مقاله جدید (.pdf) خطرات بسیاری از برنامه های رایگان تلفن همراه VPN را برجسته می کند. محققان 283 برنامه Android VPN رایگان را که از طریق Google Play Store موجود است مطالعه کردند. بسیاری از این موارد بسیار محبوب هستند و مورد توجه کاربرانشان قرار گرفته اند. هشدار دهنده:

  • 75٪ برنامه های آزمایش شده از کتابخانه های ردیابی شخص ثالث استفاده می کنند.
  • 82٪ غیر ضروری درخواست دسترسی به داده های حساس را می دهند. این شامل حساب های کاربر و پیام های متنی است.
  • 38٪ حاوی نوعی بدافزار هستند (ابزارهای تبلیغاتی مزاحم 43٪ ، تروجان 29٪ ، سوء استفاده 17٪ ، ریسک نرم افزار 6٪ و جاسوس افزار 5٪).
  • 18٪ حتی داده های کاربران را رمزگذاری نمی کنند.
  • 18٪ اطلاعاتی درمورد میزبان سرورهای VPN ارائه نمی دهند.
  • 16٪ ترافیک از طریق پهنای باند شبکه کاربران دیگر.
  • 84٪ آدرس IP واقعی کاربر را از طریق نشت IPv6 DNS افشا می کنند.
  • 16٪ پروکسی غیر شفاف را تنظیم می کنند که ترافیک HTTP کاربران را تغییر می دهد. این شامل تزریق کد JavaScript برای اهداف تبلیغاتی و ردیابی است.
  • چهار مورد از برنامه های تحلیل شده ، رهگیری TLS را انجام می دهند. اگرچه سه مورد از این ادعا برای انجام شتاب ترافیک است ، این به آنها امکان می دهد داده های ارسالی برای ایمن سازی HTTPS مانند بانک ها ، خدمات ایمیل ، سایت های تجارت الکترونیکی و وب سایت های برگشت مالیات آنلاین را بطور انتخابی رهگیری کنند..

این ارقام کاملاً تکان دهنده است. از این گذشته ، مردم از این باور استفاده می کنند که باعث حفظ حریم خصوصی و امنیت آنلاین آنها می شود!

مراقب باشید برنامه های VPN Cowboy Mobile VPN - برنامه های VPN آندروید مزاحم

حل کننده های DNS

محققان نیز دریافتند که,

"به ویژه ، 55٪ برنامه های رایگان (و 60٪ برنامه های پرمیوم) نمایش داده های DNS کاربر را به Google DNS هدایت می کنند در حالی که 7٪ برنامه های رایگان و 10٪ VPN با حق بیمه ، ترافیک DNS را به سمت حل کننده های DNS خودشان هدایت می کنند."


با این حال مشخص نیست که آیا درخواست های DNS ارسال شده به گوگل یا سایر رسیورهای DNS شخص ثالث توسط ارائه دهندگان VPN پروکسی می شوند. در این صورت ، مسئله به همان اندازه که ممکن است ابتدا ظاهر شود مشکل پذیر نیست ، زیرا هویت شخصی که درخواست DNS را انجام می دهد از Google et al پنهان می شود.

البته اگر درخواستهای DNS از پروکسی استفاده نشود ، و در عوض مستقیماً به گوگل و مانند آن بروند ، این خبر وحشتناک برای حفظ حریم خصوصی است.

برنامه های VPN یک بازار بزرگ هستند که برای بهره برداری آماده هستند

دولت ها در سرتاسر جهان در حال افزایش نظارت بر ضمانت و نظارت بر جمعیت خود هستند. شرکت های آنلاین به منظور هدف قرار دادن آگهی های شخصی تر در ویندوز مرورگر ، ایمیل های ما را اسکن می کنند و ما را ردیابی می کنند. ترول های کپی رایت بارگیری کنندگان را ردیابی می کنند تا آنها را به پرداخت غرامت خسارت وارد کنند.

کاربران اینترنت به طور فزاینده ای از همه اینها آگاه می شوند و کاملاً قابل درک است که آن را دوست ندارند. این باعث افزایش علاقه شدید به فناوری VPN شده است.

در تئوری ، این بسیار عالی است ، زیرا VPN (و برنامه های VPN) در واقع می توانند برای مقابله با این مشکلات کمک کنند. با این حال ، این افزایش علاقه به VPN ها همچنین منجر به افزایش لباس های گاوچران شدیدا برای بهره برداری از این روند جدید.

بیشتر کاربران Android برنامه ها را بر اساس دو عامل انتخاب می کنند

اولین مورد محبوبیت برنامه ها و رتبه بندی ستاره ای است که توسط سایر کاربران در فروشگاه Play به آنها داده می شود. به این شاخص ها به سادگی نمی توان اعتماد کرد ، زیرا افرادی که برنامه ها را بارگیری می کنند و بررسی ها را ترک می کنند ، صلاحیت فنی لازم برای ارزیابی حریم خصوصی و پیامدهای امنیتی استفاده از این برنامه ها را ندارند..

