همانطور که انتظار می رود ، چهارشنبه هفته گذشته ، وزیر امور خارجه حاکم ، حزب حزب محافظه کار انگلستان ، ترزا می ، از برنامه های گسترده ای برای اعطای اختیارات قانونی انگلیس به قدرت های بی سابقه ای برای جاسوسی در تاریخچه مرور وب شخصی هر شهروند انگلیس پرده برداشت. حق قانونی برای رهگیری ارتباطات اینترنتی از هرجای دنیا!).


نکات کلیدی پیشنهاد شامل موارد زیر است:

به ISP ها ملزم به نگه داشتن "سوابق اتصال به اینترنت" فعالیت اینترنتی هر مشتری برای حداقل 12 ماه خواهند بود

می با اطمینان ادعا کرد که ادعا می کند این دسترسی به پلیس به تاریخچه اینترنت کامل کاربران امکان پذیر است "به اشتباه" نیست ، زیرا فقط دامنه های وب بازدید شده ضبط می شوند ، و نه صفحات وب شخصی در آن دامنه یا هر مکالمه ای برگزار می شود..

با این حال ، با این داده ها دولت به راحتی می تواند مشخص کند که شما چه نوع پورنو را دوست دارید ، آیا شما به شریک زندگی تان ، وابستگی های سیاسی و مذهبی تقلب می کنید ، سرگرمی ها و سرگرمی های شما چیست و موارد دیگر.

از این گذشته ، ذهن خواننده را مجبور به حدس زدن تمایلات سیاسی یک بازدید کننده معمولی به وب سایت www.greenpeace.org یا اینکه یک فرد متاهل که در یک وب سایت دوست یابی مکرر می کند ، بی دین نیست (یا می خواهد باشد!). این واقعیت که تک تک صفحات وب در آن وب سایت ها مشاهده می شود ، به سختی ثبت نمی شود!

قانونی شدن جاسوسی گسترده دولت

دولت آزادانه تصدیق می کند که قانون جدید چیزی را که از سال (حداقل) 2001 پنهانی در جریان بوده است ، رسمیت بخشد. طرفداران معتقدند که با آشکار ساختن این نظارت گسترده ، این عملیات را در یک "چارچوب قانونی" انجام می دهد ، و بنابراین نوعی از آن را ارائه می دهد. نظارت و پاسخگویی به آن.

آنچه به نظر می رسد هیچ کس نمی پرسد این است که آیا چنین نفوذ گسترده ای به حریم شخصی هر شهروند انگلیس می تواند در وهله اول توجیه شود. دولت موضوع را به عنوان یکی از حریم خصوصی ها در برابر امنیت فریم بندی می کند ، و می اظهارات مبهم و بی اساسی را مبنی بر نظارت بر جلوگیری از حملات تروریستی گذشته ایجاد کرده است..

حتی اگر واقعیت داشته باشد ، سؤالی که باید از خودمان بپرسیم این است که "آیا ما می خواهیم در جامعه ای زندگی کنیم که آزادی خود را فدا کنیم ، به دولتی که بارها ثابت کرده است اعتماد کنیم که به سادگی نمی توان از ما محافظت کرد ، زیرا ما می ترسیم. اگر بله ، تروریست ها قبلاً پیروز شده اند.

راه برای ترساندن وحشت و وحشتناک شدن و چسبیدن هر چه سخت تر به آرمان های آزادی بخش و تحمل سخت جامعه ، که بریتانیا به طور عادلانه مشهور است. با تسلیم ترس و تبدیل شدن به یک جامعه برادر بزرگ غیرقابل تحمل ، همه چیز را که ارزش حفظ آن را داریم از دست می دهیم.

جالب است که ، این لایحه همچنین به دولت انگلستان حق قانونی صریح و جاسوسی از کلیه داده های عبور از کابل های فیبر نوری که از طریق انگلستان وارد شده و از آن خارج می شوند ، اعطا می کند (دوباره این چیزی است که شناخته شده است به طور پنهانی اتفاق می افتد).

این به معنای مؤثر این است که دولت انگلستان بدون توجه به ملیت ، حق جاسوسی از همه افراد روی کره زمین را می دهد. به همان اندازه جالب اینکه ، هیچ دولت خارجی دیگری از این موضوع شکایت نکرده است ...

