گزارش های آنلاین آشکار شده است که شرکت مخابرات جهانی فیلیپین Globe Telecom Inc. یک اشتباه اطلاعات گسترده را تجربه کرده است.

گفته می شود ارائه دهنده اصلی ارتباطات از راه دور ، اطلاعات خصوصی مشتری را از طریق ایمیل به مشتریان دیگر فاش کرده است. این شرکت که یکی از محبوب ترین آنها در فیلیپین است ، حدود 60 میلیون مشتری دارد.

در روز جمعه ، 28 ژانویه ، تعدادی از شکایات در هشتگ #talktoglobe توییتر گلوب ظاهر شد. به گفته مشتریان خشمگین ، گلوب به اشتباه اطلاعات ثبت نام شخصی خود را از طریق ایمیل به سایر مشتریان ارسال کرده است. هنگامی که ایمیلی را دریافت کردند که حاوی جزئیات حساب شخصی شخص دیگری است ، مشتریان ابتدا متوجه شدند که مشکلی ندارد.

یکی از مشتری های جهان که توسط دسته توییتر @ rennyjr0528 استفاده می کند ، گفت:

وی گفت: "من این پیام را از طرفenjoyGLOBE دریافت کردم و ثبت نام کردم که می داند این پیوند مشروعیتی است که از طرف آنها آمده است. بعد از آن ایمیلی با اطلاعات شخصی شخص دیگری برای من ارسال شد! این خلاف قانون حفظ حریم خصوصی داده ها است! سلام گلوب !؟ **** این چیست ؟؟؟ "


تصویر صفحه ارتباطات گلوب

مشتری اشتباه

این مشکل زمانی شروع شد که به مشتریان گلوب فرصت داده شد تا برای کسب بلیط اقدام به تبلیغ کنند ، برای دیدن گروه دختران K-Pop BlackBink ، BlackPink را ببینید. وقتی اطلاعات ثبت نام خود را پر کردند ، مشتریان Globe ایمیلی را دریافت کردند که حاوی اطلاعات شخصی شخص دیگری است.

تعدادی از مشتریان در توییتر به جای یک حادثه منزوی ، یک چیز مشابه را گزارش کردند. یکی از مشتری های گلوب به نام جف کلیفورد کروز به ProPrivacy.com گفت:

وی گفت: "این telco ما را از طریق متنی که برای واجد شرایط بودن برای ثبت نام در وب سایت آنها نیاز به تبلیغ داریم ارسال کرد. بنابراین آن دسته از افرادی که متن را دریافت کرده اند به وب سایت رفته و ثبت نام کرده اند و پس از ثبت نام ، وب سایت شماره تأیید را در اختیار ما قرار می دهد و طی 3 روز کاری با ما تماس می گیرند. چه اتفاقی افتاد پس از آن ، آنها یک کپی از جزئیات ثبت نام ما را به آدرس ایمیل کاربر دیگری ارسال کردند. "

کروز که از طریقfordcanhandleit به توییتر می رود ، به ProPrivacy.com گفت که از این تجربه نگران است:

"جزئیات کامل ما از طریق ایمیل وجود دارد ، و نگران کننده است."

اطلاعات فاش شده در مورد کاربران شامل نام آنها ، آدرس های پستی کامل و شماره تلفن همراه است.

دور هم جمع شدن به نام حریم خصوصی

به دنبال گسترش ایمیل ، گلوب دیگران را به دیگران محترم می کند تا با عدم اشتراک ایمیل ، به حریم خصوصی خود احترام بگذارند. یک مشتری که با دسته @ kaiko0424 می رود با توصیه زیر به توییتر رفت:

”اگر جزئیات مشتری دیگری را که از پیش پرداخت مشتری Globe دریافت کرده اید ، لطفاً تصاویر را تصویری نکنید و آن را در توییتر ارسال کنید. اجازه دهید ما به یکدیگر کمک کنیم تا از اطلاعات شخصی خود محافظت کنیم! #OnTheList @ talk2GLOBE انجام برخی موارد !!! "

سکوت از گلوب

نگرانی بیشتر درباره نشت داده ها ، عدم پاسخگویی از گلوب است. در پی افزایش اتهامات در توییتر ، ما نتوانستیم هیچ گونه اطلاعاتی را از شرکت مخابرات پیدا کنیم و یا عذرخواهی کرده و یا از مشتریان مشاوره بگیریم که چه کاری باید انجام دهند.

