کودک در اینترنت جستجو می کند


دادستان کل نیویورک ، باربارا دی. آندوود ، روز سه‌شنبه با انتشار بیانیه مطبوعاتی اعلام کرد که سوگند متعلق به ورایزون ، که به نوبه خود صاحب AOL و یاهو است ، موافقت کرد که به پرداخت 4،95 میلیون دلار برای نقض قانون حفظ حریم خصوصی کودکان فدرال پرداخت کند..

تحقیقات مربوط به شیوه های تبلیغاتی فضایی AOL بین اکتبر 2015 و فوریه 2017 نشان داد که AOL حداقل 1.3 میلیارد حراج برای فضاهای تبلیغاتی در کودکان زیر 13 سال انجام داده است.

قانون حمایت از حریم خصوصی آنلاین کودکان ، یا COPPA ، در سال 1998 در کنگره ایالات متحده به عنوان راهی برای محافظت از حریم شخصی آنلاین کودکان زیر 13 سال تصویب شد. این قانون صریحاً ممنوعیت و هدف قرار دادن آنلاین کودکان را به اهداف تبلیغاتی ممنوع می کند. وب سایت ها از جمع آوری اطلاعات شخصی کودکان زیر 13 سال بدون رضایت مستقیم والدین ممنوع هستند. در سال 2013 ، این قانون اصلاح شده است تا کوکی ها و آدرس های IP را به عنوان "اطلاعات شخصی" به دلیل توانایی وب سایت ها برای ردیابی بازدید کنندگان از طریق این داده ها اصلاح کند..

تحقیقات AG نشان داد كه AOL در حال نقض مستقیم قانون است زیرا آگاهانه فضای تبلیغاتی را در صدها وب سایت مختلف به کودکان زیر 13 سال حراج كرده است. استفاده شخصی و افشای اطلاعات شخصی کاربران وب سایت ها به دلیل نقض COPPA ، تبلیغ کنندگان را قادر می سازد که تبلیغات هدفمند را به کودکان خردسال ردیابی و ارائه دهند. "در نتیجه این تخلف ، این شرکت اکنون باید جریمه ضبط شده ای را به مبلغ 4.95 میلیون دلار بپردازد ، تاکنون بزرگترین مجازات نقض COPPA.

وب سایتها معمولاً از طریق آنچه به عنوان تبادل آگهی شناخته می شود ، به بازدیدکنندگان تبلیغات می کنند. این اساساً به عنوان حراج عمل می کند که به موجب آن تبلیغ کنندگان در فضای تبلیغی در یک وب سایت خاص پیشنهاد می دهند. در مبادلات تبلیغاتی از کوکی های ردیابی تعبیه شده در مرورگر بازدید کننده استفاده می شود که می تواند شامل اطلاعات شخصی با ارزش مانند سابقه مرور ، علایق شخصی و اطلاعات جمعیتی باشد. سپس مبادلات این اطلاعات را به تبلیغ کنندگانی منتقل می کنند ، که می توانند بر اساس داده های موجود در کوکی ردیابی ، آگهی هایی را که مستقیماً در بازدید کننده وب سایت قرار دارند ، قرار دهند. این حراج به صورت خودکار انجام می شود و در کسری از ثانیه صورت می گیرد ، در نتیجه اجازه می دهد تبلیغات در زمان واقعی به بازدید کننده وب سایت نمایش داده شود..

وب سایت هایی که به طور صریح در کودکان کارگردانی شده اند تحت پوشش COPPA قرار دارند و این نوع ردیابی و هدف قرار دادن آگهی طبق این قانون در چنین وب سایت هایی مجاز نیست. با این حال ، AOL بارها و بارها درگیر این شیوه ها در نقض مستقیم COPPA بود. در بیانیه مطبوعاتی دادستان کل توضیح داده شده است ، "AOL چندین تبادل آگهی ، از جمله مبادله برای تبلیغات مبتنی بر تصویر ، که به عنوان تبلیغات" نمایش داده می شود "انجام می دهد. تا همین اواخر ، تبادل آگهی تبلیغاتی AOL برای نمایش تبلیغات قادر به انجام حراج مطابق با COPPA نبود که داوطلبان شخص ثالث را درگیر کند زیرا سیستم های AOL لزوماً اطلاعاتی را از کاربران جمع می کنند و آن اطلاعات را برای اشخاص ثالث افشا می کنند. بنابراین ، سیاست های AOL استفاده از تبادل آگهی نمایشگر خود را برای حراج در فضای تبلیغاتی در وب سایت های تحت پوشش COPPA به اشخاص ثالث ممنوع اعلام کرد. "در این اطلاعیه مطبوعاتی آمده است كه:" علیرغم این سیاست ها ، AOL با این وجود از تبادل تبلیغات تبلیغاتی خود استفاده كرد. میلیاردها مزایده برای فضای تبلیغ در وب سایتهایی انجام دهید که می داند برای کودکان زیر 13 سال و تحت COPPA قرار دارد. "

