ادعاهایی مطرح شده است که یک حزب سیاسی در هند ممکن است به یک شرکت فنی از حیدرآباد اجازه داده است تا به صورت غیرقانونی داده های خصوصی شهروندان را به طور غیرقانونی پردازش کند.


IT Grids India Pvt Ltd توسط حزب تلوگو Dasam (TDP) مأمور شد كه برنامه Seva Mitra خود را بسازد. این برنامه به گونه ای طراحی شده است که اعضای حزب بتوانند با یکدیگر و رهبران حزب ارتباط برقرار کنند.

اکنون ، یک تحلیلگر داده هندی به نام Lokeshwar Reddy ادعا کرده است که او شواهدی را کشف کرده است مبنی بر اینکه ممکن است کارمندان IT Grids داده های خصوصی میلیون ها شهروند آندرا پرادش را ربوده اند. پلیس Telangana در حال بررسی ادعاهای موضوع بندهای 66 و 72 قانون فناوری اطلاعات است.

رددی ادعا می کند که برنامه Seva Mitra به طور هدفمند شامل تعداد زیادی از داده های شهروندان از جمله شماره کارت های Aadhaar Card ، شناسه رأی دهنده ، آدرس ، نام ، نام ، مذهب ، کاست ، و جزئیات مربوط به مزایایی که طبق برنامه های رفاه دولت ادعا می شود.

این داده ها ماهیت بسیار حساسی دارند و کارشناسان حفظ حریم خصوصی داده ها موافق هستند که نباید در برنامه رسمی حزب گنجانده شود - زیرا این درها را برای هک شدن احتمالی به دست جنایتکاران سایبر باز می کند..

مرد در دستبند

دستگیری های متعدد

به دنبال ادعاهای سوء مدیریت داده ها ، تعدادی از کارمندان ارشد شبکه IT توسط پلیس Telangana دستگیر شده اند. علاوه بر این ، طبق گزارش ها ، پلیس در حین یورش دفتر IT IT Grids در حیدرآباد لپ تاپ ، هارد دیسک و مواد دیگر کشف و ضبط کرده است..

به نظر می رسد برای افزودن سوخت به آتش - Ashok Dakavarapu ، مدیر IT شرکت شبکه ، در این مرحله فرار نکرده است. گفته می شود که وی در پی ادعاهای مربوط به دست داشتن در نقض غیرقانونی داده ها در حال مخفی شدن است. پلیس Telangana در حال جستجو برای Dakavarapu است - و در تلاش برای یافتن محل زندگی وی با خانواده اش گفتگو می کند..

ایستادگی پلیس

به گفته منابع مطبوعاتی محلی هند ، تحقیقات در حال انجام است به اختلاف بین نیروهای پلیس و سیاستمداران از Telangana و آندرا پرادش. تنش ها بین دو نیروی پلیس همسایه هنگامی آغاز شد که افسران پلیس آندرا پرادش روز یکشنبه به حیدرآباد سفر کردند تا تحلیلگر داده ، ردی دستگیر شوند..

هنوز مشخص نیست که آیا این بازداشت توسط مقامات TDP سفارش داده شده است یا خیر. با این حال ، تلاش برای دستگیری تحلیلگر داده که شکایات خود را علیه TDP و IT Grid مطرح کرده است ، بحث فساد را برانگیخته است. رئیس حزب Telangana Rashtra Samithi ، K Taraka Rama Rao ، رئیس جمهور TDP ، Chandrababu Naidu را به دلیل مشارکت حزبش در نقض داده ها مورد توبیخ قرار داد.

آرم حزب Telangana Rashtra Samithi

در اظهاراتی که به مطبوعات ارائه شد ، رائو به مردم یادآوری کرد که سوت های زره ​​کش باید تحسین شوند نه اینکه محکوم شوند. در طول اظهارات خود ، رائو تأكید كرد كه پلیس آندرا پرادش به طور غیرقانونی از ردی هنگام سوء استفاده از سوء استفاده از ردی سوءاستفاده كرده است ، و افزود كه به نظر می رسد دولت آندرا پرادش از چیزی می ترسد.

"شاکی در اینجا ساکن بود و شکایت وی مربوط به جرمی است که توسط یک شرکت محلی انجام شده است. پلیس آندرا پرادش در این پرونده چه مشکلی دارد?"

کمیسر پلیس Telengana Sajjanar با اظهار نظر درباره تلاش برای دستگیری ردی ، افزود:

"پلیس آندرا پرادش عمدا در تحقیقات مربوط به نقض اطلاعات مداخله کرده است و پرونده ای در حال حاضر علیه پلیس آ.پ.پ در کلانتری KPHB به دلیل تهدید شکایت پرونده تشکیل شده است."

اقدام قانونی?

از آن زمان اعلام شده است كه حزب TDP Andhra Pradesh در نظر دارد اقدامات قانونی علیه پلیس Telangana را به دلیل مصادره اطلاعات شخص خصوصی در طی یورش های خود در دفاتر IT IT Grids انجام دهد. این بدان معنی است که حزب TDP آگاه است که IT Grid اطلاعات مربوط به حزب خصوصی را در سرورهای خود نگه می دارد.

کمیسر پلیس Telengana Sajjanar قول داد که تحقیقات ادامه خواهد یافت و آنها خستگی ناپذیر را برای کشف وسایل هرگونه اطلاعات غیرقانونی داده های مرتکب شده توسط IT Grid و TDP کار خواهند کرد..

"هیچ کس حق ندارد اطلاعات شخصی و شخصی مانند Aadhaar و سایر اطلاعات را کشف کند. ما این موضوع را به CEC و UIDAI مقامات خواهیم گرفت و همچنین از مقامات آمازون می خواهیم جزئیات بیشتری درباره داده های ذخیره شده در سرورهای وب خود ارائه دهند.."

سخنگوی TDP ، Panchumarthi Anuradha ، بیانیه ای را رد کرد و ادعا کرد:

"TDP داده ها را از طریق منابع خاص خود دریافت کرد. طی چهار ماه گذشته ، 47000 نفر از غرفه داران غرفه حزب به طور روزانه در تعامل با رای دهندگان 3.5 تا 4 نفری لخ و گرفتن جزییاتی از قبیل تعداد اعضای خانواده ، معیشت ، مزایا با برنامه های دولت و همچنین مواردی هستند. آنها می خواهند رأی دهند. همه این کارها برای حزب انجام می شود. اگر کسی به داده ها شک داشته باشد ، می تواند به پلیس آگاهی یا کمیسیون انتخابات نزدیک شود."

اعتبارات تصویر: posteriori / Shutterstock.com ، میلیارد عکس / Shutterstock.com

اگر این داستان باعث شده است تا حریم شخصی آنلاین خود را جدی بگیرید ، پس ممکن است بخواهید هنگام آنلاین بودن از VPN استفاده کنید. برای داشتن لیستی از گزینه های برتر ما ، به صفحه بهترین خدمات VPN ما نگاهی بیندازید.

Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me