دولت قصد دارد سال آینده دوربین هایی را که به یک پایگاه داده تشخیص چهره متصل شده اند در بیش از 100،000 برج چراغ در سنگاپور نصب کند ، فعالیت های حریم خصوصی را نگران کرده است.


VPN برای سنگاپور

این اقدام بخشی از پروژه "Lamppost-as-a-platform" (LaaP) خود است که خود بخشی از ابتکارات گسترده تری است که با هدف بهبود زندگی شهروندان از طریق فناوری انجام می شود. این پروژه که با عنوان "Nation Smart" نامگذاری شده است ، توسط آژانس دولتی GovTech نظارت می شود ، که اوایل سال جاری به رویترز تأیید کرد که:

"به عنوان بخشی از آزمایش LaaP ، ما در حال آزمایش انواع مختلفی از سنسورها بر روی لامپ ها ، از جمله دوربین هایی هستیم که می توانند از قابلیت های تشخیص چهره پشتیبانی کنند. این قابلیت ها ممکن است برای انجام تجزیه و تحلیل جمعیت و حمایت از تحقیقات پیگیری در صورت بروز حادثه تروریستی مورد استفاده قرار گیرد."

سنسورهای دیگر میزبان در لامپ ها هدف از نظارت بر کیفیت هوا و سطح آب و جمع آوری داده هایی است که می تواند به برنامه ریزی شهری مانند شماره اسکوتر عابر پیاده و برقی کمک کند..

GovTech با امید به حضور کامل در سال آینده ، از شرکت ها دعوت کرده است تا پیشنهادات خود را در مورد فناوری جدید قرار دهند.

مانند شهرهایی مانند لندن و نیویورک ، نظارت تصویری در حال حاضر سنگاپور گسترده است ، تا جایی که همه گیر باشد. اما استفاده از نرم افزار تشخیص چهره نگران کننده است ، اگرچه شاید جای تعجب در مکانی که اغلب به عنوان "دولت پلیس" توصیف می شود نیست..

اما آیا سنگاپور یک ایالت پلیس است?

پاسخ این امر تا حدودی به نحوه تعریف "وضعیت پلیس" بستگی دارد. سنگاپور به شدت پلیس اداره می شود ، قوانین سختگیرانه ای راجع به آنچه هست و در مردم مجاز نیست ، و آزادی بیان را محدود می کند (به ویژه هنگامی که مربوط به حزب حاکم عمل مردم است ، که از زمان رسیدن به استقلال در 1959 سنگاپور در قدرت است)..

از طرف دیگر ، میزان جرم بسیار پایین است و تروریسم همه ناشناخته است (علی رغم تهدید تروریسم به عنوان توجیه ابتکار عمل برای تشخیص چهره LaaP). پلیس با کسانی که از قانون پیروی می کنند مداخله نمی کند و خود را ملزم به قوانین سختگیرانه و قوانین رفتاری می کند.

سانسور و ظلم سیاسی

در سطح فنی ، سازمان توسعه رسانه های سنگاپور (MDA) خط مشی "لمس" را اجرا می کند ، و هنگامی که ابتکار عمل OpenNet 100 وب سایت را که به اعتقاد آنها مسدود شده بودند ، آزمایش کرد ، دریافت که تنها هفت مورد ، همه مربوط به مستهجن ، در حقیقت فیلتر شده اند..

اینکه وب سایت ها ، که شامل sex.com ، playboy.com و penthouse.com بودند ، بسیار نمایان بودند و تأکید می کنند که این بلوک ها به جای تلاش جدی برای سانسور ، برای ایجاد یک نکته ایجاد شده اند..

اما ، دولت با استفاده از یک سری قوانین ، از جمله قانون روزنامه ها و مطبوعات چاپ ، قانون توهین ، قانون امنیت داخلی (ISA) ، قانون فتنه ، و مقالاتی در قانون مجازات ، دولت (با کمک دستگاه قضایی که " احکام منظم به نفع دولت استرداد می کند ") به سرعت هدف قرار می گیرد تا مخالفان سیاسی و منتقدین اعضای PAP را هدف قرار دهند.

این سانسور تهاجمی را با استناد به ترکیب قومی و مذهبی قدرتمند سنگاپور ، که در گذشته به آشفتگی و آشفتگی منجر شده است ، توجیه می کند (اما هیچ حادثه ای که می تواند به عنوان "تروریست" شناخته شود).

علاوه بر این اقدامات ، کلیه ISP ها و ارائه دهندگان محتوای اینترنت (ICP) که سازمان تنظیم مقررات توسعه رسانه ها (MDA) تعیین می کند احزاب سیاسی هستند یا "مشغول تبلیغ ، تبلیغ و یا بحث در مورد موضوعات سیاسی یا مذهبی مربوط به سنگاپور هستند"). با MDA.

ثبت نام شامل تحویل "اوراق بهادار عملکرد" ​​50،000 دلار و توافق برای حذف هرگونه ماده ای که از نظر MDA توهین آمیز یا حساس سیاسی باشد در 24 ساعت حذف می شود. با نگرانی نگران کننده ، این همچنین شامل "ماده [است که طرفداران همجنسگرایی یا لزبین گرایی" است ، که ممکن است منجر به قربانی شدن بیشتر و سانسور جامعه LBGT شود..

نتیجه استفاده از اقدامات غیرتکنولوژیکی برای مهار اختلافات سیاسی یا سیاسی و مذهبی و قومی منجر به شکل گسترده ای از خودسانسوری شده است. بیشتر افراد ، با راهنمایی "مشخص نشده مرزها" تا حدودی مبهم تعریف شده اما رسماً شناخته شده (نشانگر OB) که نشان می دهد کدام مباحث برای بحث عمومی مجاز است ، تصمیم گرفتند دامنه ورودی خود را در مورد موضوعات حساس محدود کنند..

تغییر فوکوس?

کسانی که از حضور پلیس سنگین در سنگاپور دفاع می کنند ، اغلب به این واقعیت اشاره می کنند که دولت آزار و اذیت و آزار و اذیت را دنبال نمی کند که مطابق شهروندان باشد. در حقیقت ، سنگاپور یکی از امن ترین شهرهای جهان برای پیاده روی در آن است!

با این وجود ، استفاده از فناوری تشخیص چهره در بین عموم مردم به این معنی است که از سال آینده دولت نظارت گسترده ای را در مورد شهروندان متعهد قانون انجام می دهد که مشاغل روزانه خود را دنبال می کنند..

این کاری است که قبلاً هرگز انجام نشده است. این کشور با داشتن دسترسی به کابل های بین المللی اینترنت فیبروتیک که از شهر-ایالت عبور می کند ، همکاری گسترده ای با ایالات متحده و استرالیا در برنامه نظارت جهانی پنج چشم خود داشته است. اما این همان جاسوسی پتو برای شهروندان خود نیست.

اسرار دریا

به نظر می رسد اکثر ساکنان سنگاپور نسبت به آنچه می توان به عنوان یک تغییر شیطانی در تمرکز تلقی کرد ، ابراز نگرانی کردند ، در عوض دولت را به عنوان یک هدایتگر محکم اما خوش خیم می بینند. اما این که آیا آنها در یک اتوپیایی مرتب زندگی می کنند یا در قفس طلاکاری شده که تحت نظارت یک دولت برادر بزرگ شرور تحت نظارت است ، کنترل می شوند..

اعتبار تصویر: توسط Prasit Rodphan / Shutterstock

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me