در یکی دیگر از نقض قانون ، AOL همچنین مشخص شد که پیشنهادات مربوط به فضای تبلیغ را از طریق سایر تبادلات تبلیغاتی انجام می دهد و مسئولیت آنها را برای رعایت COPPA در حالی که قیمت تبلیغاتی را در وب سایتهای هدف قرار داده است ، نادیده گرفته است. وی افزود: "وقتی یکی از این صرافی ها حراج برای فضای تبلیغ در وب سایت کودک هدایت می شود ، مبادله اطلاعات را به داوطلبان منتقل می کند که نشان می دهد مشمول COPPA است. انتظار می رود داوطلبانی که این اطلاعات را دریافت می کنند ، COPPA را نیز رعایت کنند. قبل از نوامبر سال 2017 ، سیستم های AOL از هرگونه اطلاعاتی که از مبادله آگهی دریافت کرده بودند چشم پوشی می کردند و نشان می دهند فضای تبلیغی تحت COPPA است. بنابراین ، هر وقت AOL در فضای تبلیغاتی تحت پوشش COPPA در حراجی شرکت می کرد و برنده حراج می شد ، سیستم های آن مطابق معمول رفتار می کردند. "

این بدان معنی است که AOL به طور کامل و آگاهانه از اعلامیه هایی مبنی بر اینکه موظف به پیروی از قانون در برخی وب سایتهایی هستند که در آن مناقصه گذاشته اند ، چشم پوشی کرد. AOL قانون را نقض می کرد زیرا هر وقت در یک وب سایت محافظت شده COPPA برنده شد ، باز هم از داده های کودکان استفاده می کرد انگار که بازدید کننده بزرگسال است که از وب سایت بازدید می کند.

موتور جستجوی AOL

مهمتر از همه این ، محققان دریافتند که یک مدیر حساب کاربری AOL در نیویورک آگاهانه COPPA را در تلاش برای افزایش درآمدهای تبلیغاتی نقض کرده است. گفته می شود مدیر حساب ، حساب مشتری را عمداً به روشی تنظیم کرده است که با تلاش اشتباه برای کمک به شرکت ، قانون را نقض می کند. علاوه بر این ، مدیر حساب همچنین آگاهانه از مشتری سوء اطلاعاتی مبنی بر اینکه مبادله تبلیغاتی که AOL در آن اجرا می شد مطابق با COPPA بود در واقع اینگونه نبود..

همه اینها به جریمه سنگین برای شرکت و همچنین اجرای سایر اقدامات اصلاحی برای اطمینان از رعایت آینده در قانون می افزاید. به عنوان مثال ، بخش تسویه حساب به AOL نیاز دارد تا "یک برنامه جامع پیروی از COPPA را اجرا کند و حفظ کند که شامل موارد زیر است: تعیین یک مدیر یا مأمور برای نظارت بر برنامه. آموزش سالانه COPPA برای پرسنل مربوطه AOL؛ شناسایی خطرات ناشی از نقض COPPA در AOL. طراحی و اجرای کنترلهای معقول برای رفع مخاطرات شناسایی شده و همچنین نظارت منظم بر اثربخشی آن کنترلها. و توسعه و استفاده از مراحل معقول برای انتخاب و حفظ ارائه دهندگان خدمات كه می توانند مطابق با COPPA باشند. این توافق همچنین مستلزم آن است که AOL یک شخص حرفه ای شخص ثالث را برای ارزیابی کنترل حریم شخصی شرکت پیاده سازی کند. "

AOL همچنین توافق كرده است تا كاركردهایی را ایجاد كند كه به اپراتورهای وب سایت اجازه دهد وب سایتهای محافظت شده COPPA و صفحات وب را از طریق تبادل آگهی خود به وضوح مشخص كنند. علاوه بر این ، AOL فرایند حذف دائمی داده های هر کودک را که در اختیار داشته باشد طی می کند تا زمانی که نگهداری آن داده ها توسط قانون لازم نباشد.

در پایان ، آنچه از این تحقیقات پرده برداشت ، یادآوری حیرت انگیزی است که می توان به راحتی کودکان را بطور آنلاین غیرقانونی هدف قرار داد و ردیابی کرد. محافظت از حریم خصوصی آنلاین کودکان از اهمیت ویژه ای برخوردار است و یکی از بهترین راه های انجام این کار استفاده از شبکه خصوصی مجازی (VPN) در هر زمان استفاده از اینترنت است..

از یک VPN برتر برای رمزگذاری کامل ارتباطات آنلاین کاربر به روشی استفاده می شود که امکان وقوع این نوع ردیابی و هدف گیری را غیرممکن می کند. یک VPN می تواند به راحتی به صورت جداگانه در هر دستگاه نصب و مورد استفاده قرار گیرد یا می توان آن را روی یک روتر VPN تنظیم کرد که از تمام دستگاه های متصل شده از طریق روتر به طور خودکار و بدون نیاز به پیکربندی نرم افزار در هر دستگاه محافظت می کند. یک VPN مرور آنلاین ایمن و خصوصی را آسان می کند و یک راه عالی برای والدین است تا از حریم شخصی فرزندان خود به صورت آنلاین اطمینان حاصل کنند.

وقتی همه چیز گفته شد و تمام شد ، واقعیت این است که تهاجم به حریم خصوصی کودکان به نام سود بی تردید کم است ، و چیزی که شایسته مجازات سنگین باشد. شاید این تسویه حساب این پیام را به خانه منتقل کند که شرکت ها وظیفه اخلاقی و قانونی برای محافظت از حریم شخصی کودکان را دارند و این تعهد بر سایر منافع تجاری اولویت دارد..

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me