این توضیح می دهد که چرا علی رغم یافته های ناپسند کاغذ هنگام تجزیه و تحلیل این برنامه ها ، 37٪ از آنها بیش از 500،000 نصب دارند و 25٪ از آنها حداقل یک رتبه چهار ستاره از کاربران دریافت می کنند!

شکایات برنامه های VPN

در اینجا می توانیم به وضوح ببینیم که داوران برنامه در فروشگاه Play نسبت به مسائل مربوط به حفظ حریم خصوصی و امنیتی نگران اشکالات و عمر باتری هستند..

معیار دوم قیمت است و قیمت مورد علاقه اکثر مردم تا کنون رایگان است! این همه خوب و خوب است ، اما اجرای سرویس VPN کاری پر هزینه و وقت گیر است. بنابراین هیچ کس ، و منظور من هیچ کس ، این کار را به صورت رایگان انجام می دهد.

اگر در حال پرداخت هزینه خدمات به ارز سخت نیستید ، آن را به روش دیگری از شما پول درمی آورد. "هیچ چیز به عنوان ناهار رایگان وجود ندارد" ، و "اگر شما هزینه ای برای محصول پرداخت نمی کنید ، شما محصول آن هستید" هر دو تبلیغ مناسب در اینجا هستند.

بنابراین چگونه می توانم ایمن بمانم?

تا زمانی که محدودیت های آنها را بفهمید ، برنامه های VPN هنوز راهی عالی برای بهبود حریم شخصی و امنیت شما هنگام استفاده از دستگاه اندرویدی هستند. نکته مهم انتخاب یک برنامه خوب از یک ارائه دهنده معتبر VPN است. این امر مسلماً آسانتر از آنچه گفته شده است گفته می شود. با این حال توصیه های زیر باید کمک کند.

1. از برنامه های VPN رایگان خودداری کنید. همانطور که در بالا مورد بحث قرار گرفت ، اگر شما هزینه محصول را پرداخت نمی کنید ، این محصول هستید. خدمات معتبر تجاری VPN با قیمت کمتر از 5 دلار در هر ماه امکان پذیر است.

2. اگر واقعاً باید از یک برنامه VPN رایگان استفاده کنید ، درک کنید که چگونه این سرویس خود را تأمین می کند. خدمات VPN رایگان معتبر وجود دارد ، اما اینها به طور قطع بسیار محدود هستند. آنها به امید اینکه شما را به پرداخت هزینه خدمات حق بیمه نامحدود پرداخت کنند ، پیشنهاد می شوند. این ممکن است آزار دهنده باشد ، اما حداقل شفاف است. لطفاً لیست ما از خدمات پیشنهادی رایگان VPN را ببینید.

3. بررسی های ارائه دهنده را در ProPrivacy.com بررسی کنید (البته!). اگر ارائه دهنده به طور کلی مورد توجه قرار گرفته باشد ، احتمالاً برنامه آن امن است.

4- از خدمات بیشمار VPN غیرمعمول ، صرفاً بدون برنامه ، در آنجا خارج شوید. آنها به احتمال زیاد گاوچران هستند.برنامه های ویروس VPN Android

5- به جای برنامه های VPN سفارشی ، از برنامه OpenVPN برای آندروید توسط Arne Schwabe استفاده کنید. این سرویس گیرنده منبع باز VPN رسما توسط پروژه OpenVPN توصیه می شود. بسیار ایمن است و شامل حفاظت از نشت IPV4 ، IPv6 و WebRTC است. حتی می توان پیکربندی کرد که به عنوان سوئیچ kill عمل کند.

این برنامه از پرونده های پیکربندی OpenVPN معمولی استفاده می کند و از این رو می توان با هر سرویس VPN تجاری معمولی که OpenVPN را ارائه می دهد ، مورد استفاده قرار گرفت. توجه داشته باشید که اگرچه برنامه برای بارگیری مجانی است ، برای استفاده از آن باید یک سرویس VPN ثبت نام کنید (مگر اینکه سرور VPN خود را اجرا کنید).

شما هنوز هم نیاز دارید که به ارائه دهنده VPN خود اعتماد کنید ، اما حداقل از این طریق می توانید 100٪ مطمئن باشید که برنامه ای که استفاده می کنید امن است.

برنامه های تلفن همراه VPN: نتیجه گیری

محققان منحصراً روی برنامه های اندرویدی و برنامه های رایگان در آن متمرکز شده اند (گرچه برخی از آنها خریدهای درون برنامه ای را برای محصولات برتر ارائه داده اند). برخی از جنبه های کار در مورد Android که ایجاد برنامه های سرکش اندرویدی را بسیار آسان می کند ، اما بسیاری از مشکلات کشف شده تقریباً در برنامه های iOS نیز وجود دارند.

بهترین راه برای جلوگیری از برنامه های VPN که باعث سازش می شوند ، نه حفظ امنیت و امنیت آنلاین شما ، انجام برخی تحقیقات است و فقط از برنامه های ارائه دهنده VPN معتبر و پولی استفاده کنید. همانطور که گفته های رومی قدیمی می رود ، بر حذر است - این مسئولیت خریدار است که قبل از خرید ، کیفیت و مناسب بودن محصول را بررسی کند. این حتی در صورت آشکار بودن هزینه حتی بیشتر اعمال می شود.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me