا به آنها اشاره کردم!) و همچنین اتصال به سرور نزدیک به محل واقعی شما.

بهترین VPN برای VoIP: خلاصه

 1. ExpressVPN

  - سریعترین VPN ما تست می کنیم ، همه چیز را مسدود می کند ، با خدمات شگفت انگیز در همه جا

 2. NordVPN

  - مارک بزرگ با ارزش بسیار مناسب و قیمت بودجه

 3. CyberGhost VPN

  - VPN با رتبه بالا و دارای رتبه و قیمت عالی

 4. VPNArea

 5. خصوصی VPN

  - یکی از ارزانترین VPN ها در آنجا ، اما هنوز هم خدمات خوبی است

Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me