هنگام مسافرت برای تعطیلات یا مسافرت برای شغل ، همه عادت دارند که اقدامات امنیتی ویژه مسافرتی را انجام دهند. به عنوان مثال قبل از برنامه ریزی مسیرها ، قرار دادن قفل های کوچک روی چمدان ها و استفاده از چک های مسافرتی بر خلاف پول. اگرچه اینها ملاحظات کاملاً منطقی هستند ، این روزها مردم باید اگر مجموعه ای از خطرات دیجیتال را کاملاً در نظر بگیرند اگر نمی خواهند سفرشان به خارج از خانه پایان یابد و به فاجعه ختم شود.


اولین چیزی که باید در نظر بگیرید شبکه های WiFi هستند. مجرمان سایبری مزاحم با قصد بد به راحتی می توانند به شبکه های WiFi ضعیف دسترسی پیدا کنند - در بعضی مواقع به دلیل آسیب پذیری در روترهای تجاری قدیمی. به همین دلیل است که فرودگاه رسمی ، هتل ، رستوران ، کافی شاپ و دیگر شبکه های عمومی WiFi می توانند شما را بسیار آسیب پذیر جلوه دهند.

وای فای رایگان فرودگاه

هکرها می توانند فعالیت شما را تماشا کنند ، به سایتهایی که بازدید می کنید توجه کنند و حتی کلیدهایی را که برای فشار دادن استفاده می کنید ردیابی کنند (برای حساب های بانکی ، پی پال و وب سایت های دیگری که مشترک شده اید).

مشکل دیگر این است که مجرمان سایبری می توانند شبکه هایی جعلی یا کپی ایجاد کنند که به نظر می رسد WiFi رسمی برای منطقه شما در آن هستند. هریک از هریک از این روش ها ، هکرها می توانند از شبکه بدخواه خود برای جاسوسی از کارهایی که انجام می دهید استفاده کنند - بار دیگر به آنها اجازه دهید داده ها و کلمات عبور حساس خود را فیشین کنید.

خوشبختانه ، کارهای بسیاری وجود دارد که می توانید اطمینان حاصل کنید که قربانی نمی شوید!

امنیت مسافرتی 101

نحوه جلوگیری از هک شدن در تعطیلات

هر زمان که می توانید ، به مراتب بهتر است از اتصال اینترنتی در تلفن هوشمند خود استفاده کنید تا یک شبکه غیر قابل اعتماد. در اکثر مناطق در سراسر جهان ، شما می توانید پرداخت به عنوان sim sim بروید. با استفاده از داده های pay-as-go-go که در مغازه های محلی قرار می گیرید ، از خطر مراجعه به خانه به هزینه های رومینگ گران قیمت خودداری می کنید. مهمتر از همه ، شما نیاز به استفاده از شبکه های WiFi غیرقابل اطمینان و غیرقابل اعتماد را از بین می برید.

یکی دیگر از گزینه های جالب ، که در ProPrivacy.com نمی توانیم به اندازه کافی توصیه کنیم ، استفاده از یک شبکه خصوصی مجازی (5 بهترین VPN ما برای مسافرت).

یک سرویس VPN اتصال اینترنت شما را رمزگذاری می کند تا همه داده هایی که از شما به سرورهای ارائه دهنده VPN منتقل می شوند غیرقابل رمزگذاری باشند. نتیجه این است که مهم نیست چه کار می کنید وقتی به یک کانون عمومی WiFi متصل هستید ، داده های شما قابل رهگیری نیستند.

اتصال VPN رمزگذاری شده

با استفاده از VPN می توانید از هر شبکه WiFi که دوست دارید استفاده کنید. چه یک هتل با روتر آسیب پذیر باشد ، وای فای فرودگاه یا حتی یک کانون جعلی ایجاد شده توسط یک فضای مجازی - شما می توانید از آن استفاده کنید - حتی برای خرید خود با کارت اعتباری.

مهم نیست که چه کاری را انتخاب کنید و حتی اگر یک جرایم سایبری اتصال WiFi را که به کار می برید به خطر بیاندازد ، در امان خواهید بود - زیرا رمزگذاری VPN (توصیه می کنیم OpenVPN) داده های شما را به مومبو دیجیتال دیجیتال تبدیل می کند..

اگرچه درست است که VPN های رایگان در اطراف وجود دارند ، اما بسیاری از آنها به شدت غیر قابل اعتماد هستند. مانند همه موارد خوب ، یک VPN قابل اعتماد نیز باید پرداخت شود. سرمایه گذاری اندکی که انجام می دهید شما را با یک مشتری با کیفیت VPN به شما اهدا می کند (برنامه ای که امکان اتصال به شبکه بین المللی سرورهای ارائه دهنده VPN را فراهم می کند).

نتیجه نهایی اشتراک در یک VPN در سطح جهانی یک اتصال اینترنتی امن و آرامش در هنگام مسافرت خواهد بود ، که به نظر ما در اینجا در ProPrivacy.com ارزش آن را دارد..

قفل های دیجیتال و کلیدهای دیجیتال

اکنون که ارتباط شما مورد توجه قرار گرفته است ، موارد دیگری وجود دارد که می توانید انجام دهید تا مطمئن شوید که تعطیلات شما به اشک ختم نمی شود. هر زمان که شما یا اعضای خانواده تان از دستگاه های خود - لپ تاپ ، تبلت یا تلفن های هوشمند استفاده نمی کنید - لطفاً آنها را قفل کنید. از بین رفتن تلفن های همراه بسیار آسان است و بدون توجه به کسی می توان آنها را با فلاش سرقت کرد.

