Pidgin یک سرویس گیرنده پیام آزاد منبع آزاد است که تمام حساب های IM را با هم جمع می کند ، بنابراین می توانید به راحتی با دوستان خود در بسیاری از شبکه های مختلف گپ بزنید. این امنیت بسیار بیشتر از سایر سرویس گیرندگان پیام رسانی ، به ویژه هنگامی که از افزونه OTR استفاده می شود ، ارائه می دهد و همچنین از تعداد زیادی پلاگین شخص ثالث برای گسترش عملکرد خود پشتیبانی می کند..


Pidgin مشتری است که تمام حسابهای پیام فوری خود را جمع می کند ، بنابراین برای استفاده از آن به یک یا چند حساب IM نیاز دارید. Pidgin به شما امکان نمی دهد تا با سرویس های IM گپ بزنید (یعنی نمی توانید با استفاده از حساب Google Hangouts خود با شخصی در AIM گپ بزنید) ، اما به شما امکان می دهد چندین حساب همزمان را مدیریت کنید. خدمات IM زیر پشتیبانی می شود:

AIM ، Bonjour ، Gadu-Gadu ، Google Hangouts (با Google Talk بود) ، گروه های گروهی ، ICQ ، IRC ، MIRC ، MSN ، MXit ، MySpaceIM ، QQ ، SILC ، SIMPLE ، Sametime ، Yahoo! و Zephyr.

افزونه OTR (Off-the Record) به طور خاص برای Pidgin ساخته شده است ، اگرچه کد اکنون در تعدادی از مشتری های دیگر گنجانیده شده است (در زیر مراجعه کنید) ، و به شما امکان می دهد مکالمات خصوصی ایمن را با ارائه ارائه دهید:

  • رمزگذاری - با استفاده از رمزگذاری AES و عملکرد SHA-1 هش ، بنابراین هیچ کس نمی تواند پیام شما را بخواند
  • احراز هویت - اطمینان حاصل کنید که شخص در انتهای دیگر کسی است که فکر می کنید آنها هستند
  • انکار پذیری - پیام ها به صورت دیجیتالی امضا نمی شوند. این بدان معنی است که پس از اتمام مکالمه ، آنها نمی توانند توسط شخص ثالث بررسی شوند ، بنابراین برای اثبات اینکه آنها را ساخته اید ، استفاده می شوند. در طول مکالمه ، شما تضمین می کنید که پیام های ارسالی یا دریافت شده معتبر و اصلاح نشده باشند
  • رازداری کامل جلو - ما در این مقاله در مورد PFS به طریقی بحث می کنیم ، اما اساساً بدان معنی است که هر مکالمه بصورت جداگانه ایمن است ، بنابراین اگر کلیدهای شما به خطر بیفتد ، فقط یک مکالمه (و نه مکالمات قبلی) به خطر می افتد..

گزینه های Pidgin + OTR

Pidgin و افزونه OTR برای ویندوز و لینوکس در دسترس است و کاربران ویندوز همچنین می توانند Miranda IM را امتحان کنند که از پلاگین OTR نیز پشتیبانی می کند. کاربران Mac Adium دارند که OTR پخته شده است و کاربران هر سیستم عامل (ویندوز ، OSX ، Linux ، iOS یا Android) می توانند از Gibberbot استفاده کنند. Gibberbot توسط پروژه گاردین ساخته شده است و بومی از OTR پشتیبانی می کند.

Pidgin و OTR را تنظیم کنید

1. برای بارگیری مشتری Pidgin ، پیوندهای موجود در صفحه وب Pidgin را دنبال کنید. نصب کنید ، اما آن را اجرا نکنید (اگر برنامه را اجرا کردید ، پس از نصب افزونه OTR اطمینان حاصل کنید که بسته است).

2. افزونه OTR را بارگیری و نصب کنید.
3. Pidgin را اجرا کنید. هنگامی که برنامه را اجرا می کنید ، از شما می خواهد اولین حساب IM خود را پیکربندی کنید ، بنابراین روی "افزودن" کلیک کنید.

پید 1

4- خدمتی را که مایل به استفاده از آن هستید انتخاب کنید و جزئیات مورد نیاز (که برای هر سرویس کمی متفاوت است) را پر کنید. ما قصد داریم به Google Talk (که اخیراً به Google Hangouts تغییر نام داده است) بپیوندیم. "نام مستعار محلی" فقط یک نام مستعار است و اختیاری است. وقتی کارتان تمام شد ، روی "افزودن" کلیک کنید.

پید 2

اکنون باید تمام دوستان خود را "دوستان" در لیست "دوستان" مشاهده کنید. با رفتن به Buddies موارد جدیدی را می توان اضافه کرد -> دوستان ، و دنباله جادوگر را اضافه کنید. اگر ممکن است افراد دیگر به رایانه شما دسترسی پیدا کنند ، هرگز نباید "یادآوری رمز ورود" را تیک بزنید..

