در دسامبر سال 2017 ، کمیسیون ارتباطات فدرال (FCC) قوانین بی طرفی ایالات متحده را لغو کرد. این تغییرات بدون هیچ گونه مشکلی از سوی مجلس در تاریخ دوشنبه 11 ژوئن 2018 وارد عمل شدند

پس از رای گیری در مجلس سنا در 16 مه برای معکوس کردن تصمیم FCC ، بسیاری امیدوار بودند که مجلس از این دادخواست پیروی کند و برای نجات این بنیادی ترین و بنیادی ترین مستاجر اینترنت مداخله کند. اما چنین آرزوهایی همیشه خیالی آرزو بود.

فقط سه سناتور جمهوریخواه که به کابینه دموکراتیک پیوستند ، کافی بود تا رأی مجلس سنا را به نفع بی طرفی خالص تغییر دهند. اما در مجلس ، جمهوریخواهان از برتری 235-193 برخوردار هستند.

در نتیجه ، پل رایان ، سخنگوی مجلس ، از برنامه ریزی رأی در این موضوع به هیچ وجه خودداری کرد. از نظر تئوریک ، اگر اکثریت نمایندگان مجلس طومار تخلیه را امضا کنند ، رأی می توانست مجبور شود. اما مطمئناً در مجلس تحت سلطه جمهوری خواهان چنین اکثریت وجود نداشت. و حتی اگر یک دادخواست تخلیه امضا شده بود ، از دست دادن رای واقعی نتیجه گیری نهایی بود.


خنثی کردن بی طرفی خالص

حالا که چی?

علیرغم اینکه به طور رسمی محکوم شد ، مبارزه برای بی طرفی خالص هنوز تمام نشده است. در واقع ، دلایل زیادی برای ادامه امید وجود دارد.

تکرار خنثی بودن خالص بسیار غیرمعمول است

احتمالاً بزرگترین دلیل امیدواری این است که لغو FCC با خواست اکثر آمریکایی ها بسیار قدم برداشته است. براساس بررسی اخیر ، 60 درصد از رای دهندگان ثبت نام شده (از جمله 63 درصد جمهوریخواهان) از بی طرفی خالص حمایت می کنند. در یک بررسی قبلی مشخص شد که 83 درصد از پاسخ دهندگان مخالف لغو بی طرفی خالص ، از جمله 75 درصد رای دهندگان جمهوریخواه هستند.

انتخابات میان دوره ای که قرار است در نوامبر سال جاری برگزار شود ، به احتمال زیاد با چالش شدید روبرو خواهد شد ، و نامزدهای جمهوری خواه نادیده گرفته مطمئناً از این امر آگاه هستند که می توانند با حمایت از قوانین قوی بی طرفی خالص ، آراء بیشتری کسب کنند..

پرزیدنت ترامپ علیرغم مخالفت شناخته شده اش در برابر بی طرفی خالص ، پوپولیستی غیرقابل پیش بینی است که بالاتر از آن نیست که طرفداران خود را راضی نگه دارد.

ایالت ها در حال طغیان هستند

ایالت های خاص می توانند با اجرای قانون سطح ایالتی برای اجرای حمایت های بی طرفانه برای خنثی سازی خالص ، حکم FCC در سطح فدرال را نقض کنند..

واشنگتن و اورگان قبلاً قوانینی را تصویب كرده اند كه خنثی بودن خالص را تصویب می كنند ، و سنا ایالت كالیفرنیا لایحه ای را تصویب كرده است كه مفاد خنثی بودن خالص را اعمال می كند. انتظار می رود این لایحه به تصویب مجمع کالیفرنیا قبل از تصویب فرماندار جری براون برای تصویب بپردازد.

علاوه بر این ، اندرو کوومو ، فرماندار نیویورک حمایت جدی از بی طرفی خالص نشان داده است ، و ایالت در نظر دارد رهبری کالیفرنیا را دنبال کند.

شایان ذکر است که اینها کشورهای عادی نیستند. رأی دهندگان واشنگتن ، کالیفرنیا و نیویورک 17٪ کل نمایندگان ایالات متحده را تشکیل می دهند. و آنجا که آنها رهبری می کنند ، بسیار محتمل است که دیگران از آن پیروی کنند. همانطور که گفته می شود ، 21 ایالت عظیم در حال حاضر از FCC بخاطر حکم خنثی بودن خالص خود شکایت دارند.

