آمازون اکو گوش می کنه؟


قاضی نیوهمپشایر حكمی را برای آمازون صادر كرد تا ضبط های خود را از یك دستگاه اكو كه به طور بالقوه می تواند شواهد مهمی در پرونده قتل مضاعف ایالت ایالت نیوهمپشایر علیه تیموتی وریل داشته باشد ، در اختیار بگذارد..

زمانی بین 27 ژانویه و 29 ژانویه 2017 ، دادستان ادعا می کنند که وریل در خانه ای در فارمینگتون ، نیوهمپشایر ، دو زن را به قتل رسانده است. کریستین سالیوان و جینا پلگرینی چند روز بعد در زیر یک تارپس در حیاط خلوت ملک با سلاح قتل دفن شده در نزدیکی اجساد آنها پیدا شدند. وریل به دو فقره قتل درجه اول متهم شد و در قتل ها اظهار گناه نکرده است. وی در حال حاضر در زندان به سر می برد و منتظر است که دادگاه بهار سال آینده آغاز شود.

نکته مهم در مورد پرونده ایالتی علیه وریل می تواند محتوای صوتی موجود در سرورهای آمازون از یک دستگاه اکو واقع در آشپزخانه خانه باشد که احتمالاً قتل ها در آنجا رخ داده است. دستگاههای Echo آمازون به دستیار شخصی دیجیتالی Alexa فعال شده صوتی مجهز هستند ، که برخی از کلمات ماشه را گوش می دهند و سپس ضبط صدا را شروع می کنند. این ضبط های صوتی سپس در سرورهای آمازون ذخیره می شوند تا زمانی که توسط کاربر حذف نشوند. دادستان های این پرونده امیدوار هستند که دستگاه Echo مورد نظر در حال گوش دادن و ضبط آنچه در خانه در دوره زمانی فوری قبل ، حین و بعد از قتل ها ثبت شده بود ، باشد. و اینکه این ضبط ها شواهد کلیدی برای تحکیم پرونده خود علیه آقای وریل دارند.

توجیه شده یا نه?

طبق دستور قاضی ، ایالتی خواستار آن است كه آمازون داده های مربوط به دستگاه اکو را كه از 27 ژانویه تا 29 ژانویه 2017 ضبط شده است ، تحویل دهد. این دستور درخواست را از طریق بیانیه زیر توجیه می كند:

وی گفت: "دادگاه متوجه شده است که دلیل احتمالی این که سرور (ها) و / یا سوابق نگهداری شده برای Amazon.com یا ضبط شده توسط بلندگو هوشمند Echo از دوره 27 ژانویه 2017 تا 29 ژانویه 2017 وجود داشته باشد وجود دارد. این سرورها حاوی اطلاعاتی هستند که هر وسیله سلولی را که در آن دوره با آن بلندگو هوشمند مرتبط بوده است ، شناسایی می کند و این اطلاعات حاوی شواهدی از جنایات انجام شده علیه خانم سالیوان ، از جمله حمله و خارج کردن احتمالی بدن از آشپزخانه ، در آن زمان است. دوره 27 ژانویه 2017 تا 29 ژانویه 2017. "

اگر این ضبط های اکو که در سرورهای آمازون قرار گرفته اند ، حاوی شواهد جعلی باشند که دولت مظنون به انجام آنها است ، می تواند اثبات این شواهد اساسی باشد که به دادستان ها اجازه می دهد محکومیت خود را در این پرونده تضمین کنند.