در فیلیپین ، طبق قانون حفظ حریم خصوصی داده ها در سال 2012 ، مصرف کنندگان تحت حمایت قرار می گیرند. این قانون دستورالعمل های دقیقی را برای اطلاع رسانی به کنترل کنندگان داده ها درباره نحوه پردازش داده های افراد ارائه می دهد. این شامل ممنوعیت های سخت در مورد اینکه کنترل کننده های داده می توانند داده های مردم را با آنها به اشتراک بگذارند ، وجود دارد.

آقای کروز معتقد است که گلوب برای آنچه انجام داده است باید جریمه شود:

"EnjoyGLOBE و @ Talk2GLOBE همچنین باید بخاطر نقض حریم خصوصی داده ها مطابقت داشته باشند زیرا اخیراً برای Google اتفاق افتاد. #DataPrivacyBreach. "

در حال حاضر ، به مصرف کنندگان متاثر از نقض حریم خصوصی گلوب توصیه می شود برای ثبت شکایت رسمی با کمیسیون حفظ حریم خصوصی ملی فیلیپین تماس بگیرند.

به مشتریانی که داده های شخص دیگری را از طریق ایمیل دریافت کرده اند ، توصیه می شود از اشتراک ایمیل خودداری کنند و یکباره آن را حذف کنند. هیچ نسخه ای از ایمیل ساخته نشده است ، و هیچ اسکرین شات گرفته نمی شود تا اثر خسارت وارده توسط گلوب به حد ممکن کاهش یابد..

ProPrivacy.com با گلوب تماس گرفت تا دریابد که چه تعداد از مشتریان از نقض داده ها متاثر شده اند ، اما در زمان نوشتن ، آنها پاسخی نداده اند.

بروزرسانی 29/01/2019 Globe Telecom به درخواست ما برای اظهار نظر پاسخ داده است:

"گلوب مخابرات از طریق ارسال نامه تأیید غلط به فرد دیگر ، موضوع را در مورد مشتریان آسیب دیده اصلاح کرده و این حادثه را مطابق با الزامات نظارتی به کمیسیون حفظ حریم خصوصی ملی گزارش کرده است. این فقط یک مورد ارسال گزارش تأیید ثبت اطلاعات به فرد اشتباه بوده و به صورت انبوه یا به عنوان گروهی از داده ها ارسال نشده است. این تنها به مشتریان پیش پرداخت شده که برای استفاده از بلیط های کنسرت و سایر مکان های موسیقی رویدادهای Globe در برنامه On The List ثبت نام کرده اند ، مبتلا شد. از 60 میلیون مشتری پیش پرداخت شده ، حدود 8855 مشتری تحت تأثیر قرار گرفتند."

به مشتریان جهان هشدار داده می شود تا از فعالیت نامنظم در حساب های خود مراقبت کنند. علاوه بر این ، به قربانیان ساحل داده هشدار داده می شود تا از تلاش های فیشینگ مراقبت کنند. هرگونه تماس تلفنی ، پیام های متنی یا ایمیل هایی که از نمایندگان گلوب می گویند باید با احتیاط فراوان برخورد شود. مشتریان تحت تأثیر باید اطمینان حاصل کنند که داده های شخصی ، جزئیات ورود به سیستم - یا سایر داده های حساس را به کسی که با آنها ارتباط برقرار می کند ، تحویل نمی دهند. درعوض ، مشتریان باید ارتباط مستقیمی با گلوب برقرار کنند تا از ارتباط برقرار کردن با گلوب و نه یک هکر اطمینان حاصل کنند.

اگر این داستان شما را تشویق کرده است که حریم خصوصی آنلاین خود را جدی تر کنید ، استفاده از VPN مکان بسیار خوبی برای شروع است. برای داشتن لیستی از بهترین خدمات سال 2019 ، به بهترین صفحه VPN ما نگاهی بیندازید.

اعتبار تصویر: عکس فوتون / Shutterstock.com

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me