پلیس ، سازمانهای امنیتی و سایر ارگانهای دولتی قادر خواهند بود بدون حکم به سیاهههای ذخیره شده دسترسی پیدا کنند

شوراهای محلی به دلایلی به دلایلی از این قاعده مستثنی شده اند و نیاز به حکم دارند ، اما از آنجا که لایحه فعلی براساس قانون قدیمی RIPA بنا شده است ، لیست خدمات دولتی که به احتمال زیاد می توانند به سوابق بسیار شخصی همه دسترسی داشته باشند به طرز حیرت انگیزی طولانی است ، و شامل ارگانهایی مانند وزارت بهداشت ، درآمد HM و گمرک ، کمیسیون خدمات پستی ، خدمات آمبولانس NHS Trust ، هیئت خدمات آمبولانس اسکاتلند و موارد دیگر.

با وجود صحبت های مه در مورد نظارت بر "قفل دوگانه" ، هیچ نظارت مؤثری برای دسترسی به این وسیله نقلیه فوق العاده بزرگ و حساس از اطلاعات شخصی وجود نخواهد داشت.

با توجه به اینکه همه این داده ها توسط شرکتهای مخابراتی ذخیره می شوند ، که سابقه نگهداری آنها از این قبیل داده ها به سختی قابل اطمینان نیست ، احتمالاً با اطمینان می توان تصور کرد که هر هکری و یک بزهکار فناوری نیز به سرعت به این اطلاعات دسترسی خواهند داشت..

نظارت "قفل دو برابر" بر "رهگیری"

براساس این پیشنهادها ، وزرا می توانند "رهگیری" را مجاز سازند ، که قبل از عملی شدن آنها به "تصویب قضایی" احتیاج دارند. این همان چیزی است که می از آن به عنوان "قفل دوگانه" یاد می کند.

با توجه به اینکه صریحاً نظارت بر هر بخش دولتی تصادفی که دسترسی کامل به سوابق اینترنتی و تلفنی هر شهروند داشته باشد ، وجود ندارد ، این احتمالاً باید نظارت بر زمان واقعی (با نام "اشکال") ارتباطات ، شکسته شدن در خانه های مردم ، آلوده کردن لپ تاپ ها با بدافزار و سایر عملیات سبک تهاجمی TAO.

آنچه "نظارت قضایی" در واقع بدان معنی است ، این است که گروهی از بازنشستگان (خدمت نمی کنند ، زیرا این امر تضاد شدید منافع را تشکیل می دهد) قضاتی که توسط دولت انتخاب می شوند و از تخصص فن آوری یا درک پنهانی برخوردار نخواهند بود. نظارت لازم برای اتخاذ تصمیمات آگاهانه ، به طرز مؤثر وزرات مربوط به وزیر لاستیک را خواهد داشت.

بنابراین نقش این "قضات" اطمینان حاصل می کند که از رویه های صحیح پیروی کرده اند (و حتی در اینجا وزیران می توانند این نظارت نظارت قضایی را به مدت 5 روز به سادگی با اعلام پرونده "فوری" به تأخیر بیاندازند).

وزرا به عنوان یک جبهه تقریباً غیرمعمول برای حرفه هایی مانند روزنامه نگاری ، پزشکی و حقوق ، وزیران باید هنگام بررسی اعضای این حرفه ها از حمایت های دریافت شده از اطلاعات حساس خودداری کنند..

در عوض پیشنهادها به جای اطمینان خاطر ، روشن می سازند که برخلاف آنچه مردم انگلیس همیشه مورد قبول قرار داده اند ، هیچ گفتگو "ممتازی" یا "محرمانه" بین نمایندگان مجلس و نمایندگان ، بین پزشکان و بیماران ، یا بین حقوقدانان و مشتری.

شرط قانونی شرکتهای خارج از کشور برای همکاری در رمزگشایی اطلاعات کاربران

با عنوان فریبنده و مضحک "حفظ اعلامیه فنی" ، بند 189 این لایحه به کلیه شرکتهایی که در انگلستان فعالیت می کنند (حتی اگر شرکتهای بریتانیا نباشند) ملزم به رعایت خواسته های دولت انگلستان است ، مادامی که "عملی (و باقی مانده) عملی است که برای آن اپراتورهای مربوطه می توانند آن شرایط را رعایت کنند."

