فیس بوک بار دیگر به دلیل رویکرد بی تفاوت خود نسبت به حریم شخصی کاربران ، با انتقاد روبرو شده است. نیویورک تایمز در گزارشی انفجاری این هفته فاش کرد که فیس بوک سالها به سایر غول های اینترنتی از جمله Netflix ، Spotify ، Amazon و Yahoo دسترسی بی سابقه ای به داده های خصوصی کاربران داده بود..

فیس بوک در معرض گزارش NYT قرار گرفته است

تحقیقات NYT به مصاحبه هایی با کارمندان سابق فیس بوک ، مقامات دولتی و طرفداران حفظ حریم خصوصی متکی شده است تا واقعیت چشمگیر چگونگی اشتراک گذاری بزرگترین شبکه اجتماعی جهان داده های شخصی کاربران خود را نشان دهد. علاوه بر مصاحبه ها ، تایمز بیش از 270 صفحه اسناد داخلی فیس بوک را فاش کرد که مارک زاکربرگ و شرکت را تأیید کردند به Netflix ، Spotify و Royal Bank کانادا اجازه خواندن ، نوشتن و حذف پیامهای خصوصی کاربران و نحوه چگونگی احتمالاً بدون رضایت کاربر مناسب ، داده های خصوصی را با اشخاص ثالث به اشتراک گذاشته است.

براساس این گزارش ، فیس بوک با بیش از 150 شرکت همکاری ایجاد کرده و داده های کاربر خصوصی را با آنها در تلاش کرده است تا مقادیر انبوه رشد را گسترش دهد و نفوذ شرکت را تا آنجا که ممکن و گسترده تر گسترش دهد. این مشارکتها از سال 2010 آغاز شد و برخی از آنها امسال هنوز هم عملی شدند ، حتی اگر بسیاری از شرکتها از آن زمان ویژگیهایی را که در ابتدا به اشتراک گذاشته شده بودند ، قطع کنند. به عنوان مثال ، یاهو در سال 2017 هنوز دسترسی گسترده ای به داده های کاربر فیس بوک مورد نیاز یک ویژگی یاهو در سال 2012 رها کرده بود. به همین ترتیب ، نیویورک تایمز هنوز هم در سال 2017 به داده های کاربر فیس بوک دسترسی داشت که سازمان خبری دیگر پس از کشیدن این افزونه دیگر نیازی به آن نداشت. در یک ویژگی به اشتراک گذاری اخبار در سال 2011.


اینها فقط چند نمونه از نمونه های زیادی است که در آن Facebook از سوء استفاده از داده های کاربر خصوصی از طریق برنامه مشارکت خود سوء مدیریت کرده است. علاوه بر ادامه به اشتراک گذاری داده های کاربر با شرکت ها برای سالها بیشتر از حد مورد نیاز ، فیس بوک همچنین بر داده های کاربر مشترکی که برای یکپارچه سازی های خاص ضروری نبوده ، بیش از آن است. دادن دسترسی Netflix ، Spotify و Royal Bank of Canada به پیامهای خصوصی کاربران ، از جمله اطلاعات مربوط به همه شرکت کنندگان در یک موضوع خاص ، فراتر از آنچه قبلاً مورد نیاز است.

علاوه بر این ، به گفته کارمندان سابق که با بازرسان نیویورک تایمز صحبت کرده اند ، فیس بوک اقدامات زیادی را در زمینه بررسی و ممیزی کارهایی که شرکای آن با انبوه داده هایی که با آنها به اشتراک گذاشته شده بود انجام ندادند. کارمندان سابق همچنین اظهار داشتند که مدیران این شرکت نسبت به انجام بررسی های حسابرسی و ممیزی های مربوط به حفظ حریم خصوصی توجه کافی نشان نمی دهند ، و استدلال می کنند که چنین وظایفی باعث نوآوری و ابتکارات رشد خواهد شد..