نبردهای حقوقی

ادعا می کنند که "وصله دار" قوانین ایالتی مختلف ISP ها را تحت فشار قرار می دهد ، FCC به عنوان بخشی از دستور لغو آن تصریح كرده است كه ایالت های خاص نمی توانند تصویب كنند كه قانون آن را باطل كند. اینکه برخی به هر حال این کار را کرده اند و احتمالاً موارد بیشتری نیز وجود دارد ، ناگزیر به یک سری چالش های حقوقی منجر می شوند. هنوز مشخص نیست که FCC صلاحیت قانونی برای تصویب چنین تصمیمی را دارد یا خیر.

علاوه بر این ، FCC در حال حاضر موضوع حداقل 12 پرونده دعوی در برابر آن است و انتظار می رود چالش های بیشتری وجود داشته باشد.

بی طرفی خالص

معترضین که از تظاهرات بی طرفی خالص در خیابان های فیلادلفیا ، شنبه ، 13 ژانویه 2018 حمایت می کنند.

بنابراین چه چیزی بدتر از این است که می تواند رخ دهد?

خنثی بودن خالص این ایده است که تمام ترافیک اینترنت با ارائه دهندگان اینترنت (ISP) و دولت ها به همان اندازه رفتار می شود. این به معنی "عدم تمایز یا شارژ متفاوت توسط کاربر ، محتوا ، سایت ، پلت فرم ، برنامه ، نوع تجهیزات متصل و شیوه های ارتباطی است."

این یک سنگ بنای نوآوری و بیان آزاد در اینترنت است. بدون خنثی بودن خالص ، اینترنت به آسانی موفقیتی که در آن قرار دارد نبود. بدون خنثی خالص:

 • ISP ها می توانند در مورد خدمات رقیب تبعیض قائل شوند. به عنوان مثال با فشار دادن (یا حتی مسدود کردن) ارائه دهندگان محتوا مانند نتفلیکس ، فیس بوک و گوگل ، در حالی که به مشتریان دسترسی نامحدود و اولویتی به خدمات خود ارائه می دهند.
 • نوآوری خفه شده است. نتفلیکس ، فیس بوک و گوگل احتمالاً می توانند برای تهیه پهنای باند افزایش یافته برای خدمات خود ، به ISP بپردازند. با این حال شرکت های نوپا قادر به انجام این کار نخواهند بود. این کار به طور مؤثر باعث می شود شرکت های کوچک و خلاقانه ای در آب کشته شوند ، در حالی که مانع انحصار انحصاری شرکتهای بزرگ و مستقر در اینترنت می شوند..
 • هیچ کاری برای جلوگیری از سرکوب ISP ها یا حتی سانسور کامل مطالب در زمینه های سیاسی ، اجتماعی و مذهبی وجود ندارد.
 • اینترنت به دو یا چند "ردیف" تقسیم می شود. مشتریانی که کمتر مرفه هستند برای بسته های اینترنتی ویژه "به سبک کابل" که فقط دسترسی به خدمات انتخاب شده را فراهم می کنند ، هدف قرار می گیرند. دسترسی بدون محدودیت به اینترنت فقط در دسترس کسانی خواهد بود که توانایی پرداخت هزینه آن را دارند. این امر شکاف دیجیتالی را عمیق تر کرده و منجر به افزایش نابرابری اقتصادی و اجتماعی خواهد شد.

به عبارت دیگر ، به پول های بزرگ اجازه خواهد داد تا براساس منافع مردم عادی سوار شوند.

به ISP ها اعتماد نمی شود

حامیان FCC (عمدتا لابی کننده امثال Comcast ، Verizon و AT هستند&ت) می گویند چنین ادعاهایی صرف ترسو هستند و به ISP ها می توان اعتماد به نفس خود را تنظیم و از منافع مشتریان خود محافظت نمود..