این تقریباً مطمئناً بدان معنی است که دولت سعی خواهد کرد شرکت های فناوری را وادار کند تا در هرگونه شرایطی ، درب های کالاهای رمزگذاری شده خود را وارد کنند (در حالی که در هر زمان آن را به عنوان یک جرم جنایی برای هر شخص درگیر شده برای آشکار کردن وجود آن پشت درها ، تحت هر شرایطی) (بخش 190 (8 ))! خدای عزیز.

تنها پوشش نقره ای این حمله آشکارا تکان دهنده به حریم خصوصی و آزادی شخصی ، تصور شرکت های بین المللی فناوری است که با چنین مسخره های فراگیر دست و پنجه نرم می کنند ، دشوار است. با توجه به اینکه شرکت هایی مانند اپل و گوگل به سختی در برابر خواسته های مشابه دولت خود مقاومت کرده اند ، بسیار بعید به نظر می رسد که آنها فقط به دولت انگلستان بروند..

چگونگی اجرای این امر همچنان به چشم می خورد ، اما به نظر می رسد احتمالاً این بند كه باعث نگرانی زیادی در بین شركتهای فناوری می شود ، به عنوان بخشی از "نرم كردن" استراتژیك بر موضع دولت از بین می رود ، طراحی شده برای كمك به فشار. پیشنهادات از طریق پارلمان.

نتیجه

لایحه Investigatory Powers بزرگترین حمله به آزادی انگلیس از زمان نازی ها برای حمله به این کشور در جنگ جهانی 2 است. با این وجود به جای جمع آوری اسلحه برای دفاع از آزادی ما ، مردم انگلیس کاملاً خودجوش به نظر می رسند..

ما به روایت دروغین فروخته شده ، قلاب و سینک فروخته ایم که نظارت گسترده بر هر جنبه ای از زندگی شخصی ما برای حفظ امنیت ما ضروری است ، نه اینکه پیشگام یک دولت همه قدرتمند ، غیرقابل تحمل و حق بر حق باشیم که هست..

"منشور Snoopers" ما را امن تر نخواهد کرد. این امر ما را در برابر ظلم و ستم دولت آسیب پذیرتر می کند ، در حالی که در عین حال هیچ کاری برای جلوگیری از "افراد بد" انجام نمی دهد.

پرستون بایرن مشاور عمومی اریس صنایع است ، یک راه اندازی مبتنی بر blockchain که پس از سخنان نخست وزیر دیوید کامرون در مورد ممنوعیت رمزگذاری قوی در اوایل سال جاری ، از انگلستان به ایالات متحده منتقل شد. من شما را با سخنان او ترک خواهم کرد,

این قانون مشکلی را که برای حل آن طراحی شده است ، برطرف نمی کند. تروریست ها با استفاده از نرم افزارهای خارج از قفسه مانند GPG و Tor همزمان خواهند شد ، همزمان با اینکه افراد عادی و مشاغل در معرض خطر جدی قرار می گیرند زیرا همه داده های خود را در جایی ذخیره می کنند تا به خطر بیفتد..

مشاغل قبلاً نمی توانند داده های کاربر را ایمن کنند ، همانطور که توسط هک TalkTalk مشاهده می شود. همین امر در مورد دولتها نیز صدق می کند ، همانطور که با هک مدیریت دفتر کارمندان ایالات متحده دیدیم که در آن داده های مربوط به هر کارمند دولت آمریکایی با داشتن مجوز امنیتی توسط هکرها به سرقت رفته است که به طور گسترده اعتقاد دارند حامی دولت هستند..

هیچ چیز در این لایحه امنیت آن داده ها را نیز تضمین نمی کند. در عوض ، هر مشاغل ارائه دهنده ارتباط از راه دور در انگلیس یا انگلستان را به یک بردار حمله تبدیل می کند. بهترین راه برای تضمین ایمنی داده های کاربر عدم وجود آن است. اگر ما داده های کمتری داشته باشیم ، نه بیشتر ، و امنیت استفاده از رمزنگاری قوی را به جای کاهش آن افزایش می دهیم ، امنیت ملی ما به میزان قابل توجهی افزایش خواهد یافت.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me