همه این فعالیت ها طرفداران حفظ حریم خصوصی را گریه می کنند و فیس بوک را به نقض توافق نامه سال 2011 که این شرکت با کمیسیون تجارت فدرال موافقت کرده است متهم می کنند., "فیسبوک برای اطمینان از اینکه در آینده به وعده های خود عمل کند ، از جمله این موارد را به اطلاع مصرف کنندگان واضح و برجسته و اخذ رضایت صریح مصرف کنندگان قبل از به اشتراک گذاشتن اطلاعات خود در ورای تنظیمات حریم خصوصی آنها تنظیم کرده است.

رئیس مرکز اطلاعات حریم خصوصی الکترونیک و مارک روتنبرگ ، کارشناس امنیت آنلاین ، در گفتگو با نیویورک گفت: "توجیه بی پایان وجود دارد که چگونه فیس بوک تنظیمات حریم خصوصی کاربران را نادیده گرفته است ، و ما واقعاً معتقد بودیم که در سال 2011 این مشکل را حل کرده ایم. ما فیس بوک را تحت نظارت نظارتی F.T.C قرار دادیم. بعد از یک کار عظیم F.T.C. عمل نکرد. "

خود مسئولان فیس بوک ادعا می کنند که این شرکت نقض F.T.C نیست. توافق به دلیل استثناء در تسویه حساب ، شرکتهای همکار را به عنوان "ارائه دهنده خدمات" طبقه بندی می کند که اساساً به عنوان یک گسترش شبکه اجتماعی فعالیت می کنند. آنها استدلال می کنند از آنجا که شرکت های همکار فقط از داده ها به منظور ادغام با فیس بوک و تحت هدایت فیس بوک استفاده می کنند ، مشکلی در اشتراک داده ها در این شرایط وجود ندارد.

اکثر شرکت های همکار از دانستن هر چیزی در مورد دامنه دسترسی به داده هایی که توسط فیس بوک داده شده بود ، انکار کردند. شرکت هایی که با NYT با آنها تماس گرفته اند نیز اظهار داشتند که آنها به هیچ وجه از داده ها برای اهداف تبلیغاتی یا برای اهداف دیگری استفاده نکرده اند..

علیرغم این اطمینان از فیس بوک مبنی بر این که در حقوق خود عمل می کند و از شرکت هایی که اصرار دارند سوء استفاده از داده ها نکنند ، بسیاری از آنها کاملاً قانع نیستند. دفتر دادستان کل واشنگتن دی سی چهارشنبه در دادخواستی علیه فیس بوک تشکیل داد و ادعا کرد که این شرکت از مرزهای خود پیشی گرفته است و داده ها را بدون اطلاع کاربران و بدون دریافت رضایت مناسب به اشتراک گذاشته است. گرچه مراکز دادخواست در اطراف رسوایی کمبریج آنالیتیکا ، افشاگری های این هفته اطلاعات مربوط به شرکت های شریک زندگی نقش مهمی در دادخواست بازی می کند. همه اینها به یک جریمه عظیم برای غول فناوری که می تواند بالقوه از یک میلیارد دلار باشد می افزاید.

"فیس بوک نتوانست از حریم شخصی کاربران خود محافظت کند و آنها را فریب داد که چه کسی به داده های خود دسترسی پیدا کرده و چگونه از آن استفاده شده است. ما یک تحقیق انجام دادیم و شواهدی یافتیم که نظارت ناعادلانه فیس بوک بر پروتکل های حفظ حریم خصوصی آن و سردرگمی تنظیمات حریم خصوصی ، اطلاعات شخصی میلیون ها آمریکایی را در معرض خطر قرار می دهد. ما همچنین فهمیدیم که فیس بوک نتوانسته است به مصرف کنندگان آگاه شود که مجوزهای ویژه ای را به برخی از شرکت های مورد علاقه اعطا کرده است و به این شرکت ها امکان دسترسی به داده های مصرف کننده و نادیده گرفتن تنظیمات حریم خصوصی مصرف کننده را داده است ، "دادستان کل DC ، در بیانیه ای گفت..