اگرچه این قطعه شواهد ضبط شده صوتی مطمئناً می تواند در خدمت عدالت در این واقعه فجیع سودمند باشد ، اما نگرانی های ذاتی مربوط به حریم خصوصی مرتبط با ثروت داده های شخصی را که ما از طریق چنین سرویس های فعال شده صوتی در تلاش مداوم به شرکت های بزرگ ارائه می دهیم ، زیر سوال می برد. برای راحتی و راحتی. بلندگوهای Echo آمازون بدون شک در طیف گسترده ای از موقعیت ها بسیار کمک کننده هستند. با استفاده از فقط صدای شما ، می توانید از طریق بلندگو Echo خود Alexa را انجام دهید تا پیش بینی وضعیت هوا را به شما ارائه دهد ، روی حساب بانکی خود چک کنید ، موسیقی مورد علاقه خود را پخش کنید ، به شما یک پیتزا سفارش دهید یا حتی به شما یک شوخی بگوید. اگرچه این امر می تواند بسیار راحت و در بعضی مواقع سرگرم کننده باشد ، توجه داشته باشید که این دستگاه ها همیشه انواع داده های شخصی را از کاربر گوش می دهند و جمع می کنند..

ما گوش نمی دهیم ... صادقانه

گفته می شود ، حتی اگر بلندگوهای Echo ممکن است دائماً گوش دهند تا میکروفون روشن شوند ، طبق سؤالات متداول در زمینه الماس آمازون ، "دستگاههای Echo برای شناسایی فقط کلمه انتخاب شده شما (الکسا ، آمازون ، رایانه یا اکو) طراحی شده اند. دستگاه با شناسایی الگوهای صوتی متناسب با کلمه بیدار ، کلمه بیدار را تشخیص می دهد. هیچ صوتی ذخیره نمی شود و به ابر فرستاده نمی شود مگر اینکه دستگاه کلمه بیدار را تشخیص دهد (یا Alexa با فشار دادن یک دکمه فعال شود). "

این اطلاعات اطمینان بخش برای کاربران Echo است ، نشان می دهد که آنها کنترل کامل بر چه چیزی و آنچه را که در سرورهای آمازون ضبط و ذخیره نشده اند ، ندارند. همچنین کاربران Echo این امکان را دارند که از سابقه ضبط صدا خود عبور کنند و هر نوع ضبط را برای همیشه حذف کنند. با این حال ، این ممکن است برای دادستان ها در این مورد مشکل ساز باشد ، زیرا آنها از وجود ضبط هایی که لزوماً در دسترس یا موجود نباشند ، تأمین مالی می کنند..

از طرف دیگر شاید دلگرم کننده برای دادستان ها این باشد که گزارش هایی از موارد دیگر دستگاه های دارای امکان الکسا وجود دارد که بیش از آنچه کاربرانشان انتظار دارند از آنها ضبط کنند ضبط شده است. بعضی اوقات ، دستگاههای Echo می توانند یک "کلمه بیدار" یا دستور دیگری را به اشتباه تفسیر کنند و حتی هنگامی که کاربر قصد ضبط را ندارد ، ضبط را شروع کنند. هرگونه ضبط ناخواسته از روی دستگاه اکو در مرکز این پرونده می تواند برای پیگرد قانونی سودمند باشد. بنابراین ، حتی اگر هیچ ضبطی از روی دستگاه مورد نظر شروع نشده باشد ، هنوز این احتمال وجود دارد که دستگاه بیت های صوتی دیگری را ضبط کند که ممکن است برای پرونده دولت مفید باشد.

این نکته اما واقعیت نگران کننده ای را نیز نشان می دهد که این دستگاه ها کاملاً ضد احمق نیستند و بدون تقصیر آنها نیستند. نگرانی های مربوط به حریم خصوصی با این نوع دستگاه های هوشمند بسیار واقعی است. علیرغم اطمینان خاطرهای آمازون در مورد حفظ حریم خصوصی مشتریان ، ما واقعاً نمی توانیم درمورد کل وسعت داده های شخصی که آنها جمع آوری می کنند و آنچه از طریق دستگاه بلندگوهای هوشمند خود ضبط می کنند ، صد در صد مطمئن باشیم.

سخنگوی آمازون در بیانیه ای به آسوشیتدپرس فاش كرد كه آنها این ضبط ها را منتشر نمی كنند "بدون یک تقاضای قانونی معتبر و الزام آور به درستی انجام می شود." این که آیا آمازون با دستور قاضی مبارزه خواهد کرد یا موافقت خود را برای انتشار ضبط خواهد کرد ، هنوز مشخص نیست.

Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me