آنها می گویند اگر هیچ چیز دیگری ، رقابت در بازار آزاد موجب تضمین رفتار خوب نمی شود. از این گذشته ، اگر مشتریان دوست ندارند آنچه ISP ها انجام می دهند می توانند ISP را تغییر دهند.

این ممکن است در مناطق شهری صحیح باشد که در واقع مشتریان اینترنتی طیف وسیعی از گزینه ها را انتخاب می کنند اما این واقعیت را نادیده می گیرند که در بیشتر مناطق روستایی آمریکا ، ISP های بزرگ یک انحصار مجازی در دسترسی به اینترنت دارند. بدون قوانین خنثی خالص ، ISP های بزرگ می توانند تقریباً هر کاری را که می خواهند انجام دهند و مشتریان چاره ای جز مکیدن آن نخواهند داشت..

قبل از قانون خنثی بودن اوباما:

 • در سال 2005 کارولینای شمالی ISP مادیسون رود ارتباطات سرویس VoIP Vonage را مسدود کرد زیرا نمی خواست مشتریان قادر به برقراری تماس رایگان از طریق اینترنت باشند.
 • در سال 2007 AT&T پس از انتقاد از ادی ودر ، خواننده اصلی ، پرل جم را سانسور كرد و پرزیدنت بوش را انتقاد كرد.
 • بین سالهای 2007 تا 2009 AT&T مانع قرار دادن اپل برنامه Skype VoIP در فروشگاه App شد.
 • در سال 2009 AT&T و Apple همچنین از بارگیری برنامه Google Voice از مشتریان جلوگیری کردند.
 • در سال 2010 ارائه دهنده DSL Windstream ارتباطات شروع به هدایت مجدد نتایج جستجو شده در نوار جستجوی Google به موتور جستجوی خود کرد..
 • در سال 2011 ارائه دهنده تلفن همراه MetroPCS یک برنامه داده 4G را به مشتریان ارائه داد که می تواند هر سرویس پخش را به جز YouTube مسدود کند. همچنین همه برنامه های VoIP را در تمام برنامه ها مسدود کرد.
 • بین سال 2011 و 2013 AT&T ، T-Mobile و Verizon Google Wallet را مسدود کردند. در عوض مشتریان مجبور شدند از یک برنامه کیف پول استفاده کنند که در آن هر سه سرویس دهنده اینترنتی سهام داشتند.
 • در سال 2012 AT&T برنامه FaceTime اپل را به نفع محصول رقیب خود مسدود کرد.
 • همچنین در سال 2012 ، Verizon از Google خواسته است تا برنامه های اتصال دهنده را که می تواند برای دور زدن هزینه هزینه 20 دلاری خود استفاده کند مسدود کند.
 • در سال 2014 AT&حمایت از داده های طرح داده شده به سازندگان محتوا اجازه می دهد راه خود را از کلاه های داده قرار داده شده در AT بخرند&مشتریان T.
 • در همان سال ، نتفلیکس با Comcast معامله کرد تا اولویت بندی سرویس پخش خود را نسبت به دیگران انجام دهد.
 • و ابتکار عمل آزادی موسیقی T-Mobile محدودیت داده ها را از سرویس های پخش موسیقی انتخابی حذف کرد.

همچنین لازم به یادآوری است که ISP هایی که برای پایان دادن به خنثی کردن خالص بسیار لابی کرده اند ، همان ISP هایی هستند که در سال 2017 با موفقیت لابی FCC را برای حق فروش یا اشتراک گذاری تاریخچه مرور وب دقیق و مشتریان جابجایی با تبلیغات و شرکت های همکار لابی کردند..

طرفداری | تحلیل و بررسی

نبرد برای خنثی سازی خالص در ایالات متحده مرده است ، اما این جنگ خیلی به پایان رسیده است. اگر می خواهید کمک کنید ، پس از آن Fight for the Future (FFTF) ماموریت خود را برای فشار آوردن به مجلس برای تغییر تصمیم FCC ادامه می دهد. همه آنچه شما برای کمک به این مبارزه نیاز دارید در اینجا موجود است.

اعتبار تصویر: حسن نیت ارائه دهنده FutureGravestone.com.

اعتبار تصویر: توسط مایکل Candelori / Shutterstock.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me