Ime Archibong ، شرکت VP مشارکت در محصولات Facebook با تأکید بر این ادعاها در یک پست وبلاگ منتشر شده در روز چهارشنبه. "در روز گذشته ، ما به افشای پیام های خصوصی افراد به شرکا بدون اطلاع آنها متهم شدیم. این درست نیست - و ما می خواستیم حقایق بیشتری را در مورد مشارکتهای پیام رسانی ارائه دهیم. "

Archibong در ادامه توضیح می دهد, "به عنوان مثال ، برای این که شما به یک دوست فیسبوک از درون Spotify پیام ارسال کنید ، برای مثال ، ما باید به Spotify "دسترسی نوشتن" را بدهید. برای اینکه شما بتوانید پیام ها را دوباره بخوانید ، ما به Spotify احتیاج داشتیم تا "دسترسی به خواندن" داشته باشد. " حذف دسترسی "به این معنی است که اگر پیامی را از درون Spotify حذف کنید ، آن را نیز از فیس بوک حذف کنید. هیچ شخص ثالث مشغول خواندن پیام های خصوصی شما نبود ، و یا بدون اجازه شما پیام هایی را برای دوستان خود می نوشت. بسیاری از اخبار حاکی از آن است که ما پیام های خصوصی را به شرکا ارسال می کردیم ، که صحیح نیست. "

در یک پست وبلاگ جداگانه ، کنستانتینوس پاپاملیتیادیس ، مدیر برنامه های اجتماعی و برنامه نویسان در فیس بوک ، توضیح داد: "برای روشن شدن اینكه: هیچ یك از این مشاركتها یا ویژگیها به شركتها اجازه ندادند كه بدون مجوز افراد به اطلاعات دسترسی داشته باشند ، و همچنین توافقنامه ما را با FTC نقض نكردند. ما در طی این سال ها در مورد این ویژگی ها و مشارکت ها عمومیت داشته ایم زیرا می خواستیم مردم از آنها واقعاً استفاده کنند - و افراد زیادی این کار را کردند. آنها توسط طیف گسترده ای از روزنامه نگاران و طرفداران حفظ حریم خصوصی مورد بحث و بررسی قرار گرفتند.

ادعاهایی مبنی بر اینکه کاربران به فیس بوک اجازه صریح استفاده از داده های خود را از این طریق داده اند ، و اینکه فیس بوک تاکنون تسویه حساب خود را با FTC نقض نکرده است ، همانطور که دیدیم ، برای بحث و گفتگو است. طرفداران حفظ حریم خصوصی احساس می کنند که فیس بوک به درستی فاش نکرده است چه داده هایی را به اشتراک می گذارد و چگونه از آن استفاده می شود ، و در نتیجه ، کاربران از دامنه کامل آنچه موافق بودند آگاه نبودند..

صرفنظر از آن ، رکود و کامی فیس بوک با به اشتراک گذاشتن داده های کاربر به مراتب طولانی تر از موارد ضروری در موارد خاص ، و نگرش بی ادعای مدیران در مورد حریم شخصی کاربران ، شرکت را با نور مطلوبی ترسیم نمی کند. با آمدن این آخرین افشاگری ها ، فیس بوک حتی برای جلب اعتماد مردم باید کارهای بیشتری انجام دهد. اگر این شرکت تلاشی هماهنگ و واقعی انجام ندهد تا ثابت کند که واقعاً نگران حریم شخصی کاربران است ، تعداد بیشتری از افراد به باند واگن #DeleteFacebook می پیوندند.

برای آن دسته از کاربرانی که به حفظ حریم خصوصی آنلاین خود اهمیت می دهند ، اما هنوز مایل به کنار گذاشتن در شبکه اجتماعی نیستند ، در اینجا چند اقدامات امنیتی اساسی برای پیاده سازی وجود دارد: از استفاده از فیس بوک برای ورود به برنامه های شخص ثالث خودداری کنید ، دوست را نپذیرید. درخواستهایی از افرادی که نمی شناسید ، بیش از اطلاعات شخصی به اشتراک نگذارید ، تنظیمات حریم خصوصی را در نمایه خود فعال کنید. اگر می خواهید امنیت آنلاین خود را به سطح بعدی برسانید ، با یک ارائه دهنده برتر VPN وارد سیستم شوید تا بتوانید ترافیک اینترنت خود را رمزگذاری کرده و داده های خود را همیشه محافظت کنید.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me