اگرچه تنظیم دستگاههای شما برای قفل شدن سریع ممکن است آن چیزی باشد که هنگام خانه بودن ترجیح نمی دهید ، هنگام مسافرت به خارج از کشور یک حرکت بسیار عاقلانه است. به همین دلیل ، مطمئن شوید که تمام اعضای حزب خود را بار سریع قفل خودکار در دستگاه های خود (یک یا دو دقیقه) انتخاب کنید..

دستگاه های خود را پیچیده ترین ویژگی های امنیتی ، مانند اسکنر اثر انگشت و گذرواژه‌های طولانی تنظیم کنید. به یاد داشته باشید ، اگر پین هشت رقمی می تواند داده های دستگاه شما را بسیار امن تر از یک پین چهار شماره در صورت خاموش شدن گمشده یا دزدیده نگه دارد. این ممکن است مانند یک دردسر به نظر برسد ، اما اگر دستگاه شما به صورت اشتباه قرار گیرد ، نمی توانم آن را به اندازه کافی توصیه کنم.

یک گزینه دیگر روشن کردن برنامه یاب دستگاه های شما است. تلفن های Android معمولاً برنامه مدیریت دستگاه Google را دارند. کاربران iOS ویژگی مشابهی دارند به نام Find My iPhone. این برنامه ها به گونه ای طراحی شده اند که تلفن خود را در صورت گم شدن از بین ببرید ، و اگر بدبخت شوید ، می تواند به شما امکان بازیابی یک دستگاه گمشده یا سرقت شده را بدهد..

از بین رفتن یک دستگاه ممکن است دلهره آور به نظر برسد ، اما به یاد داشته باشید که بیمه تعطیلات هزینه هر گونه ضرر را پوشش می دهد. اگر یک دستگاه به سرقت رفته است ، شما نمی خواهید که داده های موجود در آن برای هرکسی که به آن ختم شود ، در دسترس باشد! به همین دلیل به شما توصیه می شود از رمزگذاری در دستگاه های خود استفاده کنید. رمزگذاری کامل دیسک تضمین می کند که اطلاعات شما مهم نیست که در آن به پایان برسد.

آیفون ها با رمزگذاری به صورت پیش فرض روشن می شوند و در دستگاه های Android می توان آن را در تنظیمات (تحت امنیت) فعال کرد. ویندوز و مکینتاش با رمزگذاری کامل دیسک (به ترتیب BitLocker و FileVault) در دسترس هستند ، اما ما یک برنامه منبع باز مانند VeraCrypt را برای ایجاد شفاف تر امنیت توصیه می کنیم.

ایده ای متفاوت که ممکن است بخواهید در نظر بگیرید این است که در هنگام حرکت از ابر نسخه پشتیبان تهیه کنید. به طور بالقوه ، شما می توانید بدون از بین رفتن دستگاه خود ، آن را در کل تعطیلات خود انجام دهید ، فقط این که در تاکسی به خانه خود ناپدید شوید!

Cloud Backup Computer

همانطور که قبلاً بحث شد ، از دست دادن دستگاه فیزیکی نباید به دلیل بیمه تعطیلات خیلی نگران کننده باشد. از طرف دیگر ، عکسهای تعطیلات خانوادگی شما چشمه ای غنی از خاطرات است که به محض از بین رفتن آنها هرگز قابل بازیابی نیست. به همین دلیل است که به خوبی ارزش دارد که در هنگام سفر ، از میان وعده های تعطیلات خود در ابر استفاده کنید

آخر اینکه ، من شما را با توصیه ای که می تواند شما را از بازگشت به خانه به خانه دزدیده شده باز دارد ، رها خواهم کرد. امروزه عادی بودن دوستان زیادی در سایت های رسانه های اجتماعی طبیعی است. اگرچه ارتباط با صدها نفر در سایتهایی مانند فیس بوک ممکن است سرگرم کننده باشد ، درست است که ما اغلب مخاطبین را می پذیریم که واقعاً آن را خوب نمی دانیم. متأسفانه ، بعضی اوقات این آشنایان می توانند مشکل ایجاد کنند.

برنامه هایی مانند Facebook و Gmail برای استفاده از GPS دستگاه شما تنظیم شده اند و بعضی اوقات به این پیوندهای اجتماعی به شما اطلاع می دهند که در کجا هستید. اگرچه شاید بعید به نظر برسد ، ممکن است که یکی از آشنایان در رسانه های اجتماعی شما متوجه شود که شما خارج از کشور هستید و تصمیم به سرقت از خانه خود دارید. به همین دلیل ممکن است عاقلانه باشد که GPS و سرویس های مکان را در دستگاه خود خاموش کنید تا این برنامه ها از مکان شما آگاهی نداشته باشند..

در آخر ، لطفاً به یاد داشته باشید که این دانش امنیت سفر را در تمام مهمانی های مسافر خود پخش کنید. اگر همه این پروتکل های امنیتی مسافرتی را رعایت نکنند ، شما مطمئن نخواهید بود ایمن باشید. بنابراین همه را دور هم جمع کنیم تا در مورد نکاتی که ذکر شد صحبت کنند. به این ترتیب می توانید با آگاهی از همه چیز مراقبت کرده و در تعطیلات خود به آرامش بپردازید!

از طرف خودم و همه افراد اینجا در ProPrivacy.com ، برای شما تعطیلاتی شاد آرزو می کنیم!

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me