شواهدی پدید آمده است كه پلیس آمریكا از سیستمی استفاده می كند كه به آنها امکان جابجایی تقریبا هر تلفن در كشور را می دهد و اکنون تصور می شود كه بعضی از پلیس ها بدون ضمانت های مناسب می توانند از این سیستم استفاده كنند..


در ایالات متحده ، پلیس به سیستمی که توسط یک شرکت بنام Securus Technologies ساخته شده است دسترسی دارد. از این سیستم می توان برای یافتن تلفن های همراه در طول تحقیقات استفاده کرد. سیستم Securus تنها با مشروعیت می تواند از سوی مقامات برای "پینگ" محل تلفن به محض دریافت حکم استفاده شود. با این حال ، اکنون بیم آن وجود دارد که این سیستم سوءاستفاده کند.

این شواهد برای اولین بار از سال گذشته شروع به کار كرد ، هنگامی كه یكی از معاونان میسوری به استفاده از یك سیستم تخصصی برای مثلث بندی غیرقانونی تلفنهای همراه متهم شد. کوری هاتچسون ظاهراً به هدف غیرقانونی جاسوسی از شاکیان برای منافع شخصی خود به سیستم Securus دسترسی پیدا کرده است.".

ماشین پلیس

سوراخ در سیستم

Securus به پلیس اجازه می دهد تا مکان های تلفن همراه را در زمان واقعی با استفاده از زیرساخت هایی که بطور معمول توسط شرکت های بازاریابی استفاده می شود ، به داده های مکان ارائه شده توسط شرکت های بزرگ تلفن همراه مانند اسپرینت ، ورایزون و AT دسترسی پیدا کنند.&تی.

طبق ادعاها ، هاتچسون بین سالهای 2014 تا 2017 11 بار از این سیستم استفاده کرد تا مکان نه تنها اعضای عموم مردم - بلکه یک قاضی و یک عضو گشت ایالتی را نیز کشف کند..

متأسفانه ، گرچه برای دسترسی به سیستم ردیابی تلفنی ، حکم لازم است ، اما به نظر می رسد Securus به طور کامل در حال بررسی درخواست ها نبوده و در نتیجه ، هاتچسون قادر به سوءاستفاده از این سیستم بود.

Securus در بیانیه ای در روز پنج شنبه گذشته اظهار داشت که به "مشتریان" (افسران پلیس و مقامات اصلاح) نیاز دارد تا قبل از پردازش درخواست ، اسناد و مدارک مناسب - حکم یا اعتراف را بارگذاری کنند. با توجه به سناتور ران ویدن (اورگان) ، با این حال ، Securus اعتراف کرده است که "هیچ گونه بررسی درخواست های نظارت را انجام نمی دهد".

شکایت Fcc

شکایت رسمی FCC

ویدن اکنون شکایتی رسمی به کمیسیون ارتباطات فدرال ارسال کرده است. ویدن در این نامه اظهار داشت که "شرکتهای مخابراتی بی سیم موظفند اقدامات تأیید آمیز برای تأیید درخواستهای اجرای قانون انجام دهند." وی اظهار داشت که Securus قادر به ارائه خدمات به هیچ وجه گواه این امر است که شرکتهای مخابراتی تلفن همراه "دسترسی کافی به مشتری را کنترل نمی کنند. "اطلاعات خصوصی". به نظر وی ، این سیستم به شدت بر حق شهروندان آمریکایی در مورد حریم خصوصی نقض می کند.

یک محقق امنیتی به نام توبیاس انگل به مادربورد گفت که او معتقد است که حامل های تلفن همراه آمریکایی مشتریان خود را به فروش می رسانند. هر دو انگل و ویدن احساس می كنند كه شركتهای مخابراتی قبل از انتقال داده های محل به اشخاص ثالث ، مجوز مناسب از مصرف كنندگان را دریافت نمی كنند. انگل اظهار داشته است كه:

"LE [اجرای قانون] در حال بازپس گیری از گزینه" تجاری "است که به نظر می رسد مانع ورود به مراتب پایین تر از این است که اگر آنها خواستار این نوع دسترسی از خود حاملان بودند."