پید 3

Pidgin اکنون آماده است تا به عنوان یک مشتری IM بطور منظم مورد استفاده قرار گیرد.

افزونه OTR را پیکربندی کنید

هر دو طرف در یک مکالمه باید افزونه OTR را نصب و فعال کنند. اگر شخصی که به شما پیام ارسال می کنید افزونه نصب و فعال نشده باشد ، پیامی را دریافت می کند که به آنها هشدار می دهد ، و همچنین پیوندی به وب سایت OTR دارند..

پد 8

1. افزونه را فعال کنید با رفتن به Tools -> پلاگین ها.

پید 4

تا زمانی که «پیام غیررسمی» را مشاهده می کنید ، به پایین لیست بروید ، کادر انتخاب را علامت بزنید ، روی نام افزونه کلیک کنید و «پیکربندی پیکربندی» را انتخاب کنید..

پد 5

2. ایجاد یک کلید خصوصی منحصر به فرد. برای این کار دکمه "ایجاد" را فشار دهید. برای حداکثر امنیت ، ابتدا باید اطمینان حاصل کنید که «بطور خودکار پیام خصوصی را آغاز کنید» و «مکالمات OTR را وارد نکنید..

پید 6

پس از اتمام تولید کلید ، روی "تأیید" کلیک کنید ، و اکنون می توانید ببینید که اثر انگشت (مجموعه طولانی از حروف و شماره مورد استفاده برای شناسایی یک کلید).

پید 7

اکنون یک کلید خصوصی برای حساب کاربری خود دارید که برای رمزگذاری مکالمات شما استفاده می شود. به یاد داشته باشید که دوست شما نیز باید این مراحل را انجام دهد.

3. یک مکالمه خصوصی را تأیید کنید. با کلیک بر روی دوستانی که می خواهید یک مکالمه خصوصی با او داشته باشید ، دو بار کلیک کنید و دکمه "نه خصوصی" را مشاهده خواهید کرد برجسته به رنگ قرمز. بر روی این دکمه کلیک کنید و "شروع مکالمه خصوصی" را انتخاب کنید..

پد 10

صفحه مکالمه اکنون چیزی شبیه به این خواهد بود ...

پد 11

اکنون می توانید مخاطب خود را پیام دهید و هرگونه پیام خصوصی و رمزگذاری می شود. با این حال ، اگر دوست شما (کسی که می تواند مجری باشد) هویت را تأیید نکرده اید.

4- هویت دوست خود را تأیید کنید.

سه راه برای تأیید اینکه دوستان Pidgin شما کسی است که فکر می کنید او هست یا نه وجود دارد. روشهای "سوال و پاسخ" ، "راز مشترک" یا "تأیید اثر انگشت دستی". همه روش ها نیاز به برقراری ارتباط با دوستان خود با استفاده از یک روش ارتباطی متفاوت با Pidgin دارند. حضوری بهتر است ، اما ایمیل رمزگذاری شده PGP گزینه خوب دیگری است. مکالمه تلفنی اغلب توصیه می شود ، اما با تشکر از برنامه نظارت تلفنی پنهان NSA ، ما فکر می کنیم از این بهتر جلوگیری می شود.

روی دکمه منو OTR کلیک کنید و "تأیید هویت دوستان" را انتخاب کنید.

پد 12

از کدام روشی که می خواهید برای تأیید اعتبار دوستان خود استفاده کنید ، انتخاب کنید.

  • سوال و جواب - رفیق شما باید به درستی به این سوال پاسخ دهد
  • راز مشترک - این احتمالاً یک گذرواژه یا عبارتی از پیش تنظیم شده است
  • تأیید اثر انگشت دستی - با استفاده از شکل دیگری از ارتباطات ، بررسی کنید که اثر انگشت شما برای یکدیگر دقیقاً مطابقت دارد.

پاسخ ها باید دقیق باشند (از جمله حروف بزرگ و فاصله) تا OTR آنها را بپذیرد.

در اینجا ما از روش Shared Secret استفاده کردیمپد 13

از دوستان من خواسته شده است که راز را وارد کنید (فقط برای ما شناخته شده است)پد 14

پس از تأیید پیام مبنی بر موفقیت در تأیید هویت ، اکنون می توانیم مکالمه خود را بصورت خصوصی ادامه دهیم و با اطمینان از اینکه دوستان من در واقع دوست من هستند ، اطمینان حاصل کنیم..پد 16

نتیجه

تنظیم Pidgin به علاوه OTR بسیار ساده تر از گفتن ، ایمیل با رمزگذاری PGP است و اطمینان حاصل می کند که می توانید مکالمه های خصوصی با Buddys معتبر داشته باشید که خصوصی بودن آن تضمین شده است. در استفاده بسیار شفاف است ، تا جایی که تقریباً می توانید آنجا را فراموش کنید و حتی بدون عملکرد OTR ، یک راه عالی برای مدیریت مخاطبین IM و ارتباط با تعدادی شبکه مختلف است..

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me