طبق گفته تعدادی از کاربران Reddit در انجمن محبوب r / privacy ، از فیس بوک استفاده کرده است "فعالیت غیرمعمول" هشدارها برای فشار آوردن مردم به مشارکت با شماره تلفنهایشان.


برای افرادی که برای حفظ حریم خصوصی خود ارزش قائل هستند ، داشتن یک شماره تلفن به فیس بوک ممکن است مزاحم به نظر برسد. با این حال ، برای بسیاری از افراد ، به نظر می رسد که گزینه ای برای پیاده روی از یک حساب - یا تهیه شماره تلفن برای بازیابی مجدد دسترسی است. از نظر تاریخی ، حتی به فیسبوک نیز گفته شده است که برای گذراندن دسترسی به حسابهای مسدود شده خود از پاسپورت کاربران درخواست می کند.

پیام قفل شده حساب Facebook

نگران کننده است که برخی از کاربران Reddit بر این باورند که فیس بوک در واقع در حال بلوف زدن است. آنها معتقدند ادعای فعالیت غیرمعمول جعلی است ، اما تا زمانی که تعدادی را تحویل دهند ، حساب های آنها کاملاً مسدود می شود. اخیراً یکی از پوسترها هنگام دریافت درخواست ، حساب کاربری فیس بوک خود را برای کار باز کرده بود.

کاربر Reddit TuckerMcInnes می نویسد:

"فیس بوک & اینستاگرام در حال جعل است "فعالیت غیرمعمول به حساب شما" تا به شما شماره تلفن خود را بدهید. شغل من نیاز به ایجاد یک اکانت فیس بوک و اینستاگرام داشت. من طی چند هفته به طور جداگانه آنها را ایجاد کردم. من در هر دو مورد متوجه شده ام ، تقریباً یک ساعت بعد ، هر دو سرویس به دلیل ایجاد حساب کاربری ، از من خارج شدند "فعالیت غیرمعمول" (من به معنای واقعی کلمه هنوز از حساب برای هیچ چیز استفاده نکردم) و دسترسی بیشتر را مسدود کردم تا اینکه شماره تلفن من را تأیید کنند. "

به نظر می رسد اضطراب فزاینده ای وجود دارد که فیس بوک ممکن است فعالیت های مشکوکی در حال انجام فعالیت های مشکوک باشد تا کاربران را مجبور به تحویل شماره تلفن خود کند..

نه فقط فیس بوک

طبق بسیاری از گزارش های منتشر شده در Reddit ، فقط فیس بوک نیست که از ترس امنیتی استفاده می کند تا مردم را برای مشارکت با شماره تلفن های خود ترغیب کند. یکی از کاربران ایرلندی که توسط eirereddit دسته Reddit می نویسد:

"گوگل هم همین کار را می کند. من مجبور به استفاده از Gmail هستم زیرا کالج من از آن استفاده می کند. من سعی کردم از طریق کالج به ایمیلم دسترسی داشته باشم و گفتم این یک فعالیت غیرمعمول است. حتی نمی دانید که چگونه ارائه شماره من کمک کرد. می توانستم به مغازه بروم و یک تلفن را با قیمت 20 یورو خریداری کنم. احتمالاً باید داشته باشد. "

پوستر دیگر ، Deadlock93 ادعا می کند که همین اتفاق در توییتر رخ داده است. در آن مناسبت کاربر برای جلوگیری از تحویل رقم های خود مستقیماً با توییتر تماس گرفت:

"در صورت ایجاد یک حساب کاربری توییتر برای تماس با شخصی این اتفاق برای من افتاده است. من برای حمایت از توییتر به آنها گفتم که من captcha آنها را حل کرده ام و این ایمیل را برای آنها ارسال می کنم ، بنابراین کاملاً مشخص است که من روبات نیستم و می خواستم حساب من قفل شود. آنها موظف شدند. ما باید در مقابل این بچه ها ایستادگی کنیم که سعی می کنند همه شماره های تلفن ما را بگیرند. "

مشتریان ایمیل نیز این پدیده را تجربه کرده اند. نظرات reddit kpham12 کاربر:

"هر کس با چشم انداز مشکل مشابه دارد؟ من به تازگی یک حساب کاربری چشم انداز جدید ایجاد کرده ام ، هرگز از هیچ گونه حساب کاربری برای ثبت نام سایت استفاده نکنید ، اما به همان چیزها گفته شد و شماره تلفن من را فوراً اعلام کرد.

آیا فیسبوک و سایر شرکتهای فنی در تلاشند تا ما را از اشتراک اطلاعات خود ترسان کنند؟ یا آیا این امر باعث ایجاد هشدارهای غیرمعمول فعالیت است؟ اگر یک حساب کاربری کاملاً جدید است ، بعید به نظر می رسد که می توانست توسط یک هکر به خطر بیفتد ، اما برخی از کاربران Reddit ادعا می کنند که فقط حساب خود را باز کرده اند - و به سختی از آن استفاده کرده اند..

از یک سو ، این امکان وجود دارد که کاربران قبلاً قربانی هک شدن در گذشته شده باشند. اگر این مورد وجود داشته باشد و شخصی قبلاً دستگاه خود را به یک تروجان keylogger آلوده کرده باشد ، ممکن است یک هکر اقدام به دسترسی به حساب Facebook تازه افتتاح شده خود کند.

ثانیا ، ممکن است که استفاده از پروکسی یا VPN ، این کاربران فیسبوک را به دلیل داشتن فعالیت نامنظم پرچم گذاری کند. غیرممکن نیست که فیسبوک حسابهای خود را بر اساس این واقعیت قفل کند که بعید است کسی در دو کشور یا بیشتر در همان بازه زمانی باشد..

این که آیا فیسبوک کاری غیرقانونی انجام می دهد ، یا سیستم های خودکار آن کار نمی کنند ، قطعی نیست ، اما اعتماد عمومی به فیس بوک از زمان رسوایی کمبریج آنالیتیکا متزلزل شده است و سؤالاتی مانند این کمک نمی کند..

ما برای اظهار نظر به فیس بوک رسیدیم ، اما در زمان انتشار آنها پاسخی نداده اند.

اگر این داستان باعث شده است تا داده های خود را ایمن کنید ، ممکن است بخواهید از VPN استفاده کنید. برای اطلاعات بیشتر به بهترین راهنمای VPN ما برای 2019 مراجعه کنید.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me