این جای تعجب آور نیست و یادآوری واضحی است که ISP های آمریکایی ، که سال گذشته اجازه فروش تاریخچه مرور وب را به اشخاص ثالث داده بودند ، احتمالاً داده هایی را به آژانس های نظارتی ایالات متحده می فروشند (به آنها اجازه می دهند بدون بررسی از شهروندان آمریکایی سرقت کنند). متأسفانه ، این نوع از نقاط ضعف توسط مقامات آمریکایی بسیار گران است - همانطور که در کتاب عالی جنیفر گراننیک جاسوسی آمریکایی توضیح داده شده است.

اپیدمی جهانی

فقط در ایالات متحده نیست که داده های مکان تلفن همراه توسط مسئولان به ناحق مورد استفاده قرار می گیرد تا به حریم شخصی مردم حمله کنند.

در دانمارک ، دادگاه ها سال گذشته تصمیم گرفتند که ردیابی اجباری شهروندان که اجازه می دهد "هر حرکت در فضای فیزیکی" برای 12 ماه "ثبت و ذخیره شود" قانونی شود. در انگلیس اخیراً یک قاضی ارشد بریتانیایی با این اعتقاد روبرو شده است که روزی ممکن است این یک الزام قانونی برای ساکنان انگلیس باشد تا همیشه تلفن های خود را با خود حمل کنند..

در سخنرانی به انجمن حقوق ، سر جفری ووس QC ، صدراعظم دیوان عالی کشور ، گفت كه ثبت مستمر از حرکات فردی سود بزرگی برای پلیس خواهد بود,

اکثر مردم تلفن های هوشمند خود را همیشه و با روشن بودن مکان GPS خود را روی شخص خود حمل می کنند. آنها این کار را به طور داوطلبانه انجام می دهند ، اما اگر به عنوان مثال قانون گذاران باید شهروندان را ملزم به حمل تلفن کنند ، اجتناب از تشخیص حتی سخت تر خواهد بود. "

نظارت بر موبایل

جاده لغزنده

با عقایدی مانند اینها و فناوری هایی مانند Securus ، جای تعجب نیست که زنگ های زنگ دار زنگ خورده اند. حتی در کشورهایی که به طور کلی تصور می شود از نظر حریم خصوصی مانند هلند خوب است ، چندین مورد شکایت در مورد سنسورهای هوشمند اسکن تلفن برای شماره های مک به منظور ردیابی افراد هنگام حرکت در شهرهای هلند صورت گرفته است..

و فقط اجرای قانون نیست که از تلفن های همراه برای ردیابی مردم استفاده می کند. کمیسیون رقابت و مصرف کننده استرالیا (ACCC) در حال حاضر در حال تحقیق در مورد Google در مورد ادعاهایی است که مخفیانه از داده های برنامه تلفن استرالیایی ها برای ردیابی مخفیانه مکان های آنها استفاده می کند..

Google Snooping

طبق اعلام شرکت نرم افزاری رایانه ای Oracle ، Google هر ماه حدود یک گیگابایت داده های تلفن همراه را از حساب های Android Android استرالیا جمع می کند. در ایالات متحده ، شواهدی وجود دارد مبنی بر اینکه داده های مکان Google نیز توسط مقامات مورد سوء استفاده قرار می گیرد ، و پیچیدگی نگران کننده دیگری را به این مسئله اضافه می کند..

حداقل در چهار مورد در سال گذشته ، افسران پلیس در رالی ، کارولینای شمالی ، از مطالبات جستجوی اطلاعات استفاده کردند تا از حساب های Google استفاده کنند - نه برای مظنونان خاص - بلکه مربوط به هر دستگاه تلفن همراه که اتفاق می افتد نزدیک به صحنه جنایتی باشد. اجازه دهید که غرق شود.

نظرات خود نویسندگان هستند.

اعتبار تصویر عنوان: dennizn / Shuttestock.com

اعتبارات تصویر: لئونارد ژوکوفسکی / Shutterstock.com ، vchal / Shutterstock.com ، josefkubes / Shutterstock.com ، achinthamb / Shutterstock.com

Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me